Bitva o Deir Ezzor – krvavá lázeň pokračuje

zaradinJiž v předchozích článcích jsem popisoval situaci v tomto městě. Tato bitva zásadního významu je stranou hlavních zpráv ze Syrie. Jedná se o obrannou operaci, kdy SAA brání město Dier ez-Zur s přilehlou leteckou základnou.  Obraně velí legendární generál Ysam Zahrudin. Důvod, proč se toto město se základnou snaží ISIS bez ohledu na ztráty dobít je ten, že se jedná o poslední město s funkční leteckou základnou pod kontrolou SAA na trase mezi Írákem a hlavní základnou ISIS v Sýrii – Al-Raqqah. Blokuje tak teroristům volný pohyb mezi oběma státy.


V sobotu využili teroristé písečné bouře a tisíce jich zaútočilo ze všech stran na tuto poslední enklávu vládních vojsk.

Ze začátku dosáhli značných úspěchů.

Včetně zisku těžkých zbraní:

isistank

Bohužel mezi tyto „úspěchy“ se řadí i povraždění několika stovek civilistů a únos několika dalších stovek.

Dnes, 20.1.2016, přešla SAA do protiútoku a získala zpět téměř veškeré území, které ztratila v počátečních dnech teroristického útoku.
Ztráty na obou stranách dosahují stovek vojáků jen za několik posledních dní. Za posledních několik měsíců jdou ztráty, zejména na straně teroristů do mnoha tisíců.
Bitva o Deir Ezzor, která eskaluje v posledních měsících,  je nejkrvavější bitvou od začátku války v Sýrii.

Situace z dnešního dne, 20.1.2016

ezzor

Zde je další aktuální video z bojů -  s legendou, generálem Ysam Zahrudinem.

fighters

Dokážete si představit nějakého našeho generála, že by bojoval přímo v první linii, projevoval osobní statečnost, vedl své lidi příkladem?

leader

Jen pro zajímavost se podívejme na naši slavnou armádu z pohledu rozvržení podle hodností.

Kolik má naše armáda vojáků a kolik důstojníků uvidíte v této tabulce:

dustojnici

Zdroj: http://www.mocr.army.cz/dokumenty-a-legislativa/fakta/vyvoj-skutecnych-poctu-osob-v-rezortu-mo-cr-v-letech-2011—1993-51566/

Na 828 vojáků máme 5464 důstojníků. To je na jednoho vojáka mužstva více jak 6 důstojníků!

Také vás z toho jímá hrůza?

 
16 Komentářů k Bitva o Deir Ezzor – krvavá lázeň pokračuje

 1. Hansen napsal:

  Je to dost logicke, ze je tolko poddostojnikov a dostojnikov na 800 vojakov. Pokial by nemali hodnost, v Ceskej armade by neostal ani vojak Svejk… Okrem toho, ten zbor nemozes nazvat armadou, su to doslova Svejkovi pribuzni..

  • koloděj napsal:

   šmarjá, dnes není armáda sbor blbečků pochodujících v blátě s puškama přes rameno. Kam se podíváš, tam technika. Velitel tanku – vysoká škola, minimálně poručík, řidič i nabíječ poddůstojník (svobodník, desátník, četař – to patří dle mého do kolonky „mužstvo“) .. pak ovšem situace vypadá trochu jinak, a vaše lamentování také.

   Mmužstvo v této tabulce tvoří patrně hodnost „vojín“ – a to jsou lidé max. v nějakém přijímači nebo 2-3 měsíce v armádě.

   • Autor napsal:

    Velitel tanku – no tak dobře, máme necelou třicítku tanků a těch ostatních skoro 6 tisíc důstojníků dělá co?
    Víte vůbec čím je naše armádat vyzbrojena?
    Když si kliknete na odkaz uvedené pod tabulkou, tak tam najdete i počty techniky.
    Prostě píšete hlouposti.

 2. Jiřík napsal:

  Těmi vojíny – kmány (kanónenfutr) budeme my všichni až vyhlásí mobilizaci a pošlou nás na Rusa. Proto je tolik důstojníků a žádní vojáci. Maj to dobře vymyšlený!!!

 3. Definitiva napsal:

  Skôr to svedčí o mimoriadnych kvalitách vojaka, ktorý plní úlohy tak rýchlo a kvalitne, že potrebuje potrebuje 6 dôstojníkov na prípravu bojovej úlohy, menej ich to nezvláda.

 4. petr366 napsal:

  Všimli jste si z těch videí ze Syrie?Na straně Assada bojují starší pánové .Tipuju nejmladší na čtyřicet a pak i padesátníci a starší.Isilis tvoří samí mladíčci.

  • Ridge napsal:

   Je mnohem jednodušší zfanatizovat děti nebo mladistvé… vložit jim do očí nenávist a do úst věty zla.

   • Tomax napsal:

    To je skvělý postřeh, ale naprosto logický závěr. Když už bojuje takový čtyřicátník, padesátník, tak už musí mít zatraceně pádný důvod a musí mít v hlavě jasno, ale mladé kluky 18-25 let snadno oblbneš (taky jsem byl takový). A podívejte se na tu invazní allahovu vlnu do ojropy…

    • Marie napsal:

     Ja na to reknu jenom jedno: valka je o penezich a o velkych. Na strane utocnika ( teroristy sveta, tj. Usrahele ) bojuji mladi blbci za velke penize, nejde o zadny jiny duvod. Na strane obrancu v Syrii bojuji o svou zemi I starsi, to je logicke.

     A co se tyka nasi armady? Ta je kompletne zoldacka, takze proto tolik dustojniku, cim vyssi hodnost, tim vyssi prijem…

     opravte mne, pokud se mylim…

     • Jaris napsal:

      Ne, Marie,nemylis se. Jsou to placeni zoldaci. Bojuji za jidassky gros za cizi zajmy. Proto zadnou dulezitou valku nemohou vyhrat nebot na jejich protistrane bojuji opravdovi vojaci a bojuji srdcem za existenci sve zeme.

 5. contumax napsal:

  19 generálů v roce 2 015…???

  Vždyť ta “ naše – kapesní armáda “ má sotva 17 000 vojáků a dalších 5 000 sedí v kanceláři…!!!

 6. Kolemjdoucí napsal:

  Auto článku účelově zaměnil tzv. rotmistrovský sbor za již neexistující poddůstojnický, takže na na mnohé to může působit, že máme jen 800 vojáků, kterým všichni ti ostatní velí.

  Co se týče postavení generálů v syrské armádě. Ten tzv. „generál“ v Deir Ezzor velí jednotce o velikosti českého praporu. Tudíž jeho hodnost by u nás byla major nebo podplukovník.

  Opět manipulace na NWOO…

  • Autor napsal:

   Autor nic zaměnit nemohl jelikož to jsou oficiální údaje armády.

   Pokud by generál Ysam Zahrudin velel jednotce o velikosti českého praporu (300 vojaků), tak je již několik let mrtvý, jelikož by je smetl první teroristický útok.
   Než napíšete bludy, tak si něco zjistěte. Nebo lžete trochu inteligentněji.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!