Izraelský ministr obrany: „ISIS si užívá tureckých peněz za ropu už hodně, hodně dlouho“

img_8106V listopadu ještě, než vyhasly plameny z SU-24 sestřeleného Ankarou u syrské hranice, pronesl Vladimir Putin hrozivé tvrzení. Turecko, řekl, financuje ISIS. Ohromující na Putinově tvrzení nebylo ani tak to, že Turecko v podstatě funguje jako státní sponzor terorismu. To jsme už přeci věděli. Překvapující na tom bylo spíše to, že světový vůdce byl připraven odložit veškeré diplomatické dekórum a otevřeně obvinit demokratickou zemi z pomoci a podpory skupině, kterou svět zná jako největší metlu lidstva od časů Reichu.

Samozřejmě, že Putin byl vyprovokován a za těchto okolností by člověk od něj mohl rozumně předpokládat, že bude reagovat třeba i ještě rozhněvaněji. Konec konců Turecko právě sestřelilo ruský válečný letoun při události, která byla prvním výskytem střetu člena NATO s ruským letounem od sovětských časů před půl stoletím.

Putin se však rozhodl místo vojenské odpovědi prostě jen odhalit Turecko Recep Tayyip Erdogana takové, jaké je: jako diktaturu, která financuje terorismus, zatímco se maskuje jako demokracie a užívá si výhod členství v NATO.

V následujících dnech a týdnech se Moskva pustila do PR kampaně vskutku epických rozměrů plné filmů se záznamy ukazujícími to, o čem Kreml říkal, že jsou ropné cisterny ISIS valící se zjevně bez zábran přes tureckou hranici. Náměstek ministra obrany Anatolij Antonov šel dokonce tak daleko, že předváděl „kšefty brilantní rodiny“ Erdoganů s ropou a kýval na zprávy naznačující, že turecký president je asi do kšeftů s ropou ISIS vědomě zapojen.

Turecko se snažilo tato obvinění zlehčovat tvrzením, že Putina nikdo nebere vážně, ale svět si kousek po kousku začal klást otázky, je-li to pravda, že Ankara funguje jako největší regionální státní dobrodinec Islamistického státu.

Jako svědectví skutečnosti, že svět se probouzí do ohromující reality, že člen NATO by mohl být v podstatě finanční orgánem Islamistického státu, dnes izraelský ministr obrany Moshe Yaalon Turecko obvinil z podpory teroristů, když byl Yaalon v Aténách na schůzce se svým řeckým protějškem Panosem Kammenosem a pronášel k reportérům série překvapivě sladkých prohlášení.

V úterý Yaalon s Kammenosem

 

 „Jak víte, Daesh (Islamistický stát) si užíval tureckých peněz za ropu po dlouhou, velice dlouhou dobu. Doufám, že se s tím skoncuje,“ řekl Yaalon.

„Je to na Turecku, na turecké vládě, na tureckém vedení, aby se rozhodlo, zda chtějí být součástí nějakého druhu spolupráce k boji s terorismem. Zatím tomu ale tak není.“

Ne, zatím tomu tak není, pokud tedy do toho nepočítáte Erdoganův absurdně transparentní pokus o vymýcení Kurdů v Turecku vedením opotřebovávací války proti PKK.

Jak Reuters suše poznamenává: „Yaalonova tvrzení by mohla nabourat pokusy o nápravu mostů mezi Tureckem a Izraelem po letech vzájemného odcizování.“ Ano, to by docela mohla a můžete se vsadit, že to vyvolá rozhodně pohoršenou reakci od určitě rozzuřeného Erdogana.

My teď se zatajeným dechem čekáme, jestli se přidá i Washington a přizná, že je to americký „spojenec“ v Ankaře, kdo je důvodem, že se ISIS stále drží ve hře.

Submitted by Tyler Durden on 01/26/2016 14:06 -0500

Zdroj: http://www.zerohedge.com/news/2016-01-26/isis-has-enjoyed-turkish-money-oil-very-very-long-time-israeli-defense-minister
9 Komentářů k Izraelský ministr obrany: „ISIS si užívá tureckých peněz za ropu už hodně, hodně dlouho“

 1. jan napsal:

  Nechci jim dělat soudce,ale také se říká,zloděj křičí,chyťte zloděje.Po našem vesnickém rčení,Turecko bylo chyceno na švestkách a tak bude na něj nahlíženo.

