Orwellovská vize 1984 se naplňuje

??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????Jsme součásti té předpověděné „matrix“, nebo jsme skutečně tak zblbli, že si už nedokážeme ani představit dobu před 25-30 lety a připomenout si hodnoty, které vedly k přežití českého národa i za cenu „švejkování“? Vysoko nadstavenou laťku není nutno vždy přeskočit, lze ji nejen metaforicky, ale i reálně podlézt. Bohužel podlézání se stalo prioritou vtahu EU a ČR viz Merkel–Sobotka.

Fronty na knihy a banány v minulosti nikdo nezpochybňuje, i když ty na knihy byly podstatně delší. Během čtvrť století se Česká republika transformovala do „termitiště“, kde tradice, kulturu, vzdělání, skromnost a přátelství nahradil fetiš „žrádla“ a „mantry“ konzumerismu a péče o svou chatrnou tělesnou schránku. Standardně doporučované krédo. Žerte pět krát denně, jinak nezhubnete (v koncentráku zhubnul každý, až na ty s anorexií).

jak-zhubnout-diety-dieta-hubnuti-cviceni-bricho-3Maršála Kesselringa, iniciátora extra přídavků chleba, upečeného s těch nejjemnějších dubových pilin, který se jeho svěřencům zajídal, by ty dnešní moderní, supermarkety, lékárnami a generickými ústavy propagované metody zacílené na hubnutí a vylepšení postavy nepřekvapily. „Žerte pravidelně maso, uzeniny, a ryby neobsahující ani 60% toho, co je uvedeno na etiketě o zemi původu nemluvě. Žádné starosti. Postřehnete li, že ten oplácanec v zrcadle na vás sarkasticky zírá, nepropadejte panice. Běžte do fitka a začněte na sobě makat. Hlavně stehna, bicepsy, šíji a prsní svaly abyste vypadali jako Tarzan a hlavně nezapomeňte na anabolika a metrákové činky, což vám v současné IT džungli bude na hovno. Případně si přes internet objednejte nějaké ty americké zázračné prášky, které z vašeho převislého nácka udělají během několika dní valchu na praní, takže konečně uvidíte tu chudinku v rozkroku. Stojí to asi dva klacky, ale když prý to nevyjde, tak „money back garantee“. Trh se zázraky je téměř přesycen.

AHR2f5d10_obr1_Uzel_v_ordinaciMasáže a liposukce se slevou, kombajny na cvičení doma jen za 50%. No nekupte to! Prášky na erekci a výdrž dokonce propaguje naše nová TV hvězda Dr Uzel. Kupodivu o náplasti na zvětšení penisu o 5, 10 až 15 cm se zatím nezmínil. I vůči nadrženým artefaktům jako Šabatová, Pavlína Filipovská, Fišerová, Žilková, Kubišová, je až dojemně ohleduplný. Expert na sex zatím nedoporučil vibrační robertky na tužkové baterie, ani ty na monočlánky pro náročné. Snad příště, až MUDr dostane roli v nějakém podřadném seriálu a la Doktor Martin. Dočkej času, jako husa klasu, říkali naši moudří předci. Nebuďte proto překvapeni, když se na ČT objeví dvojice kuchařů Donutil-Uzel, aby vám ukuchtili žrádla podporující sexuální výkonnost. Doufejme, že co uvaří nesežerou  v přímém přenosu a o zbytek svého výtvoru se podělí s ministrem obrany. Nadržená Veronika to kulinářské gesto jistě ocení a „zobcovou flétnu“ na kterou ta chudinka celé noci fouká, ráda vymění za jiný nástroj a ty sexuální návaly do palice se částečně utlumí.

filipovskaS EU poslancem za KSČM to nedávno seklo. To se pochopitelně může přihodit řadě dalším, podstatně starším členům tzv. politické elity, kteří jsou ochotni za ty prachy sloužit až do roztrhání té ubohé, rozkládající se tělesné schránky. Kdo je dnes zvědavý na ty názory „fořta aus Austria“, senátora Sobotky, hodináře, zlatníka Sokola (80), který údajně vystudoval dálkově matematickou fakultu a ucházel se o post prezidenta? Kdo z těch současných čtyřicátníků má dnes nervy poslouchat ty bláboly konkrétních vládních poradců (toho Špidla, Sedláčka)? Nicméně sen nadržených a vlahých současných politických prostitutek je řešitelný. „Zemáku“, reklamního autobusu ČSSD, využít jako dopravní prostředek k jejich převozu do imigračních táborů v Německu, kde hrozí „testosteronová“ exploze. Zduřelá varlata nadržených Afričanů naše multikulti propagandistky (Němcová, Kubiška, Filipovská, Langšádlová, Šikulka, Vašáryová, Žilková) altruisticky ošetří a když se přidá Štětina, Pehe, Halík, Zlatuška a fořt aus Austria tak uvěří, že jsou v Alláhově nebi. Ten rozdíl mezi Alláhem slibovanými pannami a mixem impotentních fosílií budou velkoryse tolerovat. Hlavní je to pohlavní, říkával Rajko. Každá díra v nouzi čeká na ten ideální kolík. Na barvě nezáleží, hlavně aby se vešel a těsnil. Alláh akbar.
Foglarova „devadesátka“ pokračuje. Umělé řasy, umělé nehty, depilační masti a strojky jsou součástí plánů aby na nich, krasavicích inteligentních nebyl rozeznatelný ani chlup včetně řiti. Ty se prý odstraňují laserem (internet). Odchlupení ženských sexuálních orgánů, deodoranty, „intimní“ spreje, zbavily něžné pohlaví v podstatě feromonů, které mužské samce přitahovalo. Navíc někteří pitomci si penisy už holí. „Věstonická venuše“, symbol matky a nositelky plodnosti přichází nejen o vůni (scent), jedinečnost, individualitu a stává se členem stáda ostříhaných ovcí.
248x248-sex-dollV US už někteří muži praktikují a věří, že ideální milenkou je loutka z pryže v životní velikosti s vizáží Barbie, kterou si mohou oblékat, měnit jí nejen paruku, ale i elastickou (elektronickou) vagínu dle chuti. Dvanáct tisíc dolarů cash je hodně peněz. Je k mání na splátky a na leasing. Ta pryžová, nafukovací je prý vždy nadržená. Akorát potřebuje občas vyléjt. Pořizovací cena krasavice je ve srovnání s nějakou aktuální ženskou výhrou v loterii. Pryžová „Barbie“ nestárne, nemá migrény, nepije, nejí a hlavně nemá výhrady k bizarním sexuálním hrátkám partnera. Přesto prý po nějaké době začíná vrzat, na což se garance/vrácení peněz/ nevztahuje.

50105png-1044145_lgCo se to, do „hajzlu“, s námi stalo? Proklamovaný socialismus s lidskou tváří sublimoval do zhoubného nádoru tzv. EU multikulturalismu, a bruselská šlechta si neví rady. „Tante“ Merkel s tím obličejem rozvařené brambory nabádá své občany k toleranci a tlačí na veřejnoprávní media, aby nějako ty drobné prohřešky (znásilňování německých žen) ignorovaly. Je v klidu a ví, že mezi těmi sty tisíci imigrantů se nenajde úchyl, který by si to s „Tante“ rozdal. Je mimo nebezpečí, protože takový úlet by netoleroval ani Alláh. Nicméně nabízí se řada otázek. Co je za zrcadlem? Svazačka z NDR a pravděpodobně agentka STASI se po sjednocení NSR a NDR stala kancléřkou. Kráva, o které nikdo nikdy předtím neslyšel, pracovala i jako laborantka v ČSAV v Praze. Poté co se stala kancléřkou, kvality této bezvýznamné pomocné vědecké síly, stážistky v jednom z mnoha ústavu AV, zdůrazňoval opakovaně v ČT nepatrně sklerotický předseda této instituce, nějaký Prof. Doc. RNDr., plus DrSc a CSc za jménem, zkrátka titulů plná prdel, i když VUML zamlčel. Zdá se, že od té slavné „sametové revoluce“ přestala platit kriteria v udělování akademických hodností, což souvisí s akreditací soukromých a semi-soukromých vysokých škol.

Laik se ptá: Odkud se vynořili všichni ti vzdělanci, kteří ty své dlouhodobě utajované geniální vědomosti najednou uplatnili na těch pofiderních vzdělávacích institucích, kde za 50-60 tisíc ročně dosáhnete na pochybný titul MD, BC, JUDr, MA atd. a dostanete „job“ v privátním sektoru či ve státní správě? Placené židle, na kterých sedíte, vám zajistili plátci vašeho vzdělání na těch údajně prestižních univerzitách. Pocitu, že to co studujete je v podstatě na hovno a mrháte svým drahocenným časem, podlehnete jako většina. Dilema?

Co s tím „zkurveným“ životem? Nikdo neví. Náboženská dogmata a víry v Ježíše, Alláha, Višňu, Budhu, Thora váš spánek nezklidní. Jste v podstatě arbitrárními členy dění na modré planetě a to je  fakt s kterým se smiřte. Je pravděpodobné, že smrt je ekvivalentní vjemu, které jste prožívali před svým zrozením.

Uklidněte se a užívejte si toho zázraku, že jste se narodili právě teď a buďte vděční. Na ty hovadiny o posmrtném životě nevěřte.
178 Komentářů k Orwellovská vize 1984 se naplňuje

 1. Alena napsal:

  Tohle je prosím co?
  „Dík“ Adminovi za zveřejnění toho nesporně velice povznášejícího článku!!!
  To si opravdu myslíte že tady máme IQ tykve aby jsme se vyžívali ve vulgaritách?

  • proud napsal:

   Ach boze,do tech vytlemenejch ksichtu by se to tak krasne mlatilo a sledovaly se zmeny co by se s nima udaly,hmmmmm. :-)….Achchch,vulgarity rikas? :-))))))))))))))))).A ja rikam ze kazdymu co mu nalezi!

   • asparágus napsal:

    „…do tech vytlemenejch ksichtu by se to tak krasne mlatilo a sledovaly se zmeny co by se s nima udaly,hmmmmm…“

    Zřejmě nejsi „Člověk“ .! Jsi méně než zvíře ! Kreatura člověka ! Hnus … I prase je na tom lépe než TY !!!

    • Jaris napsal:

     Asparagus, Tobe zrejme chybi smysl pro spravedlnost, ze misto Merkelove a Sobotkovi nadavas docela cizimu cloveku. Vsechna zviratka vynech nebot i jedna zizala je uzitecnejsi nez ti dva gauneri na obrazku! Proud narozdil od Tebe to vidi a proto i ja se pridavam, ze tehle dvojici dobroseru Merkelova/Sobotka bych s gustem slapla take do usmevu.

     pise Proud, je treba zrovna tyto dva hochstaplery – Merkelova a Sobotka, potrestat. Take bych jim s gustem slapla do usmevu za ty vsechny podrazy a lzi, ktere denne vypousteji do eteru.

