Syrské válčiště 19.1.2016 – video a jeho přepis

Battle-for-Deir-EzzorSyrská arabská armáda (SAA) spolu s lidovými silami nadále vytlačuje militanty z dalších území v severních částech provincie Lattakia, když osvobodila vesnice Ra’as al-Qazal a Ra’as al-Kabir. Militanti byli rovněž nuceni stáhnout svoje síly z vesnic al-Skriveh, al-Kandisiveh a Jabal al-Khandiq. Desítky členů al-Nusra byly zabity a zraněny při armádním raketovém útoky na jejich shromaždiště v regionu Hawash al-Ash’ari a ve městě al-Nashabieyeh ve Východní Ghoutě. Syrské vládní síly vedou vojenské operace v Darayya v Západních Ghoutě. Kromě toho syrské válečné letouny bombardovaly skupiny militantů zalehlé v obranných pozicích v Jobaru.

Syrské ozbrojené síly a jejich spojenci pokračují v těžkých srážkách s ISIS v provincii Deir Ezzor.

 • ISIS 16. ledna zahájila plnocennou ofenzivu u provinční metropole severozápadního venkova a zabrala velké skladiště zbraní v Ayyash a celý okres Al-Bahavliyah. Jinde se ale teroristé zmocnili hor Thurdeh.
 • 17. ledna byla ofenziva ISIS zastavena a SAA spolu s loajalisty znovu zabrala Al-Baghayliayah a polovinu okresu včetně čtvrti Al-Rawad a hotelu Al-Furat na západním břehu řeky Eufrat.
 • 18. ledna pokračovaly syrské síly s protiútoky a osvobodily plynovou stanici Al-Fursan, Al-Jazeera University a západní perimetr Rádiové vysílací věže. Teroristé byli mezitím nuceni stáhnout síly z výšin al-Ruwad a domobrana Národních obranných sil (NDF) do této oblasti úspěšně postoupila.
 • I přes protiútoky SAA ISIS pořád drží oblast u Ústředí 137. Dělostřelecké brigády, skladiště zbraní Ayyash a vnitřek okrsku Al-Bughavliyah. Probíhají tam těžké střety. Militanti ISIS rovněž zahájili postup na Ústředí 137. Brigády a na vojenské letiště Deir Ezzor.

18. ledna SAA s NDF udeřily na pozice al Nusra u vesnice Kafr Sijneh v provincii Idlib a zabili 23 teroristů včetně polního velitele al Nusra Abdula Qader al-Sbeiha. Ve střetech u Jisr al-Shughour byl v neděli rovněž zabit jeden z hlavních velitelů teroristické skupiny Liwa al-Anasar jménem Samer Hajj Najib.

Zdroj: http://southfront.org/international-military-review-syria-jan-19-2016/
9 Komentářů k Syrské válčiště 19.1.2016 – video a jeho přepis

 1. Amstaf napsal:

  Vela dalsich uspechov SAA, skutocnym bojovnikom proti terorizmu.

 2. Bogus Sobotka - ekonomicky analytikpp napsal:

  A tenhle znate?
  Co se dá koupit za 1 dolar?
  10 dkg sušených rublů.

  • MartinT napsal:

   Víte Rusko už je minimálně v defoltu a její měna „jakbysmet“ a prochází tím s hlavou vztyčenou a s vírou a hledají nové trhy a ekonomické propojení (Euroasijské)… nu što… když EU nechce ,ale co evropa až to na ní spadne nebo amerika…Rusové s jejich náturou se neustále zvedat z hoven ,do kterých „historicky jsou tlačeni“ opět s hrdostí a posíleni vyjdou sice chudí,ale hrdý národ….silnějšínež předtím…oni byli a budou

   ale co my..co vy…jsme ještě národ nebo telata co jen slepě spoléhají na vemeno,které je už dávno falešné..jen šidítko…byl by jste slepý k faktům,že Rusko bylo a bude

   …za těch 25 let se nám jen srdce ztrácí v tuku …

  • Honza napsal:

   Vzhledem k tomu,že Bogus řeší takové věci, je jistě situace na frontě dobrá….

  • Jan Nowak napsal:

   A znáš tenhle -

   Co ani za 10 dkg sušených rublů už nikdy v životě nekoupíš?
   No přeci 1 zlatý dolar!
   Proč?
   Sice byl, ale už nikdy nebude krytý zlatem!!! Škoda?!

 3. konzerva napsal:

  A za 1 dolar jeden barel ropy v Dakotě v usssa. Další možnost jeden zaměstnanec finančního úřadu brno- výběrčí daní pro psy. Momentálně šéf lihového domu po jyrkovi známým pod přezdívkou jyrka šuplík…

 4. tomáš napsal:

  Boguš Sobotka – rádoby ftipný jouza::-))

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!