Výzva občanům: Voľme budúcnosť Slovenska

politicke-strany-na-slovensku-startŠtvrťstoročie po tzv. Nežnej revolúcii vidíme, že nenastala očakávaná duchovná obroda národa a ekonomický rozvoj. Naopak, Slovensko stratilo aj svoju energetickú a potravinovú sebestačnosť i obranyschopnosť a stalo sa polokoloniálnym odbytiskom cudzích produktov. Tento stav je výsledkom pôsobenia vonkajších síl i vlastizradnou činnosťou niektorých domácich politikov. Jedinou pozitívnou zmenou bola obnova štátnej samostatnosti SR.

Po ekonomicko-sociálnej deštrukcii nás západní spojenci nútia prijať aj morálne zvrátenosti v podobe gender ideológie a najnovšie, pod hlavičkou pofidérnej solidarity, i tisíce neintegrovateľných moslimských imigrantov. Dnes je už zrejmé, že cieľom riadenej imigrácie je zničenie európskych národov a štátov a predovšetkým, kresťanských koreňov Európy. Invázia imigrantov pokračuje ruka v ruke s agresívnou politikou USA a Západu proti Rusku a súčasne od nej odpútava pozornosť. Cieľom je vyvolanie nového svetového konfliktu, z ktorého by profitovali hlavne USA.

Pred 25 rokmi sme sa zbavili okupačných sovietskych vojsk, po štvrťstoročí nepotrebujeme nové, tentoraz americké. Preto protestujeme proti tomu, že naši zástupcovia v NR SR s prítomnosťou cudzích okupačných vojsk súhlasili.

Pri súčasnom stave politického vývoja je pravdepodobné, že voľby v roku 2016 budú posledné, ktorými ešte možno zmeniť domácu politickú scénu a tým prispieť k zmenám v celoeurópskom kontexte. Voľby 2016 ukážu, či bude trend deštrukcie Slovenska pokračovať, alebo sa pokúsime o zvrat. Nepremeškajme túto jedinečnú príležitosť. Ide  o veľa, o prežitie SR, slovenského národa, o budúcnosť našich detí. Rozhodnime sa podľa svojho svedomia, nie podľa propagandy agresívnych, nenávistných médií či podľa zmanipulovaných a kúpených predvolebných prieskumov.

Celková situácia, ale i naša občianska a  národná povinnosť vyžadujú, aby sme si zvolili takých kandidátov, ktorí preukázali, že sa pri obhajobe slovenských záujmov nenechajú zastrašiť médiami, zlomiť  mocou, kúpiť peniazmi či funkciami. Sme presvedčení, že týmto požiadavkám  zodpovedá kandidátka Ľudovej strany Naše Slovensko a jej líder Marián Kotleba. Veríme, že v nastolenej línii nekompromisnej obhajoby slovenských záujmov bude strana pokračovať a preto jej dávame svoj hlas.

 

Výzvu občianskej Iniciatívy 2016 podporujú:

Signatári Iniciatívy 2016:

 

Mgr. Miroslav Šuňal, politológ

Ing. Eva Zelenayová, publicistka

ThDr.  Ján Košiar, katolícky kňaz

PhDr. Martin Lacko, PhD., historik

Ing. Marián Šuran, podnikateľ

Mgr. Stanislav Hric, obč. aktivista

Ing. Ján Litecký Šveda, projektant

MUDr. Natália Grausová, lekárka

Ladislav Nebus, dôchodca, obč. aktivista

Peter Kašarík, živnostník

Ing. Vladimír Zeman, živnostník

Mgr. Anton Čulen, učiteľ, katechéta

Ing. Emil Bednárik, administratívny pracovník

Ing. Jozef Mikuš, dôchodca, obč. aktivista

ThMgr. Ignác Juruš, katolícky kňaz

Výzvu podporujú:

ThDr. Gabriel Juruš, katolícky kňaz – Montreal, Kanada

Vladimír Gregor, spisovateľ, filozof, knihovník

Anton Selecký, kresťanský aktivista, publicista

Mgr. Lenka Bočkayová, pedagogička

Mgr. Slavomír Hromada, živnostník

Mária Sýkorová, dôchodkyňa, obč. aktivistka

Mgr. Jozef Krajčík – pedagóg

Milan Rybársky, dôchodca, obč. aktivista, predseda MO MS Kremnica

Karol Polanský, kresťanský aktivista

Mgr. Margaréta Vyšná, kulturologička

Teodor Križka, básnik, šéfredaktor časopisu Kultúra

Dr. phil. Darina Vergesová M.A., slavistka, prekladateľka, publicistka

PhDr. Pavol Mikula, sociológ

RNDr. Valentín Švidroň, CSc., obč. aktivista

František Gajdoš, súkromný podnikateľ

Jozef Nemčok, poľnohospodársky technik, penzista

Ing. Zorislav Neumann, ekonóm

JUDr. Ján Marcinko, právnik, advokát

PaedDr. Mária Marcinková, učiteľka

Ing. Miloš Sečkár, manažér

RNDr. Daniela Sečkárová, biochemička

Ondrej Binder, kresťanský aktivista

 
87 Komentářů k Výzva občanům: Voľme budúcnosť Slovenska

 1. gabor napsal:

  Ked Fico povedal že nedovoli vzniknut ISIS komunite na Slovensku,tak sa objavil obrazok Slovenky znak naopak a čiernym pasom.Piata kolona teraz aktuvuje štrajky učitelou,vypovede sestričiek v Nemocniciach,SAS-vraj vratky za Plyn su v rozpore s E.U.,všetke zisky musia ist na Zapad,Slovaci su jak žebraci a polovica pracuje v zahranici.Nedajte si vygumovat mozok,nevolte pravicu a ostatnych zradcou naroda.

  • tomek napsal:

   Pravica tu zanechala nenapravitelny bordel .Volit uz nemas pomaly koho . Fico je len tiez sluzobnicek Bruselu a financnych skupin .

   • jjozef napsal:

    Necitate noviny?
    Fico je agent Putina!
    K tomu nepriatel idey stihleho statu v neregulovanom hospodarstve,nepriatel privatizacie strategickych podnikov,osoba agresivna k demokratickej kyjevskej vlade atd.

    • Robo napsal:

     Ak sa Fikovi podarilo podchytit tajné služby, takéto články mu pomáhajú zbierať body polonaivných voličov.
     Rovnako, ako v ČR u Babiša, sledujte jeho a jeho podriadených pozorne – aké zákony cez nich prechádzajú a aké nie…

     • kolkobudeszit napsal:

      Áno, žiaľ podstatné je, čo robia-aké prijímajú zákony. Vtedy ľuďom musia padnúť klapky…
      Ale zároveň,ľudia sú preto v takomto umelovytvorenom časovom strese a sú masírovaní médiami, ktoré čítajú, pozerajú (platia si ich proti sebe!) aby si to podstatná časť neuvědomila, a preto sa volí vačšinou prinajlepšom „najmenšie zlo“. Teda PODSTATNE médiá rozhodujú, nie voliči! Ak by mlčali v lepšie sa to bude obracať! Ejéj snáď si to už i Mečiar uvedomil, že mal Ruskovi dať nejaké „ministerstvo“ a mal by podporu Markízy. Aj Rusko, keď chcel „oddeliť štát od církvi“, čím si popudil cirkevníkov a ich pánov sionistov! …A prišiel o Markízu. Všetko by bolo ináč, ak by sa Mečiar nedal oklamať Allbrightovou a nezmaril by referendum o vstupe do NATO! Jaj aká by to bola vyjednávacia pozícia pre Slovensko! A takto nejako v súboji hormónov dnes i úchylákov prichádza Slovensko o všetko i dnes!

