Rothschildi se stěhují do Ruska – část 3.

WAG57025c_pogr3Jak bude plán realizován

Dříve než vyznačíme hlavní mezníky tohoto plánu OP-kartelu, podívejme se na několik zajímavých obrázků. V současné ekonomice existují dva zdroje, dva sloupy současného typu civilizace – ROPA a ZEMNÍ PLYN. Představme si, že jsme v paralelním světě, kde nejsou tato ložiska důležitá – všechno by tam bylo úplně jinak než u nás. Nebyla by tam doprava pomocí spalovacích motorů, místo asfaltových silnic betonové, vozidla s „tykadly“ jako u trolejbusu, nejmodernější lokomotivy a obrovská letadla-vzducholodi s atomovými reaktory… Celkově úplný sci-fi. Ale náš svět je takový, jaký je, a proto ropa i plyn jsou nejdůležitější zdroje současné civilizace.

rozmisteni-ropy

Ložiska ropy a zemního plynu jsou rozptýlena po celém světě – trochu tam a trochu tady. Ale ta největší a nejvýhodnější pro zpracování jsou naleziště na západní Sibiři a na Blízkém a Středním východě.

Západní Sibiř má, jak známo, složité klimatické podmínky, proto jižní ropa je na těžbu levnější. Proto přihlédněme k Blízkému a Střednímu východu:

blizky-vychod-ropa
Základní zásoby jsou, jak je patrné z předchozího obrázku, v bazénech Perského zálivu a Kaspického moře. Další významná naleziště vzdálenější od „velké louže“ má Irák, menší jsou v Sýrii, nemnoho jich je v Turecku a Uzbekistánu a značné zásoby plynu má Tádžikistán.

Na následující mapě je struktura exportu ropy a plynu:

export-ropy
Zajímavé je, že magistrální ropovody na světě kromě Ruska téměř nejsou (výjimkou je ropovod Irák – Sýrie a centrálně – evropský ropovod). Východoevropské ropovody lze rovněž počítat k ruským a to jak historií vzniku, tak i zemí původu, odkud je čerpáno. Všimněme si však, že na této mapě jsou trasy námořní přepravy ropy a zemního plynu naznačeny chybně. Například ropu z Perského zálivu vezou do Evropy nikoli kolem Afriky, ale přes Bab-el-Mandebský průliv a dále do Středozemího moře přes Suezský kanál.

Abychom si představili mořský transport (a to nejen ropy), podívejme se na mapu světových obchodních tras.

obchodnicesty

Na této mapě jsou velmi dobře vidět „úzká místa“ mořských transportních tras. Je to Suezský kanál, Panamský kanál, Bab-el-Mandebský průliv, Malacký průliv, Gibraltar, La-Manche. Všechny ostatní průlivy a kanály není tak nákladné obejít.

Všimněte si také jasnosti Evropy. Je tam obrovský vnitřní tok nákladů, v Číně naopak je vnitřní doprava málo rozvinutá. Dokonce méně než v evropské části Ruska.

Názorně je vidět, že Čína pracuje nikoli na vnitřní trh, ale na export. Podívejte se také na Kanadu – zdá se, že severněji, než je šířka Krasnodaru, tam skoro nikdo nežije.
V následujícím textu se ještě nejednou budeme k těmto mapám vracet.

Takže před OP-kartelem stojí úkol – všechny, co se podaří, světové obchodní trasy (především ropy a plynu) přeorientovat na/přes Rusko, ostatní zminimalizovat nebo ještě lépe odstranit, protože co nekontroluješ, to může v budoucnu hrát proti tobě.

Hlavním úkolem OP-kartelu v první etapě je: ropa i plyn Kaspiku a Perského zálivu musí jít na sever, do Ruska, které je bude prodávat, stejně jako svou ropu a plyn Evropě a Číně (Koreji, Japonsku a dalším „východním pracantům“.

