Veterán zaměstnaný v Kongresu: Ameriku už kontroluje „hluboký stát“. US jsou oligarchií, volby jsou jen pro trdla

DeepState-e1398185022722Jedním z nejvíce povzbuzujících vývojů posledních asi pěti let je to, že v Akceptovaném americkém diskurzu postupné dochází k přijímání toho, že američtí voliči už nemají žádnou reálnou kontrolu nad vlastní vládou a šířeji svým kolektivním údělem, což už přijímají i seriózní mediální kanály.

V dubnu 2014 vydala Princeton University studii, v níž zjistila, že „ekonomické elity a organizované skupiny reprezentující zájmy businessu mají na US vládu značný nezávislý vliv, zatímco běžní občané a zájmové skupiny s masovou základnou mají vliv jen nepatrný až žádný.

Pak v říjnu toho samého roku vydal profesor Tufts University zničující kritiku současného stavu americké demokracie „Národní bezpečnost a dvojí vláda“, která katalogizuje způsoby, kterými si obranné a bezpečnostní aparáty v podstatě vládnou samy téměř bez jakékoliv odpovědnosti, transparentnosti nebo vzájemné kontroly vyvažování různých složek moci. Používá termínu „dvojí vláda“: Existuje jedna, kterou volíme, a pak ještě jedna za ní, která politiku řídí v ohromném rozsahu téměř nekontrolovaně. Zvolení činitelé nakonec slouží jako pouhé krytí skutečných rozhodnutí činěných byrokracií.

Boston Globe o této knize psal s brutálním nadpisem, „Volte si, koho chcete. Tajná vláda se ale nezmění.“ Představte si nadpis jako tento během šílenství Naděje a změny roku 2008 s heslem „Yes, we can,“ (ano, můžeme). Jenže „Ano, nemůžete nic.“ Protože nikdo nemá takovou představivost.

Ano, lidé už začínají tu hnilobu cítit – dokonce lidé, co se koukají na televizi a doufají, že jakmile vypnou svou 36 palcovou plochou obrazovku, tak už se nebudou muset střetávat s tou mizérií reality, která je čeká. V září varoval Jimmy Carter Oprah Winfrey:

„Teď už se stáváme spíše oligarchií než demokracií. A myslím, že to bylo nejhorší poškození základních morálních a etických norem amerického politického systému, jaké jsem za svůj život viděl,“ řekl Winfrey tento 90 letý bývalý president.

Diváci naživo nejspíš doufali v auta zadarmo od Oprah. Místo toho jim ale ex-president řekl, že jejich demokracie dodělává. To je ale facka.

Posledním kanárkem indikujícím jedovatý plyn v dole není nikdo jiný než bývalý dlouhodobý republikánský zaměstnanec Mike Lofgren, který v nové knize, „Hluboký stát: Pád Ústavy a vzestup Stínové vlády,“ potvrdil to, co už stejně bylo bolestně zjevné:

Hluboký stát v této zemi vytvořil tolika rozporů. Máme tu onu ohromnou propast mezi bohatými a chudými; a máte tu nikdy nekončící válku, i když přitom vřískáme něco o svobodě. Máme stát dohledu, přičemž kecáme o svobodě. Máme to ve vnitřních rozporech. Víme, k čemu to směřuje? Mohlo by to zkolabovat jako Sovětský svaz; nebo by to mohlo dojít k fašismu s populistickou kamufláží.

Pár výňatků z nedávného interview Salonu s Lofgrenem:

V čem spočívá to fungování hlubokého státu:

No, v první řadě, to není žádná konspirace. Je to cosi, co funguje za bílého dne. Není to konspirační kabala. Jsou to prostě lidé, kteří se dopracovali k určitým pozicím. Je v jejich nejlepším zájmu tímto způsobem jednat.

A vzhledem ke skutečnosti, že lidé by radši věděli, něco o Kim Kardashian než o tom, jak se dělá rozpočet, nebo, co vláda dělá v Mali či v Súdánu nebo na jiných neznámých místech, tak dostali to, co z toho vzchází: od nich odtrženou vypočítavou byrokracii, která prostým vývojem pomaličku dospěla až k tomu, co dělá teď. To znamená, že si udržuje a zvyšuje svou vlastní moc.

Kdo a co je součástí tohoto hlubokého státu:

Klíčovou institucí je přesně to, co by si o tom lidé mohli myslet. Vojenskoprůmyslový komplex; Pentagon a všichni jejich dodavatelé (teď ale také celý aparát domácí bezpečnosti); ministerstvo financí; ministerstvo spravedlnosti; určité soudy jako jižní okres Manhattanu a východní okres Virginie; soudy FISA. A ve zbytcích tohoto porcování tu máme i Kongres, který sestává z určitých lidí ve vedení, v obranných a zpravodajských komisích, kteří do jisté míry vědí, o co jde. Zbytek Kongresu to ale neví, ani se o to nestará; ti jsou příliš zaneprázdnění výhledem na příští volby.

