Proč se Donald Trump modlí za krach trhu

stockmarketKdyž přijde na neustálý nárůst Trumpa v průzkumech, tak je jedna věc jistá: ti tzv. „znalci“, od počátku zaujatí, byli, jsou a budou úplně vedle. Ale až přijde den, kdy se Trump nachystá vybojovat republikánskou presidentskou nominaci a postavit se proti Hillary, koho potom poslouchat? No, podle Jamese Stacka z InvesTech by tím téměř perfektním arbitrem volebního výsledku před listopadem mohl být s 86,4% historií úspěšnosti trh.

Zde se uvádí proč:

Ovlivňuje nebo předpovídá akciový trh výsledky voleb?

Staré pořekadlo, že „lidé volí svojí peněženkou“ je přesnější, než si průměrný politický analytik myslí. Zatímco si Wall Street typicky dělá starosti, jak by politika mohla ovlivnit trh, tak by si presidentští kandidáti nejspíš měli dělat starosti s tím, jak akciový trh ovlivní výsledky politiky.

Historicky se chování trhu tři měsíce před presidentskými volbami projevuje podivuhodnou schopností předpovědět, kdo si vybojuje Bílý dům…, jestli úřadující strana nebo její soupeř. Od roku 1928 došlo k 22 presidentským volbám. U 14 z nich se burzovní ukazatel S&P 500 během tří měsíců před volebním dnem šplhal nahoru. President z úřadující strany zvítězil v těchto volbách ve 12 případech. Avšak při 7 z 8 voleb, kdy během tříměsíčního období S&P 500 propadal, úřadující strana prohrála.

Tato korelace má jen tři výjimky v letech: 1956, 1968 a 1980. Statisticky je trh z 86,40% v předpovídání voleb úspěšný!

K tomuto vztahu dochází, protože akciový trh odráží ekonomický výhled v týdnech předcházejících volbám. Stoupající akciový trh ukazuje na zlepšující se ekonomiku, což znamená nárůst důvěry a nárůst šancí úřadující strana na znovuzvolení. Chcete-li vědět, kdo bude pro příští čtyři roky presidentem, tak byste tedy měli mezi srpnem a říjnem radši sledovat akciový trh než debaty.

presidential election

Zde se objevuje následná otázka: předpovídá trh volební výsledek nebo jsou to pohyby na trhu – ať už konstruované nebo náhodné – co předurčuje výsledek voleb?

Teď, co kdyby Donal Trump nebo jeho příznivci z jakéhokoliv důvodu mohli zinscenovat krach trhu…

Submitted by Tyler Durden on 01/15/2016 20:23 -0500

Zdroj: http://www.zerohedge.com/news/2016-01-15/why-donald-trump-praying-market-crash
6 Komentářů k Proč se Donald Trump modlí za krach trhu

 1. stefan goga napsal:

  Iba naivny idiot veri, ze politikovi ide o blaho naroda. Pre ziskanie moci ho potopi,zapreda,zadlzi uvrhne do otroctva a vopcha sa do velkeho zadku mocnosti ktora mu pokryje chrbat,aby ho narod zato nezlincoval. Potom ked narod sedi vo vlastnych vykaloch si zacne pretierat oci,aby precitol z hlupej naivity tak baziacej zapadnej svatuskarskej zlocinnej po starocia vnucovanej DEMOKRACIE.Teraz prichadza doba zberu urody za priklon k zapadnym mocnostiam a blahorecenie ich zlocinov v mene demokracie ich otcov,dedov v domovinach Afriky,Azie.Ten zapad,ktory nas zradil pre svoje blaho nas zradi znova a znova ak mu nebudeme povoli ako predajna stetka. Cervene karty sa rozdavaju je potreba vyrobit chaos v mutnej vode sa lovi najlepsie,hoci iba volic.

  • jan napsal:

   Při této příležitosti,gratuluji Slovensko za vynikajícího reprezentanta na Dakaru.Dosáhl na druhé místo celkového pořadí v motocyklech.Sláva Štefanovi Svitkovi.Zdraví příbuzní.

 2. Ikema Monika napsal:

  Donald Trump je potomek Templejskych Rytířů stoje za ním mocnosti po celém světe co patři do teto skupiny která sahá po několik století do zadu ! Jeho matka se narodila v Irsku ! Od pradávna tato společnost ochraňovala a hlídala hrob panny Marie matku Ježíše který se nachází ve Francii ! Takže pozor Trump se občas chová jako hulvát ale tato skupina jde i proti Papežl který dovolil a chrání homosexuální lidi a sám chce asnaži se rozvrátit křesťanství a káže nesmyslu !

 3. Carlos IV napsal:

  Tohle neni v podstate vubec prijemna zprava a jsem zvedav jak se s tim Rusove vyporadaji. Snaha pretahnout Iran na zapad ?
  http://zpravy.aktualne.cz/zahranici/iranu-se-rusi-sankce-dohodu-o-jadernem-programu-splnil-odblo/r~8cec26c2bc9511e584160025900fea04/
  Iran ma neuveritelne zasoby plynu a ropy ktere bude moci pustit. Mozna dalsi soucast tazeni proti Rusku – otazka jak se Iranci sami zachovaji.

  • Jarek* napsal:

   Kolego, to je vše naprosto v pořádku. Kdyby jste chápal, co se děje, tak by jste si mnul ruce. Vše je na dobré cestě. Írán tahá s Ruskem za jeden provaz. To, že došlo k zrušení sankcí, je výsledkem globální politiky Ruska, v blízkém budoucnu uvidíte výsledky.

 4. Carlos IV napsal:

  Myslim si ze chapu vic nez dobre co se deje. Navic vidim trochu dale nez mnozi. Ale jiste uznate ze preklesleni mapy Blizkeho Vychodu tak jak si to predstavujete nebude bez bolesti. Ceka nas par hustych let.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!