Report: to rebelové použili chemické zbraně – ne syrský prezident Assad

rt_syria_nerve_gas_kb_130822_16x9_992Organizace pro zákaz chemických zbraní (OPCW) potvrdila, že stopy bojového plynu sarinu, který byl použit v Sýrii, nepochází ze skladů syrské vládní armády. Tato zpráva potvrzuje tvrzení syrské vlády, že frakce zodpovědná za chemické útoky v tomto a dalších 11 dalších případech byla právě syrská opozice.

Zpráva rovněž dokládá to, co na konci roku 2015 řekl Ahmed al-Kaddáfí al-Qahsi, bratranec Muammara Kaddáfího. Ten prohlásil, že chemické zbraně použité při incidentu byly ukradeny v Libyi a později propašovány do Sýrie ozbrojenými pašeráky skrze Turecko.

Report byl publikován v návaznosti na vyšetřování, jež uskutečnila Organizace pro zákaz chemických zbraní (OPCW) na žádost syrského prezidenta Bašára al-Asada a syrské vlády.

„V jednom případě analýza krevních vzorků prokázala, že v jedné lokalitě byli lidé vystaveni působení sarinu nebo sarinu podobné látky,“

řekl Ahmet Uzumcu, vedoucí OPCW.

Později dodal, že tento dotyčný vzorek sarinu měl odlišné vlastnosti než plyn ze zásob syrské vlády.

Sarinový útok ve východní Ghoutě v roce 2013 si vyžádal 1.400 mrtvých civilistů. Spojené státy, Evropská unie a Liga arabských států se chystali z viny nařknout Bašára Asada a syrskou armádu, kteří údajně měli použít sarin v boji proti islamistickým povstalcům v syrském hlavním městě. Následně syrská vláda souhlasila s požadavkem Ruska a vládou Spojených států, a nechala své zásoby sarinu bezpečně zneškodnit v Norsku. Celkové zlikvidování zásob bojového plynu ohlásila na počátku roku 2016.

Před útokem v roce 2013 Syrsko-arabská tisková agentura (SANA) uvedla, že syrská armáda zabavila ​výbavu pro chemický boj z dobyté polní nemocnice patřící vzbouřeneckým silám, a to v západním přístavu Latakia. Ve zprávě Sýrie citovala jednoho z polních velitelů, který se domníval, že typ a povaha nalezeného zařízení nasvědčovala, že rebelové měli v plánu provést chemický nebo biologický útok a poté z něj obvinit syrskou vládu.

Autor: Chris Tomson

Zdroj: http://www.almasdarnews.com/article/assad-never-used-chemical-weapons-islamist-rebels-did/ |Al-Masdar News
13 Komentářů k Report: to rebelové použili chemické zbraně – ne syrský prezident Assad

 1. Justass napsal:

  …“to rebelové použili chemické zbraně – ne syrský prezident Assad.“

  no ale to jsme věděli mnozí hned jak se to stalo. Tedy věděli to mnozí, ovšem mimo světových a našich sdělovadel.

  Ještě bych dodal, že rebelové dostali ty chemikálie z Turecka ( člen NATO) a postupovali podle metodického pokynu CIA – jako obvykle u prasáren pod falešnou vlajkou bývá pravidlem.

  • Guldur napsal:

   Správně, nicméně třeba dodat, že takto je to v podstatě se vším a vždy u této „špinavé práce“. Ať už jsou to „obyčejné“ každodenní útoky „sebevražedných atentátníků“ (raketové či bombové útoky „spojenců“) nebo gigant typu 9/11. Však ještě podstatnější je doplnit, že CIA apod. jsou pouhými nástroji též – MOSSAD/Izrael vládne, resp. židi (ať už si tak říká jakákoli forma života) obecně, ať už mají rezidenci kdekoli. Chtějí holt svět stáhnout do pekel s sebou, když už tam oni musí (a vědí to). Ano, jsou vyvoleným národem, vyvoleným samotným ďáblem, jakožto jeho nástroj na Zemi. Mají tedy svůj účel – vylepšit lidstvo (i když z něj pak zbyde spíše menšina). I Satan je jen služebníkem Božím ve Velkém schématu věcí, tak jak je znám pouze Nejvyššímu… vše má svůj účel, i konec tohoto upadajícího věku. Takže ve skutečnosti je to o tom, jak se k tomu postaví každý jedinec za sebe, ne masy. Jak kdo chce moc najít pravdu a za ni třeba umřít…