      • ferp napsal:

       Poslanci NR SR krátko pred dvanástou hodinou odsúhlasili v tichosti vybudovanie základne NATO na uzemí Slovenskej republiky. Hlasovalo 124 poslancov. Za zakladnu NATO na uzemi SR sa vyslovilo 115 zákonodarcov, proti boli len traja a hlasovania sa zdržali šiesti. Proti návrhu zákona hlasovali len traja poslanci klubu OĽaNO. Za tuto zakladnu NATO na uzemi Slovenskej republiky hlasovali takmer vsetci poslanci SMERU SD, KDH,MOST HID,SIET,SAS “Styčný integračný tím NATO”, ako verejnosti prezentuje základňu NATO Ministerstvo obrany na čele s Ministrom Glváčom (SMER SD) bude sídliť v kasárňach v bratislavských Vajnoroch.Styčný integračný tím NATO vznikne na území Slovenskej republiky v roku 2016. Počas mieru bude NFIU podporovať plánovacie aktivity, dohliadať na prípravu, koordináciu a zabezpečenie HLADKÉHO PRÍJMU AMERICKÝCH VOJSK NATO V PRÍPADE ICH NASADENIA NA UZEMÍ SLOVENSKEJ REPUBLIKY. Ich úlohou tiež bude koordinácia cvičení medzi Ozbrojenými silami SR a NATO.
       Vláda Smeru sd súhlasila so zriadením regionálneho veliteľstva NATO na území Slovenska.
       Na Slovensku bude pôsobiť tím vojenských plánovačov z NATO. Prítomnosť príslušníkov ozbrojených síl členských štátov NATO z dôvodu ich pôsobenia v NFIU na území SR dnes odobrila jednofarebná vláda Smeru sd na čele s premiérom Robertom Ficom. Úlohou NFIU je zvýšiť reakcieschopnosť NATO a uľahčiť nasadenie jednotiek veľmi rýchlej reakcie a jednotiek rýchleho nasadenia na uzemí Slovenskej republiky. Styčný integračný tím NATO vznikne na území Slovenskej republiky v roku 2016.
       Projekt sa začne realizovať v roku 2016, ku koncu budúceho roku by základňa mala byť plne funkčná. Súčasťou schváleného zákona však nie je informácia o sume, ktorou SR prispeje na vybudovanie základne. Od roku 1991, keď územie ČSFR opustil posledný sovietsky vojak, to bude po prvýkrát, čo na Slovensku budú dlhodobo pôsobiť zahraniční vojaci v objekte, ktorý nebude spadať pod velenie OS SR.
       http://www.hlavnespravy.sk/parlament-schvalil-suhlas-s-pritomnostou-zahranicnych-ozbrojenych-sil-na-nasom-uzemi-pozrite-ako-hlasovali-jednotlivy-poslanci/707291

       http://www.hlavnespravy.sk/vyjadrenia-politikov-k-schvaleniu-zakladne-nato-na-uzemi-slovenska-len-traja-statocni-poslanci-sa-postavili-proti/708418

       TU SU MENOVITE : https://www.youtube.com/watch?v=6dfriCWm6xU

       • ferp napsal:

        co odklepla a suhlasila smeracka vlada jednomyselne na cele s Robertom Ficom…..Styčný integračný tím NATO vznikne na území Slovenskej republiky v roku 2016. Počas mieru bude NFIU podporovať plánovacie aktivity, dohliadať na prípravu, koordináciu a zabezpečenie HLADKÉHO PRÍJMU AMERICKÝCH VOJSK NATO V PRÍPADE ICH NASADENIA NA UZEMÍ SLOVENSKEJ REPUBLIKY. Ich úlohou tiež bude koordinácia cvičení medzi Ozbrojenými silami SR a NATO.

        • ferp napsal:

         Vláda Smeru sd súhlasila so zriadením regionálneho veliteľstva NATO na území Slovenska.
         Na Slovensku bude pôsobiť tím vojenských plánovačov z NATO. Prítomnosť príslušníkov ozbrojených síl členských štátov NATO z dôvodu ich pôsobenia v NFIU na území SR dnes odobrila jednofarebná vláda Smeru sd na čele s premiérom Robertom Ficom. Úlohou NFIU je zvýšiť reakcieschopnosť NATO a uľahčiť nasadenie jednotiek veľmi rýchlej reakcie a jednotiek rýchleho nasadenia na uzemí Slovenskej republiky. Styčný integračný tím NATO vznikne na území Slovenskej republiky v roku 2016.
         Počas mieru bude NFIU podporovať plánovacie aktivity, dohliadať na prípravu, koordináciu a zabezpečenie HLADKÉHO PRÍJMU AMERICKÝCH A KOALIČNÝCH VOJSK NATO V PRÍPADE ICH NASADENIA NA UZEMÍ SLOVENSKEJ REPUBLIKY. Ich úlohou tiež bude koordinácia cvičení medzi Ozbrojenými silami SR a NATO.

         Jednofarebná Smeracka vlada a vsetci jej ministri do jedneho, v tichosti suhlasili s vybudovanim zakladne NATO na uzemi slovenskej republiky.vlastizradni smeraci na cele s Robertom Ficom opat podviedli a zapredali narod. Salamovou metodou pomaleho varenia zaby najprv stycny tym , potom pat tisíc amerických vojakov , tanky lietadla nakoniec rakety a jadrove

        • ferp napsal:

         Priemer Fico o TTIP..“Slovensko nemá žiadny zásadný problém s pripravovanou dohodou o voľnom obchode medzi EÚ a USA.“ Potvrdil to premiér Robert Fico. Ako poznamenal, únia už podpísala podobné obchodné dohody aj s inými krajinami. Podľa neho pripravovaný dokument pomôže obidvom stranám, teda Európskej únii aj Spojeným štátom. „V každej zmluve sú nejaké úskalia, ale ak sa tu pozrieme na výhody a nevýhody, tak výhody zďaleka prevyšujú nevýhody,“ reagoval pre TASR.
         Tito poslanci hlasovali za podporu utajovanej Dohody medzi Spojenými štátmi a Európskou úniou – Transatlantické obchodné a investičné partnerstvo (TTIP) ktora dava obrovsku moc do ruk nadnarodnym korporaciam,globalistom a GMO firmam voci obyvatelom a statom z ktorych robi statistov a otrokov tychto nadnarodnych korporacii.Zo slovenských europoslancov a slovenskych „standardnych“ stran nebol ani jeden proti.

