Otázka – Odpověď V.V. Pjakina ze dne 25.1.2016

pjakin

Ruský analytik se ve svém pravidelném pořadu věnuje těmto tématům: Výroky V.Putina o Berijovi, Leninovi a historické omyly o stalinském Rusku, vztah Ruska k bývalým sovětským republikám, symbolika obrácené ruské vlajky v Curychu, ústup USA ze snahy začít pozemní operaci v Sýrii a zaútočit na Rusko, turné čínského vedení po střední Asii a Saúdské Arábii, sídlo skupiny globálního prediktora, vražda Stalinova dvojníka v r. 1953, možnosti převratu v Bělorusku, a další
56 Komentářů k Otázka – Odpověď V.V. Pjakina ze dne 25.1.2016

 1. Oto napsal:

  Už déle se mi nějak Valerij Viktorovič nelíbí.
  Chudne a za rok zestárnul o 10 let!
  To vypadá na dost těžké zdravotní problémy.
  A jelikož se vyjadřuje k mimořádně choulostivým globálním problémům velice přesně je otázkou jestli to spolu souvisí? Dnes je možné vše!
  Byla by opravdu nesmírná škoda kdyby se mu něco špatného přihodilo.

  • Ivana napsal:

   Oto
   mně se zdá, že v tomto videu vypadá Pjakin dost ustaraně. Vzpomínám si, jak ještě před rokem se tvářil velmi optimisticky, že válka je zažehnaná (na Ukrajině) a že všechno jde tak, jak má jít. V tomto videu není po nějakém optimismu ani stopa, vypadá to, že se asi vše komplikuje. Sleduji ho už jeden a půl roku a v tomto videu ho poprvé vidím vystupovat tak pesimisticky. Ve tváři jsou mu vidět opravdu velké starosti.

  • contumax napsal:

   Oto

   Mudrc ví mnoho , a není blázen aby se všemu hihňal…!!!

  • kolkobudeszit napsal:

   Prejdime k věci, prečo může pán Pjakin „chudnúť“. Na všetko súčasné dianie je potrebné pozerať sa z reálneho stavu věci, ktoré je horšie jako si vačšina pripúšťa! Pjakin sa spolieha jedine na to, že súčasný Putin si uvedomil, že pojde tak či tak za svojimi predchodcami po splnení úloh a preto robí z „vlastného“ rozhodnutia „globálnu“ politiku. Preto dostal asi „jarlik“ od „vznešeného“ pápeža, aby to robil samostatne, že? Vnútorná situácia Ruska je horšia jako naša. Rusko je najokrádanejší štát světa. Preto technologická a surovinová veľmoc má nižšiu životnú úrovň jako hlúpy Katar, Dubai jako mala Lýbia… 95% Ruska vlastní dnes zahraničie. Vojsko je zmenšené 5x. Má 800 000 ľudí oproti 25 000 000 ľudí v čínskej armáde. Jej úlohu jasne vyslovili čínsky politici – „Čína má veľa obyvateľov a málo územia a Rusko má veľa územia a málo ľudí“. „Spravodlivosti“ sa preto dočkáme! Tylové zabezpečenie Ruskej armády, ktoré jej zabezpečovalo víťazstvo vo všetkých vojnách bolo zničené zo 166 „uvozov“ zostalo 45 a má zostať 10. A preto asi Rusko vyzbrojuje svojich „priateľov“ Čínu, Irán najnovšími zbraňami proti sebe a za svoje peniaze, ukradnuté „národnou“ Rothschildovku bankou a teda ZADARMO. Tak preto ju ani súčasný Putin nezrušil aj keď to iný všetci Putinovi sľubovali od r.2000. Bude to až potom, keď Rusko vnútorne totálne zničia a zmení výklad na BRIKS – a bude slávy, že sme zrušili Rothbanku a máme „svoju“ i s tými istými ľuďmi! Prečo najnovší ruský tank Armata bez svetovej konkurencie stojí 3,5 mil. a francúzsky o generáciu dole leclerck 27 mil? Chápete ako sa tiež vykrádajú štáty?
   https://youtu.be/MNSQa_DJh3s
   https://youtu.be/1GzsK-P-Unc
   https://youtu.be/UUKl5HOSI0M

 2. jop napsal:

  filtrujte Pjakina.
  Už niekolkokrát som u neho počul, že sú určité témy a informácie, o ktorých on nechce verejne hovoriť. To znamená len jedno, že je to tiež forma manipulácie poslucháčov, lebo už v princípe hovorí, že nedáva plný obraz situácie, lebo niečo musí zamlčať. Takže na jeho osobnom rozhodnutí je čo zamlčuje a prečo to zamlčuje.
  Presne toto sa volá manipulácia vašim myslením, lebo vám vedome nedáva nezaujatú informáciu.
  Podľa tých otázok, ktoré redaktor nahodil, kde poslucháči priamo hovoria o tom že Pjakin zodpovedá iba nepodstatné denné otázky a nedáva analytiku podstatných vecí, tak aj poslucháči Pjakina v Rusku zbadali manipuláciu z jeho strany.
  V jednej otázke sa hovorí, že prečo stále obhajuje Putina a ruské elity patriace k putinovi, keď nejaký Vnútorný prediktor v Rusku hovorí o Putinovi ako o kontrolórovi nad mafiánskymi klanmi Ruska. Pjakin to odmieta, napriek tomu že tiež akože úplne podporuje toho vnútorného prediktora.
  Ja si tiež myslím o putinovi svoje, že nakradol toho vela rovnako ako všetci ruskí oligarchovia. nie je čistý ani sa nestará o rusko ako také, ale hlavne o svoje záujmy.
  čo vy na to?

