SYRSKÉ VÁLČIŠTĚ 26.1.2016 – VIDEO A JEHO PŘEPIS

Russian-Air-Force-hit-484-terrorist-targets-in-3-daysRuské letecké seskupení během posledních tří dnů provedlo v Sýrii 169 vzletů a zasáhlo před 484 teroristických cílů, hlásil 25. ledna ruský generální štáb. 18 těchto bojových letů provedly ruské strategické bombardéry Tu-22M3 Backfire. Od počátku ruských náletů v Sýrii 30. září 2015 provedly ruské válečné letouny téměř 6000 vzletů a ničily významná postavení teroristů a jejich prostředky.

Syrská arabská armáda (SAA) spolu s domobranou Národních obranných sil (NDF) údajně převzala plnou kontrolu na okresem Arbid Al-Judaydah u letiště Kweiris v severní provincii Aleppo. K osvobození tohoto okresu došlo poté, co SAA s NDF koncem minulého týdne osvobodily strategické vesnice Qatar a Tal Hattabat. Syrská vojska údajně připravují v nadcházejících dnech masivní útok na militanty al-Nusra, aby prolomila obležení šiíty obývaných měst al-Zahra a Nubl v severozápadním Aleppu.

V regionu Západní Ghouta na venkově Damašku osvobodily SAA s NDF poslední silnici kontrolovanou teroristy Ajnad Al-Sham a Al-Nusra. Tato silnice spojuje dvě města Al-Mo’adhimiyah a Drarayya. Militanti po sériích střetů ustoupili na západ k jihovýchodnímu okresu Mo’admimiayah.

Velitelství ISIS se teď po ztrátě předsunutých pozic v západní části země rozhodlo soustředit své síly k pokusům o uchvácení velkoměsta Deir ez-Zor, tj. největšího města ve východní části Sýrie. Podle zpravodajských zdrojů přesunula ISIS do tohoto regionu posilu až 2 000 těžce vyzbrojených militantů.

Militanti ISIS 26. ledna vzali ztečí obranu SAA v Al-Jazeera University, hotelu Al-Firat a na kopci Al-Rawad s údery z několika směrů, aby našli slabiny v jižním sektoru okrsku Al-Baghayliyah. U Al-Jazeera University použila ISIS 2 sebevražedných bombových útočníků. SAA tyto útoky zatím odrazila. Tvrdé srážky však pokračují.

Zdroj: http://southfront.org/international-military-review-syria-jan-26-2016/
4 Komentářů k SYRSKÉ VÁLČIŠTĚ 26.1.2016 – VIDEO A JEHO PŘEPIS

 1. Kolemjdoucí napsal:

  Nejdůležitější událostí posledních týdnů v Sýrii je pád dvou ze tří bašt rebelů v Latakii. Brzy tam díky tomu dojde ke zhroucení jejich fronty a uvolnění 2 ze 4 bojových uskupení syrské armády.

 2. Jan Nowak napsal:

  Turek zůstane vždy Turkem! Stará pravda, která se traduje a je potvrzeno financováním ISIL. Turek by měl být sankcionován ze všech stran. Jako spojenec teroru nemá co hledat mezi demokratickými zeměmi a už vůbec nepřichází v úvahu připojení k EU. Pokud budou pokračovat v sponzorování teroru, mají velkou šanci se ocitnout na seznamu teroristických zemí (určitě by Rusko stejně jako USA mělo zavést seznam teroristických zemí). Turek má šanci obsadit 2. místo hned po ISIL a jejich umírněných odnoží společně bojujících proti národní armádě Sýrie. Vždyť ani KLDR nepodporuje teroristy tak jako Turecko. Je potřeba vyzvat USA aby Turecko zařadily na seznam ještě před KLDR, jinak se tato komedie se promění v historickou prohru a znemožnění se.

  • tojefuck napsal:

   a ted tu o Karkulce ;-)

  • kolkobudeszit napsal:

   USA by sa museli napisať na prve miesto svojho zoznamu, ak by mali pripisat Turecko před KLDR,ktoré je zase projekt GP, ako vysvetlil Pjakin, tak asi mame nejaku logicku karkulku.
   Naše prababičy v tom mali jasno a celé dediny vravievali „Turek-mrcha člověk“ generácie si pamatali a predávali informácie. Ale už po vojne to zatrhol medzinárodní židobolševik, lebo už mal plány dostat Turecko do EU. Tak mu muse robiť dobrý image! Zatiaľ genocídu rozbiehali prísunom tureckých „odborníkov“, čo nepoznali ani záchod a teraz sú už nadrasa v Nemecku bez vďačnosti, že ich Nemci všetko naučili! Do Nemecka z Tureckého vidieka prichádzali „odborníci“ s kvótami až 2000 mesačne. Takisto si ich vzdávanie, ubytovanie, stravu „integráciu“ Nemci platili jako teraz a vznikla podpora náboženských obcí, kde dostávajú nehorázne peize vstne na upevnenie a šírenie islamu už od vojny! Lebo vraj Nemci už nechceli robiť „podradné“ roboty, jako znelo médiách a rovnak bolo málo „mužov“ A v Európe nikto tak nevedel dobre robiť a a obhatiť genofonc „tureckov inteligenciu“ tak „museli“ volať „vzdelaných“ Turkov. Dnes už vieme, že to bola prvá vlna terajšej genocídy bielych migrantami! Teda už vtedy sa rozbiehal kolotoč obehu peńazí na nekonečné nezmyselné projekty „prerábanie, dorábanie, stavanie, prestavovanie…neefktívne, len peníze samuseli točiť a dávať prácu výkladu kapitalizmu. Často „úsporní emci“ úplne zbytočne likvidovali dobré, len aby sa to v priemysle umelo točilo bola zamestnanosť, jako i dnes – a to je tá nezmyselná nadspotreba, ktorú musí ten istý GP, ktorý to zaviedo na reaizáciu svojich plánov teraz odstrániť. Lebo nie je pre všetkých dosť – i keď sa ropa a pln obnovuje (Ruská akadémia vied) i keď sme blízko energie z vákua (Haramein) Aj teraz sa to roztočí – lebo miliónom migrantom dali peniaze spotřeba i dopyt po službách rastie „no proste rastie HDP“ úžasné a vďaka migrantom! Len s tým rozdielom, že ak by tie peniaze dali Nemcom vo forme vyšších miezda rovnako by sa zvýšilo HDP, ale bez migrantov! Toto je ten príspevok migrantov, že za ušetrené peniaze od 2008, čo Merkeová-sluha zdierala z Európanov sa teraz vyživujú migranti! Sobotkovcom, Diensbierovcom, Šabatovcom, Kalouskovcom,… to nevadí, však oni peňazí majú dosť – po nich potopa, len musia teraz urobiť demonštráciu, lebo sa boja naplnenia prezidentových slov.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!