Islám s bravčovými kotletami: Prvé dánske mesto sa oslobodzuje od Halal-diktatúry

masoveguleNordická mäsová vojna je horúca téma: Dánsko má takmer 170 000 moslimov, viac ako päť miliónov Dánov a viac ako 13 miliónov ošípaných. Z nich ide päť percent na export, no napriek tomu sa prispôsobuje stále viac dánskych tanierov Halal-diktatúre. Už 30 komunálnych zariadení vypustilo bravčové mäso zo svojho jedálnička. Dnes prichádza k zvratu: Randers je prvé mesto, ktoré sa chce  znova k nemu vrátiť  – so súhlasom silnej anti-islámskej lobby: „Je neakceptovateľné, aby bola dánska kuchyňa potláčaná“.

Očividne začína skutočný nátlak na prispôsobenie sa jedálničku: v Dánsku zúri bitka potravinových kultúr, vo vnútri Dánska známa ako “Nordická vojna s mäsovými guľkami“– “frikadelová vojna”.  V pondelok prebehlo v jutskom mestečku Randers hlasovanie s veľmi tesným výsledkom. S tesnosťou hlasov 16 ku 15 rozhodla mestská rada: bravčové mäso nemôže byť viac tabu. Patrí na verejné menu mesta Randers. Miestne zariadenia sa teda znova vracajú k pôvodnému jedálničku. To platí predovšetkým pre jasle, ktoré vyvolali škandál. Bravčovinu vypustili z jedálnička na jar 2015.

Slovami mestského radného je vyjadrené nové smerovanie takto:  „Dánska potravinová kultúra tvorí hlavnú časť ponuky jedál. To zahŕňa aj servírovanie bravčového mäsa – na verejnosti, spolu s inými potravinami“. Dánska ľudová strana, zástanca stále silnejúcej anti–moslimskej lobby v krajine, oslavovala čin Randersanov ako dôležité etapové víťazstvo. Hovorca strany Martin Henriksen napísal na facebooku: K dánskej kultúre patrí aj potravinová kultúra. Dôsledne bojujeme proti islamským pravidlám a chybne presadzovaným názorom, ktoré diktujú dánskym deťom, čo majú jesť.

Kto rozširuje Halal – diktatúru jedla?

“Frikadelová vojna ” naberá na grotesknosti. Noviny Ekstra Bladet zistili: 30 komunálnych zariadení v krajine nielen že rešpektuje zvláštnosti v strave moslimov, ale všetci prestúpili na Halal – diktatúru  bez bravčového mäsa. Toto vzdanie sa bravčoviny z jedálnych lístkov považuje veľa Dánov už za príliš. Na druhej strane existujú samozrejme aj hlasy proti, ktoré považujú “frikadelovú vojnu”  za dôkaz rastúcej anti-moslimskej nálady v krajine.

Už  začiatkom roku 2015 – po útokoch v Kodani – potvrdili v ankete tri štvrtiny dánskych Turkov, že rozmýšľajú o návrate naspäť do Turecka. Tomuto prieskumu dánskeho magazínu Opinionen protirečí mienka novín Jyllands-Posten. Väčšina Dánov si myslí: cudzinci si môžu za svoju zlú integráciu sami. Už tretia generácia žije v Dánsku a neustále sa cíti vystavená silnejúcemu tlaku, aby sa konečne zžila so svojim  novým domovom.

 

Výmena: kandidát na starostu proti vianočnému stromčeku a mäsovým guľkám

Okrem horúcich debát o paralelných spoločnostiach, extrémizme a utláčaných ženách je práve “frikadelová vojna” dánskou špecialitou. Hovorí sa o nej už od roku 2013. Vtedajšia ministerská predsedkyňa Helle Thorning-Schmidt kritizovala jasle, ktoré vylúčili zo svojho jedálnička bravčové mäso. Dánska ľudová strana zamenila v novembri 2013 dokonca kandidáta na starostu za politický sľub: V Kopenhagene, predmestí Kokkedal bude znova stáť sviatočne vyzdobený vianočný strom a v kantínach budú mäsové guľky.

