Loňský rok byl pro konopí epickým. Zde jsou nejlepší… a nejhorší marihuanové reportáže z roku 2015

2015-pot-storiesPřiznejme si to. Rok 2015 byl krkolomnou jízdou nepoctivosti - vláda zasahovala do našich soukromých životů mimochodem tím, že tajně schválila CISA (Certifikovaný auditor informačních systémů) a vysmála se nám do očí, neboť schválila americký zákon Freedom Act s ironicky pozměněným jménem. Policejní stát se nakopl na plné obrátky, vždyť policisté zabili nejméně jednu osobu ve všech 50 státech ještě předtím, než začal vánoční čas a útok v San Bernardinu uzákonil prezidentským kandidátům prosazení války. Mezitím policejní stát hrozí dalším nahlodáváním libovolného počtu svobod pro všechny z nás. A to je jen ochutnávka z toho, co se ve Spojených státech stalo.

Kvůli omezenému rozsahu článku je nutné dostatečně téma redukovat. Boj za práva pěstování a využití marihuanyvyhrálo více lidí, než kdykoli v minulosti, ačkoli státu seneustále dařilo ničit životy, o čemž vypovídá několikneskutečně neospravedlnitelných případů.

Dále je uvedeno pouze pět příběhů z mnoha nesčetných vítězství - a bohužel i z mnoha proher - týkajících se konopí, které se udály v roce 2015.

1. Tříletý Spencer Koptis přišel o život, protože stát trval na vedení války proti konopným rostlinám.

Spencerova rodina obdržela zdrcující zprávu o diagnóze jejich syna, která zněla „Pilomyxoid astrocytoma“ (nádor hvězdicových buněk), neoperovatelná rakovina mozku. Syn měl pouhých 15 měsíců. Poté, co tradiční léčba chemoterapií nezměnila velikost zákeřného nádoru, jeho matka Suzetta Vonzell začala hledat alternativní léčbu. Nakonec našla naději v konopí, které jí velkoryse daroval pěstitel lékařské marihuany James Benno.

Spencerův velký nádor na mozku, včetně několika dalších podél páteře, se jako zázrakem scvrkl. Začal pohybovat rukama a mluvit, tak jako předtím.

Ale všechny naděje se zhroutily kvůli bezohlednému, tvrdému přístupu státu a jeho absurdní válce proti tzv. Drogám. Do Bennova zařízení, kde pěstoval konopí, vpadla protidrogová policie a on i jeho dva synové byli zatčeni. Každá zázračně uzdravující rostlina byla zabavena. Jelikož matka Suzetta Vonzell nemohla najít jiného dodavatele konopí pro záchranu Spencera, se zoufalstvím se obrátila zpět na farmaceutická léčiva. Není překvapením, že se zdravotní stav dítěte a veškerý pokrok v léčbě rapidně zhoršil. Pouze pár dní po oslavě velikonoc Spencer zemřel. Nevysvětlitelně nemorální zákony a ti, kteří se odmítají postavit proti nim místo jejich prosazování, zmařili život tříletého dítěte.

2. Ve velmi výjimečném případu, kdy zvítězil zdravý rozum, byl Kylerovi Carrikerovi zrušen nařízený rozsudek trestu v minimální výši 20 let.

Kyler Carriker chtěl udělat laskavost svému starému spolužákovi, kterého neviděl mnoho let, a tak mu zařídil koupi konopí od prodejce, kterého znal. Carriker si naprosto nebyl vědom, že Kyle Belts, jeho bývalý přítel ze školy, se stal členem gangu a domluvil si s ním schůzku v domě Ronalda Bettse, dealera marihuany, jehož bratr Donald, kdysi byl senátorem státu Kansas.

Zločinné spiknutí Beltse okrást ty dva s namířenou pistolí začalo téměř hned jak dorazil. Začal střílet na oba, Carrikera i Bettse, když vstoupil do dveří. Betts později zemřel na následky zranění, ale Carriker byl obviněn z vraždy, protože státní orgány to chápaly tak, že figuroval jako prostředník v prodeji marihuany.

