Zákonodárci: Pracovníky za lži ve zpravodajství trestat nebudeme, ČT: Diváci více prostoru k vyjádření nedostanou

ČTobr

Včera proběhla v Senátu veřejná diskuze na téma: Televize veřejné služby – situace, perspektivy, evropské trendy. Vzhledem k účastníkům, kterými byli především pracovníci ČT, pravicoví senátoři a etablovaní novináři, tak jsme neslyšeli nic neočekávaného. Důležité je však vědět o procesech, které probíhají za tím a které by mohly vést k tomu, že budou mít občané na kvalitu vysílání ČT ještě méně vlivu, než doposud.

Již v dubnu jsme informovali o tom, že známé firmy z „pražské kavárny“ rozjíždějí kampaň za změnu Zákona o České televizi, která se projevila na webu svobodumediim.cz. To, že tento zákon má mnoho nedostatků a potřebuje změnu, je nepochybné. Podstatné je však to, jaká by ta změna měla být.

Tato skupina má jako hlavní cíl změnu volby členů Rady České televize, kteří jsou podle současného zákona voleni Poslaneckou sněmovnou a navrhováni jakýmikoliv spolky či organizacemi.

Podle jejich interního dokumentu (ke stažení zde) by měla volba členů Rady ČT probíhat takto:

Měl by se změnit způsob volby Rady České televize a Českého rozhlasu, aby nadále členy těchto Rad nevolila Poslanecká sněmovna, ale aby byli jmenováni předsedou Poslanecké sněmovny na základě přímé nominace zástupců respektovaných organizací a sdružení vyjmenovaných v příloze zákona, a rovněž zástupců politických stran, které získaly mandát od voličů v parlamentních volbách a zároveň mají takové zastoupení, že mají v Poslanecké sněmovně klub.

Dále je uveden seznam organizací a sdružení, které by měly nominovat svého zástupce do Rady (uvedený seznam je pouze pracovní, měl by být dále diskutován, aby žádná důležitá oblast nebyla bez zastoupení):

1. Akademie věd ČR
2. Svaz měst a obcí ČR
3. Konference rektoro
4. Českomoravská konfederace odborových svazů
5. Hospodářská komora ČR
6. Syndikát novinářů ČR
7. Český olympijský výbor
8. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR
9. Český helsinský výbor
1 O. Asociace producentů v audiovizi
ll. Český filmový a televizní svaz FITES, z.s.
12. Asociace režisérů a scénáristů, z.s.
13. Herecká asociace
14. Biskupská konference
15. Ekumenická rada církví
16. Federace židovských obcí
17. Asociace profesionálních divadel ČR
18. PEN klub
19. Zelený kruh
20. Česká lékařská společnost Jana Evangelisty Purkyně

 

Na webu SvoboduMediim.cz je zřejmé, že včerejší akce v Senátu byla pouze jednou z mnoha, která byla zorganizována za účelem této změny v zákoně o ČT a které jsou organizovány zásadně takovým způsobem, aby věci neznalá veřejnost měla co nejméně informací o těchto akcích, které se však díky tomu mohou tvářit, jako že na nich mluví reprezentativní tvář odborné i laické veřejnosti.

Vzhledem k tomu, že se jedná o aktivity vycházející od osob blízkých TOP09, tak je tento cíl zaměřen především proti mediálnímu a politickému vlivu Andreje Babiše, resp. Hnutí ANO. Připravují se tak na dobu, kdy ztratí ODS a TOP09 poslední zbytky svého vlivu v Poslanecké sněmovně. Zkorumpovat vedení několika (z velké části již zkorumpovaných) institucí je totiž pro TOP09 (americkou ambasádu) jednodušší, než poslance z (alespoň trochu) opoziční strany.

To, že se po volbách do Rady ČT v posledních letech dostali do jejích řad už jen tři osoby, které mají alespoň občas odlišný názor, než valná část televizních radních, muselo pochopitelně vyvolat na Tržišti obavu o možný budoucí vývoj a proto se zřejmě rozhodli zakročit pomocí uvedené iniciativy.

A jak jsme mohli vidět včera v Senátu (a na mnoha jejich předhoczích akcích), tak na tom intenzivně pracují za podpory některých Senátorů, ale hlavně lidí z novinářského prostředí a především z vedení České televize, která pořizovala záznam, přímý přenos pro internet a poskytovala vstupy do vysílání ČT24.

