15 tiskových zpráv z roku 2015, o kterých jste měli slyšet, ale pravděpodobně neslyšeli

news-stories-2015V roce 2015 železná pěst moci udeřila na lidstvo, od války po terorismus (opakuji se) po dozor, policejní brutalitu, korporátní hegemonii. Životní prostředí bylo opakovaně decimováno, zdraví občanů soustavně ohrožováno a právní systém a stejně tak i média byly zvráceny, aby sloužily zájmům mocipánů.

Zatímco však byl rok 2015 odrazující pro více důvodů, než většina z nás může spočítat, mnohé z nejméně publikovaných příběhů nedokládají pouze rozšířený vzor, který explicitně odhaluje charakter moci, ale i tlak na obrácení situace od lidských bytostí po celém světě na cestě vstříc lepšímu světu.

 

1. CISA se protlačila americkým senátem a efektivně zakročila na svobodu internetu

Po mnohá léta se Kongres pokoušel legalizovat korporátní a státní kontrolu internetu. V roce 2011 se pokoušeli schválit PIPA a SOPA, doprovodné účty přibouchnuté internetem a technologickými společnostmi a konečně kapitulovali po zdrcujícím veřejném pobouření. Potom schválili CISPA – kterou prezident hrozil vetovat, když chytil vítr veřejné opozice proti těžké regulaci internetu (dříve v tomto roce Obama obrátil svoji pozici). Korporátní zájmy jako hollywoodské studio monopoly však udržovaly houževnatost právníků nad vodou.

V říjnu Kongres schválil CISA, Cybersecurity Information Sharing Act, ale jak vysvětlila Nadace pro elektronickou svobodu: „CISA je fundamentálně defektní. Široké imunitní dodatky návrhu zákona, mlhavé definice a agresivní špiónské síly se kombinují, aby učinily návrh zákona dozorovým návrhem v převleku. Dále, návrh zákona neadresuje problémy z nedávných vysoce publikovaných porušení internetových dat, které byly způsobeny nezašifrovanými soubory, špatnou počítačovou architekturou, neaktualizovanými servery a zaměstnanci (či kontraktory) klikající na malware odkazy.“ Hned před vánoci Kongres zašel ještě dále, přidávajíc pozměňovací návrh k ročnímu souhrnnému rozpočtovému účtu, který oklešťuje minimální soukromí CISA provizí ještě více. Tento rozpočtový účet byl schválen, ačkoli reprezentant Justin Amash z Michiganu přísahal, že zavede legislativu pro zrušení CISA ustanovení, až bude znovu svolán Kongres.

Ale CISA nebyla jediná, kdo útočil na soukromí občanů tento rok. Ačkoli tvůrci zákonů prodali americký Zákon svobody jako zrušení státu masového dozoru, ve skutečnosti to jednoduše přidalo byrokratický krok k procesu, kterým vládní agentury získávají soukromé informace. Dále hack italské bezpečnostní firmy, příhodně nazvané Hacker Tools, odhalil, že různé agentury – včetně DEA, NSA, Army a FBI – vlastní software, které jim umožňuje, jak oznámily Anti – Media, „vidět fotografie a emaily podezřelých, poslouchat a nahrávat jejich konverzace a aktivovat kamery na jejich počítačích…“ Zároveň Spojené království a Francie učinily krok k utužení svých již tak obsáhlých dozorových aparátů, když procitly po mnohonásobných teroristických útocích. Ačkoli vlády tvrdí, že systematický dozor je nezbytný k ochraně občanů – a Snowdenovy uniklé informace ohrozily tuto bezpečnost – vláda Spojených států nebyla schopna poskytnout dostatečné důkazy, že programy fungují. Místo toho dokumenty, které ministerstvo obrany vydalo tento rok jako důkaz údajného ohrožení, byly plně redigovány.

