Sýrie 2016 – zúčtování přichází – teroristická pevnost byla osvobozena!

salma mestoMěsto Salma v Latakii bylo osvobozeno. Sen se stal skutečností. O tomto městě jsem mnohokrát psal ve svých předešlých článcích. Od roku 2012 do něj nevstoupila noha syrského vojáka. Od roku 2012 byla považována za neproniknutelnou překážku. A také jsem psal, že se díky nové taktice Syrské armády (SAA) o něj nebude skoro bojovat.

Měsíce si SAA získávala malá vítězství, krok po kroku tuto pevnost dostávala do kleští. Byla to SAA která si vybírala místo a čas překvapivých útoků. Tím získala výhodu překvapení. Místo jedné velké bitvy s velkými ztrátami likvidovala teroristy po malých skupinkách. Z desítek zabitých teroristů se stávaly stovky a tak město Salma bylo bráněno jen posledními zbytky teroristů. Ostatní musí bránit příliš dlouhou frontu, protože si nemohou být jisti že nejde jen o klamný útok.

Jejich rychlou mobilizaci znemožňuje ruské letectvo. Proto celé město bylo osvobozeno ze ztrátou 7 vojáků. Čest jejich památce.

salma

Nyní má SAA pod palebnou kontrolou hlavní teroristické zásobovací trasy směrem k tureckým hranicím. Zbývá jen 10 km do uzavření kotle a výraznému zkrácení fronty.

V současné době jsou zprávy o útěku teroristů do Turecka a část se jich stahuje do Jisr al-Shughour.

Salma není jediné dnes osvobozené město. Ani největší. Svým významem a negativním dopadem na morálku teroristů, na druhou stranu pozitivním dopadem na morálku SAA se jedná zatím o největší vítězství SAA od začátky ruské pomoci.

Tím dalším dnes osvobozeným městem je město Bilaliyah na předměstí Damašku.

 

Bilaliyah

Začíná se ukazovat jedna věc. Teroristé nejsou tak silní jak se původně udávalo. Byli silní ve schopnosti mobilizovat zálohy při velkém SAA útoku, popřípadě se soustředit a provést široce koncipovaný útok.

To už dnes neplatí.
14 Komentářů k Sýrie 2016 – zúčtování přichází – teroristická pevnost byla osvobozena!

 1. Leviathan napsal:

  Dobře tak! Tíha bezvýchodnosti a nedostupný Alláh dílo zkázy zkázonosných islamistů dokoná a ti, co uprchnou do Turecka, jen urychlí chaotizaci, kterou si obě kliky Erdogana i Davutoglua svými kroky na sebe přivolaly.

 2. weissbach napsal:

  Blahopřeji k vymetení dalšího hnízda perverzních biorobotů v lidské podobě.

  • weissbach napsal:

   „Začíná se ukazovat jedna věc. Teroristé nejsou tak silní jak se původně udávalo. Byli silní ve schopnosti mobilizovat zálohy při velkém SAA útoku, popřípadě se soustředit a provést široce koncipovaný útok.

   To už dnes neplatí.“

   Docházejí cisterny a zásoby ze vzduchu váznou díky ruské protiletecké obraně. Vsjo v parjadke…

 3. Ivan napsal:

  Zakerni zapadni genozlocinci saskuju pred celym svetom…
  http://www.nwoo.org/2015/12/08/rusko-znovu-agresorem/#comment-193989

  Najmenej dva roky „bojovali“ proti ISIL tym, ze chranili cesty cisterien s ropou do Turecka…, podporovali tzv. umiernenu opoziciu (teroristov), len aby zvrhli legalne zvoleneho prezidenta Syrie a aby sa zmocnili ropnych zdrojov Syrie, tak ako sa zmocnili zdrojov v Iraku a v Libyi…!

  Ked prislo na pomoc Syrii Rusko, zrazu zacali poriadat konferencie o Syrii, o umiernenej opozicii, zacali zhanat poslusnych pudlikov do tzv. koalicie…

  Vsetko su to znaky chovania sa zakernych zlocincov, vykrucat sa, prekrucat realitu, provokovat, terorizovat, klamat…atd.!

