Trump obviněn z „vydírání“ Británie slibem, že když jej vláda zakáže, tak z ní stáhne investice

_87525390_trumppa„Jakékoliv akce k omezení cestování by Trupovu organizaci okamžitě donutily k ukončení těchto a všech budoucích investic.“ Čelní kandidát republikánských primárek Donald Trump řekl, že pokud jej britská vláda zakáže, tak stáhne těch 700 milionů liber investic ze Skotska. Trump má 200 milionů liber investic do letoviska South Ayrshire a 500 dalších milionů liber v golfovém areálu v Aberdeen.

Prohlášení Trumpova tábora uvádí, že: „Jakékoliv akce k omezení cestování by Trumpovu organizaci přinutily k okamžitému ukončení těchto a všech budoucích investic, o kterých v současnosti ve Spojeném království uvažujeme.“

„Westminster by tím vytvořil nebezpečný precedent a vyslal by světu hrůznou zprávu, že Spojené království brání svobodě projevu a nemá žádný zájem na přilákání zahraničních investic,“ pokračuje prohlášení.

„Mnozí lidé teď s panem Trumpem souhlasí v tom, že existují vážné problémy, které se musí řešit. Toho lze dosáhnout jedině, když budeme o těchto vážných problémech ochotni otevřeně a poctivě diskutovat,“ uzavírá Trumpovo prohlášení.

Britský parlament bude o věci zákazu vstupu do země pro Trumpa diskutovat 18. ledna poté, co kolem půl milionu lidí podepsalo petici, která vyzývá k zákazu Trumpovi kvůli komentářům, které pronesl o omezení muslimské imigrace do US.

Petice uváděla: „Británie to přeci za nenávistnou mluvu zakazovala každému člověku. Ten samý princip by měl platit pro každého, kdo si přeje do UK vstoupit. Pokud bude Spojené království uplatňovat kritéria ‚nepřijatelného chování‘ na ty, kdo si přejí překročit její hranice, tak je musí spravedlivě aplikovat i na bohaté stejně jako na chudé a na slabé stejně jako na mocné.“

Trump v odpovědi konstatoval, že s extremisty v Londýně jsou závažné problémy, když jsou tam místa, „která jsou tak radikalizovaná, že se v nich policisté bojí o vlastní život.“

Kampanistka za touto peticí Trumpa obvinila z pokusů o vydírání britské vlády a řekla, že Trump v této záležitosti „propadl hysterii.“

„Donald Trump je člověk, který dobře zná cenu všeho – no, nesmírně nafouknutou cenu všeho – nezná ale hodnotu ničeho,“ citovala BBC říkat Suzanne Kelly.

„Už zase Skotsku vyhrožuje, jako vyhrožoval kvůli farmám větrných elektráren, že když mu zakáží vstup do UK, takže stáhne svoje skotské kurzy golfu,“ dodala s odkazy na Trumpovi žaloby na větrné farmy, které jsou v současnosti umísťovány do blízkosti jeho investic.

„Ironie, že muž, který chce muslimům zakazovat vstup do US, propadne hysterii kvůli podobnému zákazu pro sebe, bije do očí každého, kromě tohoto magnáta samotného,“ horovala Kelly.

Ministryně vnitra Theresa May minulý týden oznámila, že „může z Británie vyloučit“ ty, kdo „překáží veřejnému blahu.“

Prohlášení ministerstva vnitra uvádí, že „ministryně vnitra může vyloučit ze vstupu do UK všechny státní příslušníky mimo Evropský hospodářský prostor, pokud jejich přítomnost v UK považuje za překážku veřejného blaha.“

„Pravomoci k vylučování jsou velice vážné, a nepoužívá se jich snadno. Ministryně vnitra těchto pravomocí použije, pokud budou ospravedlněné a založené na dostupných důkazech,“ vysvětlovalo prohlášení s dodatkem, že návštěva UK je privilegiem, nikoliv právem.

Steve Watson
Prisonplanet.com
January 7, 2016

Zdroj: http://www.prisonplanet.com/trump-accused-of-blackmailing-uk-by-vowing-to-pull-investments-if-government-bans-him.html
11 Komentářů k Trump obviněn z „vydírání“ Británie slibem, že když jej vláda zakáže, tak z ní stáhne investice

 1. Jura napsal:

  Trump není nic jiného než dobře ovládáná figurka, která svými tahy napomáhá šílené Clintonové.
  Tu tam totiž „vnitřní prediktor“ chce za každou cenu.

 2. loudal napsal:

  Jakepak vydirani? Britove jsou preci priznivci trzniho hospodarstvi a jako takovym jim muze byt uplna putna, co si soukromy investor dela se svymi penezi.

  Jak se rikavalo o Lidovkach: Tak dlouho volaly po volnem trhu, az je koupil Babis. A Trump takovym americkym Babisem trosku je: chtel by jim byt kazdy podnikatel, ale zaroven ma hruzu z toho, ze by takovy clovek mohl vladnout. To je zakladni rozpor liberalni ideologie: liberalismus ano, ale jen pro ty druhe.
  Tak at si Trumpa uziji, doufam, ze ho zvoli.

 3. proud napsal:

  To neni vydirani ale uplne normalni postup,proc bych mel investovat do nepratel???

 4. eva napsal:

  Návštěva UK je privilegiem?????
  No, to mě fakt rozesmálo………..

 5. Vlado48 napsal:

  Co to je ta překážka veřejného blaha. Zákaz aplikace práva šaría ve VB? Asi tu petici podepsaly všechna britská sluníčka a malá část muslimů kteří se umí podepsat.

 6. konzerva napsal:

  Trump je původem skot a v jeho rodině byli templáři…

 7. kavl napsal:

  „Ironie, že muž, který chce muslimům zakazovat vstup do US, propadne hysterii kvůli podobnému zákazu pro sebe, bije do očí každého, kromě tohoto magnáta samotného,“ horovala Kelly.

  Když je to podobné, tak ti muslimové také investují v US jako on v UK ?

  • Jan Jinsky napsal:

   To ne, muslimové v USA investují tak 1000x víc než Trump v UK. Saudové mají investice v řádech stovek miliard dolarů.

   A Trump svoje investive UK (golfové hřiště) může tak maximálně prodat, do USA ho neodveze. Co se týká politiky je Trump čistý populista a tlučhuba.

   • ras napsal:

    Rikat o politikovi, ze je tluchuba a populista…. ty jsi bavic. To presne potrebujes, kdyzchces byt prezident. No a zvlast, kdyz te voli lidi.
    Jak dlouho myslis, ze te to psani sem do diskuse bude jeste zivit?

   • to je jedno napsal:

    No jo, ale ony i USA mají nainvestováno s S.A. atd. Nu a když to vezmete kolem a kolem, tak nakonec všichni vyznávají opravdu jen jedno božstvo. Jsou to PENÍZE a zisk. Pochybuji, že by pro urážku Islámu nějaký muslim hned běžel ke své škodě rušit svou investici (Trump to možná udělá, protože jinde na tom vydělá…) – všimněte si, že v sankcích se ruší prioritně ty věci, kdy někdo něco dováží k tomu, kdo sankce vyhlašuje, pokud na tom něčem „sankcionalista“ není vyloženě závislý…

 8. Jaris napsal:

  To se mi na Trumpovi libi. Hlavne, ze to neni zidacka filcka.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!