Kandidát preto viac nepristúpil k voľbám, ale Kokkedal si napriek tomu robí starosti v celej krajine kvôli udalosti: štvrť s malou moslimskou väčšinou chce kresťanom diktovať kultúrne pravidlá. Napadlo TV-team kvôli tomu, že o tom informoval. Okrem škandálu s vianočným stromčekom v Kokkedal, exceluje predovšetkým “frikadelová vojna”.  Znova a znova nové, absurdné epizódy: Dánska ministerka integrácie Inger Stojberg rozšírila posledný týždeň správu, ktorá nie tak úplne sedí.

Stojber povedala, že priatelia v Aalborgu museli posielať svoje deti do súkromnej škôlky, lebo mestské škôlky zakazovali bravčové mäso. Novinári po tom pátrali a nezistili žiadnu Halal-diktatúru. To ostatne dokazuje, aká je medzitým výrazná obava o ich potravinovú kultúru orientovanú na bravčovinu. Okrem dánskych mäsových guliek patrí k týmto jedlám aj Hot Dog, Flaeskesteg (bravčové pečené pomaly v peci na žiari) a tiež dánsky Labskaus Skipperlabsovs je pripravovaný z bravčového – namiesto hovädzieho mäsa.

Autor: Markus Mähler

 

Zdroj: http://info.kopp-verlag.de/hintergruende/enthuellungen/markus-maehler/islam-und-schweinekotelett-erste-daenische-stadt-befreit-sich-von-der-halal-diktatur.html
52 Komentářů k Islám s bravčovými kotletami: Prvé dánske mesto sa oslobodzuje od Halal-diktatúry

  • Paul Durham napsal:

   Proč s despektem ? Třeba je to konečně ten druhý spasitel :-) , normálně by šel po hladině, ale je tak obtížen vinou bílé rasy…
   :-)

  • Pepi napsal:

   Pro me at se Danove veprovym klidne zadavi.Teda na druhou stranu je mi lito tech vepru,kastrovanych bez narkozy,zijicich ve vlastnich extrementech po cely mizerny zivot na betonove podlaze.Prasata trpi,kdyz nemohou ryt v hline.Neco jako hromadny chov slepic,jenze na rozdil od slepic jsou cunici inteligentni tvorove.

 1. Paul Durham napsal:

  Jako že chovatelé prasat nesměli papat vepřové ? OMG !

  • Pavel Turham napsal:

   A proč by chovatelé vepřů museli papat vepřové? Když můžou papat také i jiné…
   A potom, proč sem cpeš spamy z idnes.cz????? Kdo je na to zvědavej? Durhame, trolečku, žereš mainstream, bulváry, a pak tady píšeš zhúlenosti den co den…..

  • Contumax napsal:

   Paul Durham

   A proč ne…???

   Kolik lidí má řidičský průkaz a jezdí hůř…!!!

   Kolik je nehod v Egyptě nebo v Indii a kolik v ČR…???

   Bez Tvých řidičáku jezdí o hodně lépe než „úžasný“ evropan…

   • yllen napsal:

    Naprostý souhlas! Léta žiji v Egyptě,velmi často jezdím po různých částech a nehody za cca posledních 5 let si snad ani nevzpomenu na těch pár. A je to tím,že tady si sice každý dělá co chce ,ale na silnicích se dodržují zásadní pravidla ,,,dodržuj se rychlost a vždy!!! i na dálnicích má přednost chodec!!! Ano i na dálnicích,protože tady každý vystupuj a nastupuje ,kde chce .Zastávky existují jen na vemi exponovaných místech,všude jinde na zamávání a při výstupu se řekne řidiči. A samozřejmě není přítomen alkohol a řidíči by si nedovolili jezdit jako prasata.Což bohužel v ČR je základní pravidlo,,,jezdit jako prase .

