SYRSKÉ A IRÁCKÉ VÁLČIŠTĚ 13.1.2016 – VIDEO A JEHO PŘEPIS

syrian-armed-forces-gain-momentumSyrské vládní síly 12. ledna osvobodily strategické město Salma v provincii Latakia. Syrské síly obsadily pevnost v Kafr Dulbeh v Tal al-Khazan a Tal al-Hramiyah v severní části Salma. Militanti Al-Nusra a Svobodné syrské armády (FSA) údajně při střetech v těchto oblastech utrpěli těžké ztráty. Na druhou stranu SAA údajně ztratila 6 vojáků zabitých a 8 zraněných. Úspěch této operace se do velké míry zakládal na koordinaci mezi Ruským letectvem a pěchotou Syrské arabské armády spolu s dělostřeleckými jednotkami.

Příštím cílem provládních sil se nejspíš stane Al-Rabiyah ležící v Turkmenských horách. To je poslední na výšině položená bašta, kterou v této provincii teroristé kontrolují. Jakmile bude osvobozena al-Rabiyah, tak SAA převezme strategickou iniciativu k vytlačení teroristů z celé provincie Latakia.

12. ledna zahájila ISIS ofenzivu v provincii Homs údery na provládní síly v Al-Dawa a Al-Bayrat ležící u Palmyry. ISIS se údajně v Al-Dawa zmocnila značného množství zbraní a obrněné techniky včetně tanku T-55 a tuto vesnici zabrala. V Al-Bayarat teroristické jednotky narazily na tuhý odpor a byly zahnány k ústupu. Situace v oblasti Palmyry zůstává napjatá.

SAA nadále postupuje na sever podél dálnice Aleppo-Raqqa. SAA osvobodila vesnici Ayn Al-Jahesh ležící jižně od bašty ISIS Al-Bab. Syrské síly teď postupuj k Al-Bab. Mezitím US podporované „Syrské demokratické síly“ vedou operace k zabrání ISIS kontrolovaného města Menbeij ve východním Aleppu. ISIS tudíž v této provincii téměř úplně ztratila iniciativu.

11. ledna bylo zabito 20 lidí a 50 dalších zraněno poté, co bombový útočníky odpálil svou výbušninami naplněnou vestu v kavárně v Muqdadiya 80 km severovýchodně od Bagdádu. Střelci ISIS v Bagdádu zabili nejméně 18 lidí, z nichž čtyři byli policisté. Kromě toho bombový útok v jihovýchodní čtvrti Bagdádu Nahrawan zabil 7 lidí a 15 zranil.

Irácké bezpečnostní síly mezitím osvobodily region Qaryat Sakran v provincii Anbar. Irácké zdroje tvrdí, že tam byla zabita spousta militantů. Střety byly pozorovány rovněž v regionu al-Shaei.

O významném dobytí Salmy uváděném na počátku tohoto článku se podrobněji rozepisuje zdejší česká zpráva: Sýrie 2016 – zúčtování přichází – teroristická pevnost byla osvobozena!

Zdroj: http://southfront.org/international-military-review-syria-iraq-battlespace-jan-13-2016/
3 Komentářů k SYRSKÉ A IRÁCKÉ VÁLČIŠTĚ 13.1.2016 – VIDEO A JEHO PŘEPIS

 1. jan napsal:

  Zdá se,že Turecko dělá co může,aby to Rusku překazilo.Zásobuje IS všem možným i lidskými zdroji.Co nejdříve to chce přetnout,zásobovací trasy,ale hlavně informace z různých Tureckých služeb.

  • Marie napsal:

   Zacina tam jit hodne do tuheho, protoze USA tam vysilaji dalsich 500 a nasledne za par mesicu 1300 vojaku a aby toho nebylo dost, tak tam vysle I EVROPA!!! Anglie, Nemecko, Italie a dalsi zeme, pise se o tom na rt.com.

   Ja jsem presvedcena o tom, ze tam chteji za kazdou cenu zridit Sunnistan, jinak nechapu, kde berou tolik novych bojovniku, kdyz Rusko je tam neustale likviduje. Udajne maji uz nahradu ve vysi 65 000 muzu. To je primo priserne, protoze takhle je do toho vtazena uz I Evropa cela a bude to jedine eskalovat.. Strasne, opravdu nejvyssi cas, aby s tim Evropane neco udelali, nez se polozime uplne.

   Samozrejme nejsme sami, odkud se tahaji penize na valku, cetla jsem na zpravach ENG, ze Kanada prudce podhodnotila dolar ( temer o 30 procent ), tim padem ceny predevsim jidla prudce narostly, ze I takova jedna okurka vyjde na 3 dolary, nebo kvetak na 8, to jsou priserne ceny…

   Spoustu potravin Kanada dovazi z USA, takze celou touto spinavosti jde o prisun financi do USA a samozrejme na valku. Nase koruna jde taktez stale dolu, uz je pres 25 korun za dolar, takze vsichni jenom drou na ty siozmrdy, co neustoupi ani za nic od sve touhy ovladnout svet…

   • jan napsal:

    Marie.
    Dobré ráno přeji.
    Vaše informace mě moc nepotěšily.
    Skutečně to také tak vidím,že se s tím nemůžou smířit,jak jim Putin překazil plány.Proto v předstihu,chtěli vyšachovat Rusko v obchodování s Evropou a ve všem.Jak se dalo vypozorovat,Sýrie by byla ovládnuta během několika týdnů a netrvalo dlouho,měla by i naše republika ropu ze Sýrie.Otázka plynovodu z BV,podle zasvěcených by trvala delší dobu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!