  Saskuju, ked sa nechavaju akoze demonstrovat pred kamerami v Parizi…, na prazdnej ulici a potom goebbelsovske media k nim pripoja akoze cele ulice demonstrantov na ich podporu z inych demonstracii, napokon aj z demonstracii odborov za prava pracujucich ludi…

  Mozeme ocakavat, ze goebbels media opat ukazu, ako sasovia porazili ISIL, a budu sa opat stretavat na prazdnej ulici pre televizie…, no skutocnej ulice sa boja…, zatial co Putin na devitaho maja pochodoval spolu s desattisicami obcanov centrom Moskvy, zapadni genozlocinci pochoduju policiou vyprazdnenou ulicou Pariza…, aby tzv. spolocne demonstrovali…

  Obama na ulicu nesmie ani vyliezt…, do desiatich minut by ho zastrelili…!

  • Fanny napsal:

   Stejně tak jezdil i Kadáfí v otevřeném voze bez ochranky a jen s řidičem,protože se nemusel svého lidu bát,dokud nepřišli nosiči demokracie.

   • Tomax napsal:

    Pravda, poctiví potitici, kteří to myslí se svým lidem upřímně se lidu bát nemusí, ale musí se obávat zákeřných NWO-pacholků a naopak, ti co zrazují lid své země potřebují ochranku 24h denně. Tihle sralbotkové žijí ve falešné naději, že je ta ochranka ochrání, sle – všeho dočasu „Bohuslave, Bohuslave – hyn sa hukáže“.

   • Franta napsal:

    Kaddáfí mel nekolik dvojníku. To nebyl prímo Kaddáfí, ale jeden z jeho dvojníku. Ten koho zabili nebyl Kaddáfí (ten prej utekl do Cadu) ale Mahdí Al Andalús, známy jeho dvojník ze Syrte.

  • Jaris napsal:

   Ivane, naprosto spravne. Jen by se mel upresnit vyraz, kdo tohle vse organizuje. Je to chazarska mezinarodni spolecnost se svymi pucfleky.

 4. Ikema Monika napsal:

  Ale pánové vy se mýlíte oni rychle umírají a odcházejí na nebesa aby potkali ještě 70 panen na které se ve svém zavšiveném životě těší ! Jakto ale vypadá vymírají dost rychle a panen se nebude dostávat!

 5. Ikema Monika napsal:

  Jestliže Kaddafi utekl do Čadu kdepak má 137 tun zlata ???? Hledala koza Clintonka vjeho rodném místě dala popravit 30. 000 lidi místo se stalo městem duchů podepsal se i Sarkozy ale světe div se zlato se nenašlo do dnes !!!

 6. jan napsal:

  Také se přidám a vítám dobré zprávy.
  Možná to má i víc dobrého pro nás,smlouva TTIP nebude mít ten správný dopad,pokud nadnárodní korporace,nebudou mít dostatek zboží,komodity strategického významu a ropa i plyn z BV asi nebude a už vůbec ne zadarmo.

 7. Ivan napsal:

  Zapadni saskovia (cesky kasparci) opat saskuju pred verejnostou…, uz konecne vedia ako porazit ISIL… Takmer tri roky im to trvalo, kym na to prisli…! Urcite sa uz mejkapuju, aby sa stali pred kamery v policiou vyprazdnenej ulici Pariza… Krovi dopracuju goebbels media z poslednej demonstracie odborarov…

  Zdroj informacie: http://spravy.pravda.sk/svet/clanok/379876-sef-pentagonu-ma-plan-na-porazku-is-v-syrii-a-iraku/

  Šéf Pentagonu má plán na porážku IS v Sýrii a Iraku
  #USA #IS #Ashton Carter
  ČTK | 14.01.2016 08:04

  O pláne USA na porážku Islamského štátu v Sýrii a Iraku v stredu hovoril vo vojenskej základni Fort Campbell v štáte Kentucky americký minister obrany Ashton Carter. S americkou stratégiou chce budúci týždeň v Paríži zoznámiť partnerov z Británie, Francúzska, Austrálie, Nemecka, Talianska a Holandska, informovala agentúra AP.
  Vytlač článok
  Vytlačiť

  Americká armáda chce pomôcť Iračanom a Kurdom dobyť späť mesto Mosul na severe Iraku a pomôcť umiernenej sýrskej opozícii vyhnať islamistov z ich hlavnej základne v meste Rakka. Z ministrových slov podľa AP vyplynulo, že plán na tieto bojové operácie je hotový.

  Pokiaľ ide o Mosul, mali by kurdské jednotky k mestu postupovať zo severu a iracké oddiely z juhu. Carter však varoval, že dobyť mesto späť nebude rýchle ani jednoduché.

  Viac informacii v uvedenom zdroji

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!