Syrské válčiště 21.1.2016: turecko chystá invazi – video a jeho přepis

Turkey-is-preparing-a-ground-invasion-in-Syria20. ledna provedly ruské válečné letouny 16 misí ke zničení 57 teroristických cílů v Sýrii s tím, že nálety kvůli špatnému počasí probíhaly jen v provinciích Latakia a Deir ez-Zor. Ruské letectvo zničilo polní tábor ISIS v Deir ez-Zor včetně salvových raketometů, dělostřelectva a skladů paliv, které tam teroristé měli umístěny. Cíli byly rovněž pozice raketového dělostřelectva a palivová depa v blízkosti vesnice Bgelia.

Zničen byl rovněž polní výcvikový tábor ISIS včetně velitelského stanoviště těchto militantů a kasáren v blízkosti vesnice Mreya v provincii Deir ez-Zor. Ruské tryskáče kromě toho zasahovaly teroristy u Jabal al-Akrad během jejich útěku z provincie Latakia před útoky Syrské arabské armády (SAA).

Rostou náznaky, že Turecko připravuje do Sýrie pozemní invazi. Turci jsou odhodláni zřídit tzv. „nárazníkové zóny“ táhnoucí se podél syrské strany turecko-syrské hranice. Je jasné, že Erdogan tyto zóny potřebuje k ochraně zásobovacích tras pro Ankarou podporované teroristické skupiny a pašerácký business s ropou. Rovněž by to zabránilo Kurdským lidovým obranným jednotkám (YPG), aby nerozšířily svůj dosah na západ.

Turecká odminovací vozidla během toho, co by mohlo být projevem těchto záměrů, začala s odminováním podél části hranice u syrského města Jarabulus kontrolovaného ISIS. Turecko rovněž podél hranice se Sýrií vystupňovalo své dělostřelecké přepady. Důvodem pro veřejnost je, pomoci svým spojeneckým militantům proti ISIS. To je opravdu další krok vedoucí k nárazníkové zóně v Severní Sýrii. Co by mohlo Turecku zabránit v plnocenné invazi, je možná vojenská odpověď ruského seskupení umístěného v Sýrii spolu s US odmítnutím podpořit takto riskantní rozhodnutí.

Turecko se však může rozhodnout postupovat se svou operací vpřed i tak. SAA podporovaná Ruskými aerokosmickými silami nadále v Latakii a v Aleppu získává další půdu pod nohami. Spolu s tím postupují kurdské YPG na západ k ISIS kontrolovanému městu Manbij. Veškerý tento vývoj snižuje výhled na očekávaný příchod regionální proti-Assadovské aliance Turecka, Saúdské Arábie a Kataru v Syrském konfliktu.

Zdroj: http://southfront.org/international-military-review-syria-jan-21-2016-turkey-prepares-invasion/




2 Komentářů k Syrské válčiště 21.1.2016: turecko chystá invazi – video a jeho přepis

  1. Adolf Balík napsal:

    Čili rádoby pokračovatel v tradici Otomanských sultánů se chystá zatáhnout NATO do své soukromé III. světové války? Napoprvé se sestřelením Suchoje mu to jeho "spojenci" nespolkli, tak teď zkusí těžší kalibr?

  2. konzerva napsal:

    A zatahuji do války i američany a jejích sestřelený vrtulník v severním Iráku tureckým letadlem z tureckého území. Zahynulo 12 amerických námořních pěšáků....

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!