         Svoju podporu rezolúcii vyjadrilo 9 europoslancov, menovite Monika Flašíková Beňová (Smer-SD), Eduard Kukan (SDKÚ-DS), Vladimír Maňka (Smer-SD), József Nagy (Most-Híd), Richard Sulík (SaS), Boris Zala (Smer-SD), Branislav Škripek (OĽaNO), Ivan Štefanec (SDKÚ-DS) a Jana Žitňanská (NOVA).

         Zdržali sa Pál Csáky (SMK), Miroslav Mikolášik (KDH), Monika Smolková (Smer-SD) a Anna Záborská (KDH).

      • ferp napsal:

       Ministerstvo spravodlivosti Tomas Borec smer sd, plánuje zaviesť trestnosť ústnych prejavov z dôvodu tzv. homofóbie, či transfóbie. Cenzúru tlače prostredníctvom etického kódexu, kde Výbor LGBTI má odporúčať, ako sa má o LGBTI písať, plánuje zaviesť aj preventívnu cenzúru médií. Výbor LGBTI sa má stať cenzorským úradom preverujúcim všetky učebné osnovy a navrhovať, čo sa má o LGBTI učiť. Smer sd prostredníctvom Ministerstva spravodlivosti SR predložil do pripomienkového konania Akčný plán pre LGBTI ľudí, kde skryto predkladá plán na zavedenie registrovaných partnerstiev vrátane adopcií detí rodičom partnera.

       Ministerstvo zahraničných vecí Lajčák smer sd, podporí sumou 20-tisíc eur z našich daní prevádzku Q-centra v Bratislave ako aj pilotnú fázu vzniku Q-centra v Košiciach, v oboch prípadoch ide o centrá pomoci pre LGBTI(lesbický, gay, bisexuálny a transexual) komunitu na Slovensku.Hlavným cieľom projektu je zlepšovanie a zvyšovanie kvality života LGBTI ľudí a ich blízkych prostredníctvom poskytovania informovaných, špecifických a bezplatných typov poradenských služieb (psychologických, právnych, sociálnych) a vzdelávania.

      • ferp napsal:

       Obchodom roka bude nákup amerických vrtuľníkov Black Hawk za 261 miliónov dolárov. Postaral sa o to podnikateľ a minister obrany smeru sd Martin Glváč. A urobil to spôsobom, za ktorý by mal byť okamžite odvolaný. Prekvapenie prišlo až tento rok, keď Glváč navštívil Spojené štáty. Tam sa zrazu dozvedel, že „americká strana nám ponúka pomoc pri akvizíciách, napríklad vrtuľníkov“. Glváč poslušne prikývol.A po ňom poslušne prikývla aj Ficova vláda. Na tomto pochybnom obchode nebude profitovať len americký výrobca a americka zbrojarska loby, ale aj finančná
       skupina Penta. Dodávateľom kokpitov pre Black Hawky je totiž česká Aero Vodochody, ktorú vlastní Penta Investments ktorej smeraci tymto obchodom roka namastili vrecka. V roku 2010 podpísala Aero s americkým výrobcom kontrakt v objeme štyroch miliárd českých korún. Aero sa zrejme bude podieľať aj na servise nových vrtuľníkov. Slovensko nekupuje nové bojové vrtuľníky, ktoré by mohlo nasadiť do bojových zón.
       Alebo na obranu štátu. Kupuje len lietajúce skrinky s nápisom Black Hawk. Nebudú mať obranné protiraketové systémy, nebudú mať guľomety ani rakety. Nebudú mať nič a v bojových operáciách budú nepoužiteľné. Zvládnu len civilné lietanie. Používať ich budeme len na toto: „hasenie požiarov, pomoc pri povodniach a pátranie po nezvestných“. Bojové využitie Glváčových
       „nahých“ (nevyzbrojených) Black Hawkov bude rovnaké ako bojové využitie vrtuľníkov od firmy Lego.

       • ferp napsal:

        Toto je realita verzus reci Roberta Fica
        1.) Vláda Roberta Fica Smeru sd súhlasila so zriadením regionálneho veliteľstva NATO na území Slovenska. Na Slovensku bude pôsobiť tím vojenských plánovačov z NATO. Úlohou NFIU je uľahčiť nasadenie jednotiek veľmi rýchlej reakcie a jednotiek rýchleho nasadenia na uzemí Slovenskej republiky.
        2.) Obchodom roka bude nákup amerických vrtuľníkov Black Hawk za 261 miliónov dolárov. Postaral sa o to podnikateľ a minister obrany smeru sd Martin Glváč. Glváč poslušne prikývol.A po ňom poslušne prikývla aj Ficova vláda. Na tomto pochybnom obchode nebude profitovať len americký výrobca a americka zbrojarska loby, ale aj finančná skupina Penta.
        3.)Priemer Fico o TTIP..“Slovensko nemá žiadny zásadný problém s pripravovanou dohodou o voľnom obchode medzi EÚ a USA.“ Potvrdil to premiér Robert Fico. Ako poznamenal, únia už podpísala podobné obchodné dohody aj s inými krajinami. Podľa neho pripravovaný dokument pomôže obidvom stranám, teda Európskej únii aj Spojeným štátom. „V každej zmluve sú nejaké úskalia, ale ak sa tu pozrieme na výhody a nevýhody, tak výhody zďaleka prevyšujú nevýhody,“ reagoval pre TASR.
        4.) Keď 1. augusta 2006 slovenské Ministerstvo hospodárstva udelilo licencie na prieskum v Ruskej Porube, ani nie mesiac bol vtedajším ministrom hospodárstva Ľubomír Jahnátek zo strany Smer. Jahnátek v septembri roku 2007 ako minister hospodárstva zaštítil 2. ročník medzinárodnej konferencie českého záujmového združenia ťažiarov zvaného Ťažobná únia na tému Ťažba a životné prostredie v strednej Európe. Pre obyvateľov Ruskej Poruby predstavuje prieskum bridlicového plynu značné riziká, ktoré boli potvrdené množstvom nezávislých štúdií. Na Slovensku sa v dohľadnej dobe ani neplánuje zákon pre zákaz ťažby bridlicového plynu kvôli environmentálnym alebo zdravotným rizikám, na rozdiel od ČR, Bulharska, Francúzska, kanadského Québecu a ďalších. Ficova vlada pritom absolutne podporuje dohodu TTIP ktora sa potajomky kuje v Bruseli.

      • ferp napsal:

       …oficiálne vyhlásenia vládnych činiteľov …. …..Fico Smer sd:“Slovensko by privítalo, čo najrýchlejšie podpísanie TTIP, keďže ju považujeme za neuveriteľne výhodnú pre obe strany, ale predovšetkým pre Slovensko, ktoré je exportne zamerané.“ …..Lajčák Smer sd:“ dohoda o TTIP predstavuje jeden z najdôležitejších prvkov možnej transatlantickej renesancie.“ …..Šefčovič Smer sd:“ Okrem iného jeTTIP potrebné vnímať, ako jedinečnú možnosť nastaviť globálne štandardy, ktoré prospejú predovšetkým EU a USA.Nemali by sme si to preto nechať ujsť.“ Štefanec Siet,KDH: „Rozhodne podporujem vytvorenie spoločného trhu medzi EU a USA, nekoľko Slovensko, ako malá proexportne orientovaná krajina môže z takejto dohody len získať.“

     • jjozef napsal:

      Si naivny.Ak by Fico ovladal nejake tajne sluzby,tak by nemal dovod permanentne obvinovat novinarov zo zlych umyslov.Tajne sluzby su v tych rukach,ktore riadia media,ktore serviruju dez-informacie.
      V rukach NATO,USA.
      Fica ani nepadne nejaky pokus ovladat agentury,ktore zabezpecuju moc Plutokrata na Slovensku.
      Sme kolonia.