Hlavním v těžbě ropy bude Írán, který už dlouho s pomocí sankcí trénují v nenávisti k západnímu světu (USA a Evropě). Pokud se pozorně podíváte na mapu dole a srovnáte ji s obrázkem č. 2, bude jasné, která ropná naleziště připadnou Íránu (šíitská teritoria budou buď pod jeho protektorátem, nebo dokonce vstoupí do jeho sestavy), a kde bude těžba ropy zničena nebo alespoň minimalizována.

sunite-siite
Zajímavá je otázka Ázerbajdžánu. Málokdo ví, že v Íránu žije více Ázerbajdžánců než v Ázerbajdžánu samotném. Je možné, že v první etapě bude Ázerbajdžán nebo jeho část (kromě Karabachu a území Lezginů) spadat pod protektorát Íránu, nebo dokonce vstoupí do jeho sestavy. Nu a perspektivně bude Írán stejně připojen k Rusku, přesněji k tomu státu (není důležité, jak se bude nazývat – Euroasijský svaz nebo nějak tak), jehož základem bude RF.

Írán nebude mít cesty ani na Západ, ani na Východ (vlastně už je skoro nemá nyní). Jen na sever. Na západ i na východ od Íránu je formování územní anarchie a nekonečných válek už blízko završení.

Pro lepší pochopení následujícího textu uvedu ještě jednu mapu. Tentokrát je to mapa etnik Blízkého a Středního východu.

etnika
Takže jaké události očekává Blízký a Střední východ stejně jako sousední země?

Turecko

V důsledku ekonomické krize (sankce Ruska + profesionálové nepřímých akcí z USA) dojde k vlastnímu majdanu (což je mimochodem turecké slovo), jehož zkouška právě probíhá. A dále – revoluce, chaos, mezietnické střety a územní ztráty. Vznikne nový stát Kurdistán (jeho irácká a syrská část jsou už v pozoru) a ten se okamžitě stane trnem pro Írán (kde rovněž žije hodně Kurdů).

Turecko má nyní problémy se všemi svými sousedy kvůli podpoře DAIŠ (ISIL) a imperiálním ambicím.

Jakmile v Turecku vypuknou občanské nepokoje, okamžitě přijde o členství v NATO (Řekové a Arméni budou nadšeni, Kypr, Karská oblast právě tak…) Mimochodem raketové systémy Patriot (USA) a vojenský personál (Německo) už byly z Turecka odstraněny.

Zajímavé bude, kdo ovládne úžiny. Připadnou Rusku, nebo se tam nejprve projeví nekompetentnost místních natovců (Řekové / Bulhaři) a teprve pak budou průlivy předány Rusku?

A ještě jeden zajímavý moment. V Turecku žije víc Gruzínců než v Gruzii. Pokud se Gruzie bude pohybovat správným směrem (zbavení občanství Saakašviliho, pomlouvání jeho politiky) – pokud to tak půjde dál, bude mít Gruzie šanci, přijde-li vhodný okamžik, veřejně uzavřít téma EU a NATO a smířit se s Ruskem. Pak podá přihlášku do Celní unie a získá teritoria, která svého času ztratila ve prospěch Turecka.

Ázerbajdžán

Jakmile propukne v Turecku chaos, Ázerbajdžán bude moci svoji ropu prodávat jedině přes Rusko. A buď (pod vedením Alieva) se dobrovolně připojí k Celní unii, nebo tam Aliev nebude a bude tam revoluce a občanská válka. Ale s tím samým výsledkem. Na severu Rusko, na jihu Írán, na západě zvětšující se (na úkor Turecka) Arménie. Ustoupit není kam.

Sýrie

Bašár Asad nemůže vybojovat celé území Sýrie. Tak je to vymyšleno. Musí spolehlivě kontrolovat pobřeží a přilehlá území šíitů a alavitů – to bude Nová Sýrie. Tato území budou součástí jedné z plánovaných dopravních tepen budoucnosti.