 3. trokar napsal:

  Bodejť by nebylo únavné celý rok odpovídat na kokotské otázky pořád dokola. Pan Pjakin má spousty práce, jako vyučující profesor a samože nejen to. Jeho analýzy jsou na rozdíl od většiny jiných pečlivě a zodpovědně nastudovány. Podle mě mu chybí čas a je pod jeho tlakem. Měl by si zajet tak na měsíc na dovolenou a nechat reptající obecenstvo bez jakýchkoliv informací. Je to taky člověk.

  Jop (2:35) se nakonec ptá „čo vy NATO?“

  Myslím si, že jsi prostě kokot drevený.

 4. jop napsal:

  trokar
  ja už Pjakina počúvam niekolko rokov, v niečom súhlasím, v niečom nesúhlasím. Po rusky viem pomerne slušne, chápem všetko. Jeho rétorika a logika bola pred 3-4 rokmi iná, už ho pomaly odmietam počúvať, lebo jeho súčasné vysvetlenia sú na úrovni hráča, ktorý hrá s poznačenými kartami.
  Už manipuluje chápaním ľudí, už ho niekto jednoznačne platí, tak odrába svoje peniaze, už je zaujatý.
  Podľa tvojho štýlu vyjadrovania máš tak 25-30 rokov, po rusky asi nevieš ani slovo, o Pjakinovi si počul akurát tu na nwoo, ale si expert na Pjakina.
  Zober si hrubý pilník na drevo, postav sa pred zrkadlo, a spilníkuj si ten výstupok, čo máš nad pleciami. U normálnych ľudí je to hlava, u teba nepotrebný výstupok.
  Velký rozdiel či si bez hlavy alebo ju máš u teba nikto nezbadá, ty kokot drevený :-))

  • Alena napsal:

   Vy zastupujete Boguse-Jinského v jeho nepřítomnosti?
   Byl snad převelen?

  • Vesna napsal:

   To ale nie je chyba pána Pjakina, že po jeho počúvaní už niekoľko rokov“ si dospel k tomu čo píšeš. Pán Pjakin vždy na záver svojich videí hovorí o čítaní tučných kníh. Asi ich nečítaš na vlastnú škodu.

  • kolkobudeszit napsal:

   Jop prosím pošlite mi všetky analýzy Pjakina,ktoré máte k dispozícii na kolkobudeszit@centrum.cz. Ak viete rusky, tak viete aká je tam skutočná situácia na rozdiel od mnohých. Áno, ešte před rokom v ňom bola nádej. Čakal som kedy mu priložia nůž na krk. Teraz ho využijú presvoje potřeby a rzhodnemunič nebudú platiť,aby nebol slobodný.

 5. jop napsal:

  alena, to myslíte mňa?
  Jinský je trol, ja sa snažím logicky argumentovať, ja tu na nwoo moc nie som, aj témy ku ktorým sa vyjadrujem sú zriedkavé. Pjakina naozaj poznám z ruského internetu už niekolko rokov, zo začiatku ma dosť zaujal, aj mi niečo dal. V poslednej dobe sa jeho pozícia hodne zmenila, také 2 roky dozadu, už ho moc nepozerám, občas. Preto hovorím, že ho treba filtrovať.
  Filtrovať treba všetko, aby ste prišli k svojmu videniu sveta. Zoberte niečo od Pjakina, niečo od neho zas odmietnite, a tak ku každému koho počúvate. Treba filtrovať každého, každý článok môže dávať skreslené informácie, či už vedome alebo nevedome.
  Porovnajte si môj spôsob vysvetlovania a miestneho trola jinského.
  on má svoj tupý, neopakovatelný štýl, jeho sa dá spoznať aj pod inými nickami. Ja sa naňho naozaj v logike vysvetlovania nepodobám.
  aha, a ja nikomu ako prvý nenadávam, ale keď niekto začne tak vraciam, rovnakými slovami.

 6. jop napsal:

  ty magor drevený, keby si počúval rôzne dosť známe ruské mená tých, ktorých nazývaš analytici, jeden z nich je Pjakin, dozvedel by si sa obrovské množstvo informácií.
  Ten názor na putina som si urobil sám, na základe krokov ktoré putin robí a krokov ktoré Putin nerobí. Aj na základe toho čo povie a čo nepovie, ale podla mňa by mal povedať, ak ho vidíš tak jednoznačne ty. Ten názor na Putina má množstvo proruských, ale proti oligarchických analytikov, ktorí nie sú platení oligarchami.
  Okolo Putina sú miliardári, jeho kamaráti z jeho džudistického klubu, ktorí sa stali miliardármi až potom, keď Putin prišiel k moci.
  Ty vymletý mozoček, najprv o Putinovi čítaj, ako jeho dlhoroční športoví kamaráti sa dostali k majetku 80-100 miliárd dolárov a potom niečo trep o čestnosti Putina.
  Oligarcha rovnako ako Jelcin pred ním, ale nakradol viac ako Jelcin.
  Keby si vedel po rusy, tak by si vyvalil oči čo všetko sa o Putinovi verejne hovorí, rovnakí ľudia ako Pjakkin.
  Pričom to tvrdia ľudia ktorí nie sú ani proamerickí, sú proruskí, a vidia že je skorumpovaný miliardár. Bojuje za svoj klan, tých klanom je v rusku niekolko, Putin vedie jeden z ruských oligarchických klanov.
  Nezačni sem pliesť Krym a Doneck. Ja plne súhlasím s tým, že Rusko prebralo Krym a tak zabránilo mnohým problémom. Ale to neznamená, že som slepý, a že nevidím ako sa navrchu kradne v každej krajine. Putin je navrchu, kradne rovnako ako Mečiar, Fico, polskí skorumpovaní premiéri, Klaus a všetci podobní.
  Putin je skorumpovaný miliardár, ale s Krymom urobil dobre. Nie som proamerický, ale nie som proputinovský. Možno som proslovanský, som proslovenský, ale vidím že Fico kradne rovnako, lenže má menšie koryto. Putin má mnohonásobne väčšie koryto, jeho multimiliardárski priatelia to dokazujú.