Myslím si, že Rada České televize by měla být volena a odvolávána přímo občany, tak jako vedoucí osoby všech důležitých státních institucí. Myslím si, že Zákon o České televizi potřebuje řadu změn, např. mechanismus, jak by občané mohli rozhodujícím způsobem ovlivňovat, co a jak ČT dělá a vysílá. Ale hlavně si myslím, že nejdůležitější věc, která v tomto zákoně chybí, jsou sankce, resp. tresty za to, když někdo z ČT bude vědomě překrucovat skutečnost, vysílat jakoukoliv propagandu a jakkoliv manipulovat s názorem veřejnosti. To samozřejmě dělá ČT prakticky nepřetržitě.

Od diskutujících jsme se včera dozvěděli celkem zajímavé informace o veřejno-právních médiích v ostatních evropských zemích, ale to bylo tak všechno.

Podivné bylo, že z cca 60-70ti členného publika jsme byli prakticky jen 4, kteří jsme měli kritické komentáře k ČT, zatímco všichni ostatní se tam byli zřejmě jen zadarmo naobědvat – tj. pozvaní byli především podporovatelé.

A jak uvádí nadpis: Žádné změny, které by prospěly tomu, aby ČT pracovala ve prospěch svých majitelů a živitelů – občanů ČR, se nechystají.

 

Sestřih z položených dotazů a odpovědí:

Na celém videu se pracuje, případně záznam na ČT: http://www.ceskatelevize.cz/porady/10000000235-seminar-televize-verejne-sluzby/

dvořákovy děvky
38 Komentářů k Zákonodárci: Pracovníky za lži ve zpravodajství trestat nebudeme, ČT: Diváci více prostoru k vyjádření nedostanou

 1. Robert Daněk napsal:

  Zaprodanci,jistě se jim to jednou tvrdě vrátí

 2. weissbach napsal:

  „Zákonodárci: Pracovníky za lži ve zpravodajství trestat nebudeme, ČT: Diváci více prostoru k vyjádření nedostanou“

  Překlad do češtiny:
  Zákonodárci: „Rozhodně trváme na naší defenestraci a vykydání vidlema.“

  ČT: „Ve lžích až do lynče.“

  Komu není rady….
  Mění se jenom herci, jinak pořád stejní šašci:
  https://www.youtube.com/watch?v=wo0q_ynSsLk

 3. weissbach napsal:

  My nic, to Merkelová a Schapiró…

 4. Všímálek napsal:

  Cítíte všude tu vůni Sametové rrrrrrevoluce? :-DDDD

  • Marie napsal:

   Jo, ja uz z ni I zvracela a nikoliv az ted. Uz z Havla pri restitucich a pak humanitarnim bombardovani Jugoslavie, vsak mne taky nenavidel, zruda…

   Nejde se zabyvat tou zakonodarnou luzou jinak nez jejim zneskodnenim.

   Lidi, mejte na pameti, ze lez je nejsilnejsi zbrani, protoze v minute odzbroji miliony a miliardy lidi….

   Media slouzi presne tomuto cili a jsou podrizena te vladni luze, tudiz prispivaji k genocide lidi manipulativnimi informacemi, je to na urovni vlastizrady a patri je zneskodnit.

   Za socialismu toto byl trestny cin hospodarsky. Kdo jineho uvede v omyl a jeho omylu vyuzije, bude potrestan odnetim svobody, penezitym trestem a zakazem cinnosti ( citace ze zakona ).

   Takze si to uvedomte, ze nam o kapitalismu nelhalo, ani o jeho rozpinavosti, ani o jeho zlodejine, kterazto je a vzdy byla alfou a omegou valek!

   • pavelka70 napsal:

    Marie, nejen zakonodárnou lůzu je třeba zneškodnit, ale hlavně médiální lůzu!!! Copak bys nechala žít jejich hlasné trouby? Ředitelé, či vlastníky rádií a televizí. Nebýt je, neměli by politici přes co lhát!

   • pavelka70 napsal:

    V roce 1968, co jako první okupanti obsadili? Přece redakce novin, a televizi! Až potom letiště.

 5. rur napsal:

  ď za kvalitní článek a reportáž. To že jste byli jen 4 je přesná ukázka české angažovanosti ve veřejném životě. Nu což,,,stmelí nás zas a jedině ňákej průser…sice bude pozdě, ale jinak to tu nechodí

 6. Rudolf napsal:

  Je třeba se zeptat prezidenta, jak se zbavit Rady ČT.

  • Marie napsal:

   Hahaha… odpoved uz znam: sezente 80 tisic podpisu a ja zaridim, ze se to bude projednavat…. hahaha…

   To je zmrd, ktery se tvari dulezite, ale nema koule na nic…

 7. hel napsal:

  je to jedna sebranka, politici i média…čichli si k MOCI a prachům, zakopali se v zákopech lehkého bytí a postavili kolem sebe zeď neprůstřelnosti, aby na ně nikdo nemohl…žádné svědomí, žádná osobní odpovědnost není tam, kde je kolektiv stejně smýšlejících…už program na pozvánce působil spíš jako demonstrace síly než výzva k diskusi..odradilo mě to, já už mám zničené nervy, bohužel…ve svých dobách méně moudrých a zkušených jsem šla často hlavou proti zdi, teď nesu následky…názory stejné, ale nervy v háji

  • contumax napsal:

   Všímalek

   To je furt stejný…!!!