Stát Kansas aplikoval se zpětnou platností zákon, přijatý tři měsíce po ozbrojené loupeži, považující přestupky, týkající se marihuany, ve své podstatě za nebezpečné těžké zločiny. Navzdory tomu, že si orgány vybraly Carrikera za „terč“, při rozhodování poroty převládly rozumné hlasy, že nemůže být vinen za Bettsovu vraždu. Po několika zvratech a pokusech Carrikera odsoudit (pravděpodobně aby ho použili jako odstrašující příklad), je tento otec dvou dětí zpátky doma, tam kam patří.

3. Za zločin zahájení lukrativního obchodu s pěstováním lékařského konopí a nabízení tolik potřebných pracovních míst lidem, kteří to potřebují, policie provedla zátah na Pinoleville Pomo Nation – čímž kmen o všechno přišel.

Indiánský kmen Pinoleville Pomo Nation začal na své půdě, který se nachází ve státě Kalifornie, pěstovat lékařskou marihuanu za účelem prodeje osobám, kteří potřebují tuto nepostradatelnou medicínu pro svá onemocnění. Byznys byl prosperující do té doby, než šerifův úřad (v okrese Mendocino County) bez varování vpadl na jejich půdu a zpustošil celou úrodu konopí, kterou tvrdou prací kmen získal. Zástupci šerifa zničili úrodu konopí na různých místech po celém jejich území, včetně 400 rostlin, 100 liber udržované a usušené marihuany a výrobního zařízení na výrobu medového oleje pro kmen.

"Myslím si, že to, co dělají, není v pořádku," řekl Nori Baldridge, ředitel pro ekonomický rozvoj toho kmene. "Toto je suverénní půda, a toto je suverénní národ."

I když to byl docela nezdar, kmen Pinoleville Pomo Nation oprávněně bojuje proti policejnímu zátahu a zničení jejich majetku a živobytí. Vzhledem k tomu, že šerif a jeho přisluhovači nemají žádnou soudní pravomoc nad půdou kmene, zůstávají příslušníci kmene optimističtí.

4. Konopí nepřestává udivovat, tak jak se kupí nepodložené i vědecké důkazy o lékařských a léčivých účincích - a několik studií v letošním roce poukázalo na všestrannost této zázračné rostliny.

V průlomovém průzkumu, týkajícím se 446 pacientů, kteří utrpěli traumatické poranění mozku, vědci z biomedicínského výzkumného ústavu v Los Angeles (LA BioMed) zjistili slibnou, vzájemnou souvislost mezi užíváním konopí a schopností přežít nervový šok, trauma. "Tato studie byla jednou z prvních v klinickém prostředí, která měla speciálně asociovat používání THC, jako nezávislého prediktoru přežití po traumatickém poranění mozku," vysvětlil dr. David Plurad, vedoucí autor studie.

V podobné studii izraelští vědci objevili, že PTSD (post-traumatická stresová porucha) může být zmírněná včasným podáním kanabinoidů nebo syntetického konopí. Ve skutečnosti tato studie zjistila, že kanabinoidy jsou v léčbě PTSD účinnější, než běžně předepisovaná antidepresiva SSRI (inhibitory zpětného vychytávání serotoninu), jejichž nežádoucí vedlejší účinky často napodobují nebo zvyšují právě ten stav, který léčí – jako jsou násilné tendence nebo sebevražedné sklony.

Další studie naznačuje, že nepsychoaktivní komponenty v konopí pomáhají v léčení zlomenin kostí. Mezitím další studie zjistila v konopí aktivní složku THC (nebolo tetrahydrokanabinol), která může zpomalit nepřijetí neslučitelných orgánů po transplantaci.

Výhody se neustále násobí, možné vzrušující objevy v příštím roce jsou ve hvězdách.

5. V dalším, neskutečně zbytečném projevu násilí státu, byl neozbrojený Derek Cruice připraven o život, aniž by mu byla dána volba hájit se před soudem.

V březnu silně ozbrojená policejní jednotka SWAT, původně zamýšlející potlačit násilné výtržnosti, zaklepala na dveře domu Dereka Cruice a téměř současně použila beranidlo, aby mohla vtrhnout dovnitř. To se stalo navzdory tomu, že věděli, že Cruice nebyl nikdy předtím odsouzen za trestný čin. Působili tak arogantně, jako by byli na bitevním poli nebo ve válečné zóně. Těžce vyzbrojení policisté se nahrnuli dovnitř a, podle svědků uvnitř, začali okamžitě střílet.