     • Jaris napsal:

      Oprava: Tyto dva hochstaplery – Merkelova, Sobotka je treba potrestat za podrazy a lzi, ktere denne vypousteji do eteru.

     • asparágus napsal:

      Co je to ta spravedlnost ? Je snad tak slepá jak je často znázorňována ,“ žena se zavázanýma očima s miskami vah“ ?

      Ne ne ! Spravedlnost je uplatnění karmického zákona ! Spravedlivý „soud“ je možný jen tehdy , když pronikneme k příčinám příčin všeho zla na světě ! … A věz , milá Jaris , že příčina všeho ZLA na světě pochází z lidské mysli !

      „Ach boze,do tech vytlemenejch ksichtu by se to tak krasne mlatilo a sledovaly se zmeny co by se s nima udaly,hmmmmm. :-)“

      To je názor , který ty , křesťanko , obhajuješ ? … ÓÓÓ jak jsi vzdálená Kristově nauce :-(

      • proud napsal:

       „Co je to ta spravedlnost ? Je snad tak slepá jak je často znázorňována ,“ žena se zavázanýma očima s miskami vah“ ?“ Ach ta „karma“ :-)))))))))))))))))).Stal ses obeti klamu,zadna neexistuje a zijes ted a tady!!! Potom to bude o necem uplne jinym.Pamatuj ze tresty,nebicka,peklicka,raje a podobny nesmysly jsou dilem cloveka,toho cloveka kterej chce ovladnout vsechny.Skutecnost je uplne jina.Nikdo te „potom“ trestat nebude,ani chvalit a odmenovat.A protoze zijes ted a tady,musis si poradek ted a tady delat sam,proto tu jsi!Ne se tetelit a nechat si kalet na hlavu s vidinou jakyhosi slibovanyho posmrtnyho odskodneni,budes zklamanej:-))))))))))))

       • proud napsal:

        Uvedom si,ze cely tyhle „uceni“,nabozenstvi,karmy,peklicka a raje maji ti kdo nas zotrocujou v malicku,velice dobre tohle vsechno co cpou lidem znaji a kdyby na tom bylo byt jen zblo pravdy,sami by se toho bali jako cert krize! Ale jak vidis,nebojej,proc asi? ;-).Protoze vedi ze jde o nesmysly urceny nam,k nasemu ovladani! Takze ono je to prece jenom o tom ziti tady a ted,o tom bejt Clovekem a ctit zakladni moralni pravidla se snahou abysme vsichni zili v co nejlepsim prostredi a co nejlip a snazili se to nejlepsi predat tem kdo prijdou po nas.Takze jak vidis,je to jenom a pouze na nas,kazdym jednom z nas.Zadna karma,zadnej panbicek. Vira je prima vec,sam verim,ale ve stvoritele,ne v policajta:-)

        • asparágus napsal:

         „Ach boze,do tech vytlemenejch ksichtu by se to tak krasne mlatilo a sledovaly se zmeny co by se s nima udaly,hmmmmm. :-)“

         „Takze ono je to prece jenom o tom ziti tady a ted,o tom bejt Clovekem a ctit zakladni moralni pravidla se snahou abysme vsichni zili v co nejlepsim prostredi a co nejlip a snazili se to nejlepsi predat tem kdo prijdou po nas“

         „Zadna karma,zadnej panbicek. Vira je prima vec,sam verim,ale ve stvoritele,ne v policajta:-)“

         „Kdyz tvrdim,ze je potreba nekomu poradne zkopat drzku,ver tomu ze vim o cem tocim!Protoze jinak a v drtivy vetsine zastavam umirneny stanovisko pomoci a pouceni..“

      • proud napsal:

       A mimochodem,nazvat me krestanem,zidem,muslimem,budhistou a podobne,znamena me urazit!!!Abysme si rozumeli :-),nenecham se zblbnout a zaskatulkovat,stojim nad vsema temahle „pavedama“,uzivam jenom svoji hlavu a svuj usudek!

       • asparágus napsal:

        „A mimochodem,nazvat me krestanem,zidem,muslimem,budhistou a podobne,znamena me urazit!!!Abysme si rozumeli :-),nenecham se zblbnout a zaskatulkovat,stojim nad vsema temahle „pavedama“,uzivam jenom svoji hlavu a svuj usudek!“

        Kdopak tě ty „mysliteli“ nazval „krestanem,zidem , muslimem , budhistou a podobne“ ? Ty jsi asi taky pernamentně zfetovanej !… Nic takového co ty píšeš jsem nezaevidoval :-) Kdo tě tak nazval ???

        „…nenecham se zblbnout a zaskatulkovat,stojim nad vsema temahle „pavedama“,uzivam jenom svoji hlavu a svuj usudek!“

        :-) „Vira je prima vec,sam verim,ale ve stvoritele,ne v policajta:-)“

        No ty jsi ale „hlava“ :-) … nemocná :-)

      • Meliv napsal:

       1)Ne zcela jsem přesvědčen,že je to vzdáleno Kristově nauce. Přece taky vypráskal kupčíky z chrámu, nebo snad ne? A kupčíky v tomto případě jsou politici, kteří kupčí s naším královstvím, královstvím, které kdyby to nebylo s vědomím Boha, by prostě neexistovalo.
       2) Udeří-li tě někdo……etc.etc. – prosím nezapomínat, že Bible je psána v podobenstvích. V případě kupčíků to ukázal v Bibli Ježíš tak, že kupčíkům (tím, že je vypráskal z chrámu) jim ukázal i svou druhou tvář. Každý máme dvě dvě tváře, tu světlou a tu temnou. Obě jsou naší neoddělitelnou součástí, potláčet tu temnou s rizikem, že ztatím i tu světlou (díky tomu, ž nevyužiju prostředků a schopností mi daných), není podle mne to „pravé ořechové“, jen nějaká hra na tzv. duc hovní postoj, nazval bych to s klidným srdcem maskou….howg, domluvil jsem :-)

       • Marie napsal:

        Jo a Vileme, ta podobenstvi, ve kterych je Bible psana jsou zamerem, aby se dala jakkoliv vylozit, protoze bylo zamerem ji pouzivat dlouhodobe. Jako nastroje.

        Proto ji zavrhuji. Kvuli te nekonkretnosti, kterou se autori prozrazuji…

       • Svobodný napsal:

        Každé zlo které se vydávalo za dobro bylo potrestáno v každé pohádce pokud nevěříte bibli. A podle Marie je bible zlý nástroj takže Ježíš byl součástí zlého nástroje a když ukázal kupčíkům svoji druhou tvář tak jakou jim ukázal tu špatnou nebo dobrou? Podle mně v tomto světě Lucifera(pokud to kolem sebe nevidíte) je vždy lepší klonit se k té světlé. Pokud Marie tak toužíte po důkazech tak mi dokažte že bible byla psána se zlým úmyslem. Já věřím že v dobrém i když mohla být zneužita ale přesto je jasné že když žijeme ve světě duality tak světlá je světlá a temná je temná i přesto že ostatní věci jsou barevné.

        • Bajbkracy napsal:

         „Rozdíl mezi ním a libertariány spočívá hlavně v přístupu k lidem jako individuím, nikoliv jako k součástem nějaké společnosti, s čímž souvisí i určité zbožštění státu a zákonů.

         Naopak nejrůznější anarchokomunisté, hipíci, pankáči a liberálové (v onom moderním přeneseném smyslu tohoto slova, se kterým se setkáváme nejvíce v USA) jsou na tom přesně opačně: Nezbožšťují stát a zákony, netouží upírat lidem cokoliv na základě jejich sexuální orientace, nejsou posedlí službou vlasti a nevnímají lidi jen jako příslušníky národů; na druhou stranu bohužel typicky nerozumějí ekonomii a neuvědomují si některé základní zákonitosti praxeologie.“

         I když odhlédneme od mých zkušeností a prostě se nad tím zamyslíme logicky, vyjde nám, že vysvětlit někomu základy ekonomie je v podstatě snazší než vymanit jej ze spárů NÁBOŽENSTVÍ – ETATISMU.“

         http://www.mises.cz/clanky/o-konzervativcich-hipicich-a-libertarianismu-1970.aspx

      • Marie napsal:

       Krista do toho vubec neplet, protoze to bychom se mohli dostat k blabolu, ze se nastavuje druha tvar,kdyz ti do jedne nekdo uhodi….

       Kraviny nad kraviny…

       Krestanstvi je vymysl. Existuje jenom prirodni zakon, ktery jasne funguje na principu akce a reakce.

       Takze tyto zmrdy, o kterych je v clanku rec, je potreba zlikvidovat, jelikoz oni s tou likvidaci zacali, takze jde pouze o naplneni uvedeneho prirodniho zakona. Muzes blabolit kolik chces, tomuto se neda uniknout. A nakonec k tomu stejne dojde, je akorat skoda cekat, protoze mezitim tyhle zrudy zbytecne zlikviduji dalsi lidi…

      • Jaris napsal:

       I Jezis fyzicky obracel stoly penezomencum a vypraskal je z nadvori chramu dokonce 2x. Farizejske a saducejske take castoval prislusnymi nazvy a pravem.
       Tak je to i dnes asparagusi. Clovek ma povinnost se branit a v tomto pripade tahle vysmata dvojice – Merkelova Sobotka zasluhuje prislusny trest, dle zakonu sve zeme. Ten je v prve rade za vlastizradu a jednani proti vuli lidu.

     • Miki napsal:

      Jaris, šlápnout do úsměvu p.Merkel=vylepšení designu o min.90% a to by jsi nejspíš nechtěla;-)

    • proud napsal:

     Kdyz tvrdim,ze je potreba nekomu poradne zkopat drzku,ver tomu ze vim o cem tocim!Protoze jinak a v drtivy vetsine zastavam umirneny stanovisko pomoci a pouceni.Coz se ovsem netejka zradcu a „nelidi“ ktery dobre vedej co delaj a to jsou zrovna tihle dva!

    • contumax napsal:

     asparágus

     Podle Tvý karmy budeš koněm a budou Tě lískat bičem…???

     A nebo budeš v Nirváně a úplně vyprázdněný …???

     Tam o to jde nemít v mozku nic…!!!

     Jen sobecké jájství…

  • Josef Švejk napsal:

   Nevyžívejte se ve vulgaritách, klidně přejděte do jiného podniku. Pokud nerozumíte psanému textu, objednejte si obrázkový časopis. Máte-li nepovznášející pocit, kupte si medvídka mívala.

  • Paul Durham napsal:

   di do prdele krávo, nebo za sobotkou, tam ti bude líp, ANO

   • tečka napsal:

    Jsi zfetovaný ??? Nerozumíš tomu o čem píše Alena ?

    • asparágus napsal:

     Není zfetovaný :-) Je to blbý nacista :-)

    • Jaris napsal:

     Paul zfetovany urcite neni. Pouze Alena sem jaksi zabloudila a neni zvykla na ostrejsi vyrazy, tere ji srazily do kolen.