   Např. prostitutky jsou “ fákt děvky “ a jsou odsouzení hodný a co ti co jim platí…???

   O těch se vůbec ale vůbec vůbec nemluví, žádný slovo proti “ zákazníkovi “ … !!!

   Příčina je samozřejmě v blbým divákovi, kteréj nechápe a nechce ani za nic pochopit, že za to může on, protože ku. vám v TV platí…!!!

   Dokonce neodmyslitelně platí za to, že mu furt lžou…!!!

   Divák je sponzor největšího zla… a TV je opravdu šíleně ďábelský nástroj…!!!

   Divák platí lež, platí za podvod…!!!

   Kdo je čím víc vinen…???

   • Marie napsal:

    Naprosto vystizne, contumaxi.

    Proto taky si CT dovoli rict divakum, ze vic prostoru nedostanou a oni drzi huby!

    To ma byt presne naopak! Divaci maji narok dostat tolik prostoru, kolik chteji, protoze si to plati.

    Ten, ktery toto jenom rekne, potrebuje okamzite pres drzku, aby si to vickrat nedovolil…

    A lidi se klidne pres internet mohou domluvit, ze televizi platit nebudou a tecka. Kdyz to udelaji jenom ti, co maji pocitace, tak je vymalovano raz dva… to je, podle meho odhadu, vic jak polovina lidi a ty nemaji jak potrestat, drzouni diktatorsti a jeste k tomu sionisticti…

   • Miki napsal:

    Nikdy jsem stím nesouhlasil,dnes bych ale kývl nad tím aby kažbý veřejný činitel byl geneticky prověřený.Ano,novodobý exorcismus.

 8. Všímálek napsal:

  Jo, pasivně jste je nechali dělat vše co chtějí za uplynulých 25 let, tak si udělali co chtěli se všemi důsledky pro vás. To je jednoduchá rovnice.

  • hel napsal:

   pro vás? a všímálek žije kde ? jaké “ nechali jste je..“, kdo? každý sám do svého svědomí ať si hrábne…ty důsledky se týkají úplně všech…i těch, co si zatím myslí, že jsou mimo tuto společnost jsa vybaveni hroší kůží

  • Marie napsal:

   No jo! Slibovali k chleby lepsi hry a zahltili je temi hrami ala Hollywood tak, ze si nevsimali ubirani chleba az na doraz. A ted, kdyz je to videt, tak pridavaji na hrach a pridavat budou, co to pujde, jen aby si lide pritom nevsimli, ze uz docouvali zady ke gilotine…

   Nekteri sice uz za zady zacali citit jeji pach a osivat se, ale useknout dodavky tech her stale nechteji…ovsem potrebuji nutne obe ruce I nohy a vsechny smysly k tomu, aby se pred tou giloginou s popravcimi katy porvali o zivot.

   Mozne to je, protoze je jich malo a hlavne je potreba je nakopnout ze zadu tak, aby si ty vylizane lebky o ty pripravene gilotiny rozbili sami…

 9. proud napsal:

  Netrestejte.Potrestame si je sami,ovsem v tom pripade,i s vami!

 10. Paul Durham napsal:

  v seznamu chybí filatelisté, včelaři a rybáři , no a samozřejmě myslivci :-) ( horští )

 11. Jan Vok napsal:

  No a pak se ti naši bastardi nemají klepat strachy a vyšilovat když se takhle chovají. Opravdu by nebylo od věci některého z nich sejmout. To by začal fofr.

  • Paul Durham napsal:

   Od roku 1948 do roku 1989 byl nejhorší trest „opovržení pracujícího lidu“ , alespoň podle redaktorů rudého práva.
   No dějinná spirála se nám vrací a poučený lid opovrhuje u volebních uren sám sebou.

 12. contumax napsal:

  Omyl…

  Zločinci se potrestat musí…!!!

 13. contumax napsal:

  Nejhorší na tom všem je to, že každý hajzl si prihřéjvá svou polívčičku a ve finále těchhle tisíce a statisíce hyen, šakalů a supů pracují na nacistickým NWO…!!!

