SYRSKÉ VÁLČIŠTĚ 15.1.2016 – VIDEO A JEHO PŘEPIS

Russian-and-Syrian-Air-Forces-Conduct-Joint-MissionsDohoda o vyslání ruské letecké skupiny do Sýrie podepsaná 26. srpna 2015 nemá podle textu, který byl zveřejněn 14. ledna, žádné časové omezení. Smlouva specifikuje, že syrská strana dá k dispozici letiště Hmeimim v provincii Latakia, a rovněž i „další potřebné území, na kterém se strany dohodly.“ Letiště Hmeimim a jeho infrastruktury používá Rusko bezplatně.

Ruské Aerokosmické síly poprvé prováděly společnou bojovou misi ke zničení infrastruktur teroristů spolu se Syrským letectvem.

Syrské stíhače MIG-29  se přidaly k ruským bombardérům Su-25, které vzlétly z letiště Hmeymim, a poskytovaly ruským letadlům eskortu a ochranu během jejich letu k místu útoku a na cestě zpět. Syrští piloti před tím navštívili letiště Hmeymim, kde prohlubovali svou kooperaci s ruskými piloty a obeznamovali se s radiokomunikačními pravidly.

Syrské arabské letectvo kromě toho útočilo na vojenské pozice v al-Sukari, al-Zabadieh, Hayan, Beyanon, al-Tamoura, Ratian a Ma’arseta al-Khan.

14. ledna Syrská arabská armáda (SAA) osvobodila vesnice Surayb, Ajouziyah, Abboudiyah a Miltafah v provincii Aleppo. SAA rovněž osvobodila město Tell Aran s kurdskou většinou. Provládní síly teď postupují k městu al-Bab umístěnému asi 30 kilometrů od turecké hranice. Město je v této oblasti hlavní baštou ISIS.

Podle zpráv do provincie Latakia dorazil ohromný konvoj militantů, aby poskytli podporu operacím militantů zaměřeným na opětovné uchvácení strategického města Salma a obklopujícího území. Cílem militantů je nejdříve zabrat vesnice kolem města. To by pak byli schopni zahájit ofenzivu k zpětnému zabrání Salmy. Pokud ale militanti prohrají, tak nejspíš v nejbližší budoucnosti přijdou o celý severovýchodní venkov gubernia Latakia dobytý syrskými vojsky.

Zdroj: http://southfront.org/international-military-review-syria-jan-15-2016/
9 Komentářů k SYRSKÉ VÁLČIŠTĚ 15.1.2016 – VIDEO A JEHO PŘEPIS

 1. Dušan napsal:

  …dorazil silný konvoj, dobre vyzbrojený TOWmi, prostriedkami spojenia, vozidlami… takže buď je to vtip, alebo došli Kalibre, CH 101 či kieho Pána – vari je lepšie konvoj nezničiť už pri presune, ale počkať, až sa rozvinie a seriózne zahrabe do dier v zemi…? Čo sa to tam vôbec robí…

  • Tartar napsal:

   Tiež som toho názoru, keď spozorovali konvoj (pravdepodobne z Turecka, pretože z kozmu určite nespadol), prečo ho nezničili ale počkali až dorazí do cieľa a následne sa zakope a opevní? Jediná možnosť v tejto časti Sýrie je pomoc z Turecka, a preto treba túto časť Sýrie neustále pozorovať v vrchu (lietadlami a z kozmu satelitom)a následne konvoje s pomocou ničiť už počas presunu.

 2. Michal napsal:

  Američané už musí nasadit poslední rezervy, nakonec i Obama by se ze zoufalství mohl obléci od maskáčů a pomoci svým muslimským bratřím

 3. konzerva napsal:

  Nejlepší jsou odborníci za pc, kteří vidělí válku tak maximálně z gauče….a nebo na filmu z usa…

 4. konzerva napsal:

  Tow je shit řízený drátem na dálku a vycvičený voják se mu vždy vyhne…

  • Kolemjdoucí napsal:

   ty jsi hlupák..

   • konzerva napsal:

    Panáček sedicí za pc byl asi v armádě…a jinak mimochodem ten tow už dokonce používá syrská armáda z obsazených skladů kde je zanechali povstalci. To , ale nikde v české televizi neuvidíme…

 5. Dušan napsal:

  TOW je taký aký je – o nič lepšia nie je generácia rachejtlí by CCCP, lepšie už strieľa taký JAWELIN, že… Ale škoda každého kusa polepených Téčiek, BMP, BTR a všakovakých domazrobov… a o stratách vojakov sa Tóda či Schutz vytešujú ako v nirváne… To čo sa my dozvieme napr. na tomto fóre alebo sme schopní a ochotní vyhľadať si na nete je jedna vec, ale kapustné hlavy kŕmi výlučne mainstreem, a tam sa na 50 m uletená veža T-72 tak krásne vyníma (!!!)a vidíš ju zo všetkých uhlov a vo všetkých plátkoch, zatiaľ čo vyhoreté Abramsy, Leclerky, Humwee, M-113 a iná Turecká a BV háveď v službách orientálnych despócií naše i oficiálne média „úspešne“ míňa. Moderná vojna je buď „schock and awe“ – alebo frontálny mediálny výplach!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!