Kyjev uprchlíkům: „Já se mstím a moje pomsta je strašná“

1452523865_11011601Podle sociálních průzkumů je minimálně každý pátý Ukrajinec připraven emigrovat ze země. V roce 2014 Ukrajina sestoupila do pětice států s nejvyšší úrovní emigrace a ukrajinská vláda dělala všechno pro to, aby se v roce 2015 tento trend nezměnil. V září 2015 Federální migrační služba Ruska (FMS) spočítala, že na území RF se nachází 2,6 milionů ukrajinských občanů. Z nich jen 1,1 milionu jsou občané Donbasu. Zbývajícího půldruhého milionu jsou lidé z centrálních a západních oblastí Ukrajiny, což je o půl milionu víc, než běženců z Donbasu!

Podle udajů z ledna 2016 je v 61 subjektech Ruské federace vytvořeno 252 objektů dočasného umístění pro občany Ukrajiny. Zůstat v Rusku natrvalo (přijali občanství) nebo na dlouhou dobu (dostali povolení k pobytu nebo dočasné útočiště) se rozhodlo 500 tisíc lidí. V roce 2016 bude FMS v práci na příjmu a ubytování uprchlíků z Ukrajiny pokračovat a optimalizuje postup žádosti o azyl, čímž se zkrátí čekací lhůta.

A co Kyjev? Pro něj jsou uprchlíci zároveň objektem pomsty i výdělku. Ukrajinská vláda se mstí svým občanům v Rusku za to, že neuznali převrat v roce 2014 za „revoluci důstojnosti“ a nespěchali ji zaplatit svými životy.

Pomsta je pomsta, ale i peníze je třeba chudému ukrajinskému rozpočtu odněkud vydolovat. A Kyjev se rozhodl je vydolovat z běženců. Tak Ukrajinec, který obdržel cestovní pas, zůstává pro Kyjev občanem Ukrajiny až do té doby, dokud se neobjeví na konzulátu Ukrajiny v Rusku a nezaplatí tam poplatek za výstup z občanství Ukrajiny ve výši 14,5 tisíce rublů. (Jen pro porovnání: odstoupení od občanství Ruska přijde Rusa na 3,5 tisíce rublů.) Bez zaplacení tohoto poplatku bývalý občan Ukrajiny může nadále spadat pod násilnou mobilizaci, jejíž sedmou vlnu Kyjev anoncuje na březen – duben. Nebo se stát obětí v opatření horlivých pracovníků SB U, kteří mohou v něm uvidět „špiona FSB“ a zatknout ho. Jako občana Ukrajiny, ne jako cizince, se všemi z toho plynoucími právními důsledky.

V Rusku občané Ukrajiny nemohou projít bezplatně rekvalifikací na úřadu práce (Kyjev odmítá podepsat příslušnou smlouvu) a také, pokud spadají pod občanství jiného státu (tj. Ukrajiny), nemají právo být ve státní službě. Jenže Kyjev zařídil všechno tak, aby měli občanství bez ohledu na jejich přání a potřeby, a tak bývalí ukrajinští občané, kteří mají šanci dostat práci ve státní službě, jsou nuceni Kyjevu dát 14,5 tisíce rublů výkupného.

Ale ani to ještě není vše. Pokud byste snad chtěli pozvat svého příbuzného z Ruska k sobě na Ukrajinu, musíte si na něj zařídit notářsky ověřené pozvání. To vás bude stát 150 – 200 hřiven.

Nejasnost situace v tom, že toto pozvání není povinné, ale jen doporučené jako doklad k překročení hranic, ponechává široký manévrovací prostor pro ukrajinskou pohraniční stráž. Budou-li chtít, vpustí, nebudou-li chtít, nepustí – s odvoláním, že nemáte všechny potřebné dokumenty.

„Mstím se a moje msta je strašná“ – to je princip, kterým se Kyjev chová k ukrajinským uprchlíkům v Rusku. A pokračuje ve vymýšlení dalších právních způsobů komplikace pobytu svých občanů na území Ruské federace.