DAIŠ

To je na dlouho. Stát (a fakticky „to“ už má příznaky státnosti), založený na takovém lidožroutském fundamentalismu je neobyčejně odolný. Zničit ho je možné jedině totální likvidací podporujícího ho obyvatelstva (násilí + náboženství = vysoceefektivní spojení). Žádné raketové útoky tady nepomohou, snad jen mohou „přidat formu“ a nasměrovat expanzi náboženských fanatiků potřebným směrem. Řekněme k „porodním bábám“ do Turecka nebo do Saúdské Arábie.

Kurdistán

Kurdistán se na mapách objeví už brzy. Po nepořádcích v Turecku oznámí svou nezávislost a k němu se rychle připojí irácké a syrské části Kurdistánu. Kurdistán bude mít skvělé vztahy s Ruskem a Sýrií, napjatou spolupráci s Íránem a nenávist se zmenšujícím se Tureckem a rostoucím DAIŠ. Přes Kurdistán rovněž povede dopravní tepna, která povede dál do Ruska přes Arménii nebo Gruzii (a třeba tam i tam).

 

Zdroj: http://cont.ws/post/177768

První část: http://www.nwoo.org/2016/01/18/rothschildi-se-stehuji-do-ruska-test-medenymi-trubkami-cast-1/

Druhá část: http://www.nwoo.org/2016/01/19/rothschildi-se-stehuji-do-ruska-test-medenymi-trubkami-cast-2/

pokračování příště…
36 Komentářů k Rothschildi se stěhují do Ruska – část 3.

 1. Jan Jinsky napsal:

  Autor je velmi vzdělán. Zjistil, že v centrální Číně je slabá doprava. Jestli ono to nebude tím, že tam je poušť Gobi a dál Himaláje. A podobně erudovaný je i zbytek.

  • MartinT napsal:

   nekritizuj a napiš něco rozumného doplacu

   • Jan Jinsky napsal:

    Napsal jsem. Autor má chybné závěry a vychází ze špatného předpokladu. Čili článek je nesmysl. Ale nebudu se hádat. Stačí počkat pár měsíců a ukáže se to jako blbost. Jako většina věcí tady zveřejňovaných. Jen na to lidi, co to čtou zapomenou a předloží se jim další nesmysl. Na tom to tu funguje.

    • Jana Jinská napsal:

     A z čeho vycházíš ty pračko na čůráky? Ze znalosti určitě ne.
     Viděl bych to tak, že si nasereš do šálku a z toho věštíš.

    • Drak napsal:

     Že tady sedíš od rána do noci, když jsou to nesmysly. Nebo máš za úkol, nasírat lidi, kteří tady čtou?
     Za kolik to děláš a pro koho?

  • Jura napsal:

   Opětovně souhlasím

  • Jana Jinská napsal:

   Jinský tys opravdu vzdělanec jak ten poslední migrant! Od kdy je ty DEBILE v centrální Čině Gobi???!!!
   Gobi zasahuje do severní části Číny. A o Himalájích raděj ani psát nebudu.
   Příště raději drž tu svou pračku na černý čůráky (tvá huba), neb je vhodná jen jako venkovní WC kam se dá jít v nutnosti vychcat!

 2. Benzin Petrolejovič Naftěnko napsal:

  Jinský,zase předvádíš,jaký jsi Osel?!

  • Jan Jinsky napsal:

   A v čem se mýlím? Jo a Chazarská říše nebyla židovská. Ten autor má teorii, která je opět nesprávná. Jako ostatně veškeré NWOO předpovědi.

   • MartinT napsal:

    Víte Jene raději budu věřit „ruským lžím“ než „americkým pravdám“ nejde o inteligenci jedince v co věří a čemu se přimyká …už jsem se vás na to ptal a nejspíš jste to přešel..kdo jste vy
    … i kdybyste měl veškeré poznání světa budete jen zvučící zvon ,ale bez „lásky“(srdce) nic nejste
    …kdo jste, že sedíte a kritizujete

    • Jan Jinsky napsal:

     Jo, sedím a kritizuju. Pokud někdo napíše pitomost, tak proč na to neupozornit. Prostě jsem zvon, co většině zdejšího osazenstva zní nelibě.