  • Marie napsal:

   Presne! Odpoutava pozornost od sebe sameho. Byl to Izrael, kdo vycvicil ISISaky v taborech pronajatych Jordanskem v roce 2012. A dodaval dalsi a dalsi podporu I financni, kterou tahal z USA a USA zase z Evropy.

   Naprosto znamy fakt, o kterem si uz I vrabci cvrlikaji v zemich Blizkeho vychodu, jen u nas se zerou lzi a propaganda…jak jde o jihad… houno.

  • kolkobudeszit napsal:

   To je krásna malá štúdia demagogickej spoluprácea odhaľuje podtatu „spoluráce“médií! Okrem toho, že hlava ISIL je Izrael a Turecko je sluha. Izrael predhadzuje svojho sluhu na roztrhanie jako bude i z českou a slovenskou vládou podpidosníkov v pravý čas davu! – Reuters zároveň podstrkáva čitateľom nezmysel, že Turecko malo a bude mať akésy zlé vzťahy s Izraelom. Rovnako jako podstrkávajú nezmysel, že sionistická katolícka cirkev prenasledovala židov – keď naopak umožňovalá výhradne im robiť úžeru a vďaka cirkci sa šíril „boží“ národ európou jako terz imigranti! Kresťan nemohol robiť úžeru – lebo to bolo nekresťanské! Turecko bolo i je v úplnom područí Izraela, bez bánkových prevodov by ISIS nič nemohlo pritiecť na kontá. Prečo ISIS- skutečným teroristom „demokratické“ banky nezrušili kontá jako „vrajteroristom“ Kadáfimu… dokonca okradli i Vašu českú černouhelnú, keď chceli presunúť peniaze z „bezpečia“ Švajčiarska. Aj Ransdorf už nič nevyberie = švajčiarsky zázrak=zlodejina a čistička špinavých i cirkevných peňazí, to sú švajčiarské mečiarovské důchodky od GP! Keď švajčiarom brali albánci kšeft v čistení peňazí, zorganizovali im tam známu pyramídovú „odstávku“ albánskej „konkurenčnej“ vlády!

 2. Paul Durham napsal:

  https://www.youtube.com/watch?v=cvEBsOnhSHE

  nejspíše bude opět požár alexandrijské knihovny

 3. stefan goga napsal:

  Celi svet vie komu Erdogan sluzi iba Merkel sa tvari,ze Turecko zachrani EU. Komu asi sluzi Merkel?

 4. proud napsal:

  Vsichni „svetazradci“ si odjakziva uzivali krvavejch „statku“ dlouho,nebo aspon potud,pokud lidem nedosla trpelivost,nebo stado neodehnal jinej „pasak“ lidskyho dobytka aby si ich uzival on.

 5. Marie napsal:

  Muslimske zeme ( s vyjimkou Iranu ) zadne poradne zbrane k obrane nemaji. Vzpomente na Irak, Libyi. Vsechno dodane zvenci. Iraku chemicke zbrane ve valce proti Iranu, a umele vytvorenym rebelum v Libyi proti Kadaffimu taktez.

  Takze aby se z nich stala armada ohrozujici cely svet, musej jim dodavat nejen neustale zbrane, ale taky to hlavni, tj. poradne finance. Na nic jineho ty kriminalniky nenalakali a nelakaji nadale. Organizuje to Izrael, a aby zustal ve skrytu, klidne Turecko predhodi davum k potrestani, zidaci s tim nemeli problem ani ve 2.svetove valce u vlastnich lidi.

  Turecko, stejne jako Saudska Arabie, jsou izraelsti spojenci, takze pohadky pro naivy si muze Izrael strcit….

 6. Carlos IV napsal:

  Na Saudy nezapominejme! Uz muj otec rikaval pred lety: “ Ti zmrdi nikdy nevystrelili ani kulku ale pres jejich uzemi proslo vic zbrani nez si lze predstavit“. Jo a taky jim pral aby „zrali pisek“. Snad i na to pomalu dochazi.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!