      Kde Ty sledujes Fica,ci Babisa?
      Ja ich sledujem velmi dlho a intenzivne.
      Napriklad Babis opat uplne podporil Fica v odpore proti invazii moslimov.Niekolkokrat.A stazoval sa,ze v ceskej vlade sa mu vysmiali a ho prehlasovali.
      Vies o tom? Mozno ani nie.

      Ja vnimam Babisa,doteraz, ako ceskeho /aj slovenskeho,v istej miere/ patriota.Mimoriadne odvazneho,mudreho a obetaveho patriota.

      • jjozef napsal:

       Presiel som opat na priatelske tykanie.

      • Robo napsal:

       Nedivím sa Tvojim názorom po tom, ako si sa zveril, že si bol jedným z nich.
       To máš ako s historikmi. Odhadujem, že budú medzi poslednými, ktorí príjmu pravé dejiny…

       • jjozef napsal:

        S cim nesuhlasis?
        Preco?

        • Robo napsal:

         Jednou vetou s tým, že politici musia byť predajne kurvy.
         A prečo? Pretože to je proti našej slovanskej podstate.
         Tušíš, o čom rozprávam?

        • Robo napsal:

         ..trochu som to priblížil pod Tvojim príspevkom nižšie. Patrilo to sem, pod tento.

        • jjozef napsal:

         Dobre poznam radovo desiatky politikov /na celostatnej urovni/,zbezne poznam radovo stovky.Vratane madarskych.
         Mozem zodpovedne povedat,ze v kvalifikacii nie je dramaticky rozdiel medzi priemerom na urovni celostatnej a na urovni komunalnej,krajskej.
         Zial.

         Preco si vobec myslis,ze „politici musia byt predajne kurvy“?
         Kolko mas rokov?
         Kolko zivotnych skusenosti?
         Poznam politikov,ktori sli do politiky vylucne z idealistickych dovodov a poznam aj politikov /ale i studentov mediciny…./,ktori si vybrali profesiu z prevazne zistnych,mocenskych a podobnych dovodov.

         Poznam lekara,ktory bol za studentskych cias a este zo desat – dvadsat rokov velky ludomil,idealista – ale zivot /aj pacienti…/ ho nalomil,az zlomil.

         Mylis sa,velmi.
         lebo mas velmi malo zivotnych skusenosti.

        • Robo napsal:

         37, to ale nieje podstatné. Príde mi, že to Ty si presvedčený, že musia byť predajné kurvy.
         Už sme sa tu o tom bavili posledne, pamätáš? Nazýval si to vtedy „umením možného“, či tak nejak.
         Tu vymeníš to za ono, tam hento za niečo iné a vo finále žiješ tam, kde žiješ. Vo fašizme.

         Maj sa pekne, politik, choď si svojou cestou.

      • Marie napsal:

       Musim se smat, ze nejvetsiho zidovskeho hada a podvodnika, ktereho za cely zivot u nas pamatuji, ty nazyvas mimoradne odvazneho, moudreho a obetaveho!!

       A vis proc? Protoze hledis na jeho slova a netusis, ze jeho skutky jsou prave opacne. Pravy, nefalsovany zidovsky had to je.

       Jestli to nevis, tak on sam vlastni v CR vic jak polovinu obdelatelne pudy, u vas na Slovensku take, dale v Polsku a Nemecku. Hrabe plnymi hrstemi ze spolecneho, ale dela to chytre, ze kdyz mu na to nekdo prijde a zverejni to, dostava zachvaty vzteku.

       Krade tak, ze dokonce Kalousek to ze zavisti na nej vykdakal…

       Jsi proste duverivy a na tom by nebylo nic spatneho, ale musis taky proverovat, je to velmi moudre rceni.

       Nikdy jsi neslysel o jeho evidenci trzeb? Kazdodenni nahlasovani prijmu na bernak? Cili honi male zlodeje, zatimco ti miliardovi ( mezi ktere patri ), ty nikoliv a rozhazuje z nasich penez ve velkem, ani o tom se nedozvis. To je u tebe patriot?

       Pamatuj si jednu vec: zadny zid neni patriot v zemi, kterou parazituje. Jedinim jejich patriotismem je jejich soudrznost proti nezidum, at jsou kdekoliv na svete.

       • jjozef napsal:

        Obcas Ta milujem,obcas mi vlasy dupkom vstavaju.
        Aj teraz.
        Dokazy nemas ziadne,len zvraciavas spinu.
        Presne,ako tie Rothshildove presstitutky,ktore po mnoho mesiacov zvraciavali v tlaci i v telkach rovnake hyenicke obvinenia.

        „Bolsevicky praskac“!!
        Stovky patracov hadam patrali,mnoho mesiacov a nenasli nikoho,na koho by ten praskac nieco praskol.Okrem toho vedeli,ze praskat by mal len v pripade okradania statu.
        Ale fungovalo to,cele roky: praskac,bolsevik,praskac,bolsevik….

        Si tu na jednej vlne s Rothshildovskymi presstitutkami.Tak,ako ko ini diskutujuci su tu s presstitutmi na jednej vlne proti Ficovi.

        Keby nieco „ukradol“,keby nasli nanho akukolvek personalnu habaduru, – bolo by to na prvych stranach vo vsetkych dennikoch na Slovensku.

        Bol,zil, jeden velky cesky patriot zidovskeho povodu,ktoreho si nesmierne vazim,volal sa V.Komarek.
        Prof.V.Komarek vravel,ze v sucasnej situacii Cesko mozu zachranit len patrioticki podnikatelia,ktori nezdanuju /nevyvazaju/ cesku pracu v zahranici a patrioticki politici.
        Profesor V.Komarek inspiroval aj Babisa k vstupu do politiky a „umitingoval sa k smrti“ na podporu kandidatury Zemana.

        A teraz si skus predstavit,co by bolo,keby tu nebol Zeman ani Babis,ale Schwarzenberg /Dienstbier/ a vlada TOP,Sobotka,lidovci.

       • jjozef napsal:

        Pomahas si prave Kalouskom,vseobecne vnimanym asi ako „klzsky had“.
        Si vynimka.
        Babisa tak,ako Ty,moze vnimat len totalne zaujate promile ludi,ktori s nim prisli do styku.

        Vseobecne je totiz vnimany aj opisovany opacne!!

    • J.P napsal:

     jjozef Hej a preto zriadil zakldne NATO u nas preto ze je agentom putina. Takuto slepotu som uz dlho nevidel aku mas ty

     • tomek napsal:

      A este k tomu je pre TTIP .

