JEMENSKÉ VÁLČIŠTĚ 14.1.2016 – VIDEO A JEHO PŘEPIS

Egyptian-soldiers-arrived-Yemen13. ledna síly Houthiů vypálily raketu na saúdské vojenské postavení v regionu Jizan v Saúdské Arábii. Zabiti byli 4 saúdští vojáci. Aliance Houthiů kromě toho provedla vpád do oblasti Al-Rabou’a v regionu Asir, kde se střetla se saúdskoarabskými vojsky. Střety mezi bojovníky houthijského Ansarullahu a Saúdy vedenou koalicí byly pozorovány i v provincii Ta’izz. Zde bylo zabito 10 pro-saúdských militantů.

Saúdské válečné letouny následně provedly nálety na oblast Sana’a, kdy zabily 15 lidí a 25 dalších zranily ve vesnici Bilad al-Rusthe. Súdské letectvo rovněž provedlo nálety na okres Majaz v provincii Sa’ada a okres Sarwah v provincii Ma’rib.

12. ledna do Jemenu údajně dorazilo asi 800 egyptských vojáků, aby pomohli silám Saúdy vedené koalice. Podle těchto zpráv 4 egyptské jednotky po 150-200 vojácích se s tanky a transportéry nejspíš účastní na vojenských operacích v oblastech Marib a Taiz.

Místní bezpečnostní síly v Adenu provedly razii na nepoužívané skladiště u přístavu a našly tuny zbraní a munice zjevně propašované Al-Kaiídou Arabského poloostrova (AQAP). Hadiho vláda vyzvala civilisty, aby ohlašovali podezřelou přítomnost mužů AQAP ve městě.

Mezi tím neidentifikovaní střelci ve městě zabili dva dopravní policisty. Militanti projíždějící na motorkách tyto dva policisty zastřelili za jízdy. Nedávné útoky ukazují, že vládní bezpečnostní síly se Saúdskou koalicí nejsou schopny to město řádně zabezpečit.

AQAP si zřídila kontrolní stanoviště na hlavní silnici spojující provincie Aden a Abyan včetně kontrolního stanoviště v Dofes hned vedle hlavního města Abyanu Zinjibar. AQAP se snaží konsolidovat kontrolu jak nad Zinjibar, tak nad blízkým Ja’ar, kde se minulý týden střetla s aliancí Houthiů.

Zdroj: http://southfront.org/international-military-review-yemen-jan-14-2016/
3 Komentářů k JEMENSKÉ VÁLČIŠTĚ 14.1.2016 – VIDEO A JEHO PŘEPIS

  1. Ikema Monika napsal:

    Saudové jsou arogantní pakáž a potřebuji vymlátit aby se probrali se své nadřazenosti a spadli na zem !

  2. jan napsal:

    Asi těch Saudů moc není,jsou to většinou naverbovaní žoldnéři.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!