Vymyšlený ,,tábor smrti“ v Bosně posloužil jako záminka pro ,,humanitární intervenci“ v Jugoslávii

Unbenannt-3-696x380Kosovsko-jugoslávská válka byla vedená proto, aby se zabránilo genocidě. Skoro všechna hlavní média prezentovala srbskou stranu většinou jako pachatele a albánské obyvatelstvo jako oběť. Ve filmu stanice WDR „Es begann mit einer Lüge“ [1] (Začalo to jednou lží) ukazuje Jo Angerer a Mathias Werth, jak byla německá veřejnost masivně obelhána, aby se ospravedlnilo třetí bombardování Bělehradu ve 20. století. Takzvaná ,,operace Podkova“ neexistovala, ale byla vynalezena k propagandistickým účelům. Údajný masakr na stadionu v Prištině, se totiž nikdy nekonal.

,,Doutnák“ se kterým byla válka zažehnuta, byl takzvaný ,,masakr u Račaku“ [2] kde 15.1.1999 bylo 45 mrtvých. Tyto oběti zemřely a kdo je za to zodpovědný, to není dodnes zcela objasněné.

Je třeba si vzpomenout, že také tehdejší německý ministr zahraničí Joschka Fischer ve svém prohlášení uvedl: ,,Nejenom tohle jsem se naučil: už žádná válka. Také jsem se naučil: už nikdy Auschwitz“ [3]. To přispělo k ilegální invazi USA a NATO do Jugoslávie a prvnímu válečnému, protiústavnímu nasazení Bundeswehru. Akce tak byla ,,společensky přijatelná“.

trnopolje_1trnopolje_2trnopolje_3

Jeden dokumentární film dokazuje to, že příběh o ,,srbských koncentračních táborech v Bosně“, je založen na zfalšovaných fotografiích. Vymyšlený ,,tábor smrti“ v Bosně posloužil jako záminka pro ,,humanitární intervenci“ v roce 1992 v Jugoslávii, která byla odůvodněna povinností ochránit lidi. Srbské detenční středisko pro bosenské uprchlíky, bylo západní veřejnosti prodáno jako ,,koncentrační tábor“. Tím se měla získat podpora pro navrhované intervence v Jugoslávii. [4]

Miliony lidí se v srpnu 1992 vyděsilo fotografiemi, které údajně pocházely ze srbských táborů smrti v Bosně. Příběh o táboře smrti, byl nicméně vylhaný. Štáb britské televizní stanice ITN (Independent Television News) natáčel z jednoho oploceného plácku směrem ven. To vzbudilo dojem, že bosenští muži (kteří se nacházejí před plotem), jsou uvězněni v táboře, který je oplocený ostnatým drátem. Zmanipulované screenshoty z videa, které se rozšířily do mnoha západních médií, vytvořily vylhaný příběh o srbských koncentračních táborech.

Ve skutečnosti byl ,,tábor smrti“ přijímacím střediskem pro uprchlíky. ,,Fotografie“ pocházejí z jednoho filmu, který natočil štáb televize ITN, který se na jeden den zastavil v Bosně. Film byl natočen v utečeneckém táboře ve městě Trnopolje [5].

Nejrozšířenější fotografie za ostnatým drátem ukazuje velkého, velmi vyzáblého muže s odhalenou a propadlou hrudí. (viz. hlavní obrázek). Byl to padělek.

Dokazuje to srbský televizní dokument, jehož anglicky komentovaná verze nese název „Judgment!“ (Rozsudek) [6] a byl produkován Jared Izraelem a Petrem Makarou.

Dokonce i plot z ostnatého drátu byl zinscenovaný. V dokumentárním filmu bylo ukázáno, jak se kameraman štábu ITN nachází na táborovém plácku, který je oplocen ostnatým drátem a pletivem na králíky a skrz něj dělá záběr směrem ven. To vytvořilo falešný dojem, že filmovaní lidé, jsou uvězněni. Kdyby se skutečně jednalo o tábor smrti, ve kterém se zabíjejí lidé, nebyl by oplocen s 2 metry vysokým plotem z pletiva na králíky, které se dá snadno roztrhnout holýma rukama.