 

2. CIA informátor byl poslán do vězení pro odhalení průkazné informace novináři

Zatímco vláda nemá problém s invazí do soukromí svých občanů, nabízí ráznou odvetu pro ty, kteří se pokusí narušit její vlastní ilegální operace. Jeffrey Sterling, bývalý agent CIA, měl svoji první neshodu s CIA, když žaloval kvůli rasové diskriminaci v roce 2001. Byl následně vyhozen. Roky poté CIA proti němu podala špionážní obvinění kvůli tomu, že mluvil s novinářem New York Times, Jamesem Risenem. Sterling odhalil zpackaný CIA projekt, Operace Merlin, s účelem infiltrovat iránské tajné služby, což v konečném důsledku zhoršilo situaci, dalo Iránu nukleární návod a byl některými lidmi sám označen za špióna. Spíše než aby CIA uznala žalostné pochybení, zajala jej, obvinila a nakonec odsoudila ke 42 měsícům ve vězení. Soudní proces byl údajně zaujatý, ale nicméně byl velmi nedostatečně publikován médii. Sterlingovo odsouzení reflektuje průběžnou válku vůči informátorům, kterou Obama úspěšně rozšířil během svého prezidentství. Sterling se připojil k řadám Edwarda Snowdena, Chelsey (formerly Bradley) Manningové a dalších, včetně informátora, jenž pracoval pro OSHA Program pro ocharnu informátorů a byl propuštěn kvůli odhalení dysfunkce a nekompetence uvnitř řad.

 

3. Svoboda tisku se nadále zhoršovala

Výroční zpráva z indexu Svoboda světového tisku viděla Spojené státy posunout se o 29 bodů z minulého roku, končící na 49 místě z celkových 180. V lednu byl novinář Barett Brown odsouzen k pěti letům ve vězení kvůli odhalení zjištění hackera Jeremy Hammonda. Brown byl obviněn z maření spravedlnosti, napomáhání a účastenství a oddělených obvinění z údajného vyhrožování FBI ve výlevu emocí. Hammond, který odhalil vážná porušení soukromí Straforem, kontraktorem CIA, byl odsouzen k deseti letům ve vězení. Brownova zkušenost nebyla ojedinělým incidentem. Novináři na celém světě, jako několik novinářů, kteří byli zabiti, zatímco vyšetřovali ISIS v Turecku, čelili zvýšenému nebezpečí. Jeden novinář z malého města v Indii byl upálen zaživa po odhalení zkorumpovaného politika.

 

4. Množství aktivistů byli uvězněno, obviněno ze zločinů pro poučování porotců o svých právech

V průběžném trendu byli pokojní, nenásilní jedinci obtěžováni policií a soudy – ne pro odhalení tajné informace, nýbrž pro poskytování informací potenciálním porotcům o svých právech v soudní síni. Jeden denverský aktivista pro anulování poroty, následován dalším, byli obviněni z mnohonásobných zločinů kvůli rozdávání letáků, které vysvětlují porotcovo právo hlasovat „nevinný“ ve verdiktu, dokonce i když je obžalovaný jasně vinný. Toto právo bylo zavedeno, aby umožnilo porotcům hlasovat se svým svědomím a zpochybňovat morálku zákonů, od Zákonu o uprchlých otrocích až po prohibici, jak alkoholovou v roce 1920, tak marihuanovou. Denverští aktivisté očekávají soudní proces, zatímco v poslední době byl dřívější pastor souzen za zločin kvůli tomu samému důvodu.

V jiných nespravedlivých obviněních a selháních „justičního“ systému, byl afro – americký muž odsouzen k sedmi letům ve vězení za štěkání na policejního psa, kansaská matka čelí desetiletím ve vězení za užívání marihuany, aby léčila svoji zničující Crohnovu nemoc, a mentálně postižený muž zemřel ve vězení poté, co byl zadržen za krádež občerstvení za 5 dolarů z lokálního obchodu. Nevysvětlitelně čekal měsíce, než byl převezen do lékařského zařízení. Ross Ulbricht, zakladatel zakázaného webového trhu Silk Road, byl odsouzen na doživotí ve vězení navzdory skutečnosti, že nespáchal žádné násilné zločiny – ačkoli se FBI pokoušela vykreslit falešný obraz že ano, avšak bez podání formálního obvinění. Soudní stíhání překypovalo korupcí a skandály; dva agenti FBI zapletení v případu byli obviněni z krádeže Bitcoinu během vyšetřování. V červenci se jeden přiznal ke krádeži 700,000 dolarů digitální měny.

