SYRSKÉ VÁLČIŠTĚ 28.1.2016 – VIDEO A JEHO PŘEPIS

Syrian-Army-pushes-terrorists-27. ledna Syrská arabská armáda (SAA) se svými spojenci zabrala návrší Tal Hamad a Tal Koum na venkově Sheikh Miskeen, čímž rozšířila bezpečnostní zónu kolem tohoto města. Srážky s Al-Nusra, Jaysh Al-Islam a Svobodnou syrskou armádou (FSA) v této oblasti pokračují. Dalším očekávaným cílem ofenzivy loajalistů je město Nawa. Pokud jej Syrská armáda zabere, bude schopna pokračovat v postupu ve směru na Jassim.

SAA pokračuje po zuřivých srážkách v zatlačování ISIS z pole Západně od letiště Kuweires. Provládní síly osvobodily vesnici Wadi’ah s jejím okolím.

Syrské válečné letouny zaútočily na nejméně šest základem včetně výcvikových táborů na statcích v al-Tayibeh, As Sina a Barlehiya na Východním venkově města Aleppo. Syrské letectvo rovněž udeřilo na opevněné bašty militantních skupin na hřbitově regionu al-Anjlisiyeh a v al-Jandou.

Dělostřelectvo SAA s válečnými letouny těžce bombardovaly obranné linie militantních skupin a bašty u města Kinsabba v provincii Latakia. Provládní zdroje tvrdí, že militanti při těchto útocích utrpěli těžké ztráty na životech.

Ruští činitelé se údajně v severovýchodní Sýrii sešli s kurdskými činiteli k rozhovorům o vojenské koordinaci během možné ofenzivy kurdských Lidových ochranných jednotek (YPG) v Jarabulu ležícím na turecké hranici. Ruské Aerokosmické obranné síly už kurdskému postupu proti ISIS podporu poskytovaly. Avšak ruská mise posiluje povídačky, že Rusko upevňuje vazby s YPG a s dalšími ozbrojenými skupinami, jako jsou asyrské a arabské milice na severu.

Zdroj: http://southfront.org/international-military-review-syria-jan-28-2016/
3 Komentářů k SYRSKÉ VÁLČIŠTĚ 28.1.2016 – VIDEO A JEHO PŘEPIS

 1. Oto napsal:

  Podle počtu příspěvků to vypadá že by byla spíš vítána mapa válčiště evropského! A to s počty znásilněných a zabitých žen, pohyby divizí nukleárních fyziků a doktorů, postup silových útvarů a jejich úspěchy na náměstích, množství použité vody a slzného plynu …

  • Pepa z Depa napsal:

   Oto napsal:
   29.1.2016 (13.48)
   Podle počtu příspěvků to vypadá že by byla spíš vítána mapa válčiště evropského! A to s počty znásilněných a zabitých žen, pohyby divizí nukleárních fyziků a doktorů, postup silových útvarů a jejich úspěchy na náměstích, množství použité vody a slzného plynu

   presne tak ..

 2. Justass napsal:

  Myslím, že to není o počtu příspěvků. Tahle videa, resp. mapy bojů v Sýrii se prostě berou jako fakt o kterém netřeba diskutovat.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!