     • asparágus napsal:

      Zřejmě byl „sjetej“ ! … Ty mne ale Jaris udivuješ ! Jako křesťanka přece musíš znát to ; „Člověka neposkvrňuje to, co vchází do úst, nýbrž co vychází
      z úst, to člověka poskvrňuje“ „Plemeno zmijí, jak byste mohli mluviti dobré věci, když jste zlí? Vždyť ústa mluví z toho, čím je srdce přeplněno. “ „Dobrý člověk z dobré pokladnice vybírá dobré věci, ale zlý člověk ze zlé pokladnice vybírá zlé věci. “

      „di do prdele krávo, nebo za sobotkou, tam ti bude líp, ANO“

      Paul Durham :-)

      • Paul Durham napsal:

       :-) vy pejzatci se poskvrňujete s křesťany vzájemně hezky ve 3/4 rytmu , takže di do prdele za „Alenkou“ ve 4. říši divů , můžete si tam vzájemně opakovat spisovná slova

       • Marie napsal:

        Pripojuji se… chvili jsem cekala, kdy se asparagus konecne projevi jako prirazeny, a dockala se…

        blabolove s citacemi, co neumi je ani pochopit, ale druhym cpat nikdy nezapomenou.

        Hadame se o nicem, protoze clanek je pravdivy, jde o pojmenovani viditelnych faktu, a je jedno, jakymi slovy. Jsou vulgarni proto, ze to svinstvo, co se deje proste jinak pojmenovat nelze a tecka.

      • Jaris napsal:

       i krestane jsou bojovnici pokud jde o obranu. K tem se radim i ja!

  • Justass napsal:

   Dáma by asi raději politickou korektnost – nemýlím-li se.
   No, ale když právě ona nás dostala tam kde jsme. A to ten článek vystihuje dost obrazně.

  • pepe napsal:

   Také nejsem nijakým vyznavačem vulgarismu, ale pokud chceme cosi nazývat pravými slovy/názvy, asi se jim nevyhneme, bohužel.
   Vulgarity v tomto článku, Vám paní Aleno, vadí víc než v těch u nás vychvalovaných „evropských hodnotách“?
   Myslím, že tento článek přesně vystihuje tuto vulgární dobu.

   • Jaris napsal:

    Umite si predstavit, jak by asi tento kriticky clanek na dekadentni spolecnost byl napsany jemnym a slusnym zpusobem? Asi by nektere vyrazy vypadaly velice smesne pokud by sly vubec „prelozit“.

  • Marie napsal:

   Proc mluvis o IQ ? To prece s vyzivanim se ve vulgarite nema nic spolecneho.
   IQ je schopnost vyhodnocovat situace a spravne reagovat na ne, ne?
   A ty se hrabes ve slovickach….mne se zase nemusi libit ta tykev a budeme se o tom bavit? Nebudeme. Jde o reseni reality.
   Ta realita, kdy si na nas vlady za nase penize pozvaly popravci cety, ktere nesmime ani zkritizovat, tak to je, nezlob se, ale sprostota jeste horsi, nez ta pouzita slova v clanku pana Deharse!

   A adminovi za ten zverejneny clanek posilam dik, bez uvozovek!
   Jsi dite matrixu, ktere zajima, ze jablko je krasne nalesteno jedovatym olejem a ji to staci…a dal uz nevidi, nezajima se, ze uvnitr je odporny cerv!

   Jde o obsah clanku, ke kteremu nic nereknes, protoze jsi ho nedohledla, zrovna tak jako toho cerva v jablku…

  • WIKINGER Petr napsal:

   ALENO PODÍVEJTE SE NA TOHO AUTORA DEHARSE.

   zdá se,že právě opustil klecové lůžko,kde ho udržovali při životě,protože ten anarchista nevěděl co s ním.Jak by mu slušelo,kdyby místo fnukání navrhl co dělat.
   TŠEBA.Já přátelé si jdu hodit kravatu a tak vás ušetřim čtení mých dalšich k ničemu nevedoucích makulaturních článků tzv.šrotu.

   • Marie napsal:

    Co delat, neni potreba navrhovat, protoze kdyz neni prijat ani popis reality, je to zbytecne.

    Lidi, kteri nemaji systemem vymazan z hlavy pud sebezachovy, tak moc dobre citi, co je s tim potreba udelat!

    Odchytnout tech par dementu, co nam to zorganizovali a vratit socialisticke zakony, protoze tehdy bylo lidem dobre!

    Ted maji nekteri majetek a financne si mohou cokoliv dovolit, ale stejne jim neni dobre!!!

    Zit dobre a mit se dobre jsou dve a sakra odlisne veci!

    Dokazete to videt?

    • Jarek* napsal:

     Milá Marie, máte v tom tak trochu zmatek. Ty Vaše socialistické zákony jsou z naprosto stejné dílny, jako ty kapitalistické. Vymýšlela je stejná „banda psychopatů“, která sepsala Korán, Mein Kampf I i Mein Kampf II a spoustu dalších sytémů včetně toho dnešního hrajícího si na politické strany. Tou „dvojkou“ se mimochodem řídila paní Merkelová. Dnes se obávám, že uhnula a zůstala napojena na státní elitu USA a to se ji stane zřejmě osudné. Ono by bylo dobrá zabrouzdat do historie, tam je klíč k současnosti.

     • Marie napsal:

      Jarku mily: mne nezalezi na autorovi, a z jake dilny co je, protoze dulezity je efekt. A tedy vysledek. Podle tebe byl vysledek, ze kazdemu se zilo dobre a nebyla valka malo???

      Kdyz jsem cestovala po svete, tak mne zajimaly tri veci: zakony te ktere zeme, cistota a jak se lidi chovaji k sobe ( ne ke mne, to neni ukazatel ).

      Vis, kdo mi vysel nejlip? Kuba. Ano. Vysla dokonce lepe nez CSSR, ve ktere jsem doma.
      Proc? Chovani lidi k sobe lepsi nez u nas a nemeli zakon, ktery zakazoval emigrovat. Kazdy mohl svobodne odejit ( po uhrazeni vzdelani). Vubec zadne dane a ani poplatky.

      U nas sice dane byly, ale zase jsme meli vyssi platy I z hlediska, co jsme za ne koupili. Takze tam odpadlo spousta administrativy, ci kontrolni cinnosti a take zadne podvody neprichazely v uvahu.

      • Jarek* napsal:

       No vidíte Marie. Nemám zhola nic proti lidem na Kubě, přestože jsem poznal Kubánce jak se chovali u nás a to jak na tzv. akademické půdě, tak mezi běžnou veřejností a nebylo to vždy tzv. košer. Ale Kuba s panem F.C. byl jeden z projektů G.P.,podobně jako je Severní Korea a sám F.C. patří do „malé skupiny nejvýše postavených jezuitů“ na planetě. To jen, pro pořádek, abychom si vyjasnili, jak jsou rozdány karty do hry s obyvatelstvem planety. Víte, se všemi státy na planetě se hraje takový jakýsi „mariáš“ podle pravidel, která jsou lidem tak trochu skryta. Já nehledím na hru jakožto nezúčastněný divák, já se snažím chápat její pravidla.

       • Marie napsal:

        Barevni lide celkove maji uplne jiny temperament. Na Kube se to projevuje v tanci daleko vice nez v bitkach, preletite 100 mil na zapad ( do Mexika ), a tam je to presne naopak. Malo tancovani, ale o to vic bitek.

        Bili lide jsou mene temperamentni, to je dano geneticky.

        Mne jde spise o ty zakony, jaky je kde poradek a jak se lidi chovaji k sobe, tu otazku temperament neresim, protoze pro lidi na severu od nas, jsou lide zase jini…

        A co se tyka toho mariase, tak ten, podle mne, zadne pravidla nema, protoze vidime, ze mezi nimi ( ucastniky ) jsou boje bez pravidel.

        Jak jsem jiz psala, mne nejde o jejich hru, ale o dopad na lidi, a na Kube se hraje s lidmi ferove uz od roku 1959. Maji vse, co potrebuji, ale nemaji majetek, coz se jim nelibi, ale zase nemaji se tedy o co prat, a o to jsou na sebe hodnejsi. Tam se ani v noci nezamykaji, bydlela jsem u lidi…

        Zato v Mexiku, o kterem se rika, ze je to krestanska zeme, se krade jako o zavod. O prvni kolo jsem prisla, druhe abych o nej neprisla, jsem si „vybojovala“ falesnou pistol a to treti, si vybojovala svymi nefalesnymi rukami, ve kterych mam prekvapive velkou silu a hlavne, mexici jsou mensi nez ja, takze mam nad nimi vyhodu, ikdyz jsem zenska..

        Kradou si I navzajem, proto ma drtiva vetsina lidi zamrizovany nejen dvere, ale I vsechna okna, a ja samozrejme, po spatnych zkusenostech, uz v zadnem dome bez mrizi setrvavat nehodlam, nebot neni mym pranim se prat…

        Porad se poukazuje na muslimy, ale pustit do CR Mexicany, rozkradou vse, ikdyz si rikaji krestane. Jenom jsem zirala, kdyz jeden vesel dovnitr a pred myma ocima mi sebral mobil a utekl.

        Zjednodusene receno, kde vladnou zakony podporujici zlodejinu, tam je I nasili daleko na vyssim stupni. A valka neni nicim jinym nez vystupnovanou zlodejinou…

        System, ktery zlodejinu nepovoluje, nepodporuje a tresta je dobry, a je mi celkem jedno, kdo je v cele. V tomto smeru si vazim I muslimske zeme, jez je nazyva Iran.

        Kdyz uz si lide nechteji vladnout sami a pristoupili na to, ze je nekdo bude ridit, tak by si meli aspon ohlidat to, aby nebyli okradani, protoze vzdy a vsude jsou to jejich penize, ktere jsou pouzivany na jejich vrazdeni ve jmenu cehokoliv…to neni podstatne, podstatny je tento holy fakt. Kdyz si to uhlidaji, odpadnou vsechny problemy, kterymi prochazime a misto toho, abychom se na tom shodli, dohadujeme se o nam nastrcene problemy zastupne, a je to nase chyba, za kterou platime.

       • contumax napsal:

        Jarek

        1***

  • eM napsal:

   Berte to s nadhledem. Není třeba se divit, že vzhledem k situaci vzniknou i články pod vlivem emocí, které zdánlivě působí ubohým dojmem. S některými slovy autora také nesouhlasím, ale mám pochopení pro jeho rozčilení. Bohužel to rozčilení nic neřeší, dokud znalost pojmů neumožňuje pochopení situace, a dokud člověk nepochopí že je třeba se učit a ne rozčilovat.

   A pro všechny, viděli jste někdy Putina rozčileného? Já ne. To je mimochodem jeden z projevů, že chápe situaci. Proto se nerozčiluje, a nebo minimálně.