Cíl je očividný: až do živého, jako skalpelem rozdělit dva národy. Přerušit ve všech oblastech jejich spojení: kulturní, ekonomické, politické, celospolečenské a zakonzervovat tento nenormální stav na dlouhé roky. Takové je přání Washingtonu a Bruselu, hlavních sponzorů euromajdanu.

Do úplného vyléčení ukrajinské společnosti od bacilu rusofobie je ještě daleko (za Ukrajince se tentokrát vzal Západ opravdu vážně), ale stále menší množství Ukrajinců věří bajkám o „zlém Putinovi“. Zvláště na pozadí katastrofálně se snižujících ekonomických ukazatelů Ukrajiny, které po podpisu asociační smlouvy s EU šly hodně s kopce. A tak vláda horečně hledá nové způsoby zvyšování antiruské hysterie. Například zveřejnění seznamu padlých v zóně ATO s povinným dovětkem o „ruské agresi“.

Propočty Kyjeva jsou jasné. Ale tyto seznamy nedají odpověď na hlavní otázku: ve jménu čeho padli tito vojáci? Ve jménu čeho stříleli po úplně stejných občanech Ukrajiny, jako byli oni sami, a zabíjeli jejich děti (podle zprávy OSN válka na Donbase pohltila téměř 7 tisíc životů, z toho 78 dětských). Ve jménu rozkvétu čokoládového království Porošenka? Ve jménu toho, aby Vladimír Kličko skočil z ringu přímo do křesla kyjevského starosty a setník Parasjuk a kozák Gavriljuk z karpatských jeskyň najednou do parlamentu? Nebo ve jménu toho, aby miliony Ukrajinců navždy opustily svoji zem (vlast), když přestali vidět pro sebe i svou zem jakékoliv perspektivy v budoucnosti. Ukrajinský občan bude ještě dlouho hledat na tyto palčivé otázky odpovědi.

Zdroj: http://politikus.ru/articles/67310-kiev-bezhencam-ya-mstyu-i-mest-moya-strashnaya.html
19 Komentářů k Kyjev uprchlíkům: „Já se mstím a moje pomsta je strašná“

 1. Pavel napsal:

  Tady je jediné vysvětlení. Někdo chce vyčistit Ukrajinu od Ukrajinců a populace vůbec

  • Fanny napsal:

   No když to tak člověk pozoruje,tak by to nebylo asi moc od věci.Stejné mě napadlo i o Africe a Blízkém Východě,asi je to hloupost,ale co když ti tzv. vyvolení vědí něco bližšího o Yellowtounu a potřebují území,kam by se přesunuli.Kdysi jsem někde četla,že USS nabízeli Africe velké peníze,za to,aby se tam mohli přestěhovat v případě téhle katastrofy a oni to odmítly,tak nevím,možná je to jen kec,ale čas ukáže co je za tím,protože k čemu by jim byla ropa,když by jí neměli kde použít.

  • /\ napsal:

   no kdo asi?

  • weissbach napsal:

   Ujišťuji Vás, že nejenom Ukrajinu a nejenom od Ukrajinců….

   • weissbach napsal:

    Všichni čelíme a budeme čelit obrovskému komplotu a manipulaci naprosto nelítostných predátorů. Jde nám o nic méně než o život. Kdo si myslí něco jiného, ten hluboce spí…

    • weissbach napsal:

     Dnešní Ukrajina a Donbas je předobraz Evropy ve velmi blízké budoucnosti.
     Skuhrající havrani ve vládách a médiích nás vedou k mršině. Jak ostaně vyplývá z jejich přirozenosti. Naše obrovská chyba je, že jsme jim to dovolili.

    • hel napsal:

     to už je úspěch, že vás neposílá nikdo (kromě jinského) na psychiatrii s tím, že jste paranoidní blázen…je to tím, že si to dnes připouští mnohem více lidí..ale to nestačí, samozřejmě…ztratili jsme obranyschopnost a jen sledujeme, co se bude ještě dít..

  • Marie napsal:

   Predstav si, ze vloni jsem videla na videu jednoho novinare ( zida ) v televizi zhruba totez, co rikas ty. Moderatorka uplne ztuhla. Proste na plnou hubu rekl, ze ti lide bude odejdou do Ruska a nebo budou vsichni vyvrazdeni. Oni chteji zapadni a jizni Ukrajinu uplne prazdnou.

