JEMENSKÉ VÁLČIŠTĚ 12.1.2016 – VIDEO A JEHO PŘEPIS

Al-Qaeda-advances-in-central-YemenMilitanti v Adenu nadále zpochybňují Saúdy podporovanou Hadiho vládu, jelikož militantní skupiny bojují o kontrolu nad městem. Přítomnost jak militantů jižanského odporu, tak islamistů v tomto městě zatím Hadiho vládě bránila zřídit nad ním kontrolu. Nejméně 17 lidí bylo zabito v nedávných střetech mezi místními bezpečnostními silami a islamisty kvůli kontrole nad přístavem Aden. Nestabilita v Adenu ukazuje, že Hadiho vláda není schopna v jižním Jemenu vládnout ani s podporou Saúdské Arábie.

Jemenská armáda podporovaná Lidovými výbory podporujícími houthijské hnutí Ansarullah osvobodila okres al-Hanah v provincii Ta’izz. Dále se to rozvinulo do střetů sil Houthiů se saúdskoarabskými žoldnéři v okrese Dhubab v Ta’izzu.

Al-Kaiída Arabského poloostrova (AQAP) se pokouší rozšířit svou přítomnost do jižního a středního Jemenu. Síly AQAP se střetávají s vojsky lidového odporu v Zinjibar, což je hlavní město provincie Abyan. Zinjibar a Ja’ar byla od prosince 2015 pod kontrolou AQAP. AQAP se nejspíš v nejbližší budoucnosti pokusí své pozice rozšířit do provincie Abyan.

Kromě toho Ansar al Sharia, tj. vojenská pobočka AQAP v Jemenu, vydala dvě videa ukazující výslechy houthijských zajatců jako součást probíhající pomoci této skupiny koalici vedené Saúdy.

Zdroj: http://southfront.org/international-military-review-yemen-12-2016/
Jeden komentář na JEMENSKÉ VÁLČIŠTĚ 12.1.2016 – VIDEO A JEHO PŘEPIS

  1. kolkobudeszit napsal:

    Samozrejme, že z ISIL stiahnutých jednotiek v Iraku a Lýbii bude AQUAP a čert vie čo! Vrahov ISIL vytvorených a vedených USA-Izraelskou zločineckou klikou presunuli teraz z Iraku a Lýbie a ich miesto nahradila „osloboditeľská“ armáda USA,NATO. A už máme v médiách správu ako úžasne „oslobodzujú“ Iracké a Libanonské mestá-čarovným prútikom sa ich schopnosti zmenili! Divadlo! Samozrejme situácia je zložitejšia prítomnosťou iných bojových zoskupení v teréne, ale základný havloidný „bojový scenár“ je takýto. Teda „víťazstvá“ USA,NATO nie sú ničím iným ako „presunom“ jednotiek vrahov-žoldnierov ISIL do Jemenu a Sýrie proti Rusom na podporu padajúcich front a ich nahradenie „osloboditeľskou“ armádou. Vďaka všetkým za informácie, je doba keď máme argumenty proti falošnosti mmediálnych vrahov!Každý si ich môže vyhľadať!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!