      • Ada napsal:

       Ani ja som tomu nerozumela, kým som sa nedočítala, že my máme ešte horšiu zmluvu s USA ako je TTIP… (?)

       • jjozef napsal:

        Odkial mate tu informaciu?
        Tato zmluva bola uzavreta este za Havla.Neviete o tom?
        Jedna z mnohych kolonialnych zmluv.
        Vypovedat to neslo.
        Viete o tom?

        Doteraz,dlhe roky,aj po Havlovi, bolo zvykom podpisovat zmluvy,zavazky, takpovediac bianco.Necitat – a podpisat.
        Prvy v Cesku bol Klaus,ktory povazoval za potrebne precitat,resp.dat odbornikom prestudovat zmluvu,ktoru mal parafovat.Pamatate?
        Tisicky stran.Ak nie si expert,tak zahynies pri citani.Traja experti malo.V Nemecku,vo Francuzsku a inde pracovali na tychto zmluvach staby expertov,sledujuc urcite zaujmy.Viete o tom,ake zaujmy sledovali?
        kto to vie?
        Kto ma sancu identifikovat vsetky pokrutenosti v paragrafoch?

        Kdesi som cital,ze TTIP v Cesku prestudovali traja ludia.Neviem,ktori.

        • Robo napsal:

         TTIP je doteraz tajná aj pre schvaľovateľov. Vieš o tom?

        • Robo napsal:

         Už len tá Tvoja trafika pre pár dôstojníkov (použil si iný výraz) je pre mňa o jednu trafiku pre pár dôstojníkov viac, než som ochotný akceptovať.
         Sme obaja niekde úplne inde.
         Ja som pre úplne iný systém. Som pre „návrat domov“..

        • Marie napsal:

         Co se tyka TTIP, je uplne jedno, co v ni je a neni, protoze je uzavrena mezi USA a Bruselem a jednotlive zeme nemaji sanci ji vypovedet, protoze se s nimi neuzavirala. Jim se jenom nadiktuje cokoli a musi to plnit, podklad pro to uz byl dan Lisabonskou smlouvou, coz je defacto odevzdani sve narodini suverenity a nadrazenost zakonu Bruselu zakonum te ktere clenske zeme.

         Zpatky k TTIP: strucne se da rict, ze je to odevzdani hospodarske politiky ve prospech diktatu z USA, v praxi to bude znamenat to, ze nam bude nadiktovano, co musime koupit a za jakou cenu, za jake ceny budeme prodavat my. Jejim cilem je dotovat chcipajici ekonomiku USA, aby prezila co nejdele za cenu naseho uplneho zniceni se. Promita se uplne do vsech oblasti, vcetne vojenske.
         Dojde k lividaci podnikatelske sfery, protoze ta bude konkurencne neschopna a vyrazena prave diktatem tech cen. Krome toho, prijde nase zeme o veskera cla. Kdyz k tomu pridame stale podhodnocovani men zemi, ktere jsou vazaly USA, stale dojdes ke stejnemu zaveru.

         Takze pro Robo ( pod tvym prispevkem nejde editovat ) NIC neni tajne, kdyz mas moznost videt vysledek…

        • Robo napsal:

         Marie, ano, toto som bral ako samozrejmosť..

     • Hansen napsal:

      JP, ty musis byt poriadne vygumovany. Aj v Rumunsku a POlsku maju agentov Putina ty idiot??

      • J.P napsal:

       idiot si ty ked nerozumies ironiji to mu co som pisal na jjozefovo tvrdenie ze fico je agentom putina. Samozrejme ze nie je agentom putina inak by nezriadil NATO vo vajnoroch.

     • jjozef napsal:

      Sme v NATO,sme kolonia zbavena bank,rozhodujucich podnikov a medii,kontrolovana a ovladana prostriedkami agenturnej a inej moci svetoveho policajta.
      Ergo,sme v kazdej chvili znicitelni.Zalezi na voli svetoveho policajta.

      Fico nic nezriadil,ziadnu zakladnu.Vnutena nam bola miniinstitucia pre par dostojnikov.

    • ferp napsal:

     Bol som kedysi voličom SMERu, už vtedy som si všimol lavírovanie a s..ie si do huby a absolutne klamstva smeru a Fica.Toto robi v skutočnosti smer sd a Fico.

     1/ podpora homosexualnych sorosovych spolkov a LGBTI zo štátneho rozpočtu ! ! !

     2/ zvýšenie veku odchodu do dôchodku

     3/ nedodržanie zníženia percenta DPH z 20 na 19 pre vsetky služby a výrobky

     4/ podpora Ukrajiny nacistickej vlády ktorej posiela plyn ! ! !

     5/ arogantné správanie a zneužívanie postavenia voči riadne zvolenému predsedovi kraja

     6/podpora TTIP s američanmi ! ! !

     7/schvalenie zakladne NATO vo Vajnoroch a kazdorocne schvalenie sankcii proti rusku v Bruseli

     8/budovanie ciganistanu z eurofondov

     9/posielanie penazi chudobných slovakov bohatým grekom

     10/ zvýšenie dochodkov slovakom o 1 euro, zatial čo grekom posiela peniaze a maju 800 eurové dochodky

     11/ absolutna šikana slovenských nezamestnaných za 60 euro a vyhananie z uradov práce

     12/ nerešpektovanie referenda v Gabčikove co je precedens na dalšie vozenie imigrantov na slovensko po voľbách.

     13/ miliardove stimuly pre zapadne bohate korporacie a nove dane pre slovenskych zivnostnikov a dohodarov.

     14/budovanie policajneho statu a vypalnictvo na cestach

     15/zamerne zametanie kauzy gorila pod koberec zo strany Ficovych nominantov

     Budúcich volieb sa zúčastním, koho budem voliť je jasné, SMER ani nikto zo súčasných štandardných gaunerov to nebude ! ! !

   • Hansen napsal:

    Ale ano, stale mas volit koho. Ziadna so stran, co bola v parlamente 25 rokov, ti nezaruci, to, co SLovensko a ty sam chces. Ked tu nechces mat negrov, roztahovacnu EU, amerických vojakov, tak chod volit Kotlebu. AJ ked je to extrem. Ale mozes si byt isty, ze nikto ni nemoze slubit viac, ako ti, co tam vyzierali 15 rokov a dotiahli nas do tohto marazmu, ktory je pomaly horsi ako za sociku. Vtedy man diltoval Kremel, dnes Brusel. Ale Kremel voci tymto kriplom bol iba slaby amaterizmus..

    • Paul Durham napsal:

     1*****

    • lr napsal:

     A prečo je Kotleba „extrém“? Dnes sú tie hodnoty nejaké pomýlené – tí čo kradnú, podporujú TTIP, gender ideológiu, NATO, eurovaly,… nie sú extrémisti a tí, čo nekradnú a presadzujú záumy krajiny sú „extrémisti“… Bodaj by sme takých „extrémistov“ mali čo najviac…

  • Žabák napsal:

   Pravice nebo levice už nerozhoduje a nikdy nerozhodovala. Volte lidi a strany co vědí a chtějí opravdu dělat věci jinak. Parlamentní strany zprava nebo zleva všechny vedou svoje občany do prdele.

