Prodej britských zbraní Saúdské Arábii vzrostl za tři měsíce stonásobně

saudi-britBritská vláda dodává zbraně do Saúdské Arábie navzdory tvrzení organizací na ochranu lidských práv o porušování norem mezinárodního humanitárního práva Rijádem. Jen od července do září 2015 cena vojenských transakcí mezi oběma zeměmi přesáhla 1 miliardu liber S detaily se hlásí reportér RT William Whitman.

Podle dosažitelných informací hodnota vojenských obchodů vzrostla o 11 tisíc procent ve srovnání s předchozími třemi měsíci, kdy to bylo 9 milionů liber.

RT se o komentář obrátila na britskou vládu a dostala tuto odpověď: „Pravidelně diskutujeme nutnost dodržování norem mezinárodního humanitárního práva v Jemenu s koalicí vedenou Saúdskou Arábií a husíity. Bedlivě sledujeme situaci a saúdským orgánům nabízíme poradenství a pomoc ve vojenské přípravě“.

Podle slov ministra zahraničí Saúdské Arábie pod pomocí a konzultacemi se rozumí i spolupráce s britskými vojáky při stanovování souřadnic pro letecké údery. Přitom poradce britského ministra zahraničí varuje vládu, že Londýn se může za porušování norem mezinárodního humanitárního práva v Jemenu dostat k soudu.

Počet obětí mezi civilisty v Jemenu stále roste. Od března 2015 bylo zabito už kolem 2,7 tisíc civilistů, z toho více než 600 dětí. Více než 2,5 milionů lidí muselo opustit své domovy.

Právě to přivedlo skotského politika Anguse Robertsona k obvinění britského premiéra Davida Camerona z toho, že se snaží vtáhnout zemi do války Saúdské Arábiie v Jemenu.

„V Jemenu byly zabity tisíce civilistů, mnozí z nich zahynuli při úderech saúdského letectva. Tato bombardování jsou prováděna letadly vyrobenými ve Velké Británii, piloty, připravenými britskými instruktory. Bomby, které svrhávají, také pocházejí z Velké Británie a kampaň se koordinuje za přítomnosti britských vojenských poradců,“ – řekl Robertson.

Podle slov Camerona vztahy se Saúdskou Arábií jsou důležité pro zajištění bezpečnosti země, protože království stojí proti IS a dalším teroristům, kteří „přinášejí do našeho světa tolik destrukce“.

Zdroj: https://russian.rt.com/article/143928
16 Komentářů k Prodej britských zbraní Saúdské Arábii vzrostl za tři měsíce stonásobně

 1. Ikema Monika napsal:

  Cameron je politická šlapka jde mu pouze o prachy a ne kolik civilistů a děti zahyne v Jemenu !

  • Josef Švejk napsal:

   Britové (Cameron je jen momentální tvář) mají staleté zkušenosti se zabíjením po celém světě. Své impérium postavili na kostech milionů mrtvých, stejně jako jejich zdaleka nejlepší kamarádi v Pindostánu. Jak jde o prachy a moc, neznají tahle dvojčata bratra. Už dlouho nedostali pořádně po tl.mě.

   • Justass napsal:

    Přesně!

   • martin bareš napsal:

    přidávám se.

    Hlavně, že se tady s ním srdečně Sobotka a pan Z. bavili a třásli si rukama.
    Z historie víme, že Britové nás jen chtěli využívat a hráli s námi dvojakou hru – obě války světové plus imperialismus celosvětový viz Švejk.

   • to je jedno napsal:

    Válka je pokračování v politice jinými prostředky (Clausewitz). Politika je pokračování v byznysu jinými prostředky. A ten největší byznys je pokračování ve válce jinými prostředky!

 2. Contumax napsal:

  Prachy a jen prachy…

  A zasejc prachy…

  Od malého dítěte až po starce… všichni propadli chamtivosti…

 3. Carlos IV napsal:

  Za vetsinu pruseru tohoto sveta muzou anglicti „goodies“. A jak pravila babka Shiptonova uz v r. 1492, problem nastartuje ve chvili jakmile se Albion zacne miliskovat se Zidem. A to je uz hodne davno.

 4. Carlos IV napsal:

  Sorry Svejku – zas jsi mne predbehl :)

 5. who cares napsal:

  kde jsou sankce?

 6. weissbach napsal:

  Co s tím vším ti Saudové dělají, u všech všudy…?
  Doufám, že s tím nezásobují IS?
  To už jsou na tom američani dost blbě, když to tam financují briti. Ale mají to náramně pěkně rozdělené. Cameron Saudy, Merkelová Turky a všechno tak nějak humanisticky….

 7. Carlos IV napsal:

  weissbach – pravda. Saudi Aramco dnes plati polovicni platy oproti tomu co platil pred cca 8mi lety – a to bylo jeste pred nynejsim padem cen ropy. To nema nic spolecnyho s „rostoucim dolarem“, ba naopak. A Aramco je vlastnene z 51% USA. Ze pry je na prodej :-) Pocitam ze je zadluzene az po usi.

 8. Dušan napsal:

  POZOR – kšeftujem, nerušit… a po Koruně Britské se neračte promenádovat s krucifixy – vyrušuje to notně saracény z drogových karteloo…

 9. Jaris napsal:

  Cameron pochazi z bohate zidovske bankerske rodiny. Tim je receno vse.

 10. stefan goga napsal:

  Kurve je vzdy jedno komu da hlavne ze zarobi. Ta Anglicka je od jak ziva predajna az dokedy nechyti AIDS.

 11. proud napsal:

  Aspon u nich doma vedi koho postavit ke zdi!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!