To byl ale jen první špinavý podraz. Film „Judgment!“ (Rozsudek) ukazuje krok za krokem, jak byly tyto falešné fotografie vytvořené. Důkazy jsou zdrcující. Proto advokátům televizního kanálu ITN a internetové společnosti, která film inzeruje a provozuje server [7], hrozí soudní spor. Zfalšované fotografie byly od 6. srpna 1992 šířeny po celém světě. V popiscích a komentářích bylo Trnopolje srovnáváno s nacistickými vyhlazovacími tábory.

Celý příběh byl nehoráznou lží. Od roku 1992 média hlavního proudu opakovaně přinášejí falešná videa a obrázky, které jsou používané k ospravedlnění zásahů ze strany USA a NATO v Iráku, Sýrii, Libyi a na Ukrajině.

Také na kanálu YouTube se dá nalézt jedno video, pod názvem ,,Serbian Concentration Camp fabrication“ [8] které dokazuje, jak obrázky z filmu ITN médiím hlavního proudu posloužily k přepadení svrchovaného státu. Nakonec to hezky označily jako ,,humanitární akci.“


Zdroj: http://www.info-direkt.eu/erfundene-todeslager-in-bosnien-dienten-als-vorwand-fur-die-humanitare-intervention-in-jugoslawien/

Originální článek:http://www.globalresearch.ca/the-bosnian-serb-death-camp-fabrication-pretext-for-r2p-humanitarian-intervention-1992-in-yugoslavia/5463541


Německý překlad byl částečně převzat: http://www.luftpost-kl.de/luftpost-archiv/LP_13/LP14115_020815.pdf
[1] „Es begann mit einer Lüge“ – Dokument o zásahu NATO v Jugoslávii, ARD 2001, https://www.youtube.com/watch?v=MYcRjHX50og
[2] https://de.wikipedia.org/wiki/Massaker_von_Račak
[3] http://www.spiegel.de/politik/deutschland/wortlaut-auszuege-aus-der-fischer-rede-a-22143.html
[4] http://www.globalresearch.ca/the-bosnian-serb-death-camp-fabrication-pretext-for-r2p-humanitarian-intervention-1992-in-yugoslavia/5463541 –Německý překlad: http://www.luftpost-kl.de/luftpost-archiv/LP_13/LP14115_020815.pdf
[5] https://de.wikipedia.org/wiki/Lager_Trnopolje
[6] https://www.youtube.com/watch?v=xox7TR11evI
[7] http://www.tenc.net/
[8] https://www.youtube.com/watch?v=4xss0Ep1MJM
22 Komentářů k Vymyšlený ,,tábor smrti“ v Bosně posloužil jako záminka pro ,,humanitární intervenci“ v Jugoslávii

 1. Robert1 napsal:

  mozno to uz niektory poznate, mozno nie.

  clanok je sice z roku 2013 a tyka sa aj Juhoslavie -

  http://www.changenet.sk/?autor=369912&x=109511

 2. Jaris napsal:

  Ja pevne verim verzi prezidenta Milosevice, ktery byl zahynut behem vysetrovani mezinarodnim kocourkovskym soudem.

  • Bogus Sobotka napsal:

   Petrohradska Jaris:

   „ktery byl zahynut behem vysetrovani “

   Prosim Vas, muze vam ruska ambasada v Praze aspon zaplatit zakladni kurz Cestiny??
   Tohle to vase ruske saskovani s nasim ceskym jazykem je opravdu nechutne!!!

   • konzerva napsal:

    A vy jste měl z češtiny asi výbornou.?

    • Contumax napsal:

     Jaris

     Haag je nacistický… ale nebyl hned, pozvolna a nenápadně se jede model diktatury…!!!

     A časem se že soudu stane inkvizice, tak jako u nás soudy v ČR…!!!