Lofgren se uchyluje i k vysvětlování, že soukromý sektor pracuje ruku v ruce s hlubokým státem bez ohledu na to, která „strana“ je zrovna u moci. Podle Lofgrena: „Mezi Bushem a Obamou jsou sice jasné rozdíly. Avšak ty rozdíly jsou dost omezené. Nejsou mezi 40 yardovými liniemi; jsou mezi 48 yardovými liniemi.“

Samozřejmě, že miliony Američanů budou pořád ještě podporovat toho kandidáta, se kterým by nejradši popíjeli pivní limonádu Bud Lite Lime, ale stejně už všichni hluboko v srdci vědí, že propadají zkáze.

By Riley Waggaman

Global Research, January 12, 2016

Russia Insider 11 January 2016

Zdroj: http://www.globalresearch.ca/the-deep-state-already-controls-america-the-us-is-an-oligarchy/5500693
13 Komentářů k Veterán zaměstnaný v Kongresu: Ameriku už kontroluje „hluboký stát“. US jsou oligarchií, volby jsou jen pro trdla

 1. Josef Švejk napsal:

  Přirozený vývoj privatizace nemůže skončit jinak než na objektivních hranicích – privatizací státu a zeměkoule, včetně vás, milí ofčané. Stali jste se, nebo se stanete hrdým, svobodným, privátním objektem, bez jakýchkoliv nároků na cokoliv. Hůře než otroci před dvěma tisíci lety. O ty se musel otrokář starat! Vás čeká jen jediné. Budete-li se pilně modlit, ráj po smrti – což vám pan Duka za 2 miliardy vašich peněz ročně ochotně zaručí.
  Liberté, égalité, fraternité.

  • Benzin Petrolejovič Naftěnko napsal:

   To jim za ty prachy i za míň,můžu zaručit taky a dám jim na to doživotní záruku,písemnou….na rozdíl od toho vypasenýho šejdíře s kardinálskou jarmulkou….

 2. Jaris napsal:

  No samozrejme, ze US je kontrolovana zidy a ne nejakym „hlubokym statem“. Cvrlikaji si to vsichni vrabci na strese. Od smrti Kennedyho, ktery se jim jako posledni prezident postavil na zadni to jde s Amerikou z kopce. Obycejni Americane maji stale v jakousi falesnou predstavu, ze ziji ve svobodnem a demokratickem statu a vetsina si vubec neuvedomuje, jak maji ruce svazane a jak jsou pod kontrolou. Tatam je jejich drivejsi svoboda! Totalne VSE je v US rizeno chazarskymi zidy, zidy a neokony. Amerika je prodana……Media, Hollywood, obchodni retezce, ropa a jine komodity, proste temer vse maji v pazourech zidovsti paraziti.

 3. contumax napsal:

  No když se na to člověk podívá pozorným okem, a podívá se o 100 let dozadu, zjistí, že to bylo všechno o podvodech, o válkách a hlavně všechno to způsobuje morální úpadek…!!!

  • Paul Durham napsal:

   A víte, že pravidelná stolice vaší partnerky podporuje klidné a šťastné spolužití páru ? Takže mám dojem, že to vše způsobuje nepravidelná stolice sufražetek.

 4. Marko napsal:

  Oligarchie není pro USA nic nového, stačí se podívat na kterýkoliv film, kde se k tomu v podstatě i přiznávají, pokud tedy člověk chce vidět a přemýšlet. A příklady najdeme už ve westernech, kde se najde vždy nějaké kápo, který ovládá minimálně město. Stalin takové lidičky posílal do gulagu a jelikož takoví řvou nejvíce, mluví se o tom dodnes. Pokud si ale někdo dá práci, zjistí, že to byl problém i Ruska před příchodem Stalina a bylo tam mnoho jedinců, kteří vlastnili celou ves a všichni byli nuceni makat pro oligarchu. Dnes po rozpadu SSSR jsou na tom asi opět stejně, jelikož se najde vždy nějaký blb, kterému se nechce makat a tak žije z druhých.

  • contumax napsal:

   Marko

   Přesně tohle jsem měl na mysli, že se to projevilo již dávněji, takže z toho se dá poznat, že je to jen pokračující a čím dál tím více se prohlubující se zlo…!!!

 5. stefan goga napsal:

  Zradcove a zapredanci naroda su vzdy stejni.Udavali fararovi ten panovi,pan monarchovi potom sudruhovi a po revolucii ambasadorovi USA spasitelovi sveta. Stale ti isty smejdi,smelinari,svatuskare,lotri a neukojeny politici.Ti vsetci maju hojno a radovi pracujuci maju H….!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!