   Pro Vás všechny rozčilené (durham, švejk, marie), korektnost odhazující (s tím souhlasím), a napadající a urážející kohokoli komu se nelíbí nasrané články, většina Vašich reakcí je horší, než příspěvek Aleny. Učte se, nebo zůstanete tak zabednění, jak jste.

  • cerna napsal:

   pssst – když někdo říká něco dobře, stačí mlčet a kývat

   • contumax napsal:

    eM

    Ne Putina jsem sice neviděl osobně se rozčilovat ale dám na to krk, že když je někde o samotě, že zařve jako lev…

    A navíc co to je za novou módu…???

    Tvrdit, že mám být bez emocí, to možná živí mrtvoly a těch vidím ve státní správě na tisíce tisíců…!!!

  • mimozemstanka napsal:

   pisou to alkoholici

  • contumax napsal:

   Alena

   Souhlas i nesouhlas…

   Myslíš si, že popisování všelijakých hyen a mocenských politických zločinců je třeba nazývat slušně…???

   Proč bych používal stejnou terminologii jako nacisté…???

   Dr. Mengele “ byl slušný “ a měl krásný hlas, zlatý obroučky na brýlích a po kapsách měl pro děti bonbóny…

 2. Vaclav Pražák napsal:

  Díky křestanské víře se máte jak prasata v žitě,ty prúsery začli až když lidé přestali věřit.Ve společnostech kde nastolil pravidla křestan(Kanada USA Austrálie a Evropa)je zcela normální mít teplou a studenou vodu,teplé bydlení s elektrikou a plnou lednici jídla a pití i alkoholu.Přístup k lékařské péči ale my si toho nevážíme a nadáváme na to!Ve společnostech kde není křesťanská a židovská víra,a je to víc jak půlka obyvatel planety lidé nemají vodu,umírají hlady a banální nemoci.To co dáváme zvířatům oni nemohou dát dětem.Měli by jste se už vykašlat na zpochybňování křestanské a židovské víry,to někam nevede a jenom tím skáčete na lopatu muslimům.

  • who cares napsal:

   ja bych spis rek ze vydobytky zapadu mame diky tomu ze bily lidi jsou jedinej typ na tyhle planete kdo se dokaze chovat jak lidi.

  • Marie napsal:

   Vaclave: ty tady nabadas k skakani na lopatu krestanske ci zidovske vire, ale vzdyt je to to same, protoze ta muslimska je pouze odvozenina od judaismu!!!!

   Uplne jsi vedle!

   Za socialism prevazovala nevira v bohy a lide zili dobre!
   Ty jsi to nezazil?
   Neni to o krestanskych pravidlech, protoze ta prave dostavaji lidi proti sobe!

   • eM napsal:

    Za socíka se měli lidi dobře? A o které zemi a kterém fungujícím socialismu to mluvíte?

    A že Islám je odvozenina judaismu? Ne, to opravdu není vtipné jestli to myslíte vážně.

    Než to budete rozebírat znovu, přečtěte si prosím, jaký je rozdíl mezi historicky zformovaným islámem a původním islámem. A přidejte ještě rozdíl mezi historicky zformovaným křesťanstvím a učením Ježíše. A pak taky rozdíl mezi judaismem a proroctvím Mojžíše.

    No a pak si taky nastudujte, co bylo pro koho určeno, a proč se to zvrtlo. Pak totiž neplácnete takovou kravinu.

    • Marie napsal:

     Za socialismu se lide dobre meli a nepresvedcujte mne o opaku, protoze jsem ho zazila. Zakony byly dobre, ve prospech lidi a dodrzovaly se. Vsechny zakladni potreby cloveka byly naplneny.Lide k sobe meli respekt, a proto byla nizka kriminalita. Vuyzivani jeden druheho byl trestny cin. Neexistovala ta silena lhostejnost jednoho k utrpeni druheho, jak to vidime dnes na kazdem kroku. Mluvim o sve zemi, Ceskoslovensku.

     A Islam je odvozenina od judaismu, stejne tak jako krestanstvi. Boha si vymysleli zidi kvuli ziskani sve nadvlady, proto tomu bohu vlozili do „ust“ svou vyvolenost. Krasne o tom jeden napsal uz v roce 1928 v New Yorku.

     Ja si vazne nepotrebuji nic cist o islamu, ani krestanstvi, ani judaismu, ztrata casu s vymysly.

     Vystacis si se soucasnosti, ktera dava odpoved I na minulost. Diktatura nadrazencu. Proto taky I bohy vymysleli jejich predchudci jako nadrazene.

     Jestlize se nekdo rozhodne verit v boha, automaticky prijima princip nadrazenosti, a to je zakladni problem boje mezi lidmi a je uplne jedno, v jakeho boha veri. Spolecnym jmenovatelem je bezvyhradna poslusnost a trest za neposlusnost.

     To je lidsky princip nadvlady.

     Kdyz pisete, ze si mam nastudovat, co bylo pro koho urceno a proc se to zvrtlo, to samo uz mne odrazuje, abych se tim zabyvala, protoze neni pro mne prijatelne, ze nekdo urcuje co je pro koho a pro koho zase neni.
     A I kdyby to nekdo urcil, tak ma za povinnost mne o tom informovat primo, a pak teprve muze po mne neco chtit. Na nejake knihy, kde si napise, vepise, pripise po celou dobu kdokoliv cokoliv, na to prdim, a jestli je nejaky panbu takovy ubozacek, ze si potrebuje vyvolovat lidi, kteri pak o nem budou moci lhat, tak at jde do riti….

     • Svobodný napsal:

      Jestlize se nekdo rozhodne verit v boha, automaticky prijima princip nadrazenosti, a to je zakladni problem boje mezi lidmi a je uplne jedno, v jakeho boha veri. Spolecnym jmenovatelem je bezvyhradna poslusnost a trest za neposlusnost.

      Automaticky přijímá pouze robot. Toto je krásný příklad jak vás matrix ovládá. Já jsem nikdy nebyl u žádného náboženství a ani v kostele a přesto jsem uvěřil že mám duši jsem snad proto automaticky nadřazený? Ne! Jenže systém nám říká že jsme každý individualita a přesto pokud někdo projeví svojí individualitu tak je hned srážen jako blázen, parazit a jiné urážky protože naše ego a systém což je skoro to samé ve skutečnosti vyžaduje uniformitu proto si paní Marie myslí že každý kdo něčemu nebo v něco věří je automatický nadřazený robot že uvěří pokaždé když mu někdo přečte nějakou knihu a né třeba proto že měl nějaký třeba spirituální zážitek. Paní Marie chce aby každý chodil stejně oblékaný a stejně mluvil i když za socíků se moc mluvit nesmělo protože individualita byla popírána stejně jako dnes. Hlavní příčinou bojů mezi lidmi není primárně náboženství ale ego které říká že to co nemám já nesmí mít ani nikdo jiný a proto se bojuje protože všichni chtějí mít všechno a raději to vezmou násilím než aby svoje vynálezy, a jiné užitečné věci sdíleli.

      • Marie napsal:

       Nema to logiku, co pises.

       A odtahl jsi mou myslenku jinam, ke svym domnenkam!

       Ja pisi, ze kdo se rozhodne prijmout viru v boha, tak prijima automaticky jeho nadrazenost (poslusnost je primo nadiktovana v krestanskych zakonech) a nadrazuje se I druhym, nevericim.

       To, jestli veris na dusi, nema nic spolecneho s tim, co popisuji.

       A necpi mi nejakou uniformitu, a uz vubec nemluv o tom, co ja chci, kdyz to nevis! Vnucujes mi sve domnenky o mne a na to nemas narok…ty duse…ja vubec nerikam, ze co nemam ja, ze nesmi mit ani nikdo jiny!

       Ja totiz otazku vlastnictvi nepripoustim vubec. je to holy nesmysl, protoze krom sveho zivota nevlastnis naprosto nic. Je zbytecne se o tom dohadovat. Ja tvrdim, ze na prostredky k zivotu ma narok kazdy, v tom je rovnost, a jestli to chces nazvat rovnostarstvim, to je mi jedno. A jestli ma nekdo neco, co si vyrobi bez zneuziti druheho, tak at ma. Mne je to jedno.

       Nemuzes tvrdit, ze vsichni chteji mit vsechno. Ty jsi se vsemi mluvil? To urcite ne, takze nezevseobecnuj, protoze tim popiras svou viru v dusi…

     • Ekklesian napsal:

      Občas zmiňuješ ten trest a poslušnost.

      Uvědomuješ si ale, že zmíněným trestem za neposlušnost nebude nic jiného než to co by nastalo i tak?

      Věřící v jediného a nestvořeného Boha si pouze uvědomuje některé souvislosti, které nevěřící opomíjí, či vnímá jinak. Případně to vnímá skrze závadnou nauku kterou přinesl zlý i když člověku třeba zrovna škodlivá nepřipadá (on si ale neuvědomuje co vyznává a jaký bude průbeh a cíl).

      Co se doporučeného studia týká. Nejsem si jistý zda lze takové studium (tedy poznání jiných lidí a zprostředkované dalšími lidmi) někomu doporučit.

      Víra i pochopení, to všechno je dar od Boha který si uvědomíš v okamžiku probuzení.
      Ty jsi se momentálně (lidsky) zasekla na vyvolenosti (nejsi sama, skončila na ní i většina těch co se považují za věřícího v Boha křesťanů – podle mne jsou to ti co uvěřili jen skrze slovo lidí a mnohdy navíc ne-vyvolených, tedy nepřijali učení a zvěst Ježíšovu, ale kdo ví co), kterou se nemá cenu zabývat protože je součástí až hlubšího pochopení toho že bez boží milosti bys nebyla kým jsi.

      • Marie napsal:

       Nezlob se, ale nedava to smysl, co pises. Nenajdu v tom logiku:

       „Uvědomuješ si ale, že zmíněným trestem za neposlušnost nebude nic jiného než to co by nastalo i tak?“.

       Napis to lopaticky, ja jsem neschopna to pochopit, kdyz pouzivas pored jen obecna slova.

       Vyloz to na prikladu, dik.

       Vira I pochopeni rikas, ze je dar od boha? Nesouhlasim. Pochopeni musi byt automaticke a ne darem, jinak jsme pored u rozdelovani lidi na ty, kteri mohou pochopit a na ty kteri nemohou, a zase je to o nadrazovani tech, kteri pochopi. To nejde takto s lidmi zachazet a pritom se honosit spravedlnosti. Rozumis mi?

       • Svobodný napsal:

        Paní Marie už si konečně uvědomte že člověk není robot a jestli je takové chcete mít tak bežte za Darpou at vám je vyrobí. Kdo tady vse zobecnuje jste vy. Říkáte že ti co pochopí jsou nadřazení jsou špatní ale kdo jiný to vysvětlí těm co to nepochopily?

     • contumax napsal:

      Achich Achich

      Zase bláboly od Velký M…!!!