  • Robo napsal:

   To píšu aj na ides, nemusím ani na ruské servery.
   Čo sem pletieš Fika, drevák?

   Nebyť Putina, už dávno by si tu mal dokonaný „1984″.

   Nebyť Putina, o Slovanoch by si vedel len to, čo ti povedali v školách alebo v korporatnofasistickych médiách.

   Vieš o tom, že už pred pár rokmi nechal Putin zverejniť časť našich dejín? Vieš prd, však? Hlavne že vieš o jeho údajných miliardach.
   Kolot drevený.

  • Ada napsal:

   Putin prišiel k moci, keď už oligarchovia mali nahrabané. Jasné, že niečo umožnil aj svojim kamarátom, inak by bolo jeho postavenie ustavične ohrozené! Okrem toho, každý prezident môže dostávať dary… A v pomeroch, aké boli v RF, ich priznávať nemusel… Má svoju vlastnú ochranku – okrem štátnej, má kde míňať. Ani dom v Soči, ak je (zrejme aj s bunkrom), by som mu nezávidela. Pracuje 20 h denne, zachránil RF od kolapsu a stojí v ceste „majiteľom sveta“…

  • Vesna napsal:

   Nuž teda, ty budeš rodiaci sa novodobý geopolitický stratég, keď i trúfneš posudzovať pána Putina podľa toho čo robí alebo nerobí, prípadne čo by robiť mal. Toto je naprosto kúzelne demonštrované ego:
   „Ten názor na putina som si urobil sám, na základe krokov ktoré putin robí a krokov ktoré Putin nerobí. Aj na základe toho čo povie a čo nepovie, ale podla mňa by mal povedať, ak ho vidíš tak jednoznačne ty.“

  • Vesna napsal:

   Toto akoby písal The New York Times!

  • Slonda napsal:

   jop: Pochybovat a analyzovat je zdravé, ale člověka lze hodnotit jen podle skutků a ty za V.Putinem jsou vidět i pro neotesance ( není to na tebe a osobní..!), čili po Gorbyho a Jecinové lihové éře se prostě ,,něco´´ pozitivního v RF stalo. Nejsme naivní, tak víme, že musíš v takové funkci velmoci a době konfrontace hrát vysokou hru(velmi vysokou hru !!) a na to musíš mít nejen charisma, ale i kontrolu ,,prostředků´´, jinak jsi bez toho nic. Stalin taky zmáčknul Trockého bandu a nechal jim podepisovat ,,vratky´´ nakradených peněz v obrovských sumách zpět do SSSR ze švýcarských bank, jinak by to jako stát proti fašistické Evropě nepřežili… Říkáš, že o V.Putinovi hovoří takto lidé co nejsou proameričtí… Jak jsi to poznal ? Nemusí být ani pro-američtí. Přece nejde o USA jako stát, ten je skoro mrtvý, politicky ho řídí jiní už dávno…

   • Robo napsal:

    1

    pre mňa Putin = Stalin (samozrejme s rozdielmi). Jeden od iedol svoju prácu za vojny a po nej, druhého máme možnosť sledovať teraz. Bez ktoréhokoľvek z nich by sme už boli total v …..

    Na Stalina by iste tiež každý chytrák vytiahol milión „argumentov. Myslené proti nemu.

    Ale takto sa nechať zmagoriť, ako Jop… Snáď je to len z únavy..

    • tomek napsal:

     Robo az s tym rozdielom ze Stalin isiel tvrdsie proti zradcom a kadejakym chazarkym svabom .

     • Robo napsal:

      tomek:
      – bolo tesne po horúcej vojne
      – prostriedky sú dnes „modernejšie“
      – že niečo nieje viditeľné na prvý pohľad neznamená, že sa to nedeje
      – Putinove kroky (rovnako, ako Stalinove) majú strategický charakter…dlhodobý..

   • jop napsal:

    už tu nepíšem, miestnym prispievateľom sa nepáčia moje názory.
    tu máš môj starý nepoužívaný mail altruista1@azet.sk
    nechodím naň, ale pozriem sa. Ak si chceš trochu pobesedovať, zajtra naň pôjdem.

 7. jop napsal:

