SYRSKÉ BOJIŠTĚ 8.1.2016 – VIDEO A JEHO PŘEPIS

Government-forces-advance-northern-and-southern-SyriaSyrská arabská armáda (SAA) se svými spojenci po 8 dnů trvajících střetech s militanty ISIS zabezpečila vesnici Najarah v provincii Aleppo. Teď Syrské síly postupují na sever ve směru na Ayishah. Provládní síly se v provincii Homs střetávají s ISIS podél dálnice Palmyra-Homs. 7. ledna SAA spolu s domobranou Národních obranných sil (NDF) za podpory ruských bojových letounů zabrala vesnici Al-Bayarat, čímž tlačí jednotky teroristů k ústupu k Palmyře. SAA se kromě toho zakopala na západním venkově Palmyry, k čemuž dochází v rámci příprav na plnocennou ofenzivu. Střety mezi loajalisty a teroristy byly pozorovány rovněž ve vesnici Al-Dawa.

SAA zahájila minulý týden s významnou podporou ruských Aero-kosmických obranných sil mohutné operace v provinciích Daraa a Quneitra. Vojenské operace se na jihu se soustřeďují na město Sheikh Miskin ležící na dálnici M5. Militanti se zmocnili Sheikh Miskin v lednu 2015 a ohrožují odsud vládní logistický koridor, který se táhne od Damašku k Daraa.

SAA původně převzala kontrolu nad severními částmi tohoto města a základnami na jeho obvodu, ale protiútoky militantů vedly k obtížným městským bojům. Podle zpráv při tom Syrské síly ztratily značné množství vojenské techniky. Ale i teroristé utrpěli těžké ztráty. SAA kromě toho postupuje k převzetí kontroly nad městem Nawa ležícím západně od Sheikh Miskin.

S tím, jak v současnosti probíhá syrská ofenziva jak v severní, tak v jižní Sýrii, pokračuje syrská vláda s vytlačováním teroristů z bitevního pole. Úspěchy syrské vlády proti teroristům kromě toho vytváří základnu pro politické řešení s konstruktivními silami zapojenými do konfliktu.

Zdroj: http://southfront.org/international-military-review-syria-jan-8-2016/
13 Komentářů k SYRSKÉ BOJIŠTĚ 8.1.2016 – VIDEO A JEHO PŘEPIS

 1. Bogus Sobotka - vojensky analytik napsal:

  V 6/2015 syrští Kurdové z YPG/Lidových obranných jednotek, přidružených k PKK, za US letecké podpory dobyli na IS převážně arabské město Tal Abyad na syrsko -Tureckych hranicích, dlouhých 800 km, a spolu s dalšími kurdskými jednotkami na severovýchodě Sýrie začali opět kontrolovat strategickou silnici mezi Rakkou ( 80 km od Tal Abyad ) a Tureckem ( Kadyrova 900 km dlouhá džihádistická dálnice z Grozného do Sýrie je stále rušná ).

  Syrští Kurdové však potřebují kurdské enklávy kolem Kobane a Tal Abyad spojit se třetí kurdskou enklávou Afrin, což znamená získat kontrolu nad syrským pásem turkmenských a arabských vesnic podél Tureckych hranic, které leží mezi těmito enklávami, a zasahují až 35 km do Tureckeho vnitrozemí ( Kurdové potřebují dobýt zejména město Jarabulus, které je stále pod kontrolou IS ) – právě tomu se Ankara snaží zabránit, a usilovala nad tímto pruhem území vyhlásit mezinárodní bezletovou/bezpečnostní zónu, proti čemuž se postavil Kreml.

  V 10/2015 syrští Kurdové z jednotek YPG ( většina řadových vojáků jsou 18náctiletí a další náctiletí vojáci v uniformách v plastových sandálech, kteří po útoku mj. holýma rukama odhazují tlející těla ) za pomoci US letectva odrazili útok IS v kurdské provincii Hasaka na stejnojmenné město na severovýchodě Sýrie, o které se dělí s Asádovými jednotkami, které Kurdům při odrážení útoku IS vůbec nepomohly, a jen přihlížely, třebaže v jednotkách YPG bojují i místní Arabové a dezertéři z Asádovy armády, opět většinou náctiletí, kteří si stěžují na špatné zacházení ze strany Asádových důstojníků – mj. když jsou zraněni, velitelé jim vyčítají, že nepadli.

  Z Asádovy armády dezertují sunnité, kteří Asádovu armádu považují za šíitskou.