   Ja to zkusim dohledat a dat to sem, bylo to na youtube.

 2. gandalf napsal:

  Zcela nechápu, proč by někdo v RF přijímal ukrajince do státní služby?? To tam mají tak slabou vlastní 5. kolonu?

 3. Ada napsal:

  Lenže to nie sú západní Ukrajinci, ktorí sú skôr Poliaci… Tí by tam neemigrovali.

 4. konzerva napsal:

  A německá rozvědka hlásí, na donbase padlo cca 28000 banderovců a 30000 těžce zraněno… a ti co chtějí do ruska a byli v ato tak nemají nárok na vstup. A od nového roku jsou změny co se týká pobytu na území Ruska. A pokud chcete vědět co si myslel o Ukrajincích bismarck tak se podívejte na net..

 5. konzerva napsal:

  Otto von Bismarck o Ukrajincích.:

  „Není nic odpornějšího a hnusnějšího než takzvaní „Ukrajinci“! Je to sběř odchovaná Poláky z těch nejhnusnějších odpadů ruského národa – vrahů, kariéristů a inteligence plazící se před vrchností – ochotná za moc a výnosné místo zavraždit vlastního otce i matku! Tyhle zrůdy jsou ochotné likvidovat i své soukmenovce, a to nejen kvůli nějaké výhodě, ale kvůli uspokojení svých nízkých pudů. Pro ně není nic svaté, zrada je pro ně životní normou, jsou to duševní ubožáci, hněviví, závistiví, svým specifickým způsobem vychytralí. Tito podlidé do sebe vstřebali to nejhorší a nejpodlejší od Rusů, Poláků i Rakušanů. Pro kladné vlastnosti jim v duších už nezůstalo místo. Nejvíc nenávidí své dobrodince, a jsou ochotní se patolízalsky plazit před mocnými tohoto světa. K ničemu se nehodí a dokážou vykonávat pouze primitivní práci. Nikdy nedokážou vytvořit svůj vlastní stát – spousta zemí je honila jako nějaký míček po celé Evropě. Jejich otrocké instinkty se jim už tak dostaly pod kůži, že celou jejich podstatu pokryly odpornými jizvami“

  • weissbach napsal:

   Starý Otto to měl v hlavě, zdá se, poměrně srovnané.
   Kromě jiného prohlásil: „Kdo je pánem Čech, je pánem Evropy“
   Tak bacha…

   • gandalf napsal:

    Tak je už vymalováno – my to nejsme!

    • weissbach napsal:

     Uvidíme. Kyvadlo se začíná obracet. Já to vidím jako počátek obracení kabátů. Mnozí už rozepínají knoflíky. To jsou ti mazanější. Bude dobré jim ty mantly zase zapnout. Už žádná „pravda a láska“…

  • hel napsal:

   ale ne, ač spoustu z nich nechápu a banderovci a pravým sektorem přímo pohrdám, vím, že i ukrajinci mají své lidské hrdiny v pravém slova smyslu…mezi živými např. viktoria šilova, valentina lisitsa…spoustu statečných zavřených a některých i po smrti, zejména mezi novináři…nemůžu uznat kolektivní vinu, přestože mě už opakovaně ukrajinci v praze okradli a vím tak i na vlastní kůži, co umí..

 6. pražská vlaštovka napsal:

  ….nechodit okolo horké kaše ,která už vůbec není horká,protože je všem známá a jasná…
  Vytvoření židovského státu , sionistického valu , konglomerátu ,který je důležitý k rozpolcení a totálnímu
  zničení a vyrabování Ruska ,veškerého Slovanstva…Nasadit si všude své agenty a pracovat na síťovém zahlcování
  geopolitickèho vlivu a opanování….( kolikràt už to tady bylo neb starého psa novým kouskům nenaučíš)
  Znovu opakuji :tato kaše už dávno vystydla a protože nikdo nic proti tomu nedělá ,ba naopak,
  živí se jí ,připravenou k papání, přesně tyto exkrementy,kteří ji uvařili..
  Toť můj názor – toť moje pozorování….
  vlaštovka j.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!