Křest knihy Jana Kellera „Odsouzeni k modernitě“

210751_big

Hodinový záznam z křestu publikace sociologa Jana Kellera „Odsouzeni k modernitě“ 13. 12. v Praze, na níž vystoupil také ilustrátor knihy Boris Jirků a „kmotra“ Ilona Švihlíková. Kniha esejů Odsouzeni k modernitě dokládá v jedenadvaceti kapitolách jednoduché tvrzení: Ani moderní společnost se nevyhnula tomu, o čem byli staří Řekové přesvědčeni, že je osudem veškerých dějin. Nevyhnula se pohybu v kruhu. U řady problémů, s nimiž se moderní společnost od svých počátků potýká, se mění pouze vnější kulisy, jejich povaha zůstává stále stejná. Stejná je i bezmocnost, s níž tváří v tvář těmto problémům stojíme.

Překvapivě neměnné jsou stesky na krutost lidských osudů, na sociální nespravedlnost, na podlost finančních spekulantů a na zkorumpovanost politiky. Svědectví o odsouzení ke stále témuž nachází Jan Keller v románech století devatenáctého i v novelách století dvacátého. Nalézá v nich rovněž dlouhou řadu projevů toho, co bývá vydáváno za příznaky takzvané postmoderní společnosti. Diagnóza modernity v dílech literární klasiky se překvapivě shoduje s mnohem pozdějšími a dokonce současnými sociologickými teoriemi. Ilustracemi doprovodil Boris Jirků.
6 Komentářů k Křest knihy Jana Kellera „Odsouzeni k modernitě“

 1. host napsal:

  Kdyby ještě Keller v europarlamentu hlasoval pro nás a ne pro uprchlíky, tak bych ho měl mnohem radši.

 2. dfg napsal:

  No jo, hlavne, ze je legrace. Na to se neda divat. On si rekl, ze si zahraje na Svejka a ta slepice co se tam chlame, kdyz vlastne je to k placi… To jsme my Cesi a nemyslim, ze je to dobra vlastnost. Diky tomu jsme prezili, ale stejne tak jsme nikoho nikdy neporazili. I to Slovaci radsi zdrhli. Jeste Morava se muze trhnout a co zbude. To je jak Estonsko Lotysko a to treti co je tak bezvyznamny, ze si ted nemuzu vzpomenout, jak nicotnej umelej utvar to je. Rozdel a panuj- jsme trpeni dokud je to bude bavit. Jednou nas bude chtit nekdo sezrat a my nerekneme ani popel. Jenze to budou jatka. Rakusak nam nechal nas jazyk a stejne jsme je nesnaseli. Nesnaseli, ale drzeli hubu a makali jak fretky. Cusdili z kominu aby si mohli oni uzivat cistej vzduch. A to plati i dnes. Mame v EU bojovat za sva prava a co vidime? Jak jeden leze dal a dal do te merkel prdele. a bures udela to same az bude predseda vlady a my ho radi zvolime. Kampan pojme jako reklamni na svoje vyrobkjy- zdarma budou jeho znacky v televizi. A jeste to vyhraje :)

 3. Sasin napsal:

  Knížka pro šmejdy. Voni to ale číst nebudou a blboni se tím zaobírat taky nebudou. Nic o potřebách lidí, nic o tom jak ztohoven, nic o tom jak si socani uvědomili svoji zaprodanost harpagondechajům. Nic o naší věci. Název zní jako právo a pořádek, hrozná láska, zabil ho z přesvědčení, miluju své vrahy atak podobně. Nečetl jsem to, ale podle gsichtu na obale to bude něco na způsob „Války s mloky“. Polidštění mloků těmito marnými prostředky jeví se stejně hodnotnou jako angažmá v babylonské věži.

 4. Sasin napsal:

  Vidím tady ještě vyplazené jazyky a tlusté břicho, to se k tomu hodí. Dokonce se to hejbá, jak příhodné .Hlavně že z toho kape, něco, asi na karbit, Hurááááááá. Muheeeeeee

  P.S. Kokoti jsou nepoučitelní. Jak to změnit, gdyž domluvy neplatí??

  • Sasin napsal:

   Asi lepší filtr na vykopávání linků, který byl součástí přídopotku, tak vezmu link, najdu u velkého bratra link na kratítko, nechám to přežvejkat a vkládám k původnímu kompletnímu přídopotku ještě kratší link. Jak říkají Slované, pomáhejme si a množme se!!!
   http://1url.cz/Xtkn5

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!