ANALÝZA ESKALACE SITUACE V SÝRII 25.1.2016 – VIDEO A JEHO PŘEPIS

way-to-global-escalationSpojené státy rozšiřují svou přítomnost v Sýrii. Satelitní snímky pořízené 28. prosince ukazují probíhající stavbu prodlužované ranveje letiště v Rmeilanu v provincii al-Hasaka, čímž se upravuje na zabezpečování velkých letadel. Dále už od prosince jsou v oběhu zprávy, že US připravují vyslání letectva do Rmeilanu. Tyto zprávy potvrzují, že přinejmenším některé z těchto zvěstí jsou pravdivé.

Ranvej tohoto letiště byla před touto válkou jen 700 metrů dlouhá a vypadá to, že ta délka se zdvojnásobuje.  Tohoto letiště se mezitím zmocnily kurdské Lidové ochranné jednoty (YPG), které toto letiště kontrolují už přes dva roky.

Potvrzení rozšiřující se US přítomnosti přichází uprostřed militaristických prohlášení vicepresidenta Josepha Bidena, který během projevu na tiskové konferenci s tureckým premiérem Ahmetem Davutoglu v Istanbulu tvrdil, že US jsou připraveny pro vojenské řešení v Sýrii.

Den před tím pozemní operace v Iráku a Sýrii rovněž oznámil US ministr obrany Ashton Carter. Konstatoval, že 101. Aeromobilní divize do Iráku brzy vyšle 1 800 vojáků. Plány pro Sýrii nejsou zatím známy. US vedený vojenský blok je bezpochyby překvapen úspěchem Syrské arabské armády podporované ruskými Aerokosmickými obrannými silami a údajně i ruskými vojenskými poradci.

Rovněž přichází zprávy, že Rusko využívá civilní letiště v syrském městě Qamishli, které v současnosti kontrolují Kurdové. Toto letiště leží v provincii al-Hasaka a turecká média tvrdí, že jej navštívilo asi 100 ruských důstojníků a vojenských expertů, kteří si to letiště důkladně prohlédli. Připomínáme, že od té doby, co se v Sýrii objevily ruské raketové systémy S-400, tak už turecké válečné letouny vzdušný prostor této země nenarušují.

Jižní fronta už před měsícem předpovídala, že spojenci NATO budou naléhavě zkoušet realizovat nějaký nový plán na uchvácení kontroly přinejmenším nad severním ropným koridorem z Iráku a pokusí se využít této příležitosti, aby Rusko zatáhly do dlouhé a drahé války. K tomuto plánu patří okupace kriticky důležitých infrastruktur včetně ropných polí kontingentem NATO a zřízení protivládních, tj. proti-ruských a proti-íránských sil v některých částech rozdělené Sýrie.

Realizace tohoto plánu by snadno mohla vést ke globální válce rozpoutané vojenskou eskalací Syrské krize. Sázky v tomto globálním geopolitickém přetlačování tedy zase stouply.

Zdroj: http://southfront.org/international-military-review-analysis-syria-jan-25-2016-escalation-in-syria/
9 Komentářů k ANALÝZA ESKALACE SITUACE V SÝRII 25.1.2016 – VIDEO A JEHO PŘEPIS

 1. Josef Švejk napsal:

  Rusko by mělo tento problém nějak vyřešit. Pokud ne, bude mít problém. Buď počkat až letiště Pindostánci vybudují a pak je převzít, nebo je zkrátit na nulovou délku. Možná, když jim baseballové čepice vylétnou do stometrové výšky, tak si příště podobné aktivity lépe rozmyslí.

 2. Jura napsal:

  S Tureckem pokud vím neprobíhá výměna informací. V případě invaze Turecka do Sýrie by ho tam mělo jít „bezstrestně“ vybombardovat. Otázka je, jestli by to skutečně bylo „bezstsresně“. Takže tak jako tak je lepší prevence.

  To s USA nepůjde udělat, tam si informace vyměňují. Tj. invaze USA a jeho spojenců je krok k rozdělení Sýrie.

  No jsem zvědavej, jak odpoví Rusové.

 3. Justass napsal:

  …..“Josepha Bidena, který během projevu na tiskové konferenci s tureckým premiérem Ahmetem Davutoglu v Istanbulu tvrdil, že US jsou připraveny pro vojenské řešení v Sýrii.“

  Biden a to Dovutoglo jen rétoricky zkouší kam až mohou zajít. Sýrie je ruská už od září minulého roku. Takže zajít si mohou tak akorát chuť. :-)

  • Justass napsal:

   „nechat“ ( samozřejmě)

   • Jaris napsal:

    Justassi, prala bych si, abys mel pravdu, ale tahle situace se mi vubec nelibi. Pokud nebudou fyzicky zniceny hlavni centra US jako Washington a New York stejnym zpusobem jako Drazdany, chazari nedaji svetu pokoj.

 4. zed napsal:

  Tam se rychle schyluje k něčemu nepěknému. SSA a jejich vazalové se svých plánů na změnu režimu v Damašku nevzdávají. Po 4 měsících od úspěšného zapojení Ruska do boje proti Daeš, kdy je teroristům z Washingtonu jasné, že i přes veškerou zesílenou pomoc již nelze postup syrské armády zastavit, přechází se pomalu od skryté a docela provalené pomoci k otevřenému konfliktu s asadovou armádou a tím i s Ruskem. To nejspíš nezůstane dlouho pouhým lokálním konfliktem a rychle se to rozšíří minimálně do Evropy. Půjde -li to tempem, jaké to má poslední 4 týdny, tak se máme do léta na co těšit i tady.

  • Oto napsal:

   To si myslím bohužel taky.
   Vývoj událostí se poslední dny jaksi zrychluje.
   A to opravdu není dobré znamení.
   Snaha vyprovokovat Rusko je dnes už monumentální.
   Nemám z toho dobrý pocit.

 5. gandalf napsal:

  Pochopitelně se to děje s vědomím Kurdů z YPG. Jejich role asi taky nebude jednoznačná – s Assadem půjdou jen když jim to bude vyhovovat, někdy s rusy s amíky to samé

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!