   • Hansen napsal:

    Presne, treba volit tych, co robia naozaj nieco pre Slovensko. Ktori sa nepchaju do riti Bruselu a USA. Kotlaba je moja volba.

   • Marie napsal:

    Jasne. Jedine spravne rozdelovani je toto: Krade – nekrade, podporuje zlodejinu – nepodporuje – dodrzuje slovo – nedodrzuje.

    Jeste by se lidi mohli naucit dochazet za politiky a chtit po nich, aby se zavazali k sankci vuci sobe za nedodrzovani slibu, tj. resignaci.

  • kolkobudeszit napsal:

   Je veľmi potřebné, aby Kotleba získal mandát a Fico vyhral, aby mali možnosť vyjadrovania do médií aj vlastenci – pre ktoré asi platí ešte chytrí zákon Fica „právo na odpoveď“. A tak sa do protislovenských médií, ale platených z našich mozoľov „odvedené zisky“ dostanú aj názory vačšiny obyvateľov SR. Fico tiež potřebuje niekoho „viac ostrého“ kto dokáže burcovať ľudí z pasivity.
   Proti Ficovi od počiatku vystupuje Bruselská stoka. Žiadna osobnosť nevyhovuje poskokom v Bruseli, chcú neschopných nemorálních, kterých resadzujú a la Kiska. Aj Mečiar bol pre nich moc chytrí! Tak verte Banášovi, že nakoniec v Bruseli je stádo blbcov vedených na porážku! (ako bola Vašáryová @co… Najstrašnejšie zase bude, ak bude vláda „koaličná“ s maďarmi a kresťanmi“. To zase dramaticky Sovensko prepadne. Kresťania sa riadia Vatikánskym heslom „čím horšie pre ľudí, tým lepšie pre nás, lebo vtedy hľadajú útechu u Boha“. Viď Kalousek jako vrátil církvi majetek v Čechách i keď jej nikdy nepatril, lebo jej ho nezobrali komunisti, ale už za Rakúsko-Uhorska! Ešte si pamatám na výrok dobrého kňaza „ak by to záviselo len na Církvi, tak by zariadila, aby sa ľudia len pásli“. A maďari nikdy nič neurobili pre Slovensko, len problémy a pre seba – viď. Gabčíkovo… kauzy neexistujúcich napadnutí… privatizácia južnej země… ohovárania v Bruseli…

   • kolkobudeszit napsal:

    Doplnenie: Samozrejme najlepšie by bolo ak by vyhral Kotleba – ľudí si už nájdu. Aj prebraním ľudí z iných strán, alebo podnikteľskej, úradníckej, učiteľskej sféry, ktorí sú viditeľní roky a robia pre Slovensko, čo můžu.

 2. Jan Jinsky napsal:

  Hádám, že ta iniciativa 2016 dostane pěkných nula, nula nic procent. Je jako strany podobného ražení u nás. Nic nenabízí – jen říká co je špatně. A to je málo.

 3. OldNoe napsal:

  Tak toto je bomba! Znamená, že Kotleba je zvoliteľný! Bude zaujímavé sledovať, ako sa proti nemu spoja tzv. pravica i ľavica. Možno napokon uvidíme, že pravica a ľavica nie sú odlišné autonómne politické zoskupenia, ale – ako i z ich názvu vyplýva – ide o okrajové záujmové skupiny jedenej a tej istej strany. Takže sa staneme aktérmi súboja deväťhlavého draka s… kým? So slovenským rytierom? S hlúpym Janom? Alebo so samotným národom.
  A – pán Jinsky – mýlite sa. Táto strana ponúkne omnoho viac, ako stokrát prežuté a nefunkčné ekonomické riešenia. Vyzerá to tak, že tieto voľby budú úplne iný „hokej“, ako všetky ostatné doteraz.

  • jjozef napsal:

   Kotleba nie je zvolitelny,
   pretoze je dobre zvolitelna SNS a k tomu este nastupila nova medialne znama hviezda,protimoslimsky a prorodinny Kollar.
   Kotleba moze dostat 2 percenta.Do telky ho pustia az v poslednych predvolebnych dnoch,ked stale bude mat v prieskumoch jedno percento.

   • Hansen napsal:

    Aby si ty debil nebol prekvapeny, ked dostane Kotleba 20 percent. Never tym skorumpovanym zmanipulovanym prieskumom..

   • lr napsal:

    Prečo by nebol. Ak by mal byť zvoliteľný Kollár, ktorý ešte nič neukázal, akurát hovorí, čo chcú ľudia počuť, Kotleba je zvoliteľný tým skôr. Už má čosi za sebou a jeho hospodárenie v BB kraji môže byť vzorom aj pre našu vládu.

  • Marie napsal:

   A mate zakon o referendu? A proc neni nabidka prime demokracie?

   Voleni stran je o nicem, strany lidi rozdeluji. Chce to sjednoceni ne pres koalice ( to je podvod ), ale pres primou demokracii.

   V CR jdou do koalice ODS, ANO i CSSD! Proste s opozici se udela koalice a jde vse do riti.. Neda se uz nikomu verit. Jedine si musi lide vladnout sami pres referenda. Nejdulezitejsi jsou zakony. Kdyz to jde ve Svycarsku, tak to musi jit i jinde…

   • Jarmila napsal:

    Souhlasím s Vámi. Jedině referenda a přímá demokracie může spasit bezmocný lid. Vše ostatní je o ničem, především o podvodu na lidech. U referend by mělo správně platit, že i kdyby přišlo hlasovat jedno procento voličů, tak by mělo být referendum platné. Jedno procento voličů představuje v Česku 80 000 lidí a ty se nedají v tak velkém množství nijak podplatit. Kdežto 200 poslanců se dá podplatit kdykoliv. Když může u voleb platit, že jsou platné i při jednom procentu voličů, proč to neplatí u referend? Je to všechno zkrátka naprostá šaškárna ty oficiální volby. Zvítězí v nich vždy jen ti, kteří mají zvítězit, a kteří jsou loutkaři již dopředu vybráni.

   • jjozef napsal:

    Referendum mame,stoji pekne peniaze.
    Niekolkokrat bolo neuspesne kvoli nizkej ucasti.

    Ak by bolo nizke kvorum,referend by sa narodilo milion.Kazdy,kto ma chut a velke peniaze,by sa totiz snazil realizovat.
    Niekto si moze dovolit mnoho referend /kto disponuje milionmi a mediami/niekto sa nezmoze na nic.

    Vo Svajciarsku je zabehnuty system,u nas to nie je mozne.Zijeme v prilis polarizovanej,rozhadanej a medialne manipulovanej dobe.

    • lr napsal:

     Hlúposti, za prvé, na vypísanie referenda je potrebné vyzbierať určitý počet hlasov. Za druhé, keby ľudia pri nízkom, alebo neexistujúcom kvóre videli, že majú možnosť niečo ovplyvniť, začali by na referendá chodiť. Nakoniec, ak neprídu, je to ich rozhodnutie. Pre voľby tiež nie je žiadne kvórum a politici sa cítia legitímne zvolení, aj keby bola účasť 10%… Ak je mandát politika odvodený od volieb, nie je žiadny dôvod, aby o zásadných otázkach nerozhodovali priamo voliči.

