SYRSKÉ VÁLČIŠTĚ 11.1.2016 – VIDEO A JEHO PŘEPIS

20-militant-commanders-killed-by-unknown-fightersSyrská arabská armáda (SAA) údajně s podporou syrských a ruských válečných letounů zničila řadu bašt ISIS na damašském venkově. Dělostřelectvo SAA udeřilo na bašty ISIS na okrajích města Jobar na východním venkově Damašku a měst Saqaba a Zobedin ve východní Ghoutě. Podle provládních zdrojů byly tucty teroristů zabity a mnoho dalších zraněno.

Vzpomeňme, že 6. ledna militanti Jaish al Islam ze svých pozic ve Východní Ghoutě pálili dělostřelbou do středu Damašku. Přitom bylo nejméně 8 civilistů zabito a 23 zraněno.

Syrské válečné letouny kromě toho bombardovaly pozice militantů ve městech Hazama, al-Nashabiyah a Hosh al-Farah.

Provládní síly obnovily za podpory ruských náletů kontrolu nad Tal Kherba, Al Juba a Kótou 1023 v horských oblastech Latakie.

Syrské síly vyvíjí značné úsilí o zabrání bašty teroristů Salma v Kurdských horách. SAA toto město částečně obklíčila s nastolením kontroly nad Wadi Nabi Miro na západním křídle Salma. Tyto střety pokračují.

Těžké střety byly pozorovány rovněž v al-Dowah západně od Palmyry a blízko městům Tir Ma’ala, Quaryatayn, Talbishe a u vesnice Masar al-Hassan.

Neznámí bojovníci zabili od prosince asi 20 vojenských velitelů různých militantních skupin. V tom je určitě známo, že na tomto seznamu je 7 velitelů z Al Nusra, 6 velitelů Ahrar ash-Sham. Poslední takovýto vývoj byl pozorován 5. ledna, kdy neznámí bojovníci zabili velitele Ahrar ash-Sham v provincii Homs Abu Rateb al-Homsiho. Tyto akce by podle některých specialistů mohly provádět syrské speciální síly, které využívají informací ruského elektronického průzkumu.

10. ledna skupina syrské al Kaiídy, tj. Al-Nusra, vzala jako rukojmí dva žurnalisty, Hadi al-Abdallaha a Raed Farese, při přepadu rozhlasové stanice ve městě Kafranbel v provincii Idlib. Militanti rovněž uchvátili technické zařízení rádiového vysílání stejně jako jeho elektrické generátory.

Zdroj: http://southfront.org/international-military-review-syria-jan-11-2016/
14 Komentářů k SYRSKÉ VÁLČIŠTĚ 11.1.2016 – VIDEO A JEHO PŘEPIS

 1. Ikema Monika napsal:

  FSB Rusové vážně uvažuji o velké pozemní invazi do Turecka a Saudí Arábie jako způsobu jak ukončit trvalé radikální islámské kacířství a nekonečný teror !! USA armáda nebude bojovat proti Rusku a ani bránit současný Turecký režim !! Ruská pravoslavná církev jinak skutečná moc Ruska podporuje tuto svatou válku jako nezbytnost pro obranu křesťanství a pravého islámu !!!

  • Adolf Balík napsal:

   Což je válka, kterou před tím vedli dlouhou řadu století, než ji roku 1917 dočasně přerušili. Teď je tento základní atraktant vývoje mezi těmito ohnisky geopolitické dynamiky obnoven.

   Ale i během toto přerušení to k tomu svěřovalo. Proto Rusové v padli do Afghánistánu a většina střel středního doletu s jadernými hlavicemi rozmisťovaných v 80. letech v Evropě byly v Itálii na Sicílii, odkud se dobře dostřelí na Střední východ ale nic moc třeba do východní Evropy.

  • jouda napsal:

   Můžete mi prosím uvést odkud máte tyto informace. Po mnoha dobrých a promyšlených tazích Rusů by mi to připadalo jako šílenství. Proto mě velmi zajímá zdroj těchto zpráv. Děkuji.

   • Adolf Balík napsal:

    Nepochybuji, že Rusové mají zpracované a neustále rozpracovávají spoustu takovýchto plánů a studií, které v případě potřeby mohou obratem ruky „vytáhnout z šuplíku“, to ovšem neznamená, že takto připravené možnosti jsou ve hře jako volba, která leží na stole k řešení současné situace. Zatím jeli systémem neeskalovat nic více, než je nezbytně nutné (ale ani méně), a není důvod myslet si, že by s tím přestali, pokud nenastane mimořádná událost.

   • Bogus Sobotka napsal:

    Tak ty informacve ma japonska Monika vycucane zas z naky pochybny internetove stranky.

    Ruske pozemni invazi do Turecka a Saudske Arabie muze verit pouze prostinka figurka.

 2. konzerva napsal:

  FSB o tom nerozhoduje to jsou jenom kecy. Je tady ještě rozvědka GRU při ministerstvu obrany…to jsou jenom podpindosníci a liberálové co zkoušejí jestli jím to putin zkousne..

 3. gandalf napsal:

  Docela mu chybí ty přenosy z centra řízení operací /ale ne staré sestřihy/.

 4. Bogus Sobotka napsal:

  Pokud by Asad musel opustit Sýrii, poskytli bychom mu azyl, řekl Putin.

  Putin si začíná uvědomovat, že přecenil schopnost Asádovy armády dobýt za ruského velení zpět ztracená území, a mezi Kremlem a Damaškem přátelské vazby začínají ještě více chřadnout, neprospívá jim ani to, že Kreml vede za zády Asáda vyjednávání s proruskou syrskou opozicí.

 5. konzerva napsal:

  Vojenský socanský expert z lihového domu co byl v Sýrii tak mudruje za pc …všichni ti socani si myslí, že je to tak jednoduché. Kde jste byli socani, když hřměly poprvé děla v Sýrii? Jinak dnes osvobozeno město Salma…A asad bojuje už více dní než rusové za druhé světové války na svém území….

 6. Václav Druhý napsal:

  Čemu má jedinec věřit. V posledních dnech se v našem tisku a i na internetu objevila zpráva, jak v MADAJI, města u Damašku, obsazený příslušníky IS, který je jíž obklíčen vládními vojáky od června 2015, lidé umírají hladem. Umírají proto, že se k nim údajně nemůže dostat potravinová pomoc. Zahlédl jsem i fotografie těchto “ ubožáků, kteří se údajně živí kočkami a travou. Příslušníky IS jsem nikde a v tak žalostném stavu nespatřil. Dnes přijel do tohoto města humanitární konvoj s potravinovou pomocí. Při pohledu na záběry z videa, jsou dospělí i děti usměvavé, volají z mobilních telefonů a chovají se jako lidé, kterým nic neschází. Pouze mě zaráží další věc a to, přesto, že nebyl na videu viděn žádný člověk v kritické stavu, tak záchranáři odvezli prvních údajně 300 lidí v kritickém stavu. Koho to vlastně odváželi a proč ty tajnosti? Nebo to je plán jak zachránit zbytky příslušníků IS?

 7. konzerva napsal:

  A dívenku co ukazovali na fotkách tak nafotili v Joránsku v Ammánu a osobně se ho zůčastnil krejčí z londýna z trolly z novinek a socanského lihodomu.

 8. Dušan napsal:

  Hovoriaci s Pánom, istý Mr. Buš Jr. ( pred inváziou do Babylonu v marci 2003), resp. naša kreatúra s dvorným póvlom Mikuláš DZé. sú socani…?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!