Co je podle Peheho státnické či nestátnické?

pehe-komentKomentátor Práva Pehe pochválil premiéra Sobotku za to, jak prý uvážlivě, státnicky a bez emocí pohlíží na uprchlickou krizi, a naopak zkritizoval prezidenta Zemana za postoj k témuž, který je prý zbytečně  poplašný, populistický, na rozdíl od premiéra tedy nestátnický a zahleděný jen do naší země i našich občanů – a  postrádající tak širší pohled evropský, ne-li tedy – to už svrbí na jazyku jenom mně – přímo severoatlantický.

Jako kdyby  nechtěl vidět a slyšet nic o skutečném rozměru migrantské krize, která proti všeobecnému očekávání ani v současném mrznoucím čase nepolevuje a slibuje tedy stát se skutečným stěhováním národů na evropskou pevninu, až teplota vzduchu i vody v oblasti Středozemního moře začne šplhat nahoru. Stěhováním o to masovějším, že právě Evropa a EU, ke které se jako k reálné naději Pehe vzpíná, dává na všechny strany najevo, že si s hrozící krizi neví rady, ústy svých představitelů vyslovuje pochybnost o tom, že by se kolem Evropy dala zbudovat hráz, jež by přiliv migrantů zastavila, a vylučuje i možnost, že by se proti migrantskému přilivu dalo použít vojsk NATO – takže kdo skutečně zodpovědný se může divit či dokonce kritizovat prezidenta za to, že za tohoto stavu  přiznané evropské nemohoucnosti navrhuje řešení národní, jak to ostatně činí i jiné evropské země, nejakuálněji např. Bavorsko? Čili ochranu  hranic vlastními silami, což ovšem není úkol na týdny či na jeden měsíc, ale na dobu podstatně delší, a je tedy už dnes právě tak čas o této možnosti mluvit, získávat pro ni souhlas a následně pro ni i něco dělat.

Nemohu si pomoct, ale právě takto s přestihem jednat a připravovat se na existující možnost, že evropské řešení zklame, považuji já – na rozdíl od komentátora Peheho – za státnické. Ale on – to už známe ze všech jeho dalších statí – všechna česká řešení, která by nebyla políbená severním Atlantikem, čili zarámovaná  buď do EU či do NATO a jedině tak též politicky přípustná, považuje za porušení svátosti.
15 Komentářů k Co je podle Peheho státnické či nestátnické?

 1. petr366 napsal:

  Svůj k svému.Ani mne nepřekvapuje podpora toho samozvaného politologa vyjádřená tomu slizounovi.

 2. Kolemjdoucí napsal:

  Phe, Hálik, Dintsbier, Telička, kníže Pán… vše Bilderberg nebo Trilaterální komise..

 3. Jonas napsal:

  Odsudky Bilderberka Pehe jsou spolehlivým ukazatelem toho, kdo je přínosem pro obyvatele ČR. Naopak jeho pochvaly = symbol zrádcovství a škůdcovství českým zájmům a českému lidu. Pehe nikdy nezklame a přesně ukazuje azimut. Díky za něj. Díky Pehemu víme, co se hodí mezinárodní oligarchii, lichvářům a Bilderbergu.

 4. Anna napsal:

  Takový „sprosté slovo“- vychvaluje vlastizrádného Sobotku a kritizuje Zemana.

 5. Jaris napsal:

  Pehe , hehe je zase skodici zidovska skodna! Na site THE SAKER je vyborny clanek o Putinove pate kolone. Je jich tam par hlavnich zobrazenych a zase vsichni zidi, kteri chteji prodat a znicit Rusko. A i Putin je celkem bezmocny a musi proti nim postupovat velice opatrne. K memu prekvapeni Saker pise, ze k pate kolone patri i Medvedev.

 6. Ižmuk napsal:

  Vůbec se jíž nedivím, že Češi začínají Sobotku skutečně nenávidět. Dokonce mu vymysleli nové jméno a to Sralbotka. Již mě v jeho provedení šokovala reakce na návštěvu 4 vedoucích členů ČSSD u presidenta republiky v Lánech. Byl to podle jeho uražené ješitnosti stranický puč a tak okamžitě svolal své věrné, pučisty odsoudil a odvolal je z nejužšího vedení ČSSD. Tento absolutní neználek, který si nedokázal za léta v politice dodělat práva a stát se JUDr, jako třeba strojvedoucí nebožtík Standa, či předlistopadový pastevec Ruml. Mám dojem, že tento člověk má panickou hrůzu ze všeho, snad i z listí, když padá. Šokoval mě reakcí na odpověď diváka, který v Tišnově na setkání s presidentem Zemanem mu položil otázku, jak je možné se Sobotky zbavit. Cituji alespoň část z odpovědi presidenta Zemana : Chcete-li se zbavit jakéhokoli politika “ presidenta nevyjímaje „. Vždyť tento president se postavil před své nepřátele a dal jím možnost nedemokratické volby, kalašnikova, když se jej budou chtít zbavit. Tak, že SOBOTKA může klidně spát.

 7. proud napsal:

  Statnicky je vsechno pro dobro naroda,nestatnicky je vsechno ostatni.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!