 2. to je jedno napsal:

  Kdybych měl veliký problém s tím, že není vepřové běžně k dostání v Turecku či S.Arabii apod., tak se tam logicky nebudu stěhovat, kdybych chtěl. Podobně mě může šokovat Čínská kuchyně, a když s tím budu mít obrovský mentální problém, tak když tam dostanu nabídku práce, tak tam prostě nepůjdu. Nelze nutit tamní majoritní domorodce, aby se přizpůsobovali mým stravovacím zvykům. To je prostě nepřijatelné. Takže když s tím Dánští Turci mají velký problém, ať se odstěhují do své původní vlasti – do Turecka. Ostatně Turecko je úžasně krásná země, a kdybych se narodil jako Turek, nechtěl bych žít jinde. Nechápu ty muslimy, že jdou do Evropy a pak dělají, že zde nejsou šťastní, že se necítí respektovaní atd. apod. Já kdybych se odstěhoval třeba do Japonska, udělám vše, co bude třeba, aby se ze mě anebo aspoň z mých dětí, stali Japonci se vším všudy – to je přeci normální uvažování. Ale tito „Noví Evropané“ takto vůbec nepřemýšlejí.

  • Josef Švejk napsal:

   Nedivte se jim. Středověká tupost je horší železné košile. Když se budete celý život soustředit na 5x denně udeření hlavou o zem, doprovozené vrcholem vzdělání mantrou Alláh Akbar a neustálým mlácením vlastní ženy – vypěstujete si naprosto stejný přístup k životu. Vaše děti a jejich děti si na to postupně zvyknou a přijde jim to úplně normální. Bude to stejné jako jsme si zvykli (za pouhých 26let) na 80kč za vodu (místo 60hal), že u lékaře, ve škole a jinde je třeba nejprve vytáhnout peněženku aj. Holt, staří Evropané si budou muset zvyknout a přijmout kulturní obohacení od nových Evropanů. Nejvyšší autorita Alláh a frau Merkel si to tak přejí.

   • lenka napsal:

    no nekecej blbečku

   • to je jedno napsal:

    A to si představte, že ty oblasti, kde dnes Islám vládne, před Islamizací byly majákem civilizace! To my jsme zde lezli v těch dobách po stromech a oni již za sebou měli tisíce let historie. Islám nejvíce uškodil muslimům. V Arábii samotné, dříve zvané Felix Arábia, vymazal hodně předislámských památek. A až to ovládne tady, stane se to samé. Rozbíjení soch, ničení památek, pálení knih atd. – neb to je v rozporu s Koránem… Trochu jsem šel po vysvětlení toho, proč první Kalifát byl tak vyspělý. Jednoduše: a) První Kalifové ve své říši soustředili nejvzdělanější lidi z dobytého území té doby a nechali je pracovat na posunu lidstva kupředu a přitom mnohdy sehráli roli mecenášů. b) Islám se po Prorokově smrti ve skutečnosti teprve formoval. Existovali prý dokonce asi 4 Koránové sbírky – texty dost nesrozumitelné i současníkům té doby, takže k nim byly dělány sbírky pamětníků prvních již nežijících muslimů z okolí Mohameda a jejich vyprávění – tzv. Hadísy (představte si, že třeba vnuk jednoho z prvních muslimů v okolí Mohameda teprve sepisoval, to co si vzpomněl z vyprávění dědy…). A právo šaria se rovněž teprve formovalo a často bylo poznamenáno dobovými kmenovými zvyky Arabů = Mohamed to tak vůbec nemusel myslet, jak to je dnes interpretováno. c) Skutečných muslimů bylo na 1-2 tisíce + další stovky tisíc těch, co se k té víře přihlásili, ale moc o ní nevěděli, jen nějaké fragmenty – takže v té říši zase tolik neškodili lidskému pokroku prosazováním nějakého fundamentalismu (jako IS dnes)… = právě absence fundamentalismu, kdy slabá víra spíše říši zcelovala než rozdělovala, byla asi příčinou vzletu Kalifátu! Prostě mám dojem, snad ne mylný, že v prvním kalifátu se náboženský život podobal spíše tomu, co bylo zde v Evropě třeba před cca 100 lety, kdy lidé chodili do kostelů, ale spíše ze společenských důvodů, než že by to zas až tak moc žrali, ale zase nebyli úplně nábožensky neteční a s vírou se vlastně teprve seznamovali… Nechci zabíhat do detailu, ale Islám v té době byl spíše Impérium než víra. Na jedné straně dobýval mnohá další území, a potřeboval k tomu nějaké odůvodnění (na to se víra vždy skvěle hodí) nu a na druhé straně se v jádru té říše lidé „intelektuálně uvolnili“ od předchozích vír, které jejich myšlení svazovaly… a začali tvořit vědy atd. Rozumíte jak to myslím?

