Nový výzkum spojuje pokles IQ s raným vystavením chemikáliím u dětí

School-Books-Girls-Children-Study-Happy-Smile-ReadingRané vystavení toxinům u kojenců a malých dětí může nepříznivě ovlivnit nejen jejich vývoj, ale také společnost jako celek. To tvrdí doktor Bruce Lanphear ze Simon Fraser University, který produkoval video, týkající se tohoto tématu. Video nese název “Little things matter“ a bylo uveřejněno na konfereci Univerzity v Ottawě 20-21. listopadu 2015. Video ukazuje dopad vystavení toxinům na děti a speciálně zdůrazňuje, že i malé dávky určitých chemikálií mohou způsobit nezvratné poškození mozku a zpomalit neurologický vývoj.

Lanphear, expert ve svém oboru, byl jmenován šéfem studie, která zkoumala dopad vystavení běžným neurotoxinům na nenarozených dětech a dětech v raném věku. Mezi zkoumané látky patřily: olovo, pesticidy, rtuť, alkohol, PCB a tabákový kouř.

Ve videu “Little things matter“ (Na malých věcech záleží) Lanphear vysvětluje, že chemikálie jsou biologicky aktivní i v nepatrném množství a v některých případech mají negativní vliv na IQ dětí. Je mnoho nebezpečných chemikálií, které unikají do ovzduší a ochrana před nimi je tak velmi problematická.

Nižší IQ přímo koresponduje s raným vystavením chemikáliím

Průměrné IQ se pohybuje v rozmezí 85 až 115 bodů. 2 procenta populace mají IQ vyšší než 130 a na opačné pólu 2,5 procent populace má IQ nižší než 70.

Příklad: Studie ukázala, že vyšší vystavení PBDE (polybromované étery bifenylu) u těhotných žen vede k snížení inteligenčních schopností jejího dítěte, pokud vystavení této molekule vzroste z 10 na 100 ku miliardě. IQ dítěte se sníží o pět bodů. Podobně tomu je i při vystavení organickým fosfátům v raném věku (například Roundup od společnosti Monsanto).

Olovo, které bylo nalezeno ve 100 procentech vzorků má také podobné účinky.

Pokud se úroveň olova v dětské krvi dostane na 100 jednotek, IQ poklesne o 6 bodů, pokud vzroste na 200, klesne o další dva body a pokud na 300, tak ještě jeden bod navíc.

5 bodový pokles IQ způsobený olovem, má za následek 57 procentní zvýšení počtu dětí s IQ pod 70

(z 6 milionů na 9,4) a snížení počtu dětí s IQ nad 130(z 6 milionů na 2,4).

Existuje mnoho důkazů, že poruchy učení a nízké IQ je způsobováno právě vystavením těmto velmi rozšířeným neurotoxinům(např hliník a rtuť ve vakcínách). Děti jsou prakticky nepřetržitě vystaveny toxinům a látkám, jejichž dopad na zdraví nebyl vůbec testován. Již déle nemůžeme ignorovat dopad těchto svinstev na vývoj mozků našich dětí a na jejich schopnost učit se.

Snažte se co nejvíce omezit vystavení toxinům, zejména u vašich dětí

Lanphear tvrdí, že společnosti v USA a Kanadě běžně přidávají toxické látky do jídla, vypouštějí je do ovzduší i když není testována jejich případná škodlivost a dodává, že musejí být vynuceny přísnější regulace k ochraně našich dětí. Například v EU musí být prokázáno, že chemikálie není škodlivá, předtím než je uvedena na trh(myslíte, že to tak zůstane i po uzavření TTIP?).

Úplné vyhnout se sice těmto jedům nemůžeme, ale stále můžeme udělat hodně. Např: Jíst organickou stravu, vyhýbat se pesticidům a hlavně se za každou cenu vyhnout GMO.

Zdroje k článku:

http://medicalxpress.com

http://cfri.ca

https://www.youtube.com/watch?v=E6KoMAbz1Bw

http://www.sfu.ca/fhs/people/profiles/blanphear.html

http://www.ecy.wa.gov/programs/swfa/pbt/pbde.html

http://www.epa.gov/oppt/existingchemicals/pubs/actionplans/pbde.html

Zdroj: http://www.naturalnews.com/052755_childrens_IQ_chemical_exposure_declining_cognitive_function.html
28 Komentářů k Nový výzkum spojuje pokles IQ s raným vystavením chemikáliím u dětí

 1. Majk napsal:

  Za zmíňku stojí kniha ,,doba jedová,, trochu reklamní zdělení http://www.dobajedova.cz/obsah-knihy ale určitě nabízí i knihovna. Opravdu lituji mladé nezkušené matky, pod jakým tlakem musí operovat, když dojde na očkování dětí. Obsah vakcín tvoří nejen sérum (oslabený virus), ale také nějaké konzervanty na bázi hliníku a podobný svinstva.

