Kdosi nás prý stále rozděluje….

pospisil-rozdelujeAno, vyhlašuje se u nás tak často, že kdosi – a nejčastěji prý náš prezident – rozděluje národ, že to nutí člověka zbystřit pozornost. Protože, propánakrále, co se tímhle už skoro masovým poukazováním na rozdělování národa vlastně sleduje? To snad máme být jako v Hitlerově Německu, čili ein Volk, ein Reich, ein Führer? Tzn. že máme všichni stejně myslet, stejně konat a ke stejnému cíli mašírovat? Jako stádo dobytka, které se též žene za krávou, která má na krku zvoneček?

Ano, bohužel, jiný smysl tohle vytrvalé poukazování na rozdělování národa mít nemůže – aspoň mi se jej nepodařilo vypátrat, a vsadím se, že líp se nepovede ani vám. Takže je to jasné: máme tvořit jednotný národní houf, sevřený a nerozdělený. Ale jaké pojivo, jaká myšleka či idea se má ke zcelení (říkalo se kdysi ke zglajchšaltování), tohoto kýženého jednotného houfu použít, když ony jej de fakto – vedle onoho kohosi a nejčastěji tedy našeho prezidenta – rozkládají už samy politické strany, rozprostřené od toho nejpravicovějšího k tomu nejlevicovějšímu u nás? To se stanou předmětem nářku nakonec i ony (myslím jejich systém), samozřejmě až poté, co se z cesty odvalí kláda hlavní? A půjde se dál na cestě za národem sjednoceným, ale nejspíš už ne jen národem, ale celým společenstvím, evropským a severoatlantickým – a ovšem též protiruským? Protože právě tohle se skutečně jeví být oním zamýšleným scelujícím pojivem, shora zmíněným.

Logika takovéhleho vývoje je neúprosná a všichni cítíme, vidíme i slyšíme, že takto se nám už dnes vykolíkovává cesta do dnů budoucích. Mnohým se to možná od pohledu líbí, ale my ostatní, kteří bychom si rádi uchovali hlavy k tvoření vlasních úsudků, bychom si měli všímat, z kterého tábora se nejúporněji hlasy o rozdělování národa ozývají. Protože ty hlasy budou sílit i drsnět a možná až v uších zaléhat.
6 Komentářů k Kdosi nás prý stále rozděluje….

 1. martin bareš napsal:

  „Logika takového vývoje je neúprosná a všichni cítíme, vidíme i slyšíme“.

  Ba ne pane Mane: Já jsem hluchej a slepej. K Vašim komentářům určitě, mě vynechte.
  Zdar.

  PS: Strejdu, co si hodí flintičku přes rameno, aby šel na Turka, nebo velí Náto, aby šlo na hranice s rusem, já nepotřebuju.
  Tajtrdlíků jsem v životě zažil dost.
  Jsou tady jiný věci, o kterých Nejvyšší Tajtrdlík nemluví: jmenují se TTIP a další překvápko. Aby ani myška…..

 2. weissbach napsal:

  Existuje mnoho pojítek, které ovčany stmelí. Například strach. Jde o to, který nebo z čeho bude hmatatelnější.
  Iskamizace a transatlantický hnůj TTIP jdou ruku v ruce. Dobrý stmelovač je taky strach z Ruska. Ten se ale týká především onoho 1% a jejich přicmrndávačů. Na strachu zbylých 99% se pracuje dnem i nocí. Nejnověji byl vypuštěn kolega paní Eboly pan Zika. Bystrému oku neušel zahnívající klid na jihoamerickém kontinentu. Jednou netopýři, ptáci, prasata a nyní opice. Nová vlna očkování? Prosíme poníženě: Dejte nám vakcíny!
  Už jsem si začínal myslet, že těch 900 mil usd nezabralo. A vida, je to tu. I na stmelování se dá slušně vydělat.

 3. Dušan napsal:

  Ty hnuse – na UKR by som do haliera odpravil všetky tvoje many a statky a celej tvojej smečky, ty samopalníku…

 4. Oto napsal:

  A to jako nenávist vůči Rusům není xenofobie pane Pospíšil?
  Jste už daleko za hranicí zákona!

 5. proud napsal:

  Ano,rozdeluje:vlady a media pod vedenim svejch loutkovodicu,v cemz jim ze vsech sil ovcani pomahaji s vynalezavosti sobe vlastni.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!