  • Tomax napsal:

   Toto se vědělo už v roce 2014, po vyšetřování T. Postola(MIT) a R. Lloyda(OSN). Média už se k tomu nevracela, nařčení Asada přece splnilo účel. Je to stejné jako s magorem Porošenkem, jeho hysterické výkřiky jsou hned zveřejněny, ale jejich „uvedení na pravou míru“ už vyšumí do prázdna – jak typické, jak účelové.

 2. slovan napsal:

  Je zajimavé,že NATO všude hlásá,že je obranná aliance.Ve skutečnosti útočí s pomoci USA všude ve světě(Libye atd).Pokud je obranná jak tvrdí proč již dávno nechrání hranice Řecka,dokonce s pomoci člena NATO-Turecka.Je to velmi jednoduché.1/10 armády Nato je schopná zabezpečit kompletně hranice Řecka a Turci jako člen NATO mohou klidně pobřeží Turecka hlídat sami.Totéž plati pro Italii.TAK CO TO JE VLASTNĚ TO NATO,KOHO CHRÁNÍ?

  • boris napsal:

   NATO je útočný pakt a ne obraný.Ale hlavně vzniklo proto aby krylo záda Americe. Protože když dejme tomu si USA usmyslí, že budou někde útočit tak stačí aby v té skupině vojáků bylo třeba jen 10 vojáků Polska a už je to útok v rámci nějaké koalice nebo přímo NATO. Už v tom nejsou samy. Už nejsou tak napadnutelné v Evropě protože v tom zkrátka jedem všichni. Chápete?

 3. slovan napsal:

  NATO je obyčejná tlupa zelených mozků,která na příkaz Pentagonu a USA udělá vše,hlavně bude útočit a likvidovat vše a všechny,kteří nechtěji poslouchat USA a NWO.

 4. martin bareš napsal:

  justass + slovan: včera jsem někde na nezávislých serverech narazil na perlu. Bohužel si nepamatuju odkaz, nedělám to k naší škodě.
  Autor tam sáhodlouze a celkem dobře popisuje současnou situaci. I když to dělá dobře, nic nového neříká.

  Nakonec ale vynáší trumf. „Musíme vystoupit z EU a z NATO vyhnat USA“. Možná měl na mysli, že poručíme větru dešti a vytvoříme z Náta mírumilovnou organizaci statečných evropských států a politiků.

  No, koukal jsem jako prase po první ráně, co se na revolučních antioficiálních webech taky objeví.
  Zdar.

  • Justass napsal:

   No, Martine – pokud jsme ve zločinecké organizaci, jak správně říká Obrtel, tak jsme rovněž zločinci. Pokud jimi nechceme být, tak z té organizace musíme vystoupit – dokud je čas, řek bych.

   • martin bareš napsal:

    ale on to napsal tak, že mi to Náto přetvoříme spolu s ostatními Dány a Nory a Angličanya Poláky a USA z něj vyženem a bude asi mír.

    • Justass napsal:

     tak to jo – nevím, ten článek jsem nečetl a asi špatně pochopil, že tvá reakce je právě k němu.
     Maj se Martine.

 5. dusan horak napsal:

  Ne a ne! Tomuhle se nedá věřit! Jsou to přece (téměř) demokratické země které z tohoto jistě hnusného zločinu obviňujete. A že by umírnění rebelové drtili místní obyvatelstvo? No to snad nemyslíte vážně! A že by to s tím hladomorem v některých obléhaných městech bylo jinak než nám tlučou do hlavy? Na to se mi ani nechce pomyslet. Ledaže……by to bylo opravdu jinak. A co potom Majdan a to osvobození Ukrajiny od svých vlastních občanů…..i já začínám mít strach o Vaše děti a přátele pane Sobotko!!!

 6. RadekS napsal:

  Jak bylo řečeno Obamou toto je překročení červené čáry. Očekávám stejnou hysterickou reakci a pozemní invazi do Turecka.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!