 2. dj napsal:

  V Brazilii anglicka firma Oxitec vypustila do ovzduši miliony GMO komaru,ted v Brazilii je zvyšeni o 13000% u novorozenat poruchou mikrocefalii.Obama schvalil miliony na biologicke zbrane,armada uprchliku dostane asi jine jak strelne zbrane.Bliži se konec ASY a velke odhaleni,Temnari nas chteji co nejvice odstranit,ten prechod se všim co se deje kolem nas souvisi,bude pro nas težkej,zhrouti se hodne veci ale je to konec obdobi temna a až pak nastane usvit veku Vodnaře a človek postoupi na stupen poznani,hlavne sebe.

 3. Paul Durham napsal:

  olovo, pesticidy, rtuť, alkohol, PCB a tabákový kouř – a působí to také na vjedce ?

  • weissbach napsal:

   Když nevytáhnou paty z laboratoře, a spí v gumáku, tak asi ne.

  • Josef Švejk napsal:

   Termín „vjedce“ mám chápat jako vejce, nebo vědce? Olovo, pesticidy, rtuť,… působí destruktivně na obojí, leč přece jen se domnívám, že je mezi nimi lehký rozdíl.

   • weissbach napsal:

    Patrně se jedná o vědce, kteří mají olovo, pesticidy, rtuť ve vejcích. Jakož i my ostatní.

   • Paul Durham napsal:

    V roce 1983 jsem chvíli „dělal do ekologie“ na téma PCB , a od té doby , kdy jsem tehdy nahlédl do utajovaného stavu katasrofy, jsou pro mne ty cvičené opice z tzv. vysokých škol v ohrádkách tzv. výzkumných ústavů už jen pouze vjedci podle slovního kmene a ten je „jed“.
    Tak zvaná věda se stala jedem lidské společnosti. Zjevně si vesmír dělá prdel z hmoty prostřednictvím údajné inteligence.

 4. to je jedno napsal:

  To je dávno známá věc, že naše IQ snižuje chemie či i záření(záření, je-li ho moc, způsobuje v těle zvýšený rozpad buněk a tak je tělo trávené jakýmisi „metabolicko-rozkladnými“ toxiny – viz. třeba spálení od Slunce). Napůl otráveným lidem to prostě nemůže myslet. A co teprve děti, jejichž nervový systém se teprve vyvíjí a jsou tudíž na chemikálie citlivější… Něco takového tvrdili mnozí.
  Například:
  Na konci 70-tých let již jistý L.R.Hubbard, který o tom napsal tuto knížku: http://www.nejlepsiknizky.cz/products/l-ron-hubbard-ciste-telo-cista-mysl/
  Četbu doporučuji a to rozhodně v návaznosti na Kanadskou výzkumnici Adelle Davis – viz.:
  http://knihy.abz.cz/prodej/uzdravme-se-1
  http://www.h-poradna.cz/audiokniha_zasady_spravne_vyzivy.php
  http://www.h-poradna.cz/audiokniha_moderni_leceni_vyzivou.php
  Její knihy vycházeli již v cca 1/2 60-tých let a jsou opravdu nadčasové.
  A tuto lékařku a badatelku zjevně předběhla i tato autorka z Německa:
  http://www.lnenyolej-cerstvy.cz/lnene-oleje/dr-johanna-budwig-kniha-lneny-olej/
  Všichni uvedení autoři, a patrně jich je ještě více, se ve svých dílech zmiňují o tom, že toxiny nějak blokují zdravotní či i některé duševní schopnosti lidí. Nejde jen o IQ, ale o další věci, jako: intuice, radost ze života – depky, vitalita – mrtvolnost, špatné spaní – dobré spaní, různé chutě a nechutenství, sexualita (dokonce i neplodnost), náladovost atd. apod. Chemikálie dráždí naše nervy, a tak to s námi různě mávají… Vypadá to, že tzv. chemtrails je na nás vypouštěné s podobným cílem – pokud na to věříte, jako já… Toxiny či stres rovněž v našich tělech vitamíny a minerály i likvidují…
  Ale jak jsem se dozvěděl, můžete se i zbavit toxinů v těle – dle mých průzkumů je asi nejlepší způsob tento – info zde:
  http://www.dianetika.cz/index.php/sluzvy-dianetickeho-centra-praha/purif Ale nepopírám, že existují i jiné metody, leč mám za to, že tento způsob je nejvíce radikální a rychlý – je právě popsán v jedné z těch shora uvedených knih a uvažuji o tom – s tím, že jsem si odzkoušel již i jiné věci, jako zbavování se parazitů atd. (rovněž doporučuji). Info si naguglíte. Paraziti, to je vůbec téma samo o sobě. Patrně jsme tím všichni do větší či menší míry nakažení a je to věčný boj, a prakticky se toho nedá zbavit jednou provždy (je to asi ještě horší než ta chemie kolem nás) – prostě antiparazitické kůry musíte jednou za čas obnovovat. Nejde jen o nějaké tasemnice, hlísty či škrkavky. Je toho daleko více, a jde to od různých „mikroparazitů“ až po klasické červy atd. Problém s parazity je ten, že do našich těl uvolňují taky nějaké toxiny a některé prý se svým chemickým složením podobají psychofarmakům – aby „oblafli“ náš imunitní systém. Např. jedním z možných důvodů neklidů lidí o měsíčním úplňku v noci je, že měsíc nějak ovlivňuje aktivitu parazitů a jejich aktivita v těle ovlivňuje nositele. Podobně nás ovlivňuje třeba toxoplazmóza od koček – a tak je třeba se toho zbavit pokud to máte. Čím více cestujete do cizích krajů, tím budete více parazity postiženi. Nu a co sem do Evropy vše dosud neznámé mohou zavléci masivní imigrace nechci ani domýšlet (prosím, myslím to bez jakýchkoli nenávistných konotací – pouze suše konstatuji holou pravdu). Na druhou stranu někteří výzkumníci tvrdí, že sem tam nějaký ten parazit musí pocvičit náš imunitní systém – takže podobně to může být i s těmi toxiny. Ostatně nějakým těm toxinům naše těla byla vždy vystavena – třeba ze špatného jídla, z přírodního radioaktivního záření atd. Takže je to třeba brát asi s rozumem – nejančit do extrému, abychom mohli žít a neřešili jen jedy a parazity či bacili. Prostě nic se nemá přehánět. Ale co se týče toxinů či parazitů – dnes jsme tím opravdu patrně přeexponováni! A tak to musíme řešit.

  • weissbach napsal:

   Díky za info! (y)

  • OldNoe napsal:

   to je jedno. Váš príspevok sa nedá charakterizovať inak, ako agitka do Scientologickej sekty. Zabudli ste odporučiť Hubbardov elektrometer: aby bola Vaša agitácia úplná.

   • to je jedno napsal:

    Před cca 25 lety jsem si udělal závazek, že nevynechám žádnou rozumnou příležitost k osobnímu poznávání našeho podivuhodného světa (tedy neohrožující život) a že si vše raději zhodnotím sám. Díky tomu třeba nevidím nic špatného na tom přečíst si např. Main Kampf od Hitlera – kdyby si to Němci fakt četli a popřemýšleli o obsahu, asi by toho blázna nikdy nezvolili. Díky tomuto přístupu jsem si třeba začal vytvářet úplně jinou představu třeba o Stalinovi – mnozí by dnes o mě řekli, že jsem asi stalinista a antitrockista a zvláštní levičák. Možná, ale necítím se tak. Ale jsem ochoten kdykoli změnit názor, když se dozvím nové skutečnosti. A problém v našem světě je ten, že je plný lží, pomluv, překroucenin, hoaxů, že historie sama je jedna velká iluze psaná vítězi, že tam kde jsou velké mocenské či finanční zájmy se objevuje konspirace + různé podivné zpravodajské hry + tajné společnosti a všelijaké podivné či nelogické události nebo informace o nich. Atd. Jsem dokonce přesvědčen z různých zdrojů, že Stalin ke konci života sám byl antimarxistou – jde prostě o chybný politický koncept sloužící GP k rozvracení jiných států a JVS to již musel vědět – a prý to sděloval soudruhům ze svého nejbližšího okolí a tím je děsil, až jej asi raději zamordovali, jak se zdá. Možná. S jistotou, jak to bylo, to již vědět asi nebudeme – a s tím se musíme smířit. Můžeme jen a jen spekulovat co by se SSSR bylo, kdyby ještě třeba 10 let žil – jak naznačuje třeba článek „Poslední úder Stalina“, jehož věrohodnost jsem si částečně prověřil u pamětníků. Pro mě pozoruhodné je, co o něm prohlásil velký demokrat W.Churchill v horní komoře Britského parlamentu roku 1959 – nagůglite si to. Jen prozradím, že o něm mluvil jen v samých superlativech a s velkou chválou, a to prosím v době, kdy Chruščov již vedl tvrdou destalinizaci společnosti a velkou kritiku kultu osobnosti JVS atd. Kdybych tedy musel vycházet z toho, co se dnes oficiálně běžně tvrdí o JVS, musel bych na něj jen a jen nadávat, a kdybych měl vycházet z W.Ch., musel bych jej jen a jen žrát a být těžký tvrdý stalinista. Obě polohy odmítám. Pokud chcete rozumět světu, což je logicky úkol nemožný, ale cíl je to krásný, musíte odmítat obě fanatické fundamentální absolutistické polohy a spíše v myšlení lavírovat v relativismu. Ano Stalin byl tyran, především však tyran mnohem horších tyranů – a měl hlavně výsledky – právě jejich souhrn trefně popisuje W.Ch. A jak to souvisí s Hubbardem? Nevím. Já totiž tohohle Hubbarda nehodlám obhajovat, ale ani dále rozpitvávat a kritizovat. Ať se tím zabývají jiní. Já jsem si jen pořídil knížku na kterou upozorňuji a její obsah jsem shledal hodný pozornosti i pravdivý – to je jediný důvod proč na ni upozorňuji, stejně jako i na ty jiné knížky. Je tam v těch knihách spousta dobrých užitečných tipů do života – kdyby Vám či vašim blízkým někdy třeba něco bylo. Podobně jako rád lidi upozorním na to, že s tím Stalinem nebylo vše tak, jak se dnes běžně tvrdí a vše mohlo být taky úplně jinak. Že má Hubbard nějakou souvislost se Scientologii vím – to snad dnes už ví každý, ale rozepisovat se o všem do jednoho diskusního příspěvku se prostě nedá – sorry. Kromě toho by šlo o nošení sov do Athén. Jak jste si všiml pointou sdělení mělo být, že se tématem uvedeným v článku již před desítkami let zabývali mnozí. A tedy „zodpovědní“ vůdcové společnosti by měli o účincích jedů na naše myšlení vědět a již dávno s tím něco dělat. Místo toho problém ignorují a svou činností jej dokonce zhoršují, a tak jsme jisto jistě na cestě stát se lidstvem s IQ 90. Nevím jak Vás, ale mě toto upřímně děsí a tak se dívám po možných řešeních. Právě ten Hubbard v té knize popisuje velmi speciální účinky čistého vitamínu B3 v kombinaci s jinými

    • to je jedno napsal:

     Pokračování:
     Právě ten Hubbard v té knize popisuje velmi speciální účinky čistého vitamínu B3 v kombinaci s jinými vítamíny atd. V podstatě B3 nutí buňky laicky řečeno „vyblít“ v sobě uložené toxiny… V souvislosti s B3 jsem četl dílka i jiných badatelů. Jeden třeba tvrdil, že dlouhodobé podávání B3 pacošům se schízou ve vysokých dávkách tyto chudáky schízy zbavilo. Jiný zase tvrdil, že jeho alkoholikům pomohl od vidění bílých myšek a šlo o důležitou součást protialkoholní léčby. Další badatel tvrdil, že pomocí vysokých dávek B3 velmi levně a úspěšně vyhlazoval vrásky žen… Mám doma podobná dílka – třeba o vit. C a jiná. A proč to zde píši? No klasické Asijské: Nic není takové, jakým se to zdá být. A já doplním, jak se o tom mluví… Zde je jasné, že pro jisté kruhy na planetě Zemi je důležité jisté informace ututlat, aby nepřišli o své pohádkové zisky z nevědomých a manipulovaných ubohých lidských bytostí. Třeba takový vitamím B3 jistojistě musí nenávidět manažeři z Avonu či od výrobců různých léčiv atd. – tedy pokud jsou pravdivá ona tvrzení, která jsem si četl, což jeden nebude nikdy vědět, pokud si to neprověří osobní zkušeností. Čemuž já se rozhodně nevyhýbám, pokud tím neohrozím svůj život, jako tomu může být třeba při experimentování s drogami. Rozumíte mi?