   • Pavel napsal:

    Byl zahynut je stejné, jako byl odejít. Zkrátka mu v tom někdo pomohl, osle. Neumíš česky?

   • Deratizér napsal:

    Naopak, „byl zahynut“ je velmi výstižný výrazový tvar. Lépe to napsat nemohl.

   • Vlado48 napsal:

    Tys Bohušu stejný zmrd jako tvůj jmenovec, NeBurešova loutka rektální speleolog Ozubená Pleš který si o sobě myslí že je premiér.

   • Tartar napsal:

    Bogus si ako úlisný had, daj sa liečiť skôr ako bude neskoro.

   • akonicc napsal:

    To je vsetko co mozete dodat k clanku ?jedine co vam udrelo do oci ?citam vas tu casto ale toto je aj pod vasu uroven,trapne,detinske… uz nepochybujem ze vasou ulohou je prudit.casto mavate komenty k veci so zaujimavym pohladom na vec,teraz vam to nevyslo.tak sa preberte,dajte si kavu a neznizujte svojimi somarinami hodnotu tohoto webu.dakujem

   • Fanny napsal:

    K tomuhle volovi Sobotkovýmu se už fakt nedá mlčet,zajímá ho čeština,namísto toho,aby se vyjádřil k článku.Tebe měl tvůj otec raději utřít do hadru,mohl si ušetřit celoživotní trauma.

   • Bronislav napsal:

    A co na tom bylo to napsané dobře , “byl zahynut“ dle slovníku našich ČT havlotelat ironie , nebo též yronie – pokud se chcete zabývat detaily. Na tom že byl těmi grázly odstraněn to nic nezmění.

   • Jaris napsal:

    Tak to Bogusku, nepapej! Jednoduche! Predstav si, ze ja tu formulaci „byl zahynut behem vysetrovani“ napsala umyslne, kapisto? Tim bylo mysleno, ze particka v Haagu Milosevice behem vysetrovani umyslne utrapila k smrti.
    Take nechapu, proc by mi mela hradit Ruska ambasada kurz cestiny, kdyz Milosevic byl Srb.
    P.S. Jinak Tvuj „cestinec“ v komentarich je obvykle „takova ohebnej“, takze ne ja, ale Ty bys mel s timto jazykem neco delat.
    Jinak ten Petrohradska Jaris se mi libi.Beru to jako kompliment!

 3. Jaris napsal:

  Ted jsem si vsimla, ze to bylo uverejneno v jew-Time magazine. To je pekna chazarska sebranka! Pred vanoci jmenovala havarii Merkelovou osobnosti roku! Pfujtajksl! Alespon vidime o jakou spinavou filcovskou galerku jewrejcu se jedna!

 4. eva napsal:

  Tento svět funguje na principu lží a zla…..A bylo to tak odjakživa a lepší už to nebude!

  • Justass napsal:

   Ano Evo! Západ, včetně nás v čele s USA tak funguje určitě.

   Jinde je to jiné, či zcela opačné. Stačí se otočit směrem OST. :-)

 5. soudruh napsal:

  Ne ne ! Takhle tento svět nefunguje :-) Tento svět funguje na principu nejpřísnější spravedlnosti :-) Odjakživa a lepší to už být nemůže ! … To je právě to , co církev utajila !!! Zákon karmy :-)

 6. Juraj napsal:

  … hlúposť našu daj nám dnes… ako je v amérike, nech je aj v našej zemi…

  • soudruh napsal:

   Koukám , že parafrázuješ Bibli … Ano , hloupost jste vy křesťani už obdrželi – a vrchovatě ! Uctívat vymyšleného „Boha“ může jen hloupý křesťan :-)

 7. Ignác napsal:

  Co si pamatuji z prvního odhalení tohoto podvodu, kdysi dávno. Tak ten plot měl být plotem postaveným okolo trafostanice a ten hubenej chlap tam fakt byl. Byl to ale člověk trpící TBC a reportér Reuters si vyžádal jeho uvedené do čela jinak dobře živeného a usměvavého davu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!