  • Bogus Sobotka - vojensky analytik napsal:

   Naftenko a jak je teda rozvinuta dopravni sit v centralni Cine?
   Pres Gobi tech dopravnich uzlu asi moc nebude ze?
   Pokud chces videt oslika, podivej se do zrcadla :D

 3. Jamail Yareshi napsal:

  Pan Jíský….a oni jou debil ?

 4. Hum napsal:

  “ Kurdistán bude mít skvělé vztahy s Ruskem a Sýrií, napjatou spolupráci s Íránem a nenávist se zmenšujícím se Tureckem a rostoucím DAIŠ“
  Tu autor predpoklada, ze z Daesh sa stane napriek rastucemu odporu koalicie vedenej Ruskom a slabnucej podpore „porodnich bab“, nejakym relevantnym statom? Pise o nom ako o nejakom statnom utvare a este k tomu rastucom.. :)

 5. Bogus Sobotka - vojensky analytik napsal:

  Hmmmmm, tohle se Koralovcum moc libit nebude.
  Jiz nekolik tydnu zde koluji clanky o stavu boje v Jemenu, kde siitsti Husiove za podpory Iranu svrhli sunitskou vladu. Samozrejme Koralovci stoji na strane Husii, kteri svrhli vladu. Na Ukrajine to byli podle nich „fasisti“ a v Jemenu sou to vzbourenci.
  Ale ted k veci.

  „Čína stojí za jemenskou vládou, která bojuje s šíitskými povstalci z kmene Húsíú. Během své návštěvy Saúdské Arábie to prohlásil čínský prezident Si Ťin-pching.“

 6. MartinT napsal:

  pěkně psané…jen jste zapoměl, že čáru, kde kdo bude mít hranici kreslí vítězné státy či koalice a ač vliv USA upada tak zas to bude USA a budou to řídit korporace ,které již v Iráku jsou a že by si Irán v nejbližší době něco pro sebe uřízl..ani náhodou…Sýrie nejspíš nebude mít tolik času vybojovat své pozice ,ale RF BUDE MÍROVÉ ROZHOVORY OVLIVNOVAT TAK ,aby vykoupila co nejvíc času pro vydobytí co největšího uzemí…nevěřím v žádné příměří …celá ta jednání jsou proto,aby zastavila RF v boji….nedomluví se na ničem a boj proti isil bude pokračovat a samo i proti al nusra a dalším
  vzniku Kurdistámu dávám 10%…Irak, Turecko, Sýriie nic nedaj zadarmo jsou to svrchované země
  ostatní je závislé na Turecku a to je velmoc, která se jen tak nerozpadne v řádu let takže vše na konci psané o Azeru,Gruzii atd. je ve hvězdách

 7. Definitiva napsal:

  Toľko odborníkov sa tu už dávno nestretlo. Začal som sa báť o svoju penziu.

 8. Sycak napsal:

  Mne se ta rozvaha libi. Autor si s tim dal dost prace a ja jsem se zas o kousek poucil. Ne, ze bych se vsim uplne souznel, ale vetsina ma hlavu a patu. Takze moje diky Vlabimu. Nakonec se stejne ukaze, jak to bude (ja tipuju, ze jste se nejmin ze 70% trefil). Ty trollovsky komentare je potreba ignorovat.

 9. Jura napsal:

  Rothschildi se do Ruska nestěhují. Vždyť je přece Putin vykopl (nebo Rockefellera ???) zestátněním Chodorkovského.

  Možná by chtěli, ale nestěhují.

  Protože je v Rusku nyní hiearchicky silnější konceptuální řízení než kdekoliv jinde, je možné, že jako největší insideři posledních několika století se pouze snaží přidat na vítěznou stranu – tj. k Rusku.