 5. pozorovateľ napsal:

  Zdroje jedovatých látok, poškodzujúcich mozog detí:

  - vakcíny (hliník, ortuť)

  - fluór v pitnej vode v USA a v zubných pastách. Zlúčeniny fluóru s hliníkom sú mimoriadne toxické už vo veľmi malých množstvách

  - aspartám v limonádach

  - glutamát sodný v detskej výžive a údeninách

  - glukózo-fruktózový sirup namiesto klasického cukru v limonádach a sladkostiach pre deti

  - plasty (obsahujú látky narušujúce hormonálny systém, čo môže viesť v dospelosti k neplodnosti, poruchám sexuálnej identity, problémom so štítnou žľazou a iné. Typický zdroj sú plastové obaly na jedlo)

  atď… Okrem toho sa praktikuje degradácia inteligencie detí aj cez kultúrne faktory:

  - narušenie fungovania rodiny: rodičia celý deň v práci, nemajú čas sa venovať svojim deťom

  - oblbovanie detí cez televíziu

  - neustále znižovanie úrovne školstva (napríklad aj cez nápady „inkluzívneho“ vzdelávania, kedy sú medzi normálne deti zamiešané deti jemne povedané „retardované“)

  atď…

 6. contumax napsal:

  Největší krize, je krize v hlavách vládců…!!!

  Morální krize a z té se všechno odvíjí i tato chemie…!!!

 7. koudsk napsal:

  Přesně tohle sleduji už dlouho. Ti, kteří se narodili po roce 1990 jsou podstatně hloupější než předchozí ročníky. Jde to vidět například na vysokých školách, kde právě u těchto ročníků došlo k markantnímu snížení úspěšnosti u zkoušek. Právě pro tyto ročníky se v posledních dvou letech potichu snížily veškeré dlouhodobě „fungující“ laťky. A to přesto, že dnes mají studenti k dispozici chytré telefony se kterými to velké procento z nich „ojebe“.
  Nedávno jsem mluvil s jedním učitelem ze střední školy. Řekl mi, že dříve byli hloupí studenti, kteří nechápali učivo. To prý bylo zcela normální a dalo se to pochopit. Dnes jsou ale studenti prý tak blbí, že se s nimi nedá ani mluvit. U směšné státní maturity z matematiky údajně stačí snad už jen 30 % příkladů správně, a navíc teď byl na výpočty studentům prodloužen čas o 15 minut, protože to nezvládali.
  Hned po narození se dnes dětem nabodán hliník až do mozku. V lepším případě jim to sníží pouze IQ o 10 – 20 bodů. V horších případech jsou z nich úplní retardi nebo zemřou.
  Ani nevím, jestli mám větší obavy z importovaných neandrtálců nebo z nastupující zdevastované generace.

  Jedno ale vím. Lidi si za svoji blbost a lhostejnost nic lepšího nezaslouží.

  Koho zajímá problematika očkování, tak doporučuji vynikající přednášku od Ludmily Elekové, kde je problematika komplexně zmapována.
  https://www.youtube.com/watch?v=y-d-h_eGCls
  Když jsem hledal nějaké protiargumenty, tak jsem našel pouze ubohé povrchní výblitky či osobní útoky na její osobu. Naprosto typické pro bezcharakterní zaprodance s nachystanými kabáty na převlečení. Stačí znát tento zaběhnutý algoritmus, a člověk nemusí ani o dané problematice předem nic vědět, aby okamžitě zjistil, kde je pravda.

 8. Paul Durham napsal:

  Mohl by mi někdo kvalifikovaně vysvětlit, kde se do doku 2015 skrýval vir ZIKA ?

  • contumax napsal:

   Asi to byl Havlův Zifčák…

   • Letitia napsal:

    Thanks Lady. Yeah, the tr#&pi8230;planned. Just gotta pack and bust a move. I am so excited. You’re right, little bluebirds helped me get dressed this morning!!! Pictures, you got it sister, and lots of em, I promise.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!