SYRSKÉ VÁLČIŠTĚ 29.1.2016

Militants-are-surrounded-in-Darayya-and-Mo’adhimiyahSyrská arabská armáda (SAA) se svými spojenci obklíčila militanty v Darayya a útočí na několik čtvrtí pod kontrolou Ajnad Al-Sham a Al-Nusra. Mezitím provedla 105. Brigáda SAA Republikánské gardy devastující tunelový útok na ústředí Jais al-Islam ve městě Jobar, při němž zničila tuto velkou budovu ležící u mešity Tayba. Vládní síly údajně zabraly četné domovní bloky u hotelu 4 Sezón a postupují na západ od Masjid Bila Al-Habshi v okrese sousedícím s Darayya.

Ajnad Al-Sham a Al-Nusra jsou syrskými silami obklíčeny jak v Darayya, tak v Mo’admimiyah, kdy ta dvě města už spolu nepropojuje žádná silnice. Tito militanti tudíž už nemohou manévrovat a měnit si zásoby a posily. Syrské síly mezitím militantům z Ajnad Al-Sham a ze Svobodné syrské armády v Mo’adhimiyah navrhly, aby v míru složili zbraně a vzdali se. Militantům zbývají ještě 4 dny na přijetí těchto podmínek.

Syrským vojskům se po zuřivých srážkách s militanty podařilo osvobodit město Bluzah v provincii Aleppo. Loajalistické síly dosahují v severozápadních částech Sýrie neustálých zisků, když se jim z tohoto regionu daří militantní skupiny vyhánět.

Ve čtvrtek zahájily militantní skupiny koordinovaný útok na kopec Al-Rawad v okrese Al-Baqaliyeh v provincii Deir Ezzur. Ofenziva militantů byla však odražena pomocí strategických náletů vedených jak Ruským, tak Syrským letectvem. ISIS během tohoto týdne zahájila série útoků na okre Al-Baqalieyeh, aby zabrala kopec Al-Rawad, to se jí ale nepodařilo.

Zdroj: http://southfront.org/international-military-review-syria-jan-29-2016/
11 Komentářů k SYRSKÉ VÁLČIŠTĚ 29.1.2016

 1. Oto napsal:

  Dejte sem raději evropské válčiště (viz můj komentář k minulému válčišti).

  • Adolf Balík napsal:

   Je to jedno válčiště, co se rozprostírá přes více kontinentů. V Sýrii je bojuje za Evropu a v Evropě probíhá pozvolná příprava na její přetvoření na něco stejně destabilizovaného jako Střední východ. Nelze to oddělovat. Úspěchy v Sýrii jsou i našimi úspěchy.

   • Oto napsal:

    Dovoluji si oponovat. V Sýrii se bojeje za všechno jen ne za Evropu! Pokud Asad spolu s Ruskem Sýrii vyčistí což se pravděpodobně podaří, nikterak to neovlivní fakt že budeme tak či tak islamizováni nebo zabiti.

    • Adolf Balík napsal:

     Porážka impéria na jednom bojišti narušuje jeho schopnost obstát i na bojištích ostatních, ba i samotnou schopnost dlouhodobě přežít. Naše šance se tím tedy zvýší.

    • tojefuck napsal:

     Nesouhlasim, jak to rekli zcela jasne, az skonci s nami, budou pokracovat u vas, oni se nezastavi, takze dokud bojuji tam, tak nejsme aktualni cil. Rusove a cinani bojuji v Syrii, proto aby oddalili boj u nich doma.

 2. konzerva napsal:

  https://www.youtube.com/watch?v=s_EjgyWeeWk&feature=player_detailpage nafilmovaná americká letadlová loď truman v perském zálivu iránským bezpilotním letadlem…

 3. jan napsal:

  Vážení.
  Je jasné,USA už schází ovládnout Sýrii Irán a mají komplet BV.
  Protože se toho nechtějí vzdát,bude přituhovat a je jen otázkou času,možná dost brzy,že dojde k tomu nejhoršímu.

 4. Karel 4 napsal:

  Čím více Rusové, Iránci, Hizbaláh a pravidelná Asadova armáda zničí muslimských povstalců, čím víc zničí konvojů s ropou do Turecka a tím IS odstaví od peněžních příjmů, tím méně zájemců se bude hlásit do řad povstalců. A když je vypráskají ze Sýrie a Iráku do pouště tak tam pomřou. Ti co budou v Evropě budou mít pomoc od koho ? Krom toho bude proti ním každý.

  • Ďuro Trulo napsal:

   Milý Karle IV!

   Židosionistickým bolševnofašistickým zrůdám coby majitelům světa a MMF i FEDu je u řiti kolik ropy se prodá v osmanském protektorátu a jak se na tom nabalí isisové, erdoganové a ostatní hajzli. Kdykoliv může zelené papírky s nominálem několika nul před i za rozhazovat muslimským stupidům z vrtulníků bez protislužby, protože islámské zrůdy od svého cíle likvidace bohatého a rádobysvobodného světa neustoupí, ikdyby musely tu neprodanou naftu všechnu vychlastat!!

 5. Ďuro Trulo napsal:

  Jediná cesta jak toto nebezpečí odstranit je odstranit beze zbytku jeho šiřitele a teď můžete začít tvořit rozsáhlý seznam koho se to bude týkat a pak začít uvažovat kdo a hlavně jak to provede. Svět se už posral a není cesty zpět, dokud se svět neočistí, bohužel to bude hrůza zvrácenější než všechny náboženské žvásty o apokalypse.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!