    • Paul Durham napsal:

     jo, 1*****

    • Jaris napsal:

     Muslim patri pouze do muslimskych zemi. tam at se staveji treba na hlavu 5x denne. Neprizpusobivi, agresivni, neustale se urazejici lidi, presvedceni o sve vyjimecnosti. Ziji a buduji paralelni spolecnost ve state, ktery si je nasadil jako ves do kozichu a domaha se, aby se jim hostitelska zem prizpusobovala. Jak jsou si v mnohem s zidy podobni! Dokonaly zpusob jak uspesne rozleptat puvodni spolecnost.

     • Jan Jinsky napsal:

      Jaris, souhlas s tím, že se musí přizpůsobit zemi, kde žijí. Ale řekni mi, kde jsou muslimové, kteří žijí v naší zemi a dělají problémy?

      • Jaris napsal:

       Jinsky, ja pisu celkove osidleni muslimy. Zatim k nim CR nepatri, je jich tam par, ale neni vylouceno, ze s prijetim kvot nastane bolehlav s muslimskou populaci i u vas.

      • to je jedno napsal:

       To je otázka počtu. Malé množství do cca 1% = zatím žádné problémy. A jak počty rostou, začínají se problémy objevovat. 10-20% již velké problémy. Nad 30% již celkem zřetelný útisk lidí jiných konfesí atd. 100% – Stát ve velkých problémech. Ale nedá se to takto úplně zobecnit. Viz. Turecko antimuslima a ateisty Mustafy Kamala. Rovněž záleží na druhu Islámu. Je to jako třeba kdybyste si na zahrádku zasadil krásnou kytku Bolševník. Ze začátku žádné problémy byste na zahrádce neviděl. A o pár let později na zahrádce nic jiného než-li Bolševník nebude! Rozumný zahradník, když na své zahrádce Bolševník spatří, raději jej začne vykořeňovat hned od začátku!

  • to neni jedno napsal:

   co lze nutit, a co ne, je věcí Merkelové, tá už ví jak na to! Když to nevíš, tak se uč! V článku se píše, co si můžou dovolovat migranti, jako noví přistěhovatelé s požehnáním Evropské bandy v Bruselu! A ty, co je ti všecho jedno, jsi nepochopil, že tahle výsada neplatí pro tebe! Jsi jenom čecháček jako ja, nebo jiní! Tahle výsada platí pro běžence, a toto si dovolili Dánové porušit. No tak tohle si pak vypijí do dna! Islám jim za rok ukáže, kdo je v Evropě pánem. Můj názor. My čecháčkové, můžeme jenom u PC tady mrskat a mrskat. Bez účinku.Jasný?

 3. gandalf napsal:

  Skutečně vhodné místo k řešení vepřového v Dánsku. Jako bysme neměli vlastní, globální, starosti.

 4. Pepi napsal:

  Ztracime cas diskusi o veprovem v Dansku.
  Nesmirne dulezita vec!Zatimco do Evropy stehuje USA zbrane,konflikt v severni Africe a BV se rozsiruje,miliony lidi umiraji hlady,mizi pralesy,lide pracuji v otrockych podminkach.A to jsem se nezminil o podminkach v jakych jsou ti vepri v Dansku i jinde chovani.
  Hanba.

 5. Jan napsal:

  Ano ztrácíme čas psaním o vepřovým.
  Ale některé vepře to potom možná trkne, že se něco zlýho děje a začnou se pak více zajímat o ty současné .. prasárny a svinstva.
  Tím pádem už z nich přestanou být vepři určení na porážku.
  Možná..

  • Paul Durham napsal:

   1*****

   • gandalf napsal:

    Hlavně když nám ČSSD potichu připravuje změnu Ústavy, aby bylo snadnější vyslat vojáky do cizích válek. Jen dál odvádějte pozornost od věcí, které se nás bezprostředně týkají. Bravo.

    • nazdar napsal:

     To, že se připravuje změna ústavy, není důvod proč neinformovat, že Dánům už se začínají migranti zajídat. Je to docela dobrý argument, proč je k nám nepouštět. Vy klidně poinformujte o změně ústavy.