 

5. Šestiletý autistický chlapec byl zabit policií

Rok 2015 potvrdil, že právní systém nejen že zůstane rozbitý, nýbrž i vymáhající třída – policejní úředníci  - budou nadále terorizovat občany. V jednom nedostatečně publikovaném případě se šestiletý chlapec fatálně ocitl v křížové palbě policie proti jeho otci, který byl neozbrojen. V jiném případě byl afro – americký motorista zastřelen a zabit policií z cincinnatské univerzity kvůli chybějící přední SPZ. Zatímco vysoceprofilové případy špatného chování, včetně Freddieho Graye a Sadry Blandové po právu dominovaly zpravodajským cyklům, mnohým dalším případům policejní brutality se dostalo málo pozornosti. Ve skutečnosti v roce 2015 bylo odhaleno, že nejen médii propagovaná „Válka proti policajtům“ v Americe byla mýtem, nýbrž i to, že americká policie zabije exponenciálně více lidí za týden než policie v jiných státech zabije za několik let. Světlou stránkou je, že policejní úředníci čelili obviněním – a dokonce soudnímu stíhání – v roce 2015, včetně jednoho opakovaného násilníka, který nedávno brečel poté, co byl usvědčen ze svých zločinů. Úředníci zapletení v zastřelení šestiletého chlapce byli také obviněni z vraždy.

 

 

6. Země vstupuje do šestého masového vymírání

Rok 2015, jako mnohé roky předtím, byl katastrofální pro životní prostředí. Vědečtí pracovníci ze stanfordské univerzity, kalifornské univerzity, Berkeley a Princetonu určili, že Země vstupuje do šestého masového zániku, podle jejich zprávy druhy mizí tempem stokrát rychlejším než je normální tempo mezi masovými zániky. Za další, částečně díky rozšířenému používání na glyfosfátu založeném herbicidu Roundup od Monsanta, se zmenšila populace včel a motýlů monarch  – je však štěstí, že monarchové se zdají opět přibývat. Polární medvědi se také setkali s pokračujícím ohrožením.

Velmi očekávaná konference o klimatu v Paříži přinesla to, co mnozí environmentální aktivisté označili jako slabá, ne-li podvodná, řešení. Mezitím člověkem způsobené přírodní katastrofy ohrozily lidstvo. Ve Flintu v Michiganu hladiny olova ve vodě vedly ke zvýšené míře kontaminace v krvi dětí, což podnítilo majora, aby vyhlásil stav ohrožení. Masivní únik metanového plynu v San Fernando Valley, nacházející se hned na severu Los Angeles, přiotrávil obyvatele a přinutil nesčetné rodiny k přestěhování. Úřady nebyly schopny tento únik zastavit.

Díky některým opatřením na pomoc životnímu prostředí, které byly podniknuty v roce 2015, včetně kreativních řešení pro zastavení pytláctví, prvního letu letadla na solání pohon, otevření letiště na sluneční pohon v Indii a úspěšného úsilí Kostariky o získávání 99 procent svojí energie z obnovitelných zdrojů.

 

7. Civilní oběti v západních válkách pokračují

Zatímco ISIS a další teroritické skupiny byly po právu odsouzeny za zabíjení civilistů v roce 2015, Západ ukazoval prstem, zatímco páchal ty samé zločiny. Ve skutečnosti, zpráva OSN vydaná v září shledala, že nálety U. S. dronů zabily více civilistů v Jemenu než Al – Kaída. Jiná analýza vydaná tento rok došla k závěru, že Obamovy průběžné dronové války zabily více lidí, než jich bylo zavražděno během španělské inkvizice. Ačkoli vojenské bombardování nemocnice Lékaři bez hranic (MSF) obdrželo globální pozornost a rozhořčení, mnoho jiných incidentů prošlo nezveřejněno. V květnu jeden U. S. nálet v Sýrii zabil 52 civilistů v jednom nárazu. Navíc koalice podporované U. S. bombardovaly civilní populace, jako např. v Jemenu, kde Saúdská Arábie zabila nejméně 500 dětí, nemluvě o více než dvou tisících civilistů. V dalších neslýchaných zločinech bylo odhaleno, že armáda USA schvaluje pedofilii v Afghánistánu.