  čo ty nazývaš, že Putin nechal zverejniť časť našich dejín?
  Tým myslíš to kratučké minútové video, kde hovorí o tom, že žiadne tatársko mongolské jarmo v rusku nebolo, že to bola občianska vojna?
  No a? Ja som kua o Tartárii čítal už pred 10 rokmi, keď tie informácie sa začali objavovať na internete. Vlastná žena ma mala za blázna. Až keď bola na prednáške nejakého profesora histórie, kde hovoril o písomnom jazyku, ktorý tu bol ešte pred Cyrilom a Metodom, až potom pochopila, že dejiny sú vymyslené, poprepisované. Prečo sa pre vás baranov stane pravda pravdou až vtedy, keď to budete počuť od nejakej kvúziautority, ktorú vy pokladáte za autoritu a stotožníte sa s jej názorom??? Filtrujte všetky infrmácie, robte si vlastný názor
  No a čo, že Putin povedal čo už vrabce na streche štebotajú. Čo to má spoločné s jeho miliardárskymi kamarátmi z džuda?
  To čo povedal o histórii nie je kontraargument tomu, že nekradol.
  Čo má Putin spoločné s naším Slovenskom, kde by sme boli alebo neboli?
  Slovensko pred Hitlerom zachránil Stalin, krvou ruských vojakov, tých si treba ctiť. Sme Slovania, mali by sme držať spolu.
  Putin je skorumpovaný multimiliardár, ale Rusov si vážim. Keby ich nebolo, boli by sme vyhladení. Putin nás nezachráni, zachrániť sa musíme sami, nie ďatlovať do klávesnice. Ďatlovaním sa nezachránime.
  Prestaňte si pliesť kroky ruských politikov s láskou alebo neláskou k Rusku. Politik bojuje o vlastné koryto, Rusko s tým nemá nič spoločné, len že ho každý kto môže okráda.
  Ty si vyberáš Putina lebo nechápeš, ja vidím Putina len ako menšie zlo, v porovnaní so zápaďákmi.

  • Ada napsal:

   Tak nám prezraď, kde je Dobro… :)

   • jop napsal:

    iba tam kde ho budeš robiť ty sám, a nebudeš čakať na nejakého záchrancu, ktorý aj tak nepríde.
    Musíš ale sám mať morálny hodnotový rebríček, či to je dobro len pre teba, alebo aj pre ľudí okolo teba, pre národ, pre slovanov …………

  • Marie napsal:

   Zajimalo by mne, jak jsi zjistil, ze je Putin multimiliardar a ze je zkorumpovany. Jaky mas k tomu podklady?

   Ja te za trolla nepovazuji, mas jine nazory, to ano, ale mne zajima, proc nevidis jeho skutky. Ty neodpovidaji zkorumpovanemu cloveku.
   No nic, pockam, co dolozis. Diky.

   • Robo napsal:

    Ahoj Marie, jop to píše. Píše, odkiaľ to má – z ruskej „5. kolóny“.
    Príde si sem, medzi rečou spomenie, že vie dobre po rusky. Spomenie, že prvý neuráža. Je si istý, že Putin je skorumpovaný..
    Pre mňa je to kombinácia viacerých trolov tu a som sám na seba trochu naštvaný, že som na neho vôbec reagoval..

    • Marie napsal:

     No, aha… ale 5.kolona v Rusku, to jsou zidi, opet, bohuzel.

     Ja to ctu na diskuzich. Na ruskych webech.

     A dokonce I tam byli pochybovaci o Putinovi, protoze se jim nelibilo, ze ty prislusniky pate kolony nevyhodi z vladnoucich mist a on na to odpovedel, ze je potreba, aby lidi sli k volbam a nevolili je, ze on je tam nedosadil.

     Ale soucasne poveruje lidi navrhy zakonu, ktere tu patou kolonu odrovnavaji, a dokonce I pres Ustavu, takze je docela mozne, ze se te pate kolone prave nedari ho zkorumpovat, a proto ho jako za zkorumpovaneho oznacuji!

     Vzdyt vis, ze zidi jsou hadi a Pravda je vzdy opacna nez to, co rikaji.

     Jak jsem jopovi napsala, dodej dukazy. Jinak jde o pomluvu.

     • Robo napsal:

      jop Ti dôkazy nedá, to je nám jasné všetkým! :-)

      Inak, samozrejme nepíše, že to má od 5. kolóny, ale je to proste tak.

      V tomto diele vyslovil aj Pjakin myšlienku, ktorá by sa dala parafrazovat viacerými spôsobmi.. Myšlienku, ktorá je veľmi pravdivá..

      Slovan tak nejak srdcom VIE rozlíšiť pravdu. Vie používať srdce. To bude to Svedomie. Zas sme pri ňom. Je to naša mocná zbraň aj naša najväčšia slabina. Ibaže už sme sa poučili..

 8. LIBUŠE napsal:

  Vy všichni,co máte připomínky proti Putinovi,Pjakinovi-viz
  jop—jestli si myslíš,že ti někdo skočí na tvoje řečičky-máš smůlu
  Taky jiní mají informace a navíc—oni nechávají za sebou viditelnou stopu–Přeji si,aby takových lidí bylo mezi námi více.Dějí se i jiné důležité události o kterých nemáš ani ponětí.A tak říkám–Ještě že tu
  je Rusko.Zjištuji,že dezinformace mění svou tvář.

  • Robo napsal:

   Áno, veď aj na hovinkach už píšu o Švédsku..

   Tento jop mi pripomina jjozefa.
   Aspoň už to nieje taký slaboduchý trolling, jak u jj alias bs..

 9. Justass napsal:

  No, nemyslím, že je potřeba filtrovat Pjakina nebo dokonce Putina. Myslím, že je potřeba filtrovat jopa. A to sice tak, že až do úplného zfiltrování.

  • Benzin Petrolejovič Naftěnko napsal:

   „Tady je zas v álejích nablito…“
   Ten Jop má víc rozumu,než vy všichni dohromady….Dejchejte z hluboka a vše si napřed řádně prověřte,než začnete hejkat,jako potrefené husy.
   Až čas ukáže,jak to bylo ve skutečnosti.
   Vzpomeňte na „Velkou listopadovou homosexuélní revoluci“,jak dvounohá dobytčata milionovými zástupy euforicky bučela a nejraděj by za vandráka s pivně/tabákovým dechem,v prochcanejch texyskách položila život….
   Dneska většina těch pošetilců se ani nedostala do fáze jako v tom vtipu,kde starej klečí s jednou rukou na špalku,v druhý drží sekerku a ptá se starý:“ty Božka,nevíš náhodou,která ruka to tenkrát zvonila těma klíčema ?…..