    • Pepi napsal:

     gandalf 25.1(16.00)
     1***

    • Paul Durham napsal:

     ona ČSSD jako „pěst dělnické eurotřídy“ vůbec připravuje úplné lázně a ráj se stovkami panen zejména po zásluze pro své voliče

    • Marie napsal:

     To je reakce na novy americky zakon, ktery je ted v senatu, a podle ktereho budou USA moci vstoupit kdykoliv na uzemi kterekoliv zeme na svete jako kvuli boji proti teroristum. Ovsem uz se lidem nesdeluje, ze temi teroristy jsou oni a tim, ze se nebudou chtit nechat okradat a zabijet privandrovalci, coz je armada NWO.

     Takze u nas, tak jako vse ostatni, se to z USA jenom zkopiruje, tj. pripravi se puda k tomu, aby lidi drzli hubu a se vsim souhlasili.

     • pražská vlaštovka napsal:

      Maru,
      přesně tohle se teď stalo v Sýrii pod lstivou a stejně průhlednou záminkou
      potírat Is teroristy!představ si,že ty sv..e tam jdou „potírat teroristy „,ale nikdo je tam
      nezval a oni jdou vlastně s dalším koaličníma zeměma !na jejich území vést vàlku s Ruskem ,které
      Sýrii pomàhá!- Syrie si stěžuje u OSN bez výsledku…
      Tak takhle se to
      dělà.
      Zabalené do mírového žvástu,kterèmu stejně nikdo nevěří…
      Doufám,že dostanou na držku!
      (ale je tam už válka)
      j.

     • who cares napsal:

      pak se lidi divej proc jde nejvic cmoudu do reichu kde maj usa 50000 vojaku aby krasne mohli zasobovat obe strany

 6. pražská vlaštovka napsal:

  Lenka:
  vybal svoji filosofii!
  vlaštovka

 7. Ižmuk napsal:

  Děláte si legraci z toho, co postihlo obyvatele Dánska. V Dánsku je podle článku 5 milionů Dánů a 170 000 muslimů, na počet Dánů jsou to necelá 3%. A podívejte se, jak těch zbývajících 97% tyto muslimy poslouchá a nedělá nic, aby je nedej Bůh nenaštvala. V Česku nás žije více jak 10 milionů a nikdy jsme se nesmířili s tím, aby si v naší zemi dělal někdo nezvaný, co by chtěl a nebo nám poroučel, co smíme a co ne. Nejsme jako země pro muslimské migranty “ tou zemí zaslíbenou „, kde by chtěli žít a tak jim ukažme každodenně, že ani oni nejsou ti, se kterými chceme žít v našem státě mi.

  • Paul Durham napsal:

   no ty 2% si tu dělají celkem úplně, co je napadne

   • Pavel Turham napsal:

    No vždyť jo, ale v Dánsku nevládnou sociálni demokrati, a proto by měli s muslimy zatočit, ne?
    Když už máš takový strach z našich českých sociálních demokratů…..

    • Paul Durham napsal:

     No z těch mám skutečně strach, protože takové zmrdy už dlouho historie tohoto státečku nevyplodila. Dokonce už překonali i ty slizké hajzly „lidovce“ i modré komouše a fašouny.

 8. yllen napsal:

  Kterej debil to psal?Asi velkej,jestliže evidentně vůbec netuší co je to HALAL. Takže pro toho debila ,aby byl informovaný…HALAL JE ZPŮSOB PORÁŽKY JAKÉHOKOLIV ZVÍŘETE URČENÉHO K LIDSKÉ KONZUMACI A NEMÁ VŮBEC NIC SPOLEČNÉHO S TÍM,JESTLI NĚKDO JÍ VEPŘE NEBO NE. No jo,ten debil,který to psal,ale ví ,že ovcím je to stejně úplně fuk,ty vědí taky kulové a nechají se rády takto oblbovat,hlavně když mají zas příležitost urážet muslimy .

  • pražská vlaštovka napsal:

   Yllen
   zalez do stanu!
   j.

  • Jaris napsal:

   Yelene, muslim je znam, ze veprove nezere. Koser i halal je zpusob porazky, kdy se nebohe zvire podrizne pod krkem a zaziva necha vykrvacet. Muslim a zid je stejna kruta pakaz.

 9. weissbach napsal:

  Overtrolling.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!