  Koncem června 2015 kurdské jednotky YPG pomáhaly krýt ústup z Hasaky hroutících se Asádových jednotek před IS, který se protáhl až do 8/2015.

  24.11.015 stáli syrští Kurdové 20 km od Rakky, bašty námezdních žoldáků z IS, ale zda se Kurdové zúčastní boje o Rakku, není jisté, protože Revoluční brigády v Rakce účast Kurdů na osvobození města od IS odmítají, protože po osvobození Rakky bude třeba osvobodit arabská města, mj. Tal Abyad, od Kurdů – Arabové pod kurdskou ( ani pod tureckou ) správou žít nemohou, naznačilo již několik arabských velitelů.

 2. Bogus Sobotka - vojensky analytik napsal:

  K dovršení úspěchů US-kurdské koalice v kvetnu 2015 se protivládní povstalci zmocnili Idlíbu, a stanuli před Asádovou alávitskou baštou – provincií Latakíja s ruskou leteckou a námořní základnou.

  Všechny tyto US – kurdské úspěchy byly Putinovými neúspěchy, jenž nemohl dopustit, aby se US s Kurdy a se syrskými protiasádovskými povstalci zmocnili Sýrie na úkor proruského Asáda, a stali se navíc přemožiteli zlého islámistického Draka.

  Proto se v létě 2015 začala ruská armáda „ kradmě “ přesouvat do Sýrie.

 3. Pavel vojenky starší analytik napsal:

  Bohousi, ty jsi zase ukradl klíče od kanceláře a dostal ses k PC? Přestaň z blbostma a domu! Konec vycházek.

 4. Bogus Sobotka - vojensky analytik napsal:

  K dovršení úspěchů US-kurdské koalice v kvetnu 2015 se protivládní povstalci zmocnili Idlíbu, a stanuli před Asádovou alávitskou baštou – provincií Latakíja s ruskou leteckou a námořní základnou.

  Všechny tyto US – kurdské úspěchy byly Putinovými neúspěchy, jenž nemohl dopustit, aby se US s Kurdy a se syrskými protiasádovskými povstalci zmocnili Sýrie na úkor proruského Asáda, a stali se navíc přemožiteli zlého islámistického Draka.

  Proto se v létě 2015 začala ruská armáda „ kradmě “ přesouvat do Sýrie.

 5. konzerva napsal:

  Syn Adolfa z turecka mu posilá noty a václavaku 3 je pod vedením šimonka posilají zde…

 6. Michal napsal:

  to je hrozná neznalost, vy tu dohromady matláte Kurdy kolaborujcí s Američany, a to jsou iráčtí Kurdové vedení Barzanim, potom to jsou PKK, to jsou bojovníci za autonomii tureckých Kurdů v Turecku, těm USA nepomáhá, a dále jsou to syrští Kurdové, těm také američané nepomáhají, protože přece ty kurvy americký nepotřebuji, aby byl ISIL poražen. Tož takto, takže znovu a pořádně

  • Bogus Sobotka - vojensky analytik napsal:

   Michal:

   „a dále jsou to syrští Kurdové, těm také američané nepomáhaj“

   Nak si zapomnel na syrske Kobani a kdo tem syrskym Kurdum v Kobani pomahal v bomabrdovani ISIS a kdo jim po tu celou dobu shazoval vojenskou vyzbroj a jidlo.

   P.S. Kdyz par bedynek v obklicenem Kobani dopadlo na pozice ISIS, tak jste se vsichni mohli zblaznit jak USA vyzbrojuje ISIS.

 7. Tartar napsal:

  Ten Bogus Sobotka je premiérov syn alebo synovec, prípadne aký príbuzný? Zdá sa že si zobral príklad od premiera a chová sa ako úlisný had.

 8. Ikema Monika napsal:

  A teď pánové tu o Červené Karkulce by bylo fajn !!!

 9. kolkobudeszit napsal:

  Pjakin a ďalšie správy jasne ukázali, že ISIL sú jednotky USA,Izraea, Turecka,a NATO štátov,ktoré im dodáva zbrane (Bulharsko… V súčsnosti je nútené NATO presúvať svoje jednotky ISIL proti Rusom a do Jemenu, kde všade prehrávajú. Ich miesto zaberá „osloboditeľská“ armáda NATO. podobne jako potrbovali Francúzi vymeniť svoje „mierové“ jednotky v Mali.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!