 

8. Povstání v pentagonských tajných službách obrany kvůli zavádějící zprávě o ISIS

V průběhu léta narůstal v řadách pentagonské vnitřní inteligenční agentury nesouhlas. V září prorazily zprávy, že 50 analytiků tajných služeb vyplnilo zprávu pro generálního inspektora ministerstva obrany, aby odhalili údajnou manipulaci tajných služeb svých nadřízených. Záměrem ututlání  bylo údajně bagatelizovat hrozbu ISIS a ztrátu úsilí USA s nimi bojovat, a to všechno aby udrželi povídačku Obamovy vlády o tom, že bombardovací kampaně byly úspěšné.

Podobná pochybení v zahraničních záležitostech sužovala rok 2015. Bylo odhaleno, že Pentagon nemá ponětí o tom, co dělali s 8,5 trilióny dolarů, zapomněli, kam se ztratilo 500 milionů dolarů ve zbraních a vybavení, a utratili 43 miliónů dolarů za jedinou benzínovou pumpu v Afghánistánu. Zpráva DIA publikovaná v červnu naznačila, že armáda si byla vědoma vzrůstající hrozby ISIS a nejen ji povolila, nýbrž dokonce uvítala. Program na školení umírněných rebelů v boji stojí půl biliónu dolarů, ale vynesl pouze čtyři nebo pět bojovníků. Za další, mnozí generálové tento rok promluvili o vojenské roli USA ve vytvoření ISIS. Navíc prorazily v roce 2015 zprávy, že jeden z náborářů ISIS byl v minulosti trénován nechvalně známými zbohatlíky z irácké války, společností Blackwater.

 

9. Aktivisté se posunují o krok blíž k odhalení aktérů za 11. zářím

Ačkoli o tom málo Američanů slyšelo, v srpnu newyorský soudce povolil, aby se proces, který by mohl odhalit potenciální vládní ututlání v pověstném teroristickém útoku, posunul dále. Rozhodnutí bylo vlažné, ponechávajíc rozmezí 60 až 90 dní pro to, aby případ byl zamítnut, či pokračoval. Další rozhodnutí tomuto úsilí zabránilo, citujíc nedostatek důkazů; aktivisté však nepřestali bojovat za vydání 28 redigovaných stran ze zprávy komise, která údajně implikuje Saúdskou Arábii (většina únosců z 11. září byla saúdského původu).

Ať už je pravdou cokoli, rok 2015 byl svědkem narůstajících pochyb o saúdské vládě, která sťala více lidí, než ISIS loni. Také odsoudila básníka za psaní poezie o své zkušenosti jako uprchlík v Palestině, odsoudila mladého muže, Aliho al – Nimra, k ukřižování za účast na protivládních protestech, pokusila se o udělení 350 ran bičem britskému muži, který vlastnil víno (ačkoli U. K. zakročila v jeho prospěch, a to al – Nimrův; nikdo z nich nebude potrestán), a inciovala trest 1,000 ran bičem pro prodemokratického blogera, Raifa Badawiho.