   • lr napsal:

    Iste, ale niekto ten zákon musí presadiť. Kotleba sa na priamu otázku vyjadril, že podporuje priamu demokraciu.

 4. jjozef napsal:

  Je tam niekolko knazov a osobnosti okolo krestansky sa profilujuceho casopisu Kultura.
  Tiez ludia z Matice slovenskej, ale aj HZDS….
  Text svedci o aktualnom uvazovani nemedialnej slovenskej inteligencie.Inteligencie,ktora ma zamedzeny pristup do masmedii.
  Kultura napriklad pred dvoma rokmi /mozno jedina/ uverejnila apel syrskych krestanov,prosbu europanom o pomoc.

  Slabinou je najma Kotleba,ktory je nevolitelny pre ludi uctievajucich Slovenske narodne povstanie,ktory je medialne uz znacne znehodnoteny.

  Skoda bude stratenych dvoch /do dvoch,pravdepodobne/ percent,lepsie by to bolo dat Smeru,alebo SNS.

  Text i odhodlanie signatarov vyzvy nemozno vsak s nadejou neprivitat.

  • bačov dunčo napsal:

   Len nech boh chráni ľudí od takých inteligentov ako sú kňazi, „osobnosti“ matice sk. a „ľudia“ z HZDS. Je to všetko prižívnicka banda ktorá sa vždy nahne tým smerom odkiaľ zacíti pach peniazi bez námahy. No a keďže Kotleba na pohľad vyzerá ako hlúpy Jano tak vsadili na to že sa zvezú cez „prekážku volieb“ na jeho voze. Závidím bratom Čechom takú osobnosť ako je Tomio Okamura.

   • jjozef napsal:

    Dunco,otazka:
    kolkych knazov poznas /osobne,sprostredkovane/,
    ktorych signatarov alebo podporovatelov vyzvy poznas?

    Poznas ich zivotopis,pracu,diela /umelecke,vedecke,publicisticke…/?
    Asi nie, asi nic.
    Preto sudis,ako sudis.

    Ja dobre,aj osobne, poznam pani Zelenayovu,dlhorocnu aktivnu publicistku,dobre poznam casopis Kultura,sefredaktora basnika Krizku,viem zodpovedne zaradit mnoho vyssie uvedenych mien.

    • Majka371 napsal:

     ja poznám kňaza … z mojej rodiny … kňazov nechcem! v Boha veriť môže každý kto chce, ale kňazovi ani slovo!

     • jjozef napsal:

      Jeden sympaticky diskuter z Moravy
      strasne nenavidel Slovakov.Preboha,preco? – vrtalo mi hlavou.
      Bol po rozvode so Slovenkou.

      V rodinach to byva malokedy len ruzove.

      Su ludia,ktori by za niektorych knazov aj zivot dali.
      Takze je to pestre.

   • jjozef napsal:

    Ze je Kotleba „hlupy Jano“,extremne agresivny a hlupy,to sugeruju media.

    V skutocnosti je Kotleba nadpriemerne inteligentny a odvazny ucitel.
    Zial,v niektorych temach je vacsinovo neprijatelny a politiku ako umenie mozneho zatial neovlada.

    Dunco: preco nadavas tymto knazom,basnikom atd. do bandy prizivnickej?
    Mozem si kludne mysliet,ze podla seba sudis.
    Mozem.Kedze ta nepoznam blizsie.

    Mozem,pretoze som zazil dost ludi,ktori isli v prvych radoch bojovnikov za spravodlivost,v prvych radoch bojovnikov proti korupcii ap. – a ked sa naskytla prva prilezitost tak…..

  • OldNoe napsal:

   jjozef, nemyslím si že Kotleba voľby vyhrá, pretože je jasné, že ich vyhrá Fico. Čo sa týka SNP, tak ľudí, ktorí ho uctievajú je stále menej. SNS sa v súčasnosti javí ako nečitateľná strana politických aparátčikov a je zvoliteľná hádam preto, že je historicky naviazaná na reformované kresťanské cirkvi, najmä ECAV (Evanjelické cirkvi augsburskévho vyznania). Napokon, bol to Fico, kto v minulých voľbách nepustil SNS do parlamentu, pretože jej účinne vyfúkol maďarskú kartu. Že sa Kotleba do telky nedostane? Môže si vybrať, akým spôsobom. Dôležité bude tiež, ako dokáže odprezentovať svoju činnosť na poste župana Banskobystrického kraja. Okrem toho existuje rozhovor Procházku (SIEŤ) s Matovičom (OĽaNO) z ktorého vyplýa, že Kotleba má preferencie na úrovni asi 16%. Domnievam sa tiež, že Kotleba by bol v parlamente výrazne väčším prínosom, ako do počtu vzatá na milosť SNS. Je jasné, že Kotlebov koaličný potenciál je nulový. Ale: má za sebou národne cítiacu inteligenciu, ktorá, ak sa bude ešte rozrastať ukáže svoju silu, je županom Banskobystrického kraja a v médiách sa odprezentuje aj bez mediálnej obľúbenosti. Okrem toho, aj Fico má za sebou národne cítiacu slovenskú inteligenciu združenú napr. okolo Matičných SNN (Slovenských národných novín), jedným z jeho poradcov je bývalý zástupca šéfredaktora bývalého denníka Slovenská Republika a pod. Čiže Kotleba je zvoliteľný – samozrejme – neznamená to, že bude automaticky i zvolený. Ale je v hre.

   • jjozef napsal:

    Tiez by som si velmi zelal,
    aby bola v parlamente Kotlebova energia a odvaha,plus argumentacna a intelektualna sila aspon niektorych signatarov.

   • lr napsal:

    Koaličný potenciál sa ukáže neskôr. Časom ho možno ani nebude potebovať… Ak sa teraz dostane do parlamentu, získa minimálne možnosť osloviť ľudí a prekonať doterajšiu mediálnu blokádu.

 5. jan napsal:

  Mám nějaké vazby na Slovensko,tak mě dění na Slovensku vždy zaujímalo.Z Fica se vyprofilovala skutečně kvalitní osobnost.jenže to je proti zájmům USA a tím všechno začíná i končí.Co nemůžu přenést přes srdce,že si Slováci zvolili koně USA Kisku a čuchám,že na Bratislavském hradě,je hlavní sídlo nepřátel proti Ficovi.Takže to nemá Fico lehké a trnu,čeho ještě jsou schopni jeho nepřátelé.Proto bych byl rád,aby zvítězil Fico,je to i v zájmů Českých občanů v zájmu dalšího vývoje v politické rovině.

  • tomek napsal:

   Ficovy neverim uz len z niekolkych dovodov . Presadil NATO zakladnu na slovensku a podporuje TTIP .Fico je sice lepsi ako ta modra banda , ale urcite to nieje vyhra .Ja osobne mu hlas nedam . Ale ziavne on zas vyhra volby .