   • eM napsal:

    PS: Jestli tu tím chcete oslavovat materialistický ateismus, tak by jste si ho taky měla nastudovat, protože to je stejná cesta do prdele jako historicky zformované křesťanství.

    • Marie napsal:

     Nikdo si nepotrebuje vubec nic nastudovavat! To, ze tady pro to agitujes, svedci jenom o tom, ze jsi zformovan na rozdelovani lidi, a to je spatne.

     Nemuzes mi nicim vymluvit znalost a funkci socialistickeho prava, protoze jsem ho praktikovala a podstatne je v nem to, ze nedovolovalo megazlodejinu a tim I valky. O lidi se system staral od narozeni az do smrti, a tento lidi pouze obral o prostredky k zivotu a ted je likviduje!!

     Co je videt, je videt, kamarade, a studuj si zkreslene dejiny kolik chces, zkusenosti mi nevezmes ani z toho systemu ani z jinych, kde jsem zila.

     Neoslavuji zadny materialisticky ateismus, protoze to jsou jenom slova o nicem, jak rikam, jedine rozdelovani lidi je na zlodeje a nezlodeje, pricemz ti zlodeji maji jeste podporovatele pouze z duvodu nadeje zisku, a ti jsou spolecnosti nejvice nebezpecni..

     • eM napsal:

      V podstatě s Vámi souhlasím, že většina pro člověka nezbytných věcí byla za socíka v lepším stavu, ale z principu to nebyl spravedlivy system stejne jako tento. Bylo to jen schovane za tim, ze lidi nestradali po tom nezbytnem. Jasne, byla ekonomicka prosperita, byla vetsi spravedlnost pro kriminalniky, ale lidi byli vetsine elit stejne u prdele jako ted. Jen byl ten system postaveny za jinym ucelem, a na jinem principu, ale v pozadi byla porad ta sama koncepce, kde lidem neřekli zdaleka vsechno, a par elit ktery nechali pricuchnout k rizeni si s nami vytirali prdel.

      Milerad Vam zopakuju at si nastudujete vic dejinnych fakt, ale nutit Vas nemohu, ani nebudu.
      Zrejme nechapete co jsem myslel treba o tech nabozenstvich/proroctvich; nerekl jsem ze nekdo muze rozhodovat co je pro koho, myslim tim to ze ty veci byli sepsany jako reakce na nejakou situaci, a za ucelem splneni nejakeho cile. Puvodni proroctvi bylo dobre, prepsana vec byla na oblbnuti a zakryti puvodniho sdeleni. Jedno bylo urceno pro zidy, jedno pro araby, a tak dale. Ten kdo rozumel tomu co to znamena, chtel to vyuzit, a zajistil ze to bylo ucelove prepsano aby tim podporil svoje podmanovani narodu. Verte mi ale, ze zidi to nebyli. Ty nekdo vymlel uplne stejne jako vsechny ostatni, akorat ze z nas delali otroky, a z nich otrokare, ale rozumeli tomu asi stejne naprd jako my. Narozdil od nas ovsem nemeli nikdy moc duvod to resit, protoze oni byli ti nahore, nebo si to alespon mysleli. Ale v podstate byli stejnymi uzitecnymi idioty, protoze loutkovodic stoji porad nad nimi.

      To vse lze nastudovat a dohledat, a vyhnout se tak omylu, kdy zijete v domneni ze za vsechno muzou zidi. Potom se Vam muze lehce stat, ze az budou zidi odstaveni od rizeni, tak spocinete v blazenem klidu ze uz se na svete cisto, a system jen vymeni vrchni figury za ty co neznate a prevlekne se, a v pozadi zustane stejny.

      O tom mluvim, a Vase idea materialistickeho ateismu, jak byl za socika a jak se tu pestoval za socika, byl sice par desitek let libivy, ale pripravil tu nasi republiku, jak vy rikate vase Ceskoslovensko, o mnoho idealu a hodnot na kterych tento stat a narod vznikl, a nahradil ho ekonomickou prosperitou, splnenymi plany, chlebem na stole a podprumernym ale dostacujicim duchodem.
      Nevim jestli jste si toho v tom sociku vsimla, ale matky s detmi mely sice co jist, ale kuchyn splaceli patnact let, a duchodci sice meli na najem, ale zdaleka jim stat nevratil to, co mu dali.
      Proste davali lidem jen najist, ale zadny zazrak to nebyl.

      Jiste, ve srovnani s dneskem Vam to pripada skvele, ale uvedomte si ze ani za socika nesundali zidovskou hvezdu z prazskeho hradu, a zidovske podhoubi ktere bujelo uz za prvni republiky, bujelo i za socika.
      Koneckoncu, sama jiste vite, ze mnoho elit ktere si hraly na dobre tehdy, se jen prevlekli a hrajou si na dobre dnes. Tak jaky je rozdil mezi temy systemy, respektive rozdil mezi temi zaklady, kdyz se na systemu prizivovalo mnoho stejnych parazitu jako dnes?

  • contumax napsal:

   Václav Pražák

   Díky ohánění se křesťanstvím a jinými slovy, zástěrkami trpí víc jak polovina ostatních národů po celý zeměkouli…!!!

  • proud napsal:

   Uz se zamysli s tim krestanstvim,clovece :-))))))).Vira je prima vec,vysvetlujici,ale nabozenstvi je naopak zcestny,kazdy jedno.Zkus se nekdy zamyslet uplne sam,nenechat se ovlivnit nicim,udelat ze sebe pouhyho nezucastnenyho pozorovatele,schvalne na co prijdes a jaky te napadnou reseni……

   PS: S tou bilou rasou to neni rasismus,ale jen cira dolozena pravda,diky ji je na svete pokrok.Ovsem to ze se ho neumi pouzivat s mirou a ze se zneuziva,to taky,je to ta druha strana mince.Nebejt bilejch,jeste obrazne „lezeme po stromech“ a mlatime se po hlavach klackama za ucelem rozmnozovani se.

 3. Rudolf napsal:

  klidně by z toho mohl být seriál, ale jako slušná facka západním hodnotám to úplně stačí.

 4. Jarek* napsal:

  Zmatečný článek. Autor přehání ve všech směrech, včetně vulgarizmů. Závěrečná věta je takovou třešničkou na autorem „vykáleném“ dortu.

  • Frantisek1 napsal:

   kompilace Sartra a becketta

  • Marie napsal:

   kde vidis nejaky zmatek? Ja nikde. Jde o presny popis toho, co vidis. A jestli to nevidis, tak sis dobrovolne zalepil oci a zijes ve snu, jako amici…

   • Robo napsal:

    Že je deharse vulgárny idiot, ešte neznamená, že má pravdu.
    Kupodivu..?

    • proud napsal:

     Eeh,a on ji nema? :-))))))))))

     • Robo napsal:

      Celá jeho séria o potope + posledná veta tu je iba popretie Biblie, nie popretie faktov.
      Tie vulgarizmy (cez mieru) chápem ako marketingový ťah, ktorý evidentne funguje. Lenže človek by si do pusy vidieť mal, inak škodí sám sebe.

      Takže vo finále nie, nemá, Proude.

      • proud napsal:

       Jeste i ty zacinej s bibli :-)

       • Robo napsal:

        Nejak často mi nerozumieš, Proude.
        S Bibliou nemám nič spoločné..

        • proud napsal:

         Asi nejak divne skladas vety Robiku :-)))

        • Robo napsal:

         „..iba popretie Biblie, nie popretie faktov“
         Neviem písať jasnejšie, potrebujem na Teba špeciálne školenie, západný vetru :-)))

         Mimochodom, musíme dohodnúť ten víkend nejak.. :-)

        • proud napsal:

         To jo,tesim se na tebe,bude sranda a dobre pokecame :-)

 5. proud napsal:

  Zajimavy nektery komentare:-))))).Jenze ono je to vsechno pravda!!! Kdo nepostrehl umyslne nadnesenou ironii a vulgaritu,toho je mi lito,ale je to kazdyho vec. :-)

 6. Flav napsal:

  Pro odlehceni momentalni situace presne akorat.
  Docela mne to pobavilo.
  diky

 7. Jan Jinsky napsal:

  Je to Deharse – sprosťák, který neumí psát. Další vylitá žumpa NWOO fekálií.

 8. petr366 napsal:

  Problém začal už se sufražetkama a pokračovalo to dál.Dnes nejsou muži mužmi ,ale babama s kulama ,nebo i bez.Tak jak je rozvedená máma ,úča atd sformovaly.Už staři čechové říkali .,,Běda mužům ,kterým žena vládne“Bílí chapi prostě v záplavě korektnosti a šíleného pohledu na svět vyměkli .

  • Marie napsal:

   A kde vidis, ze by zeny vladli muzum? Kecko. Ja vidim, ze muzsky vladnou muzskym a jeste k tomu je vetsina a tech vladnoucich buzikama…

   Takze kdo je zodpovedny za vase vymeknuti, kdyz si nechate nadiktovat vladou takove podminky, ze se neumite ani postarat o rodiny???

   Kdyby vladly zenske, tak nebudou valky, to si pis. A neodvolavej se na nejake kravy, co jsou trucem chlapa, jako „zelezna dama“, nebo sracka Merkel. Dat jim do ruk zbrane a rict strilej, tak to nedokazou, minimalne ty, ktere nekdy rodily, nikdy…to si pamatuj.

 9. Benzin Petrolejovič Naftěnko napsal:

  Tady je zas taky nablito,jak v těch álejích po poslední leči….
  Alenko,kupte si Čtyřlístek,ten je slušnej,ale nedívejte se pro jistotu na obrázky….
  Autorovi díky za výstižné shrnutí toho marasmu,ve kterém se brodíme,ale spoustě lidí to nevadí,zato kecy o něm jo,však se toho jednou jistě přežerou….

 10. black napsal:

  pěknej článeček jak svina

 11. Marie napsal:

  Pan Deharse napsal:

  Náboženská dogmata a víry v Ježíše, Alláha, Višňu, Budhu, Thora váš spánek nezklidní. Jste v podstatě arbitrárními členy dění na modré planetě a to je fakt s kterým se smiřte. Je pravděpodobné, že smrt je ekvivalentní vjemu, které jste prožívali před svým zrozením.

  Uklidněte se a užívejte si toho zázraku, že jste se narodili právě teď a buďte vděční. Na ty hovadiny o posmrtném životě nevěřte.

  xxxxxxxxxxxxxxxxx
  Naprosto vystizne! Ano. Jsme pouze k pouzivani druhych, kteri si na nas vsechny tyto lzi vymysleli, protoze pod jejich vlivem se nebudeme tomu pouzivani branit!

  Za clanek mu dekuji, protoze je perfektnim nastavenim zrcadla uplne vsem. A jak jsem uz napsala Alene nahore, nejsou to sprosta slova, co pouziva. Ta realita je dalekonasobne sprostejsi!!!!

  • eM napsal:

   S tou realitou souhlasím, ta bouda co na nás šijou už pár tisíc let je sprostší než jakékoli sprosté slovo.