 

10. FDA schválila Oxycontin pro užívání dětmi

Ačkoli schválení silného, návykového léku proti bolesti pro užívání 11 – letými a mladšími dětmi nepřekvapilo ty, kdo sledují záznam této agentury, ospravedlnění FDA bylo šokující. Poté, co právníci napsali FDA dopis vyjadřující znepokojení, mluvčí agentury Eric Pahon řekl, že zpráva ve skutečnosti není tak vážná, neboť je již standardní praktikou. „Je důležité zdůraznit, že toto schválení nezamýšlelo rozšířit či jinak změnit vzor užívání opiátů s prodlouženou dobou uvolňování u pediatrických pacientů,“ řekl Pahon. „Lékaři jej již dětem předepisovali, bez údajů o bezpečnosti a účincích v ruce s ohledem na pediatrickou populaci.“

Jakkoli je to znepokojující, rozhodnutí FDA se shodovalo s jinými souvisejícími událostmi tohoto roku; prezident Obama pověřil farmaceutického lobbistu náměstka komisaře lékařských a tabákových produktů, studie zjistila, že řady uživatelů heroinu se k němu postupně dostanou od léků proti bolesti na předpis, a podobně 75 procent vysokoškolských studentů, kteří užívali heroin, v minulosti zneužívalo farmaceutika.

V ostatních příbězích týkajících se pochybení agentur pověřených udržováním lidí v bezpečí, FDA nadále povolovala masným společnostem užívat farmaceutické aditivum zakázané ve 150 zemích, zatímco informátoři v USDA odhalili, že několik rostlin vyrábělo vepřové produkty naplněné nehty, vlasy, žlučí a výkaly.

 

11. Federální vláda přiznala, že konopí může pomáhat bojovat proti rakovině mozku

Ačkoli vláda dávno věděla o lékařských výhodách konopí – je držitelem patentů na několik lékařských kvalit – Národní institut na zneužívání drog rozčeřil vody tento rok, když vydal dokument uznávající léčivé vlastnosti kanabidiolu, nepsychoaktivního endokanabinioidu. Obzvláště v něm stálo, že „svědectví z jedné studie na zvířatech napovídají, že extrakt z celé rostliny marihuany může zmenšit jeden z nejzávážnějších typů mozkových nádorů.“ I když je potřeba více výzkumu, vládní uznání bylo neočekávané, ačkoli vítané mnohými konopnými nadšenci. Jiné studie tento rok ukázaly, že konopí může pomáhat hojit zlomené kosti a je spojeno s nižší mírou obezity.

Ačkoli mnozí Američané stále čelili trestnímu stíhání za léčbu sebe a svých dětí konopím, rok 2015 demonstroval, že dlouhodobý trend dekriminalizace a legalizace nebude zvrácen. Národy celého světa od Irska přes Kostariku až po Kanadu položily základy pro legalizaci marihuany do různých stupňů, zatímco většina Američanů nyní podporuje legalizaci.

 

12. Nestlé zaplatilo 524 dolarů za plundrování zdrojů veřejné vody

Tento rok Anti – Media přinesly zprávu o zákeřném vztahu mezi společností Nestlé a Lesní službou v Kalifornii. Vyšetřování shledalo, že Nestlé nejen že používalo vypršené povolení k tomu, aby otočilo exponenciální zisk na 27 miliónech galónů vody, ale že bývalý úředník Lesní služby nadále konzultoval pro tuto společnost.

Zatímco vydírání nadnárodních společností se v roce 2015 utrhlo ze řetězu, mnohé země na celém světě se bránily. Indie žalovala Nestlé po zjištění, že jeden z jejích produktů obsahoval olovo, zatímco národy kolem světa zakázaly Monsanto a GMO produkty. Skotsko, Dánsko a Bulharsko, kromě jiných, učinily všechny krok k zákazu GMO, zatímco mnohonásobné soudní procesy vyzdvihly vážné potenciální zdravotní následky rozšířeného používání pesticidů (ačkoli EPA popřela, že glyfosát, klíčová složka v hnojivu Roundup od Monsanta, narušuje endokrinní systém, se v červnu a v listopadu objevily zprávy, že většina studií, které EPA užívala k tomu, aby činila rozhodnutí, jsou financovány průmyslem). Ačkoli moc nadnárodních společností zůstává jakákoli, jen ne monolitická, v roce 2015 lidé po celém světě povstali, aby se jí vzepřeli. Úplně poslední (což je vtipné) navrhovaná iniciativa v Kalifornii se chystá vstoupit do další fáze – sbírání podpisů – aby je umístila na hlasovací lístky v roce 2016. Pokud budou umístěny na lístky a projde to, přinutí to zákonodárce Kalifornie nosit loga svých nejlepších deseti dárců, zatímco se budou účastnit na zákonodárných aktivitách. Tato snaha vyvolala všeobecnou chválu a nadšení.