  Pokud vím, tak skupují aktiva na Ukrajině – viz. Eurobondy, kde za odpis 20% získali vliv na Dnětropetrovsk a tím na privatizace v regionu.

  • tomek napsal:

   Aj ja mam ten dojem .Urcite by chceli , Rusko je ich tercom uz velmi dlho . Vsimajme si po celu historiu agresiu voci rusku ,ci uz otvorenu alebo skrytu . Chcu ho znicit s niekolkych dovodov . Jeden je ze sa jedna o hlavny slovansky narod a slovania prestavuju jedinu silu ktora sa im dokaze vzopriet a porazit ich . Za druhe , rusko prestavuje obrovske surovinove bohatstvo ktore mozno vycerpavat .

 10. Jura napsal:

  Mimochodem sever západní Sibiře se vyznačuje tím, že zde došlo k největšímu posunu linie permafrostu o 100-200 km. A to díky oteplení cca o 3°C za posledních 40 let (přitom svět se oteplil jen o 0,8°C)

  To, že se tam Rusové dostanou snáze k ropě je právě důsledkem toho roztátí permafrostu.

  Přilehlá část Severního ledového oceánu taktéž již není zaledněná tak jako tomu bylo ještě před 40 lety. Taktéž se tam masívně těží ropa a nebylo by to bez toho možné … a nebo s mnohem většími náklady.

  • vilon napsal:

   Ano jura, enem tos cos řekl, sedi! Ja ale chcem poznamenať na vznikajúcu hádku vyššie, že Vlabi netvrdí, že k takýmto udalostiam skutočne dôjde. Je to koncepcia, vychádzajúca zo záujmov: 1/jednotlivých veľkých štátov 2/globálného prediktora
   a 3/súčasných potrieb ťažby a dopravy ropy do sveta. Ani ja by som netipoval na rýchly rozpad Turecka,lebo čierny predaj ropy pokračuje, Erdoganovi sa ešte darí,a Usáci budú zubami-nechtami držať Daeš nad vodou, kedže Usákom plynú zisky z čierneho predaja ropy cez Erdogana. Koncepcia, ktorú Vlabi naznačil by mohla približne vyjsť pozitívne len v prípade, že by sa Usaáci stiahli, Daeš bolo rozdrvené, a následne ten majdan v Ankare. Ale inak ma teší, ako Jinskej dychtivo sleduje Vlabiho pokračovania , a ako prvý trolluje.Výnimočne v Chazarskej otázke mu dávam za pravdu, tiež som toho názoru.Židia sa tam postupne primiešavali, až to…

   • Robo napsal:

    Vilon, Jura – židia, ako ich chápeme, už z podstaty nemohli byť NIKDE prví. Za prvé – sú to prevažne paraziti (česť výnimkám) a za druhé – aký že starý je Starý zákon, Tóra, Talmud..? 5-6.000 rokov max?

    • contumax napsal:

     Robo

     Tak nějak, zhruba 6 000 let…

     Víš o tom, že polovička židovství jsou vegetariáni…???

     • Robo napsal:

      To som nevedel, ich náboženstvo ma tak nejak nezaujíma.. :-)
      Iste je aj tam veľa dobrých vecí, nielen to zlé. Ale náboženstvá ako celky….no..myslím si o všetkých svoje, to vieš :-)

      Mimochodom, tipujem, že aj medzi islamistami je veľa vegetariánov..

   • Jura napsal:

    Vlabi je jen překladatel … mimochodem, nenašel jsem autora a azbuku luštit nechci.

 11. MartinT napsal:

  Chlapci jen na podporu autora šlánku pár slov V. Putina…

  http://cz.sputniknews.com/svet/20160120/2170619/putin-evropsti-zide-rusko.html

  no a jestli evropští židé do RF přijdou tak bude i ten židovský chazarstán :-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!