 14. Svobodný napsal:

  Hlavně že se v ČT ohání pořád Havlem a že pravda vítězí a tím jak bojovol proti čecháčkovství a sami jsou to ty největší čecháčci. Když se začne současný prezident snažit pojmenovávat problémy bolestnou pravdou držíce se nejspíše opravdu toho že pravda vítězí(pokud to tedy pravda je)tak najednou se začne Sobotka bát o svoje děti?? to teda brzo. Tátu který mně nechá oblbovat bych fakt nechtěl. Nemyslím si že se politici a jejich nohsledi bojí občanů protože loutka nemá city pouze vykonává co je jí řečeno ale evidentně z nějakého strachu jedná. POLITICI, VZDĚLANCI, AKADEMICI A OSTATNÍ LHÁŘI ŘEKNĚTE NÁM PROSÍM KOHO NEBO ČEHO SE OPRAVDU BOJÍTE??? pokud toto nedokážete pak nemáte nejmenší právo nás zastupovat ani ve sněmovně ani v televizi. Mimochodem pokud je pravda že objevili novou planetu a je to opravdu Nibiru pak jejich spěch a strach chápu protože jim to lhaní asi brzo skončí ..kéž by to tak bylo :)

  • Marie napsal:

   Neboji se vubec nikoho!

   Nemaji duvod, protoze lidi skacou na jejich hru se Zemanem, jak on se jako lidi zastava ( kecy jeste nikomu nezachranily zivot ) a to jim staci. Neudelaji vubec nic, takze opravdu se bat nemaji ceho!

 15. Svobodný napsal:

  jenže Zeman jezdí mezi lidi a vidí a slyší toho mnohem víc než ty co furt dřepí v PS nebo u pc a tak toho i více dělá a evidentně to někomu nevoní čím to asi bude? že by druhý zrádce nwo jako Putin?:) s tím vaším neustálým odsuzováním a pesimismem se stejně nikam nedostaneme protože je to tedy hlavně vaše brzda. Politik je taky jen člověk i když se o tom dá dost často s úspěchem pochybovat…a jak má potom prosazovat naše zájmy a pravdu když nahážeme všechny do jednoho pytle se lháři? přiznávám se že i já mám tyto slabé chvilky jsem taky jenom člověk a neomlouvám se tím ale přesto věřim že mají z něčeho strach stačí se zamyslet jen nad tím kolik toho ještě nevíme..kdyby se báli občanů tak tento web už neexistuje

 16. Majk napsal:

  Rada čt dala jasně najevo že řízení veřejného media spadá pod množinu vyvolených, které si zvolí sama. Tedy jednoduše popírá svou funkčnost a já bych doporučil, nesledovat, přestat platit koncesionářské poplatky.

 17. Rock Strogno napsal:

  Mezitím v polských veřejnoprávních médiích:

  Miroslav Jahoda:
  „Včera mi kamarád pouští, jak se změnilo polské veřejnoprávní zpravodajství. Musím říct, že jsem nevěřil svým očím. Toho „ohrožení“ polské demokracie vypadá asi takto.

  Ve zprávách TVP skončilo vítání. Reportáže naprosto bez cenzury informují o násilnostech v Německu, upozorňují na snahy vše tajit a navíc s dodatkem, že to nebyl jeden Kolín, ale masová akce po celé Evropě (o tom se nemluvilo ani u nás). O demonstrantech již se nemluví jako o rasistech, ale lidech proti šariátu.

  V TV dostávají prostor Němci, kterým se imigrace nelíbí. Objektivní informace o tom, že nálada u našich sousedů se změnila (Povšimněte si, že u nás se pouze mluví o Pegidě jako nějakém okraji).

  Najednou se zjišťuje, že nejsou všichni akademici vítači. Ve zprávách mluví profesor z Institutu evropských studií. Tento název by u nás evokoval wilkommenskultur. Divte se však, mluví o ekonomických imigrantech neochotných přizpůsobit se evropské kultuře. A abych nebyl nespravedlivý, zastali se i starosty, kterému chodí výhružky kvůli plánu postavit ve městě tábor.

  Nejde tedy o změnu na jednostranné zpravodajství z druhé strany. Došlo pouze k věci, na kterou si mnohá média odvykla – ukazovat i protinázor a nešpinit ho. A věřím, že takových věcí se sluníčka opravdu upřímně děsí a proto mluví o změnách v Polsku s takovou hrůzou.“

 18. contumax napsal:

  No přeci zločinecký systém máfie nebude trestat svý spolupracovníky…!!!

  Vidí se mě to, že si kopou vlastní hrob…!!!

 19. Alena napsal:

  Občan platí tedy občan vybírá!

 20. Majk napsal:

  Pan Jiří Oberfalzer, má i malou bezpečnostní služ bičku, kterou mu úřad práce pomáhal zabezpečit. A On nám mezi tím v čele rady ČT, ale třeba se pletu, když mám vysoký tlak špatně vidívám :))

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!