Získané dokumenty dokládají, že ISIS podniká rozsáhlé operace přes turecko-syrskou hranici – zpráva

569374fdc46188a7108b459aV rámci komplexní migrační operace Islámského státu přes turecké hraniční město vzdálené méně než 2 míle od Sýrie se dostaly deníku Guardian do ruky kurdskými vojáky získané seznamy osob, které přešly hranice. Tlak na Turecko požadující kontrolu jeho hranic dále roste.

Podle dokumentů předaných deníku Guardian četami syrských Kurdů provádí IS operace přes hraniční město Tel Abyad. Sedm seznamů získaných Kurdy obsahuje jména 70 osob – mužů, žen a dokonce i dětí, kteří prošli městem v době od prosince 2014 do března 2015.

Všechny seznamy nesou podpisy‘imigračního’ a ‘transportního útvaru’IS. Všechny osoby zřejmě cestovaly z území okupovaného Islámským státem.

K ověření autentičnosti seznamů osob přešlých přes hranice prozradil deník Guardian, že kurdské síly kontaktovaly odborníka IS, akademického výzkumného pracovníka jménem Aymenn al-Tamimi. „Dokumenty… odpovídají jiným dokumentům dokládajícím denní autobusové trasy v rámci území Islámského státu. Přestože transport samotný zajišťují soukromé společnosti, je za vydávání příslušných oprávnění a dozor nad trasami odpovědná byrokracie Islámského státu,“ řekl. Turecko už dlouho tvrdí, že kontrola celé jeho 566mílové hranice (911 km) není reálná. Přesto tento členský stát NATO i nadále čelí tlaku mezinárodního společenství kvůli tomu, jak snadno bojovníci IS přes hranici přecházejí. Hraniční úsek Tel Abyad zůstal otevřený, dokud jej Turecko po kurdském vítězství nad IS v dané oblasti nezavřelo.

Úředník turecké vlády odpověděl na žádost deníku Guardian konstatováním, že každá osoba přijíždějící do Turecka z území ovládaného IS se automaticky zaeviduje jako ‘cizí bojovník’, dodal však, že neviděl žádné důkazy, že by přechody probíhaly přes legální hraniční přechody nebo že by se používaly jiné prostředky. Úředník sdělil, že v období od ledna 2014 do listopadu 2015 turecké bezpečnostní úřady zadržely207437 osob přicházejících ilegálně přes hranice. Dodal však, že Turecko hostí v rámci své politiky ‘otevřených dveří’více než 2 miliony syrských utečenců.

I premiér Ahmet Davutoglu hovořil o morální odpovědnosti vůči uprchlíkům, když začátkem prosince řekl, že “Uzavření celé hranice se Sýrií se může dostat jako projekt na program, ale co pak dělat s přicházejícími uprchlíky? Podél této 911 km dlouhé hranice máme morální odpovědnost uprchlíky přijímat.” Vedle četných nepodložených informací o laxní kontrole hranic jde tedy o zjištění, že Turecko vždycky vědělo naprosto přesně, kdo a kde přechází jeho hranice. Naposledy podpořil toto tvrzení zajatý terorista z tureckého města Adiyaman, který informoval zpravodajskou agenturu Sputnik o lukrativním obchodu s ropou, do kterého je IS zapojený. Potvrdil, že kolony cisteren s ropou i nadále v nezmenšeném počtu přejíždějí hranici do Turecka.

To potvrzuje dřívější prohlášení Ruska a později Iránu, že obchod Turecka s IS prosperuje. Podle příkladu Moskvy sdělil Irán začátkem prosince, že má k dispozici fotografické a videodůkazy o dovozu ropy ze strany IS do Turecka v mobilních cisternách.

Začátkem tohoto týdne poskytl ruský ministr obrany mapy a satelitní snímky dokládající, že Turecko je hlavním odběratelem ropy pašované ze Sýrie a Iráku Islámským státem. Ministerstvo také zopakovalo, že do této kriminální činnosti je zapojený turecký prezident a jeho rodina.

Datum zveřejnění: 11.01.2016 10:15

Zdroj: https://www.rt.com/news/328490-syria-turkey-isis-crossing/
2 Komentářů k Získané dokumenty dokládají, že ISIS podniká rozsáhlé operace přes turecko-syrskou hranici – zpráva

  1. gandalf napsal:

    Logické by bylo přerušit komunikace.

  2. Ikema Monika napsal:

    Jsou dokumenty snímky a vše možné důkazy že Turecký režim krade a pašuji ropu jak se Sýrie tak i Iráku ! Je potřeba aby Turecký holoubek konečně odletěl od válu !!!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!