   Je mi ale líto, že vás ty sprosťárny co na nás šijou naučili nehledat pravdu, ale jen zlost.

   • Marie napsal:

    ty mas pocit, ze sem celou dobu nepisi pravdu?

    • eM napsal:

     Tak pravda může být buď objektivní, a tu nikdo z nás určitě nepopíše vzhledem ke složitosti (když vynechám lidová pořekadla), a nebo subjektivní a o té se nemá cenu přít. Jednou jsem Vás osočil že nepíšete pravdu, a dodnes jste nařčení Zemana z židovské etnické příslušnosti nedoložila. Vzhledem k tomu že jsem Vás k tomu vyzýval několikrát, přinejmenším k objasnění důvodu proč si to myslíte, nebo zdroje informace, a dodnes nic, tak si můžu dovolit tvrdit že jste minimálně jednou nepředkládala objektivní pravdu. U názorů je to jedno, to jsou názory, tedy subjektivní pravda, ale tady šlo o pokus o objektivní pravdu bez uvedení zdroje, tedy značně nevěrohodnou pravdu.

     Tím ale netvrdím že neříkáte pravdu/lžete, spíš s Vámi občas nesouhlasím, notně ale ne vždy.

     Rozhodně o tom nemám problém diskutovat. A víte že většinou i slušně, neslušný jsem nebyl jen když jste napadala Zemana, který je pro nás momentálně objektivně výhodný, protože tahá tuhle republiku ze sraček. JE možné, že od určité doby přestane být jeho zájem i naším, ale nyní…

 12. Slonda napsal:

  K té poslední větě a pár komentům. No, já bych byl v těch ,,jistých´´ odsudcích bytostí mimo 3+1 D naší reality opatrnej.. Člověk má tendenci si se vším rychle poradit a pěkně to spláchnout do jedné stoky. Kolektivní vinu zvládáme na své ,,úrovni´´ bravurně. Mnohé debaty tohoto typu byly všude na netu v poslední době toho důkazem. Třeba na téma ,,podělaní Poláci´´(Zaprodanec Tusk v EU atd.), pak se zvolí jiná vláda příno v Polsku a hned znějí famfáry, jak jsou s námi… Nesuďme tak rychle, každému doma visí alespoň jedno zrcadlo :-). Víra versus náboženství se jeví prakticky jako dva manuály. Jinak článek popsal trendy jasně, trefně a nebral si servítky. To je fakt.

 13. Jaris napsal:

  Tento clanek presne popisuje degradujici a perverzni zapadni spolecnost. Dekadence se dnes nosi a lidi si ji casto pletou s devkou Demokracii. Zhyrala spolecnost je podporovana konzumerismem za cenu nehoraznych lichvarskych pujcek(novodobe otroctvi)a kulturou hollywoodskeho typu. Moc premysleni skodi a proto se nepodporuje. Pokud nejaky jedinec vyboci z rady, hned dostane kopanec, aby se zaradil, kam patri. A vite, kdo ma z toho nejvetsi radost? Samozrejme mezinarodni zid, ktery o to usiluje. Psal o tom pred sto lety H.Ford ve sve knize „Mezinarodni Zid“. A abych byla spravedliva tak mu v tom pomahaji vygumovani sabesgojove.
  Tentokrat je Deharse „spot on“.

  • Marie napsal:

   Naprosto presne, Jaris.

   Pproste parazit zmanipuluje lidi do konzumu v takove mire, ze se stane z nej taky parazit a spolecnost se uparazituje k smrti.

   Jsem presvedcena o tom, ze s civilizami pred nami to nebylo jine, a je uplne jedno, ze treba dosahli I vyssiho technologickeho rozvoje, to nema praktickeho vyznamu.

 14. OldNoe napsal:

  Domnievam sa, že článok v svojej podstate žiadnu novú informáciu nepriniesol. Pokúsil sa zhrnúť fenomén ktorý sa už dávno nazýva Kultúra smrti, s ktorým pôvodne prišla – napodiv – Katolícka cirkev. Keďže v jednom článku sa celý fenomén opísať nedá, chápeme autorovu bezmocnosť a z nej vyplývajúce – hádam ani nie tak vulgarizmy, ako skôr akýsi pokročilý argot. Čo sa týka tvrdenia, že za socializmu sa mali ľudia lepšie, tak to je hlboké nepochopenie. Pretože socializmus existovať neprestal, akurát sa presťahoval: z východu na západ. Teda glorifikovať socializmus a nadávať na tzv. západný životný štýl (i slová sa náhodou(?) podobajú: komunizmus – konzumizmus), je hlboké nedorozumenie. Marie! Opäť je mi potešením s Tebou nesúhlasiť v názore, že keby vládli ženy, nebolo by vojen. Jednoducho nemôžem súhlasiť, (aj keby som chcel), pretože práve ty si priamym dôkazom, že by to tak nebolo.

  • Žabák napsal:

   Lidi obvykle nevzpomínají na politický systém jako takový, ale na podmínky života normálního člověka. A ty podmínky ať si říká kdo chce co chce byly opravdu lepší, protože stížený přístup ke konzumu a turistice byl vyvážen starostlivostí státu, který nenechal své občany padnout.
   Je mi na zvracení, když vidím občany kolem sebe umírat jako bezdomovce v exekucích. Nejenom ve statistice, ale jako bývalé sousedy.
   Se zbytkem souhlasím.

   • weissbach napsal:

    „Je mi na zvracení, když vidím občany kolem sebe umírat jako bezdomovce v exekucích. Nejenom ve statistice, ale jako bývalé sousedy.“

    Přesně!

    • weissbach napsal:

     Je cosi shnilého ve státě, kde člověk chcípá pod mostem a obědvá z popelnice, zatímco ti, kteří v životě nepracovali berou plnými hrstmi nač nepřispěli ani hnutím prstu…
     K tomu, aby člověk skončil pod mostem dnes stačí rozvod, nebo ukradená občanka. Děs!

    • contumax napsal:

     weissbach

     1 ***

  • Marie napsal:

   OldNoe: no jestli ti dela poteseni s nekym nesouhlasit, tak to jsi docela ujetej normalu…v zivote mne tohle nenapadlo.. Pokud s nekym nesouhlasim, tak mu rikam sve duvody a snazim se o podkladani toho, co rikam.

   Ty tu potrebu nemas, protoze jsi nadrazeny, a necitis to u sebe, jinak bys dolozil sve tvrzeni, ze prave ja jsem primym dukazem, ze by valky byly.

   A tve tvrzeni, ze se socialismus prestehoval na Zapad, je holy nesmysl, protoze jsem zila oba systemy, takze o nedorozumeni jde spise u tebe.

   Zase postradam od tebe dolozeni socialismu v zapadnim systemu. Kdyz jsem prijela do USA, tak prvni veci, na kterou jsem denne narazela, bylo to, ze tam je vse uplne naopak.

   Za socialismu existovala mezi lidmi spoluprace, tam jenom souperivost.

   Doufam, ze mi odpovis argumentacne. Ne zase domnenkami. Ty jsou k nicemu.

   • Svobodný napsal:

    Zase postradam od tebe dolozeni socialismu v zapadnim systemu.

    A co třeba to že jsou lidé pronásledováni i zabíjeni za to že se snaží nám ukázat pravdu o těch co nám vládnou. Za socialismu byla jen spolupráce ale žádný donášení že? Žádný systém který je proti vyjadřovaní svých myšlenek a názorů mírovou cestou nestojí za obhajovaní. Je to to samé jako eugenika, nejdříve nás poštvali proti židům a cikánům a černochům a nyní je to všichni proti všem kvůli údajnému přemnožení lidí související s globálním oteplováním a tak je dnes člověk počítán v jednotkách CO2(kotlíkové dotace ale o továrních komínech nikde ani slovo) ale je to pořád stejná eugenika stejně jako je kapitalismus i socialismus to samé.

    • chachar napsal:

     A jéjda :-) Za socíku byla těžká cenzůra což je neoddiskutovatelná pravda ! Nežádoucí knihy byly zabavovány a ty , kdo je chtěli šířit , ty likvidovali … Lidé jiného smýšlení , ti kteří neuznávali „krvelačný“ materialismus , byli likvidováni !!

     Udávání bylo na denním pořádku :-) Já se občas stýkal s V.Hučínem a pak , v devadesátých létech , jsem se nestačil divit , kolik , že to svazků u STB na mne bylo vedeno :-) … Uvědomuje si vůbec Marie , co to vlastně obhajuje za systém ? „Socialismus“ = Démonický svět ! Ale Marie ho vnímala jako ráj na zemi :-) Trochu „žrádla“ , hodně práce a absolutní poslušnost a debilita !… Asi Marie nevadí , kolik „duchovních“ lidí , mravně kvalitních lidí , poslali ti „socialističtí“ vůdci (ďáblové) do lochu !

     Svobodný; 1***************************************

     • peter napsal:

      O akych mravnych ludoch pises,myslis tym ludi ako Havel a spol.?Ano boli ludia ktory pracovali za za zapadne rozviedky,ktore pracovali na rozvrateni systemu,tak po takych ludoch isli.A Ty si myslis ze v terajsom systeme nesleduju ludi ktory idu proti tomuto systemu?Tak sa zobud,akonahle by zistili ze niekto chce rozvratit tento kapitalizmus tak to by si videl ako by ludia boli pozatvarany a prenasledovany.A ze vtedy bola cenzura?A co dneska, neni cenzura?Velmi si idealizujes tento amerikanizmus a pre svoju nenavist k lavici si slepy.

     • Svobodný napsal:

      Paní Marie sice mluví o náboženství ale asi si ho plete i s duchovnem. Lidi co křičí My nechceme války a zároveň křičí zapomeňte na duchovno si vlastně protiřečí. Protože když budu věřit že po smrti něco je tak se budu snažit v tomto životě chovat co nejlépe abych mohl být případně odměněn:-) a neříkám že budu a že to tak je. Tím se mi zlepší i morálka a ani nebudu chtít válčit. A pokud bych po smrti mohl být potrestán tak myšlenka na to je pořád lepší než si myslet že po smrti nic není a všechno nám projde a tak můžeme vesele krást a zabíjet a tady se právě skrývá ďábel kterého nám zakryli.

      • weissbach napsal:

       „Lidi co křičí My nechceme války a zároveň křičí zapomeňte na duchovno si vlastně protiřečí.“

       To je, bohužel, smutná pravda…

       • contumax napsal:

        Weissbach

        Za 1***

       • proud napsal:

        To je nepopiratelnej fakt.Jenze je tu zaroven problem jako u vseho ostatniho,ruzny falesny guruove,cirkve a hlasatele,slunickari,karmologove a podobne,udelali si z duchovna kseft a hlasaj co jim paraziti nakukali a zase dal vesele blbnou lidem hlavy.To vsechno bude nejspis dusledkem toho ze se lidi odnaucili pouzivat vlastni hlavu,intuici,rozum a logiku a hledaj vsechno na podnose hotovy,ani o tom prilis nepremejslej a kdyz se jim to libi,vezmou to za svy a pak hajej neobhajitelny.

