Syrské válčiště 18.1.2016 – video a jeho přepis

Russia-launches-humanitarian-operations-in-SyriaIslamistický stát Iráku a Al-Shamu (ISIS) se minulý týden pokusil na planině Al-Bab v provincii Aleppo o protiofenzivu. Militanti však nebyli schopni prorazit obranné pozice Syrské arabské armády (SAA). Těžké srážky byly pozorovány rovněž v oblasti Ayn Al-Bayda, kde Liwaa Suqour Al-Sahra a SAA odrážely další pokus o ofenzivu militantů. Provládní síly si po pádu Salmy nadále udržují v provincii Latakia hybnost. Syrské síly nedávno převzaly kontrolu na vesnicemi Kadin, Duswayrikah, Mourniayt, Kurt Fawqani a oblastmi Kurt Tahtani, hora Kurbar, hora Sundian, Alkndisih a Beit Afeefah. SAA tudíž se svými spojenci postupuje ve směru ke strategickému městu Jisr al-Shughour ležícímu na dálnici M4.

SAA spolu s domobranou NDF postoupila ke shromaždištím militantních skupin v regionu Sheikh Meskeen v provincii Dara’s. Pro-vládní síly rovněž zaútočily na pozice militantů v al-Balad. Dějištěm zuřivých střetů bylo i vězení jihozápadně od Ghazar v jižní části města Dara. Pro-syrské zdroje hlásí, že militanti utrpěli těžké ztráty.

16.1 zahájila Ruská armáda v Sýrii humanitární operace. První dodávky humanitární pomoci dodala ruská letadla do města Deir ez-Zor.

Podle ruského ministerstva obrany některé mezinárodní nevládní organizace už dodávají do Sýrie humanitární pomoc. Tato pomoc se však převážně dodává do oblastí pod kontrolou militantů, kde se většina této pomoci dostane do rukou extremistů a využívá se k zásobování teroristických formací.

17. ledna jordánský ministr pro mediální záležitosti a komunikaci Mohammad Monani konstatoval, že mezi syrskými uprchlíky v táborech u syrsko-jordánské hranice jsou i příznivci ISIS. V těchto táborech je asi 12 000 syrských uprchlíků. Na skutečnosti, že teroristické skupiny včetně ISIS využívají uprchlické tábory, zvláště ty turecké, jako týlové základny pro operace v Sýrii, není nic nového. Toto prohlášení by však mohlo znamenat posun v jordánské strategii pro tuto situaci. Lze jen těžko věřit, že by militanti mohli uprchlické tábory na hranicích úspěšně využívat bez neoficiální podpory jordánských speciálních služeb.

Jižní fronta připomíná, že Rusko minulý týden zřídilo spolu s Jordánskem společnou válečnou pracovnu pro koordinaci vojenských operací proti ISIS v Sýrii.

Zdroj: http://southfront.org/international-military-review-syria-jan-18-2016/
3 Komentářů k Syrské válčiště 18.1.2016 – video a jeho přepis

  1. MartinT napsal:

    díky za svodku, ale není možné se někde dočíst co se děje v městě Deir ez-Zor.
    http://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/392042-radikalove-z-islamskeho-statu-unesli-ze-syrskeho-mesta-dajr-az-zaur-stovky-lidi.html

    .jak to píše SOHR tak je to většinou lež

  2. tomáš napsal:

    o Dei ez Zor se tvrdě bojuje.Generál Zahredine dál řídí obranu!!není raněn ani mrtev.SAA odrazila dnes ráno obbří útok zkurvenců z DAEŠ na 137 brigádu za použití 28!!!!sebevražedných atentátníků.Padlo cca 70 ovcomrdů,země je nasáklá krví a hrdinové z SAA se drží dále.Bravo hrdinové!!!Více info – twitter – Hassan Ridha nebo twiter Ivan Sidorenko,tam najdeš aktuální zprávy téměř on line.A nebo doporučuji server aktualnikonflikty.cz,Sýrie,Írák,tam je toho taky mraky včetně odborných diskuzí!!!!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!