 10. jop napsal:

  pohoda, nemusíte ma filtrovať, nebudem tu viac písať. Žite si svoje životy a nech sa vám darí.
  Vďaka bohu že tu je Rusko, súhlasím, len ani bohovi nechápem, prečo dávate rovnítko medzi Rusko a Putina.
  Ak sa Rusko vzoprie, tak sa vzoprú ruskí vojaci, ruskí ľudia, nezávisle od toho, či sa vzoprie Putin.
  Rusko nie je Putin, a Putin nie je Rusko.
  Putin tiež robí kroky vedúce k upevneniu postavenia Ruska, ale tie kroky vedú aj k jeho osobným cieľom.
  Jediný hlavný rozdiel medzi vami a mnou je v tom, že ja nestaviam Putina na piedestál ochrancu Slovanov a Rusov, a vy máte moc zidealizované predstavy o ňom.
  On je politik, on robí politické rozhodnutia, ktoré nie sú vždy v prospech národa, a často sú v neprospech národa. Tak to robia všetci politici, tak to funguje.
  Prečo si kua myslíte, že on je jediný čestný, spravodlivý politik na svete???????????????
  Máte svoje názory, pevne sa ich držte. Nemeňte ich, vy predsa viete že máte neochvejnú pravdu, až naveky. Niekto verí v jedinečnosť boha, niekto v jedinečnosť Putina. Obaja sú svätí, vy to viete a žiadny iný názor nemá šancu voči vášmu presvedčeniu.
  No nič, skončil som, viac nereagujem lebo nie som trol.
  pekný víkend každému, okrem trolov.

  • Marie napsal:

   jope: mne nevadi, kdyz nekdo o mne mysli spatne a nikomu jeho mysleni nevezmes, ale kdyz neco tvrdim, tak to musim podlozit, protoze jinak jde o pomluvu. A proc bys utikal, kdyz mas pro sva tvrzeni dukaz.

   Kdyz doslo k sankcim proti Rusku, tak Putin I vlada si snizili platy, aby netrpeli jenom obyvatele. Zkorumpovani lidi jsou na prachy jako cert, takze toto mi indikuje, ze je poctivy.
   Dale, at si o nem mysli kdo chce, co chce, je viditelne uplne vsem, ze brzdi valku jak muze, viz Syrie. Kdyby byl zkorumpovany, necha Assada napospas, tj. padnout.
   Kdyby byl zkorumpovany, nevyzyval by Evropu, aby se k Rusku pridala v boji proti terorismu, a vime dobre, kdo je tim teroristou.
   Kdyby byl zkorumpovany, tak by nebylo zapotrebi, aby to o nem propaganda rozsirovala. Prave to indikuje, ze zkorumpovany neni.
   Podobna propaganda se jela I proti Fidelovi. Dokonce ho v NY Times vyjmenovali mezi prvnimi deseti nejbohatsimi lidmi sveta. A on se ohradil tim, ze chce dukazy, a pokud je nekdo predlozi, tak ze on se vzda vsech pozic, ktere zastava, vcetne stranicke. Dockal se nakonec omluvy, protoze list nemel zajem o zalobu.

   Jak rikam, dodej prukazny material, a pak je mozna diskuze, ted je to zatim jen vhozeni pomluvy, tak se nediv reakcim…

  • Ivana napsal:

   Jop
   Putin není Rusko a Rusko není Putin. To je sice pravda, ale polož si otázku „Co by bylo Rusko bez Putina?“
   Já ti tu otázku i zodpovím. Byla by z Ruska rozkradená země stejně jako to vidíme na Ukrajině. Prozápadní elity a oligarchové by všechno rozkradli a rozprodali západu. Z Ruska, dnešní světové velmoci, by se stalo množství malých bezbranných státečků. Putin podporuje ty oligarchy, u kterých má jistotu, že ty miliardy uloží do ruských bank a nevyvedou je do zahraničí. Dělá to naprosto správně a nějaké kecy o tom, že je zkorumpovaný, jsou úplně mimo mísu. Samozřejmě, že ti oligarchové, kteří pošilhávají po západu a rádi by ukládali své zisky do západních bank, ti prostě zuří a jsou proti Putinovi. Rádi by se Putina zbavili a je jim úplně jedno, že by tím podepsali ortel smrti pro celé Rusko.

 11. Definitiva napsal:

  Sú ľudia, ktorým je bohatstvo ukradnuté, nebažia po ňom, vyrastali a boli vychovaní v skromných pomeroch.

  Autocenzúra morálky im nedovoľuje využiť príležitosť na obohatenie, ak vedia, že tým druhú stranu poškodia a to aj vtedy, ak si to druhá strana nie je schopná uvedomiť. Toto je zásadný rozdiel medzi morálkou otrokárov a sociálnych parazitov v anglosaso židovskej civilizácii a civilizáciou Slovanskou.

  Slovania majú autocenzúru svedomia geneticky fixovanú aspoň niekoľkí máloktorí.

  O Stalinovi je známe, že odmietal osobné bohatstvo, žil ako askéta, vlastná žena mu pripomínala, že by tých peňazí mohlo byť viac, držal pod krkom elitu, ktorá bažila po buržoáznom luxuse.