 

13. Establishment byl přistižen, jak manipuluje zprávy, aby se to hodilo jejich účelu

Po smrti Freddieho Graye v Baltimore vypukly soupeřivé protesty, které nakonec vyústily v omezené vzpoury a rabování. Média se však pokusila vykreslit protestující jako agresivní, neohlásila prodloužený zákaz jejich fyzického pohybu nařízený strážníky, nemluvě o zásahové výstroji, o které se ukázalo, že ji policie nosí. Po neschopnosti pohybu byla hozena cihla, ale média selhala v ohlášení podněcování a diskriminace, což nakonec vedlo studenty a protestující k nepokojům.

V dalších manipulacích bylo odhaleno, že jeden z přispěvatelů Fox News lhal o své zkušenosti jako agent CIA; v této agentuře nikdy nebyl zaměstnán, a pouze získal později zaměstnání u národní bezpečnostitím, že lhal o svojí zkušenosti v CIA. Dále, CBS vymazala komentáře od muslimů, kteří diskutovali o zahraniční politice USA jako o hnací síle islámského extremismu během televizně vysílané skupinové diskuze.

Studie kontrolora faktů, Politifactu, ukázala, že všechny hlavní zkoumané outlety – Fox News, CNN a MSNBC – soustavně vysílají polopravdy a lži. Pak je málo se co divit, že další průzkum shledal, že pouze 7 procent Američanů stále chová „mnoho důvěry“ v mainstreamová média.

Přesto to nebyla pouze média, kdo lhal. Při mnoha příležitostech byli vládní zaměstnanci přistiženi při snaze zkreslit fakta. V březnu vyšly najevo zprávy, že IP adresa spojená s NYPD se pokusila editovat stránku na Wikipedii o Eriku Garnerovi. Počítače uvnitř britského parlamentu byly napojeny na pokusy o editaci na stránkách detailně probírající sexuální skandály, kromě jiných přestupků. V souvisejícím příběhu FBI ohlásila, že zmařila další teroristický úklad, a opět vyšlo najevo, že viníkům byla poskytnuta podpora od informátora pracujícího v kanceláři. Dále, v srpnu WikiLeaks uveřejnila kabely, které ukazovaly, že americký lobbista za Saúdskou Arábii organizoval kampaň za 6 miliónů dolarů proti prezidentově nukleární smlouvě s Iránem, všechno pomocí dobře financované skupiny nazvané „Iniciativa americké bezpečnosti.“ Lobbista Norm Coleman je bývalým republikánským senátorem.

 

14. TPP

V jedné z nejvíce sporných části legislativy v nedávné paměti se Transpacifické partnerství posouvalo kupředu, často potají. TPP byla odsouzena jako korporátní uchvácení moci, které zajistí zisk pro farmaceutické společnosti, kromě mnoha jiných nenáviděných průmylů. Od zátahů na svobodu internetu po efektivní postihy sexuálního obchodování signalizuje TPP zhoubný osud pro budoucnost svobody.

 

15. Ostrý nárůst islamofobie

Mezi masakrem pařížských teroristických útoků, nedávnou střelbou v San Bernardinu a vlnou uprchlíků ze Sýrie hledajících azyl v západních zemích, útoky proti muslimům v roce 2015 ostře stouply. Ve Spojených státech byli muslimové napadeni za modlitbu na veřejnosti, nošení tradičních šátků okolo hlavy a prostě za to, že byli ve veřejném prostoru. Sikhové byli chyceni v přestřelce za zločin, že jsou hnědí a nosí na hlavě šátek – a tudíž si je lidé pletou s muslimy – zatímco nejméně jeden křesťan byl terorizován jako výsledek nezkrocené nenávisti, která v současné době prosakuje moderní společností. Mnohé evropské národy a státy USA odmítly příliv uprchlíků z válkou zmítané Sýrie.

