Vedení Hillary se hroutí: Vede si teď hůře než v roce 2008, přičemž Trump letí vzhůru

pompous-hillaryZrovna když si Hillary Clinton myslela, že její politické fiasko nemůže být ani horší s nadcházejícími potížemi při prodírání se demokratickými primárkami, aby se pak se pustila do Trumpa a zajistila si tím Warrenem Buffettem financované vítězství, tak náhle všechno vypadá, že se zvrtlo k horšímu v tom, co je pro skandály zatíženou bývalou ministryni zahraničí a presidentskou kandidátku nejdůležitější: v její druhé a konečné presidentské kampani.

Podle WaPo, když se porovná, kde se Clintonová teď nachází v průměrech průzkumů Real Clear Politics, tak obrázky z roku 2016 a z roku 2008 nejsou až tak moc podobné; ve skutečnosti se pod Hillary náhle na pružinku rozevírá propadliště. „Celonárodně si v roce 2008 vedla daleko lépe, než si vede teď, částečně protože proti-Clintonovští voliči byli v roce 2008 rozděleni mezi dva lidi – Baracka Obamu a Johna Edwardse – místo jen jednoho. Ale čerstvá linie trendu jako funkce dvou nových celonárodních průzkumů, které proběhly těsně po jen kratičké přestávce, jí nepřináší moc dobré zprávy.“

clinton trendline_0

Vůbec nepřekvapuje, že Clinton si New Hampshire vede tak mizerně, když je to domovské hřiště jejího socialistického odpůrce. V roce 2008 Hillary Clinton vedla v New Hampshire. – Porovnání podle dnů volební kampaně.

Clinton New Hampshire

Existuje tu malá útěcha, že v Iowě si Hillary povede o trošičku lépe, než si vedla v roce 2008, ač jak je vidět na grafu níže, i tady se její vedení nedávno zhroutilo. V roce 2008 to nebylo až do posledního týdne, kdy vypadla z vedení. Nakonec skončila jako třetí.

Clinton Iowa

Problémem zůstává celonárodní soutěž a co je horší, kdyby se prodloužila minulost z roku 2008 a kdyby se vedení Hillary v Iowě zase vypařilo a ona tam zase prohrála, tak by to pro bývalou první dámu mohl být konec: tehdy tím po sněmech ztratila tři čtvrtiny svého vedení, i když něco z toho získala zpět po svém vítězství v New Hampshire.

clinton 2008 post iowa_0

A ač se ta čísla pořád ještě mohou snadno změnit, jeden člověk, který bude určitě z náhlého zhroucení Hillary těžit, je Donald Trump, který, jak jsme nedávno ukázali, se stal favoritem sázkařů, poté co ho ještě v září odhadovali mizerně, i když Trumpovi republikánští soupeři padali sami jak mouchy, kdy poslední obětí je Ben Carson, jehož kampaň je v podstatě vyřízená, když CNN přišla se zprávami, že Carsonův předseda financování kampaně Dean Parker podal rezignaci.

Nakonec před chvílí ohlásil WSJ, že Donald Trump před necelými třemi týdny zahájil už dvouciferené vedení před svým nejbližším republikánským rivalem, což bylo před tím, než byly vrženy první hlasy do presidentské kandidatury 2016 s tím, že nový průzkum Wall Street Journal/NBC News zjišťuje.

Třetina voličů republikánských primárek v celonárodním průzkumu řekla, že upřednostňují nominaci Trumpa za stranu s tím, že za ním je texaský senátor Ted Cruz s 20% podporou, floridský senátor Marco Rubio s 13% a penzionovaný dětský neurochirurg Ben Carson s 12%.

V prosinci vedl pan Trump před kandidátem č. 2 panem Cruzem o 5 procentních bodů. Nový průzkum jeho vedení zvýšil na 13 bodů.

A tak se asi to, co většina znalců považovala ještě v létě za humor, se stává až příliš možnou realitou: president Trump?

trump lead_0

Submitted by Tyler Durden on 01/14/2016 21:11 -0500

Zdroj: http://www.zerohedge.com/news/2016-01-14/hillarys-lead-disintegrates-she-now-doing-worse-2008-trump-surges
6 Komentářů k Vedení Hillary se hroutí: Vede si teď hůře než v roce 2008, přičemž Trump letí vzhůru

 1. Adolf Balík napsal:

  Bylo by hrozně těžké být ještě horším presidentem než Obama. Hillary by to ale určitě dokázala.

 2. Hum napsal:

  Koho to zaujima??

 3. Ďuro Trulo napsal:

  Nebojte se . Být horším presidentem než obama dokáže jak hitlery climaton tak tramp. V emerice již není co zlepšovat, vytniknout lze pouze negativisticky, směřováním do horoucích pekel.
  Ďuro
  P.S: malá písmena a deformace pojmů nejsou chyby, nýbrž záměr

  • Josef Švejk napsal:

   Máte v zásadě pravdu, ale neříkejte to řadovým pindostáncům. Alespoň do voleb tak budou moci prožívat ten báječný pocit, že teď už konečně nastane ta dlouho očekávaná změna k lepšímu. Tak, jako to prožívali u všech předchozích velkých vůdců.
   PS: Ostatně i my to tak prožíváme v posledních 26 letech.

 4. eru24 napsal:

  Co sa tyka Obamy, nie je to celkom pravda. Nezabudajte na to, ze v USA je prezident figurka a nema az take velke pravomoci. Obamovi mozeme vlastne dakovat, ze blokuje jastrabov, mozno keby nie jeho a tych, ktori za nim stoja, bola by tu vojna.
  No a co hovori… to je skor pre verejnost )))

 5. Jaris napsal:

  Radovi Americani dobre vedi, ze je ovlada chazarska klika. Spousty parazitickych zidu jsou nejen ve vlade a v senatu, ale ti hlavni nosati havrani sedi v pozadi a skryte US vycucavaji do morku kosti. Uz ted je Amerika vysata a zbyl z ni kostlivec. Proto sve krvave oci obratili na vychod do Ruska. Slintaji blahem pri predstave nerostneho bohatsvi ukryte v Rusku, ktere by mohli volne krast jako v Iraku, Libyi, Afghanistanu, Syrii a Ukrajine. Proto ty hrozne mistni valky na Ukrajine a BV. Je mi z tech chazarskych filcek opravdu zle!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!