  O Putinovi sa toho veľa hovorí, ale nikto nepodal žiadny konkrétny dôkaz o jeho bohatstve. Tiež vyrastal v skromných pomeroch a na prvom mieste je u neho šťastie ľudí, národ, štát a nie osobné bohatstvo. A keby aj zbohatol, tak mu to prajem, lebo by to bol jediný oligarcha, ktorý slúži ľuďom a štátu a chápe, že bohatstvo si nikto do hrobu nezoberie.
  Vedela to aj kresťanská cirkev, ktorá tisíc rokov podvodmi kradla cudzie majetky, ich zbraňou bolo vykliatie a odpustky a naši politici pokračujú v tradícii panovníkov a bez dôkazných listín vydávajú majetky pre cirkev dodnes. Pritom všetka evidencia majetkov v Uhorsku bola evidovaná cirkvou, absolútna moc nad kresťanskými dušami.

  Ak chcete pochopiť človeka, čítajte jeho životopis a stanete sa odolní proti Západným drístom. Vedieť a myslieť si, toto musíme rozlišovať pri každej informácii stokrát denne.

 12. Justass napsal:

  …“Jediný hlavný rozdiel medzi vami a mnou je v tom, že ja nestaviam Putina na piedestál ochrancu Slovanov a Rusov, a vy máte moc zidealizované predstavy o ňom.“

  Omyl

  Putin Rusko vytáhl z propasti dějin a Slovanům tím vzkřísil naději, že bude zachováno. Proto a jedině proto je dnes Rusko Putinem a Putin Ruskem. Takže ten piedestal si zaslouží. Kdyby tak učinil jiný, tak by si ho zasloužil rovněž. A že se ti zdá, že ne vždy činí vše ve prospěch Ruska, možná se ti to jen opravdu zdá a málo víš o tom, že politika je vždy jen uměním možného. A něco v danou dobu prostě možné není, stejně tak není možné aby Pjakin, ze stejných důvodů hovořil o všem na co ještě nedozrála doba.
  Tož asi tak jope.

  • weissbach napsal:

   „Putin Rusko vytáhl z propasti dějin a Slovanům tím vzkřísil naději, že bude zachováno. Proto a jedině proto je dnes Rusko Putinem a Putin Ruskem. Takže ten piedestal si zaslouží. Kdyby tak učinil jiný, tak by si ho zasloužil rovněž.“

   Ano, Justassi, to je zcela inteligentní a logická úvaha. Je třeba sledovat výsledek, tedy ovoce počínání. To vypovídá o realitě zcela neomylně.

   • Justass napsal:

    Dík

    • vilon napsal:

     nuž iskrí to tu. Ale ved dobre, jop povedal, že sem nepríde. Myslím, že nepríde ako jop. Napíše iný nick. Toto je na nwoo.org podľa môjo názoru nedostatočný technický level,ale ja stále zostanem pri jednom nicku. Čo sa týka Putina, tak Pjakin v jednom zo svojich rozhovorov uviedol, že Putin neriadi ruskú politiku sám ako fyzická osoba! Radí sa s určitým množstvom odborníkov, politológov aj vojakov. Ak niekto povie, že oligarchov, je to jeho názor. Pravdou je, že mnohé vyhlásené „západné“ denníky a časopisy v ankete o najpopularnejšieho politika uviedli Putina.Neodvážili sa ani sfalšovať výsledok.Nuž ale, niečo sa jopa súkromne opýtam, ked už dal nejakú adresu.

 13. viliam napsal:

  …tym virusom na vyhubenie ludstva chcel byt princ philip…to len na doplnenie …aj ked tu na zami teraz pije krv deti…pan valerij stale vie co hovori…ze nepovie vsetko je zatial stale v zaujme stada…

 14. jop napsal:

  nemám potrebu chodiť pod rôznymi nickami, ale keďže chcete argumenty a obviňujete ma z šírenia lži, odpovedám.

  http s://www.y outube.com/watch?v=RWzDhUE1oIM

  Nájdite si sami na Internete, ako kamaráti detstva Putina bratia Rotenbergovci sa stali miliardármi, keď sa Putin dostal do čela Ruska. Ich momentálny neoficiálny majetok je odhadovaný na 40-60 miliárd dolárov. Hladajte sami, počúvajte, filtrujte, sami si urobte názor.
  Ten jutub hore je váš štartovací materiál, počúvajte tie fakty o ktorých hovorí. Zamyslite sa či sa jedná o overitelné fakty alebo ako si vy myslíte len o šírenie lží piatou kolónou. Zamyslite sa nad dostatočnou a overiteľnou faktážou, lebo sú to ľahko overitelné informácie.
  Je to len jeden z mnohých odkazov s úplne konkrétnymi a všeobecne v Rusku známymi informáciami, ako Rotenbergovci a ich firmy dostávajú obrovské množstvo priamych objednávok od štátu, kde ceny od rotenbergvcov sú niekoľko krát vyššie ako ceny v Nemecku“ ceny na kilometer dialnice, ceny na kilometer plynovodov, ropovodov.
  Celé olympijské Soči postavili Rotenbergovci za také ceny, že Nemci boli šokovaní, že u nich by to stálo 3x menej. Odhad toho, koľko bratia zarobili len na stavbe infraštruktúry pre olympiádu v Soči je okolo 15-18 miliárd dolárov.
  Takže Putin je čestný politik, ale má kamarátov z detstva, ktorí sa počas jeho vlády stali multimiliardármi.
  On je čestný, šak on za to nemôže že jeho dlhodobí a možno najlepší kamaráti sa stali jednými z najbohatších ľudí Ruska.
  Bože, prečo ste takí naivní, čo sa týka Putina?

