SYRSKÉ VÁLČIŠTĚ 22.1.2016 – VIDEO A JEHO PŘEPIS

Clashes-in-Damascus-area21. ledna zahájila Syrská arabská armáda (SAA) postup k silnici, která spojuje města Darayya a Moadamiya. Ruské letectvo jen za včerejšek provedlo 45 náletů na podporu těchto operací loajalistů. Cílem SAA je odříznout trasu mezi baštami rebelů na předměstích Damašku. Podaří-li se to, umožní to loajalistům porazit jednotky militantů jednu po druhé.

Podle zpráv syrské vlády v provincii Damašek složilo 150 militantů zbraně a vzdalo se Syrské armádě. Ta samá zpráva tvrdí, že 21. ledna se vzdalo úřadům 42 hledaných militantů z Damašku, damašského venkova, Tartu, Quneitry a Dara’a.

V Sheikh Miskeen to se syrskou pobočkou al-Kaiídy Al-Nusra a se Svobodnou syrskou armádou (FSA) začíná vypadat hrozně bledě, jelikož SAA pokračuje s vojenskými operacemi v jižním okrsku tohoto města. Militanti vydali na videu prosbu o pomoc, v níž konstatují, že „umírněná opozice“ o toto město přichází kvůli nedostatku tanků proti postupujícím obrněným divizím SAA. Video potvrdilo, že síly syrské vlády osvobodily 80 procent Sheikh Miskeen.

Vojáci SAA nadále drtí bašty militantních skupin v různých částech provincie Aleppo. Srážky byly pozorovány ve vesnicích al-Sbeihiyeh, al-Sheik Lutfi a v oblasti al-Rashidin na jižních okrajích metropole této provincie. SAA rovněž provedla vojenské operace ve čtvrti Aleppa Bustan al-Basha.

Zdroj: http://southfront.org/international-military-review-syria-jan-22-2016/
2 Komentářů k SYRSKÉ VÁLČIŠTĚ 22.1.2016 – VIDEO A JEHO PŘEPIS

  1. Liška J. napsal:

    A. Nikdo se nezabívá takvaně „náhlou“ a „přirozenou“ smrtí pana doktora Ramcdolfa! Jakmyle se šlápnul nakuří oko vlyvním lidem a švícarskím bankam musel soudruh Ramcdolf zemřít. Čest velkí bojovníku, otpočívej v pokoji!!!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!