      • proud napsal:

       Porad na to vsude narazim.Vazne potrebujes jakoukoliv motivaci zvenci,at tady,nebo po smrti abys byl dobrym clovekem??! A potrebujes strach z trestu,aby ti to vydrzelo??! Zajimava logika:-))))))))))

       • Svobodný napsal:

        v podstatě ano je to tak tedy aspon já si to myslím:-) Samozřejmě že někomu stačí jako motivace že si řekne že chce prostě „pouze“ být dobrý člověkem ale proč by někdo nemohl zajít dál aby jeho motivace byla ještě silnější? Ale nejlepší je že dokud toerie evoluce zůstane teorií tak si můžu věřit čemu chci. chápeš mně? a pokud mi moje motivace pomáhá snadněji žít mám za to být obviňován i když je to celé třeba jinak? Podle mně u posledního soudu tam budeme stát pouze sami za sebe.

     • Marie napsal:

      nezajima mne kolik svazku na tebe nebo i na mne bylo vedeno, mne zajima zajisteni zakladnich potreb VSECH lidi at se svazky nebo bez nich.

      Asi jsi nikdy nemel hlad, jinak bys tady ten kapitalismus nemohl obhajovat!

      Za socialismu ho nemel nikdo…a ani bezdomovci neexistovali! Dneska z tebe udela bezdomovce kdejaky vychcany exekutor…

    • Marie napsal:

     Neodpovedel jsi mi na otazku, kde vidis socialismus na zapade. Jako celek, tak jako jsme ho prozili my!

     Misto toho sem hodis otazku pronasledovani a udavani, ktera, promin, ale nema souvislost se socialismem, ta se praktikuje uplne v kazdem systemu, jde o zpusob jeho obrany.

     Za socialism byla spoluprace, v kapitalismu je souperivost a donaseni neni vyrazem ani spoluprace ani souperivosti. Jde o vadu charakteru. Ovsem kapitalismus ji primo diktuje zakony! To za socialism nebylo.

     Napriklad na Floride jsem zapsala konkretni pripady, kdy zakon rika, ze musis nahlasit lidi, kteri kritizuji vladu, nebot jde o mozny terorismus. Steje tak je zakon na to, abys nahlasoval lidi, kteri mluvi proti zidum, protoze jde o trestny cin antisemitismu.

     TOTO jako povinnost ze zakona, nebylo nikde v zakonech socialistickych, to promin, ty jsem studovala, takze se mnou nedohadas.

     Jedine, co bylo zakonem zakazano, bylo organizovani lidi proti systemu. Kdyz jsem verejne nadavala na konkretni komunisty, nestalo se mi nic. Slo o svobodu slova. To, ze lidi se bali tech donasecu, je vec jina. Ja ne. Ale existovali, protoze I na mne donaseli. Dokonce I takovou kravinu, jako ze mne slyseli na stanici Dejvicka s nekym mluvit v anglictine. Nevedeli vubec o cem, ale nahlasili mne. No a pak, kdyz si mne zavolali na kadrove oddeleni, aby se mne dotazali, o cem jsme spolu mluvili, tak jsem se poradne a nahlas zasmala dotycnemu volovi: Ukaz mi zakon, ktery zakazuje rozhovory s cizinci. Neukazes, protoze neexistuje. Jde ciste o tvou zvedavost, a to jsem si myslela, ze zvedave jsou jenom baby. Takze co chces slyset? Splnim ti tve prani, jestli mi ho reknes…. A bylo domluveno…
     Ani neodpovedel..a ja odesla. A bez pozdravu, na dukaz hlubokeho opovrzeni jeho nadrazenosti.

     Pak ses zamotal s globalnim oteplovanim proc?
     To rozhodne nesouvisi se socialismem, ktery zajistoval lidem vse potrebne k zivotu, zatimco kapitalismus jim prave to vse potrebne bere, takze nemuze byt mezi nimi rovnitko…

     Vybral sis berlicky o nicem…

     • Svobodný napsal:

      ja jsem tam ale napsal že žádný systém tedy ani tento není lepší a kapitalismu ani socialismu se nezastávám. Bohužel to donášení a jiné věci souvisí s oběma systémy protože jejich vady nebo přednosti určují jaký systém bude. pak někoho napadlo postavit tyto systémy proti sobě a tím i lidi. A dokud si budeme hrát na nějaké -ismy tak se nikam neposuneme. Je to o vše o snižování populace všemi možnými prostředky tedy těmi ismy ale i eugenikou a proto ta podle vás berlička je to pořád to samé vraždění lidí..nejprve těch co to pochopily a pak těch slepých..jenže podle vás jsou ti co to pochopili špatní protože jsou údajně nadřazení a tak slepý zůstanou dál slepými. A nebyli snad představitelé socialismu také soutěživý?? Možná až bude mít vaše euro100 tak možná konečně bude ekologický:-)

      • Svobodný napsal:

       a mimochodem G.Washington prohrál téměř všechny bitvy ale víte kolik lidí umřelo v těch bitvách? A víte proč? ne proto že prohrával ale protože vydržel. To je to samé jako dnes udržet svět ve válkách a vydržet co nejdéle.

      • Svobodný napsal:

       vaše auto

   • peter napsal:

    Marie,zbytocne reagujes na ludi ktory su zmagoreny tymto systemom,a nehovoriac o tom ze pre nich je vsetko lepsie nez bol socializmus.vidiet co prinasal kapitalizmus cele storocie,ako vojny,hlad,biedu a zotrocovanie narodov do konca nevidia ani terajsie vojny vid.Irak,Afganistan,Lybia,Syria a podobne nevidia utrpenie tychto ludi lebo sa to ich bezprostredne netyka.Posielame nasich vojakov do vojen za zaujmy USA ale to je podla nich v poriadku.Ze media klamu a podvadzaju v mene cudzich zaujmov,ale je to lepsie ako za socializmu,hlavne ze bol socializmus porazeny a o to tymto ludom ide.

    • OldNoe napsal:

     peter – ďakujem za potvrdenie môjho názoru, že socializmus sa presťahoval na západ. Existuje totiž genocída totalitou a genocída vojnou. V poslednej dobe sledujeme ako existujú obe paralelne v podobe nielen vojen, ale aj koncentrákov: zjavne za Atlantikom a tajne v Európe. Kde sú vojny nemusím písať. Zatiaľ iba toľko.

     • Josef Švejk napsal:

      Člověk musí být mimořádně vnímavý, aby vnimnul přesun socializmu na západ.

      • Marie napsal:

       Myslis, ze te OldNoe pochopil? Urcite ne, protoze nepochopil ani Petera. Ten mu prece vubec nepotvrzuje jeho nazor, ze socialismus se prestehoval na zapad.

       Ze zrna nedela jenom cely klas, ale dokonce cele pole :-)))

       • OldNoe napsal:

        Marie, Švejk, pardon za odmlku, ale mal som veľa práce. Takže, nedorozumenie pramení v tom, že minimálne marie považuje socializmus za dobrý. Preto nemôže prijať myšlienku, že by sa mohol presťahovať na západ. Z uvedeného tiež vyplýva, že podľa nej (asi) ostal na východe. T. j. napr. v Rusku. Čím (nevdojak) podporuje propagandu jeho nepriateľov.
        Opačný názor tvrdí že socializmus (nazývaný tiež komunizmus) bol zlý, pretože je zodpovedný za (štatisticky) 70 000 000 násilne zabitých – často po ťažkom utrpení, ako i za morálnu devastáciu veľkej časti ľudstva. O zdedených génoch a vôbec, ľudskom genofonde ani nehovoriac. O tom, že komunizmus sa v podobe činnosti tajných služieb presťahoval na západ napísal napr. J. Frolík v knihe (aby som sa odvolal na českého autora) „Špión vypovídá“.
        Sám som prežil svoju mladosť v komunizme a vnímal som ho ako neslobodu, ako teror a zároveň ako chudobu pre väčšinu obyčajných tzv. bezpartajných ľudí. Tí nieže mali prácu, ale museli byť zamestnaní, pretože inak by ich zavreli. Za to dostávali žobračenku, z ktorej ako-tak skromne prežili. Ale iba doma. V zahraničí možno v kempingu
        Čo sa týka nespravodlivo uväznených, aj v našej rodine boli ľudia, ktorí trpeli v socialistickom koncentráku (Jáchymov), moja krstná v priebehu asi ročnej vyšetrovačky a na jej následky v base potratila svoje prvé dieťa, atď. Aj moji rodičia vedeli, čo to znamená chodiť v socializme na výsluchy. Sám som prežil mladosť v ilegalite – u Saleziánov. Tí mali na Slovensku vlastné (ilegálne) univerzity podobne, ako Poliaci počas okupácie. Samozrejme, neboli jediní. O živote za tzv. socializmu by som mohol napísať román, ale skrátim to. Po čase som pochopil, že socializmus a kapitalizmus boli dve skúmavky, v ktorých sa skúmali reakcie ľudí: ako budú reagovať v priestore regulovanej slobody a ako v totalite. Po r. 89 sa poznatky zo skúmaviek cielene zlúčili a po r. 2001 získali, pod iným ideovým krytím, nový náter. Tiež technika išla dopredu natoľko, že dnes už systém prakticky nepotrebuje udavačov. Na rozdiel od západu sa dnes v našich krajoch nachádzajú ľudia, ktorí predchádzajúcu totalitu glorifikujú (vraj ľudia mali prácu – naozaj smiešne. Prácu mali napokon i otroci.), ale i ľudia, ktorí totalite vzdorovali a nenechali si ňou zobrať čo len vnútornú slobodu. Obe skupiny spolu bojovali: jedni z pozície moci, druhí pod tlakom hrozby. V súčasnosti sú ohrození všetci: dokonca i strojcovia NWO. Jednoducho, naplánované scenáre na desiatky rokov dopredu fungujú bez ohľadu na mienku ľudstva, ktoré sa v súčasnosti nedokáže ideovo, dokonca ani kultúrne zjednotiť. Napokon, zjednotiť ľudstvo je takmer nemožné – napriek tomu – práve tam vývoj smeruje. Ale všetkého dočasu: najprv chaos, potom zjednotenie.
        Marie, predpokladám, že toto Ti asi stačiť nebude, ale na tomto fóre naozaj nie je na podobnú diskusiu dosť priestoru.

        • proud napsal:

         No vis,kdybys mi prozradil(samozrejme nemusis)jak jsi starej,nebo spis jak jsi mladej,mozna bysme raz dva vedeli kolik bije,nemyslim to vubec ve zlym,ale kdo socialismus alespon castecne neprozil ve veku kdy uz pracoval,ten tezko tyhle veci chape,nema srovnani a chut ty doby.Vari jen z toho co kde pochyti a to je zalostne malo,navic vetsinou dost prolhany…….