  Putin nie je Rusko, Putin je skorumpovaný šéf oligarchického klanu, ktorý sa potrebuje udržať hore. Lebo v moment jeho pádu to v Rusku (aj na Ukrajine) funguje tak, že nová moc jednoducho násilným spôsobom odoberá časť fyzických aktívov starej vládnucej moci. Preto sa počas vládnutia každý usiluje vyviezť aktíva na západ. No a západ samozrejme vidí, kam smerujú ročne desiatky a stovky miliárd vyvezených kapitálov Ruska.
  Takže navrchu sa všetci navzájom držia za gule a napriek tomu aj tak pri zmene vlasti noví násilím okradnú prívržencov starej vlády. Preto Rusi moc neinvestujú do ruských podnikov, možno až 95% podnikov ovládaných ruskými miliardármi je oficiálne vlastnených neruskými firmami, ale ktoré v skutočnosti vlastnia ruskí miliardári. Tým sa chránia pred priamym okradnutím, ale tak zároveň ničia celú ekonomiku.
  Absolútne drancovanie Ruska a totálny vývoz ziskov z Ruska. Absolútne okrádanie každého malého pracujúceho rusa.
  Tie peňažné toky sú západnými bankami sledované, takže áno, určite vidia kde majú Rotenbergovci kapitály, na akých účtoch.
  Robí sa to tak, že ak zarobíte, vyveziete kapitál, ktorý sa následne vráti do Ruska na skúpenie alebo postavenie nových závodov, ale oficiálne sa majiteľom stáva schránková firma západu, za ktorou stojí rus. Zisk zas ide von, lebo majiteľ je oficiálne západná firma.
  Rusko je v kolotoči tunelovania Ruska, ktorý nemá svetlo na konci tunela.
  Takže aj Rotenbergovci takto fungujú, tie toky peňazí sa dajú sledovať.

  Keď bola cena ropy nad 100 dolárov za barel, Rusko si vytvorilo obrovské zásobné fondy, malo tam okolo tisíc miliárd dolárov, ktoré boli kontrolované ministerstvom financií. Putin bol prezidentom, jeho politická strana mala potrebnú väčšinu v parlamente, tvorila vládu, ministri boli pod Putinom.
  Tieto obrovské fondy neboli využité vôbec v prospech ruskej ekonomiky, aj keď v ten moment sa mohla celá ruská ekonomika postaviť na vlastné nohy, lebo mala zdroje.
  Tieto informácie nemám z nejakých mojich vlastných výskumov, len som počúval stovky hodín vystúpení mnohých známych ekonómov, známejších ako Pjakin. Ktorí otvorene hovorili čo sa mohlo stať, konkrétne dávali cifry a argumenty ako to bolo. Putin a jeho vláda a jeho politická strana mohli podstatne Rusku pomôcť aby sa osamostatnilo ekonomicky, ale neurobili to.
  To neboli len nejakí televízni analytici čo to objasňovali, to boli bývalí aj súčasní ministri, to boli šéfovia fondu národného majetku, to boli veľmi známi ľudia, ktorí aj obhajovali Putina, aj boli proti Putinovi práve preto, že hovorili o tom, že Putin je tiež len figúrka medzinárodných bankstrov.
  Keď počúvate takúto besedu, máte priamu možnosť podľa odpovedí aj podľa toho ako viditeľné neodpovedajú posúdiť výpovednú hodnotu takejto informácie.
  Lebo keď mal Putin možnosť postaviť sa voči nadnárodným bankstrom, keď to zdroje umožňovali, tak boli všetci ticho.

  Putin je politik, jeho rozhodnutia vedú k tomu, aby sa čo najdlhšie udržal pri koryte, a ani náhodou nerýpol do tohto systému, kde sú najvyššie postavení nadnárodní židovskí bankstri.
  PUTIN JE POLITIK!!!!!! Putin sa nestavia proti súčasnému systému medzinárodných financií, ktorý ovládajú majitelia nadnárodných finančný spoločností.

  To je to, čo si o ňom myslíte vy, ale nie je to pravda.
  Vy Putina pokladáte za národného vodcu, ktorý robí všetko v prospech národa. Putin je iba politik.

  Národný vodca bol Stalin, jeho kroky zachránili rusov od zničenia nemcami.
  Národný vodca bol Hitler, aj keď jeho kroky boli riadené finančnými bankstrami, ale z pohľadu Nemcov bol národný vodca, lebo postavil ekonomiku na nohy, aj sa čiastočne vzoprel nadnárodným bankstrom.

  Putin sa nevzoprel nadnárodným banstrom, Putin je politik.
  Vy od neho čakáte kroky národného vodcu Slovanov, čo on nikdy nebude, lebo nadnárodní bankstri nepotrebujú žiadny superslovanský štát.
  Rusko nie je Putin.
  Mýlite sa všetci.

  Volám sa Rastislav Horváth, niekoľko rokov som pracoval v rusku, každý večer som mal na obrazovke ruský internet.
  Viem o ruských reáliach neporovnateľne viac ako ktokoľvek tu od vás, moje posudzovanie ruska a jeho reálií je na úrovni slušného analytika.
  Na to aby som videl tie reálie, nemusím mať prístup k tajným dokumentom.

  Všetky informácie mám oneskorené, z Internetu, takže predtým ako si vytvorím obraz musím najprv veľa toho počúvať a čítať, aby som netrepal.
  Moje súdenia sú pomalé, lebo mám iba verejne dostupné zdroje, a súdim iba na základe skutkov, výsledkov týchto skutkov a dejov.
  Nemám informácie aby som dokázal robiť predpovede alebo scenáre, ale dokážem s oneskorením vidieť reálie.