Cruice, kterého podezřívali z pěstování rostlin - a jehož si nemohli splést s ozbrojenou a nebezpečnou, podezřelou osobou, neboť jeho jediný oděv, který měl na sobě, byly basketbalové šortky - byl střelen do obličeje. Zemřel na místě, protože zločinci v uniformách, mávající policejními odznaky, si chtěli zahrát na skutečné četníky a zloděje - ale nebyli tam žádní lupiči. Výsledkem byla ztráta lidského života, k níž v tomto případě došlo čistě z důvodů arogantní a reakcionářské hlouposti.

Policista, který zabil Dereka Cruice, unikl odpovědnosti za svůj ohavný čin, když velká porota nějakým způsobem uvěřila řečičkám o tom, že je něco jako statečný bojovník proti drogám. Před očima jeho rodiny a přátel ho porota nedokázala obvinit z vraždy.

6. Nic neodhaluje ohavnou povahu státu v jeho válce proti marihuaně víc, než vražda Zachara Hammonda.

Dne 26. července byl devatenáctiletý Zach Hammond na svém prvním rande se svoji novou přítelkyní. Když se zastavili na zmrzlinu, byli náhle obklopeni policií.

Policejní poručík Mark Tiller z města Seneca běžel směrem k Zacharovu autu s tasenou zbraní, protože jeho dívka Tori Morton údajně prodala několik gramů marihuany utajenému policistovi. Mark Tiller prohlásil, že byl v nebezpečí, a proto byl nucen střílet na Hammonda, aby si zachránil svůj vlastní život. Nicméně kamerové záznamy dokázaly, že to není pravda.

V říjnu byl konečně zveřejněn velmi očekávaný kamerový záznam. Na záznamu bylo vidět, že policejní úředník ve skutečnosti nebyl v nebezpečí, když zavraždil Hammonda.

Když Tiller vystoupil ze svého vozu, běžel na bok Hammondova auta. Hammond se pouze snažil místo opustit, když se Tiller začal chovat, jako kdyby byl jeho život v nebezpečí a začal střílet a křičet: „Rozstřílím ti tvoji z......u prdel!“

Ihned poté, co Tiller falešně prohlašoval, že jeho život byl v nebezpečí, řekl: "Snažil se mě praštit." Tento výrok je však podle videozáznamu nehorázná lež.

Bohužel se stává absurdní samozřejmostí, že mírumilovní členové komunity, aniž by měli jakékoliv špatného úmyslu vůči svým bližním, padnou za oběť neodůvodněnému násilí státu - kvůli pozoruhodně prospěšné rostlině.

Orwellovská dystopie nemohla být proročtější - ti, kteří jednou dostali za úkol chránit lidi, páchají místo toho násilí. Tam, kde měl zákon fungovat jako rozšíření vůle lidu, se nyní vytváří zisk a prospěch státu při současném vyhlazování práv – a často i životů.

Je nad slunce jasnější, že tato válka proti takzvaným drogám nemá žádný jiný smysl, než kontrolu nad společností, a zároveň postrádá nedostatek svědomí. Pojďme se všichni zapojit do této namáhavé práce, aby toto šílenství v roce 2016 skončilo.

Síla je tak nemilosrdná k člověku, který ji vlastní, nebo si jen myslí, že ji vlastní, jako k jejím obětem - druhého to ničí, prvního to otráví. - Simone Weil

Autor: Claire Bernish

Zdroj: http://www.activistpost.com/2016/01/last-year-was-an-epic-year-for-cannabis-here-are-the-best-and-the-worst-weed-stories-of-2015.html
3 Komentářů k Loňský rok byl pro konopí epickým. Zde jsou nejlepší… a nejhorší marihuanové reportáže z roku 2015

 1. Vladislav napsal:

  Článek je velice špatně přeloženy a nezapře otrocké překládání z angličtiny. Napr. "epic" se nepřekládá v tomto kontextu jako "epický", ale v češtině napr. řekneme "plný události". Google translator je dobra věc, ale univerzální nástroj to není, milý překladateli.

  • Omni napsal:

   Epic= epicky, impozantny, vypravny. Pichas tu do formy a k obsahu radsej nepovies nic. Uprednostnujes nalestenu formu bez obsahu?

   • Vladislav napsal:

    S obsahem souhlasím, tak raději brzdi. Pouze jako starý překladatel bezpečně poznám otrocky překlad, což degraduje výsledek. Takto čeština nevypadá. To je cele.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!