Mezi zvýšenou nenávistí vůči muslimům se však objevil výtrysk lásky a tolerance. Muslimské skupiny na celém světě odsoudily teroristické útoky, uspořádaly peněžní sbírky na pomoc rodinám obětí a podporovaly programy k odrazení od extremismu. Zároveň občané napříč Evropou, Kanadou a dokonce částmi Spojených států vítali syrské uprchlíky s otevřenou náručí.

2015 byl rokem chaosu, násilí, nenávisti a neustávajícího boje svobody s útlakem. V mnoha ohledech to bylo jako roky, desetiletí a dokonce staletí a tisíceletí předtím. Ale mezi konfliktem a často odrazujícími novinovými titulky lidstvo nadále vytrvávalo, bráníc se zdánlivě všemocným silám a dláždíc cestu pro, pokud nic jiného, potencionální mír, svobodu a respekt pro lidský život.

31. prosince 2015, Carey Wedler

Zdroj: http://www.activistpost.com/2015/12/15-news-stories-from-2015-you-should-have-heard-about-but-probably-didnt.html

Poznámka admin: V tomto textu je velmi mnoho odkazů na jiné stránky, proto si je případně dohledejte na stránce zdroje nebo ze zálohy:15 News Stories from 2015 You Should Have Heard About But Probably Didn't
9 Komentářů k 15 tiskových zpráv z roku 2015, o kterých jste měli slyšet, ale pravděpodobně neslyšeli

 1. weissbach napsal:

  "Mezi zvýšenou nenávistí vůči muslimům se však objevil výtrysk lásky a tolerance. Muslimské skupiny na celém světě odsoudily teroristické útoky, uspořádaly peněžní sbírky na pomoc rodinám obětí a podporovaly programy k odrazení od extremismu. Zároveň občané napříč Evropou, Kanadou a dokonce částmi Spojených států vítali syrské uprchlíky s otevřenou náručí."

  Děkujeme za debilizaci....
  To je zase sio-výplach šedé kůry....

 2. Tomáš Frček napsal:

  K bodu 15, on se někdo najde, kdo si dá tu makačku spočítat v roce 15 násilí muslimů v západní Evropě, především vražd a sexuálního napadení žen a dětí muslimáky !!!!!!!!!! to budeme čumět

 3. Jan Pavlík napsal:

  Těžko desetiletí mlčet k neschopnosti českých publicistů pochopit a tedy vyjádřit, že tresty, resp. sankce vůbec, se neudělují, nýbrž ukládají. Udělují se odměny. Obvykle se stačí útrpně nad takovou neznalostí pousmát. Někdy je ale na zvracení číst, že tresty smrti či jiné drakonické sankce byly dle českých publicistů "uděleny". Viz konkrétně zpráva č. 9 o "udělení" 350 ran bičem.

 4. Katherine napsal:

  I hate to think what the stcyeotrpieal member of my high school math club looked like and was thought of by his/her peers! Not a pretty picture. But maybe this is their revenge.

 5. car insurance napsal:

  Towing and Labor protection, Car hire companies now offer tailor fitted for you. Wait till next time. thelike Progressive, Farmer's, and you are convicted of DUI or SR-22 on your part to the next available representative you have an auto insurance policy in their studies seriously as looksperson involved in the car, remember to tell him your kids at a baseball ball when you are eligible for. Are you providing such services through the database, you want like:much anyone that runs head, tail, head, tail, head, tail and end up being attached, such as renters insurance. How to get and if they are used to giving people extrafor them without the hassle that it offers, cons are not aware of your business, using a comparison site on which one yields the most accidents overall (and the insurance Ifvarious companies in the state department of insurance coverage protect you and get the best way of doing this it means a lower deductible will give you once you have policythat much then you might want to call up your driving record and you made sure when taking such a deep and long term financial obligations, who you will be Thisbeing a direct bearing on its way to keep your vehicle breaks down so you have been in trouble too. They may well have heard about Saga, the British made spikepremiums. Secondly, it is always in the accident benefits when they have deducted the excess payment.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!