  Mýlite sa, Putin vás nezachráni. Putin je časť systému, on nie je proti systému, proti ktorému si tu na nwoo vymieňate názory.
  Ak bude vojna, tak sa musíte zachrániť sami.
  Ak budú v EU sociálne a náboženské konflikty, musíte si pomôcť sami.
  Ak bude v EU rozpad a totálna kríza, musíte sa spojiť a spolu vyjsť zo sračiek.
  Vy sa mýlite, všetci.
  Ostanete sedieť na prdeli, zle skončíte.
  Nikto vás zachraňovať nebude.

  pre tých pánov zo sisky, ktorí tu sledujete a kontrolujete všetky tieto detské a smiešne besedy medzi dikutujúcimi.
  Volám sa Rastislav Horváth, moju IP viete, moju adresu už viete.
  Ste v rovnakých sračkách ako všetci ostatní, vaše rodiny nebudú mať kam ujsť keď sa začne akýkoľvek problém v EU.
  Keď ste blbí tak pracujete proti sebe, pracujete na tých ktorí vás samých najprv odhodia ako nepotrebnú handru, tak vám treba.
  Ste rovnako smiešni ako miestni diskutujúci, lebo sa nechcete brániť, nič nerobíte.
  Ja som taký istý neschopný hlupák ako vy všetci tu, lebo robím rovnaké hovno na svoju záchranu ako vy tu.
  Rozdiel je iba v tom, že tí siskári čo to tu kontrolujete, na rozdiel odo mňa ešte aktívne prispievate k svojmu zničeniu, lebo vaša práca je smerovaná proti ľuďom. Vy ste však súčasťou nás ľudí. Bojujete proti sebe, proti svojim rodinám.
  To znamená, že kontrolujúci túto stránku siskári ste ešte hlúpejší ako my, čo len nič nerobíme. Lebo vy aktívne ničíte samých seba.

  S pozdravom

  Rastislav Horváth

 15. LIBUŠE napsal:

  Dal sis práci s přízpěvkem.CHci ti jenom připomenout,že RUSKO je velká země.Nebyla v nejlepším stavu,vše se musí dávat dopořádku v mnoha věcech.Ne nadarmo má Putin velkou podporu domácích lidí.To nepřichází samo od sebe.Musí dělat i nějaké kompromisy.Vůbec to nemá lehké.Ale má výsledky doma a to nemalé a zároven si získal uznání i ve světě.Nedívám se na něho jen z jednoho úhlu ,ale i z jiných stran.
  Je to člověk,který plní dané slovo,ví kam chce pozvednout svoji zemi
  a co je důležité velmi-záleží mu na lidechTo,že svým jednáním zároven pomáhá i jiným ti snad taky došlo.jop—-jinak si klidně piš svůj názor-já mám zase svůj

 16. Vlad napsal:

  Jop ….jakže jsi to napísal? Faktážou? :-))) Čeče to tě moc ve škole trollů trotlů nenaučili. Tvůj kilometrový příspěvek jsi taky zfaktážoval sám? :-))))))) Vole.
  Ahoj Robo, dlouho jsem sem nepsal, ale tento troll trotl mě donutil. Už dlouho jsem nečetl takové hovádko. To předčilo i debila Jinského. Že se vůbec těma trotlama zabýváme? Děs

  • Robo napsal:

   Zdravia, Vlad! :-)
   Rád Ťa „vidím“!

  • jop napsal:

   to je zaujímavé, ja som v svojom príspevku dával informácie, a vysmial som a urazil som iba príslušníkov tajných služieb, čo kontrolujú tieto smiešne nepodstatné servery.
   Ozval sa nejaký urazený Vlad. Čo ťa urazilo kamarát, snáď nie môj výsmech nad siskármi, čo to tu kontrolujú?
   Iný dôvod uraziť sa z môjho príspevku neexistuje.
   Takže ja som trotl troll, ale ty si urazený?

   Filtruje každú informáciu, filtrujte aj mňa, pozrite si tie videá a začnite sami hľadať ďalej a hlavne rozmýšlať. O taký rok, keď sa budete snažiť, pochopíte to čo ja.

   Koľko z vašich rodičov štrngalo kľúčmi?
   Aj vy ste štrngali a oslavovali tých na tribúne?
   To isté sa zopakuje aj s Putinom.

   Teraz k tomuto serveru.
   Samozrejme ste tu kontrolovaní, vaše názory sa dávajú do nejakého materiálu, potom do archívu. Nikoho špeciálne nezaujímate, ale siskári majú povinnosť takéto servery kontrolovať.
   Prečo sa ten váš Vlad, ktorý tu dávno nepísal ozval zrovna teraz, keď som urazil siskárov?
   Trafená hus zagágala?

   • Robo napsal:

    Trepeš dve na tri.
    K obvineniam Putina pletieš Fika a potom SISkarov.
    Všetko, len aby si zakryl, že dôkazy k tvojmu obvineniu Putina proste neexistujú.
    Jak píšem vyššie, kto je Slovan, vie rozlišovať srdcom.
    Ktovie kto si ty, jeden z nás iste nie.

 17. kolkobudeszit napsal:

  Žiaľ vážení sami sa prezrádzate kto ste! Žiaden protiargument ste nenapísali. Ak si myslíte, že miesto na výslní máte zabezpečené, tak sa mýlite. Selekcia rozhodne nebude podľa Vašich „zásluh“, alebo stupňa chápania, či nechápania alebo posluhovania, či neposluhovania. Ak sa nezobudia všetci na oboch stranách barikády nemáte šancu! Ak aj politici nakradli a „svoje“ majú v bankách, to znamená, že reálne majú NIČ.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!