MAPA DEZORGANIZACE TERORISTŮ V LATAKII. SYRSKÉ SÍLY POSTUPUJÍ

Někteří analytici předpokládali, že obranné kapacity vzbouřeneckých sil v gubernii Latakia budou pádem jejich nejdůležitější bašty Salmy oslabeny, tu Syrská arabská armáda (SAA) osvobodila 12. ledna. Ukázalo se, že mají pravdu. Během posledních několika dnů jsme zažili dramatický úpadek ve schopnosti nepřátel zadržovat postup armádních sil do této kapsy. 103. Brigáda SAA za podpory složek domobrany Národních obranných sil (NDF) a dalších formací tudíž dosáhla sérií ohromujících úspěchů a postupů do hloubky nepřátelského území, které bylo po tři roky pod tuhou kontrolou povstalců.

SAA se po pádu Salmy ve svém postupu nezastavila. Naopak využila svých nedávných úspěchů a udržela si svou hybnost. SAA mezi 13. s 15. lednem zabrala vesnice Kadin, Duwayrikah, Mrouniyat, Kurt Fawqani a Kurt Tathani. Vypadá to, jako by se armádní síly zaměřily na centrální sektor operačního prostoru, aby tak vzbouřencům znemožnily se po pádu blízkého města Salma zakopat. Dalším důvodem této ofenzivy by mohla být skutečnost, že SAA by tu chtěla zkrátit frontovou linii, aby jí to tak umožnilo útok na důležité město Al-Sirmaniyah na severních pláních al Ghab. Tato důležitá obec leží zhruba 5,5 míle jihozápadně od města Jisr al-Shughour, kterého se vzbouřenci zmocnili v dubnu.

17. ledna jsme zažili další sérii ohromujících úspěchu SAA. Během těchto útoků nastolila armáda kontrolu nad návršími Sindiyan a Kazbar u vzbouřenci držené vesnice al-Sukkariyyah. S tím, že má SAA pod kontrolou tyto dvě důležité pozice, začíná být obrana čím dále dezorganizovanějších sil povstalců v Latakii neudržitelná. Jen o pár hodin později padla do rukou SAA i al-Sukkariyyah.

Souběžně s útokem na Sukkariyya zahájila armáda útok na pozice povstalců u jejich poslední bašty v gubernii Latakia, na město Rabi’ah. Blízká vesnice Bayt Ablaq padla po jen krátké potyčce s dezorganizovanými silami povstalců.

Padnou-li Rabi’ah a vesnice Toros a hora Qaya Bashia ležící zhruba 1,5 míle jihozápadně odsud, tak budou zbývající povstalci v oblasti Sharan (západně od Rabi’ah) úplně odříznuti. Důsledkem toho bude s největší pravděpodobností naprostý kolaps zbývajících sil nepřítele v gubernii Latakia.

Pro Jižní frontu napsal Peto Lucem

Zdroj: http://southfront.org/syrias-forces-advancing/
14 Komentářů k MAPA DEZORGANIZACE TERORISTŮ V LATAKII. SYRSKÉ SÍLY POSTUPUJÍ

  1. Benzin Petrolejovič Naftěnko napsal:

    Tak je to správný a tak to má být.Ať je zmáčknou,až z nich budou hovna lítat z hakzlů….

  2. gandalf napsal:

    Sice to s příspěvkem přímo nesouvisí, ale pokud je to pravda, tak to zapadá do celkového rámce.
    http://orgo-net.blogspot.cz/2016/01/obamovo-tajne-jednani-s-iranem.html

    • pozorovatel napsal:

      zdrojom správy je whatdoesitmean .com, ktorí boli usvedčení z množstva (nezriedka zámerných) hoaxov. Správy z tohto zdroja neberiem vážne, kým to nebude potvrdené z aspoň jedného serióznejšieho zdroja.

  3. Kolemjdouci napsal:

    Soudruhu Pavlíčku proč těm lidem opět lžete? Každý se může sám na níže uvedeném odkazu na mapu bojů přesvědčit, že v oblasti Latákie nedochází k žádným skvělým vítězstvím, ale naopak tam Asad ztratil rozsáhlá území. ODKAZ s časovou osou bojů: http: // syria. liveuamap. com

    Jediné co jde skvěle tak legitimace proudu imigrantů s odkazem na nekončící boje v Sýrii. Už se proberte. Jediné o co jde v téhle válce je zabezpečení maximální uprchlické vlny…

    • Abukadusander2 napsal:

      V prvni rade by ste mel probrast hlavne Vy, nebot Vama uvadeny zdroj htp://syria.liveeumasp.com byl vickrat oznacen za udroj lzi a dezinformaci,:-) Za uprchlickou vlnu ze Syrie nese plnou zodpovednost USA, Turecko a Saudske Arabie, ktere prostrednictvim zaplacenych a vycvicenych teroristu rozpoutali obcanskou valku v Syrii, za ucelem svrzeni Syrskeho prezidenta Asada .

  4. Kolemjdouci napsal:

    *legitimizace

  5. Justass napsal:

    … a máte to pane Pavlíčku – mudrc promluvil. :-)

  6. konzerva napsal:

    A máte to vojenský odborník za pc promluvil…

  7. Ikema Monika napsal:

    Šokující zprava západu–Jordasko se odpojilo od USA a přidalo se pod křídla Ruska! Jardánsky král také plánuje pomoc vSyrii proti teroristům !!! Více :: Debka File ::

  8. Ikema Monika napsal:

    Setkání na nejvyšší úrovni v Moskvě ! Katar dospěl k názoru že jedině Rusko mu může zajistit zachování jeho státu a hlava Kataru před celým světem zvedla bílou vlajku po setkání sPutinem !!! Nadále hlava Kataru šla dohodnout kapitulaci s Lavrovem o Sýrii- Jemenu-a Palestině !!!! LevaNet —

    • Jan Jinsky napsal:

      Moniko, proč Katar kapituluje před Ruskem? Ono se v Kataru válčí? Ty máš fakt tu křišťálovou kouli hodně zakalenou.

  9. Abukadusander2 napsal:

    Dnesni nasteva nejvyssiho emira Kataru v Moskve je mozne brat za skutecnou ,,kapitulaci Kataru,

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!