  • Majka371 napsal:

   trošku lepších ľudí okolo seba keby mal (p.Fico)… a p.Kotleba … držím prsty, bolo by dobré mať v politike aj iný charakter a myslenie, stojí za ním veľa ľudí :-)

   • Marie napsal:

    Majko: jste presvedcena o tom, ze vasi oblibenci nepodlehnou korupci a ze budou za svymi sliby stat i za cenu zivota? Takto dneska otazka zni..

    Dokud nebude paka, jak donutit zvolene zastupce k dodrzeni slov, nemaji zadne volby smysl.

    • bačov dunčo napsal:

     Presne tak Marie…čo si má človek myslieť o Kotlebovi keď proklamuje nových ľudí a na kandidátku napíše 70 ročného hajzla z HZDS, alebo to keď chce znížiť počet poslancov na 100 ale na kandidátku ich vycapí 150.

 6. peter napsal:

  Narod, ktory si nevie zvolit do vlady ludi ktory bojuju za zaujmy svojho naroda,si nezasluzia nic ine len pohrdanie a nakoniec zanik.Pravicove strany sluzia oligarchom a zahranicnim mocnostiam zial ludia sa nechaju opit rozkom,vid r.89 cesi a slovaci to maju v genoch ze vsetko co je zo zapadu je lepsie ako to co mame doma.

  • Všímálek napsal:

   Souhlas, moje bývalá spolužačka dodnes chválí převrat v r.89, protože si „konečně mohla dojet do rakouského Linze pro zápaďácké žvýkačky“ Prý byla z toho tak nadšená, že si jich dala do pusy celý balíček najednou a cítila se moderní.

   • Marie napsal:

    Vite, ze jsem nekolikrat psala komunistum, ze se stala chyba v tom, ze mlade hned po zakladni skole neposlali na Zapad, povinne na 1 rok. Bez penez, pekne hodit do viru a plavej v nem… socialismus by nikdy nezanikl, protoze by se vsichni, nebo temer vsichni vratili…

    Zadne kapesne, ci dokonce stipendium, hezky po zapadacku, i na skolne si vydelat… to by byla lekcicka, na cely zivot.

    To Fidel byl chytrejsi. Ten nemel a nema dodnes zakon, ktery by nedovoloval opusteni zeme. Kazdy Kubanec mel moznost odejit, jen musel vratit zemi, co do nej investovala a za vysokou skolu si rekl polovinu castky, ktera to vzdelani predstavovala v USA, tedy jen 100 tisic.

    Kubanci ale o toto nemeli zajem, i kdyby tu castku za ne nekdo z USA zaplatil, protoze by prisli o pomoc dle zakonu v USA jako nelegalove, a ta byla vysoka. Pocinaje bydlenim, praci a davkami. Tak vysoka, ze to popouzelo i Americany, kdyz se na to museli divat a na vsechno si sami vydelat.

    Nikdy nebyl a ani nebude na svete system, ve kterem by byli spokojeni uplne vsichni, ale je dulezite to, ze ten system zarucuje lidem zakladni zivotni prava a svobody. My jsme je meli, ikdyz jsme si to neuvedomovali, a to bylo tim, ze kdyz se do neceho funkcniho narodite, berete to za samozrejmost.
    Nelibilo se nam, ze nemuzeme cestovat, ovsem to bylo o tom, aby lide neodchazeli s bezplatnym vzdelanim do ciziny a zemi tak neokradli o praci pro ni, kterou za to dluzili. ( Proto jsem mluvila o tom roku, jeste nez dostanou lidi vzdelani bezplatne ).

    No a ze jsme nesmeli drzkovat proti rezimu? No na to nejlip zareagoval American, ktereho jsem dotahla do Prahy a kdyz uvidel pravdu, jak jsme zili a co jsme dostavali, tak s udivem rekl: Vzdyt se ten system o vas staral jako rodice o male decko, tak na jste chteli nadavat? V USA i rodice detem davaji pujcky na urok a vy jste tady neplatili nic a jeste jste drzkovali?

    No a ted si musime zaplatit nejen vsechno, ale jeste i sve vrahy…

 7. tomas napsal:

  najvacsi problem je dezinformovanost ludu skrz tv media ktore ukazu len to co maju kopu ludi povazuje nemyslitelne ze by tv klamala a preto je na nas ktory mame info aj z ineho ,,sudku´´ aby sme otvorili ludom oci dat im viac ako jeden nazor alebo jeden uhol pohladu aby samostatne urcili podla seba co je pravda a co klamstvo a v neposlednom rade oboznamit tych ktori kopu za zapad ze ich bezvladne tela budu lezat hned vedla nasich.

 8. Dežo napsal:

  Slováci sú dokonale vymletí Markízou a spol!!!
  Tu už nieje žiadna nádej na zmenu.
  Zombie budú voliť ako vždy.
  Do parlamentu sa dostanú iba Smer, SNS, KDH, SAS, KDH a Maďari. Všetko len pro-EU a pro-NATO strany!
  Bude ešte viac integrácie, viac debilizácie, viac chudoby a … viac moslimov. A USA si z nás urobia kanónenfuter (už sa to aj začalo: nábor dobrovolníkov, manipulácia detí, idealizácia armády)
  Kotleba je a ostane médiami úplne izolovaný.
  Pokiaľ by bola nádej že sa dostane do parlamentu tak by sa už dávno rozbehla jeho veľká diabolizácia.
  A v prípade že by predsa len prešiel hranicu piatich percent, tak zafunguje obvylý trik: falšovanie výsledkov!

 9. miro napsal:

  Co tu ludia pletiete o dezinformaciach a zombi…sa uvedomte.televizia je nahodou dost dobry zdroj informacii a nie je na skodu sa pozriet kazdy den tu pol hodinu na spravy…to je vsetko

  • to miro napsal:

   Áno televízia je výborný zdroj informácií … pre mentálne postihnutých:
   … zlý Putin…blik…pani sa pošmykla na banánovej šupke
   … blik … fantastická EU a ako je nám v nej dobre …
   blik … psíka zrazilo auto … blik … migranti utekajú pred Asadom hlavne ženy a deti … blik … včera pršalo … blik zlý Putin … blik … Slovenská ekonomika rastie a všetci sme šťastní a máme sa dobre … blik …. sme si vydýchli, transgenderi budú konečne na olympiáde … blik prasiatko ktoré tancuje … blik
   Mám pokračovať?

   • Jaris napsal:

    Tak konecne vim, co se deje na Slovensku! Tesi mne, ze se vam dari, a to prasatko tancovalo cardas nebo polku?

 10. KAROLkos napsal:

  Pre MIRA je televizia kvalitny zdroj informacii, neviem ako vy ale ked nechtiac pozriem tv jedine co mozem odpozorovat na zaklade alternatyvnych informacii, je prekrucanie, loz a vseliake polopravdy-cize manipulacia s verejnou mienkou atd.MIRO je moderna doba, kazdy priemerne inteligentny clovek chape ako srackomety funguju(mid control).blik blik podprahovka.pozriet na spravy sa mozes aby si si potvrdil tie OJEBY, samy kokot analitik na vsetko, ked to vidim to je na CAPAKY-a takto to tu funguje…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!