    • Marie napsal:

     Je to tak, Peter.

     Logicky je prece kazdy schopen si spocitat, proc ten socialismus vubec vznikl. Jako reakce na kapitalismus, ktery provadel vse, co popisujes, a prave proto byl presne opacny. Prave proto se zlodejum sebralo, co po staleti nakradli a rozdelilo lidem, protoze tim se pokracovani zlodejiny a vykoristovani lidi zablokovalo.

     A byl klid a hlavne mir! O ten mi jde nejvice.

     Chci mir, protoze jinak ten zivot nema smysl vubec zadny. Narodit se a byt zavrazden pro neci potrebu vlastnit nevlastnitelne. Majetek neexistuje, to je jenom vyplod fantazie.

     Planeta patri vesmiru a vse na ni je pouze k docasnemu pouzivani, vsichni dojednoho zemrou, tak na co si to hrajeme na nejake falesne vlastnictvi.

     Vlastnictvim cloveka jsou jeho prozitky a je potreba se starat, aby byly co nejlepsi a prat je I druhemu, to je to prave bohatstvi. To nikomu nevezme ani zadna zaplava, ale to falesne bohatstvi uplne snadno a kdykoliv….

     A jeste kdyz se musim divat, jak se lide rozdeluji na uspesne a neuspesne a nebo doknce o druhych rikaji, ze jsou socky, tak to je oblak dotykajici se demence u techto lidi, kterou jsou schopni vubec uvedomit, takze jaky je rozdil mezi temi, co veri v bohy a ziji v jejich vlastnictvi atemi, co veri ve vlastnictvi majetku ci penez….pored je to o odklonu od reality dane prirodou, ktera na zadnem vlastnictvi nestoji, naopak…

     Vznik zivota je o spolupraci, at to nekdo chce videt nebo nechce. Nejde o spolupraci ploditelu, ale o spolupraci te spermie s vajickem. Neda se to odkecat, bez te by tady nikdo na svete nebyl.

     A plod neroste nekde volne na mezi, ale chranen, po celou dobu v tele, proto I ten zivot musi byt chranen I po narozeni. A ne likvidovan kvuli falesnemu pocitu vlastnictvi neceho. Je to proste uplne nekde jinde ten svet, postaveny na hlavu!

     A jeste ted mame byt vyvrazdeni vsichni kvuli dementum, co pri pocitu falesneho vlastnictvi se citi bohy nad nami… a jeste za pomoci zblbych lidi do neexistujiciho vlastnictvi…

     A jeste chteji, aby k nim byli normalni lidi slusni…to proste nejde!
     Nelibuji si ve sprostarnach, ale stojim si za tim, ze slusnost je na miste ke slusnym…jaka akce, takova reakce…

     • proud napsal:

      „Logicky je prece kazdy schopen si spocitat, proc ten socialismus vubec vznikl. Jako reakce na kapitalismus, ktery provadel vse, co popisujes, a prave proto byl presne opacny. „………..Nooo,Marie ono tak neni,protoze hodne obecne receno,socialismus je dite kapitalismu,respektive primo sionu,oni ten pokus zavedli i ukoncili……..a porad se dost diskutuje o tom co proc a jak…….

      • Marie napsal:

       proude: cilem sionu byl komunismus, pamatujes? Dostat pod kontrolu veskery majetek lidi.

       Rusko jim to po 2.svetove valce zvratilo v socialismus, tj. vybrali si z toho, co bylo dobre, ale komunismus nepokracoval. Naopak. Mohl jsi vlastnit pudu, domek, zahradku, chatu. A vyvlastneno ti to mohlo byt jen v pripade obecneho zajmu, tj. kvuli silnici nebo stavbe verejne prospesneho objektu, napr. elektrarny, apod. A dostal jsi nahradni byt plus odskodneni za stavbu nebo nahradni pozemek.

       Musis se divat na socialismus z hlediska zakonu. Je pravda, ze si zidi se zlodejinou neskrtli! Kradez byla vice trestana nez vrazda, tedy velka kradez, konkretne za zorganizovani prepadeni posty nebo sporitelny bylo 25 let vezeni. A vlady nekradly, kazdy mel tak maximalne vilu a lepsi auto…

       A hlavne musis videt, jaka byla zahranicni politika. Kdyby u nas vladli sioni, tak by nase zeme nepodporovala Palestinu!

       A socialismus zanikl zradou Gorbacova, ten naletel na sliby, ktere mu ale nevyplnili a on zdrhl do Kalifornie, videla jsem, kde bydli… pod ostrahou, mel sakra strach, aby ho nekdo neprisel za tu zradu priskrtit…

       Socialismus lidem daval a nestihal zbrojit jako USA, ktere davaly lidem prd, naopak zpoplatneny i kazdy zub…

 15. Svobodný napsal:

  Všechno je to o penězích, všechno, není to o lásce. Lidé stále nevěří tomu že kdyby přestali platit daně a přestali chodit do práce a přestali dřít na nesmyslech jako jsou třeba auta a místo montoven by byli sady a pastviny že by nebyli paraziti naopak by byli těmi kdo ten zvrácený systém ukončí. V tomto systému se nejlépe přizpůsobily právě ti nepřizpůsobivý. A ti druzí co jsou přizpůsobivý, pracovití a jinak šlechetní na ten svůj systém stejně nadávají a pak příjde muslim který to celé může zničit a oni ti přizpůsobivý pak ten svůj zvrácený systém ještě brání:) Samozřejmě i já odsuzuji co se stalo ženám v německu. Braňme tedy pouze lidi, naše rodiny ale né systém. Systém po nás požaduje abychom svoje ego a frustraci zaměřili na ty „nepřizpůsobivé“ protože ti jsou pro systém hrozba a né dělník na lince. Proč myslíte že bezdomovcům se nabízeli byty, no proto aby je měl systém pod kontrolou a pak je tu otázka proč spousta bezdomovců kolikrát odmítne i ubytování v zimě? Víte proč? Protože svoboda je k nezaplacení i když můžete zmrznout.

 16. g napsal:

  celý deharse je jedna žumpa

  • Marie napsal:

   Plesk…mezi kravou, co jde po silnici a upadne ji to hnede od zadku a tim, co jsi prave napsal, neni vubec zadny rozdil…

   Fungujes na principu cernobileho sveta, a proto rikas „jedna zumpa“, tedy equivalent barvy cerne… hehe. Svet je barevny, jestli jsi to jeste nezaregistroval, tak se zkus rozhlednout…

  • Jaris napsal:

   g;
   V mnohem s Degarsem nesouhlasim, ale tohle je jeho prvni clanek, ktery lici zivotni styl zapadu naprosto presne a se kterym souhlasim.

 17. Liška J. napsal:

  Zase článek o ničem a o zavražděnem soudruhu Ramzdolfovy nenapíšete nic.

 18. konzerva napsal:

  Jinak v mailech chodí vzdělání a koho to byl synáček soudruha Schulcze z EU….synáček jednoho z velitelů SS koncentračního tábora Mauthausen…Berlusconi vrať se měl jsi asi pravdu….

 19. proud napsal:

  ….“ti kteří neuznávali „krvelačný“ materialismus , byli likvidováni !! „…………. :-))))))))))))))))))),ahaaa,a proto bylo vzdelani na urovni,od jesli az po vejsku,a veskery zdravi,ZADARMO!A to jsem jmenoval jen zlomek :-))))))))))))))).Jisteze bylo i dost veci na nakopani pozadi,ale ty stacilo v 89 opravit,misto zboreni vseho a zavedeni zumpy!

  • Marie napsal:

   Naprosto vystizny argument, dik.

  • Svobodný napsal:

   vzdělání na úrovni? a jak to že dodnes člověk neví co je vlastně za bytost a jaký je jeho účel nebo role v tomto světe? ale z toho si nic nedělej to se neučí ani dnes

 20. Ivan napsal:

  Su to bruselski mrtvi chrobaci…

  Ked im spomeniete, ze exodus sposobli svojimi krvavymi paprcami samotni zapadni genozlocinci vrazdenim a znicenim statneho fungovania Libye, Iraku, Syrie atd…., tak sa tvaria, ze nic nepoculi, ze nic nevedia, ze nie su za nic zodpovedni…

  Ked im pripomeniete, ze na Majdane v Kyjeve dna 20. februara 2014 ostrelovali a vrazdili najati profesionali zo striech budov v rukach majdanistov, kde sa do budovy vpustali a registrovali len preverene osoby a ze Ashtonova, ktora sa o tom dozvedela od ministra statu EU a slubila vysetrenie…, tak sa tvaria, ze nic nepoculi, ze nic nevedia, ze nie su za nic zodpovedni…

  Ked im spomeniete, ze Rusko raznym odporom proti teroristom z Kyjeva, ktori sa uz prepravovali na Krym, kde mali krvavo potlacit pokojne demonstracie proti zakazu pouzivania ruskeho jazyka…, tak sa tvaria, ze nic nepoculi, ze nic nevedia, ze nie su za nic zodpovedni…

  Cely parlament EU a celu Europsku komisiu treba po jednotlivych clenoch, nazyvat MRTVI CHROBACI…!

 21. weissbach napsal:

  Orwell
  Prima:
  „Moderátorka připomněla, že šéf ANO Andrej Babiš v létě řekl, že Stropnický by byl dobrým kandidátem ANO na prezidenta.“

  ANO Bude líp…. Kdo si může dělat o tom Babišovi nějaké iluze? Děsí mě, že jim to do urny někdo uvažuje hodit..

  • Eschatolog napsal:

   Mne uz nedesi nic ve spolecnosti, ktera odmita videt, slyset, rozumet, citit a myslet. Ve spolku jedincu, kteri se chovaji jednorozmerne v trirozmernem svete, nema smysl se desit, jediny smysl, ktery ma smysl, je pruzkum trojrozmerneho sveta.
   Bytosti nizsich rozmeru necht dojdou svych linii ci ploch podle sveho gusta.

  • Josef Švejk napsal:

   Lid si osvojil rčení „Vytrvalost přináší růže.“ A tak posledních 26let vytrvale volí ty, kdo jim ty růže přináší. Jestliže momentálně tíhnou k ANO Bude líp, pak to vyjadřuje jejich pevné přesvědčení, že se konečně budou mít líp, alespoň tak, jako s Klausovou neviditelnou ruku trhu, Tupolánko-Nečasovou síťovkou, novou krví VV, Kalouskovou klidnou sílou i ozubenou pleší. Jediné čemu se musí pečlivě vyhnout, jsou komouši. Ti by totiž ihned zavedli totalitu, nedostatek banánů a toaletního papíru. Dokonce by možná i uzavřeli hranice, takže naši barevní spoluobčané by nemohli svobodně brouzdat po svém chalífátu a paní presidentové Žilkové by se na hradě mohlo přihodit sexuální strádání.

  • f.s. napsal:

   taky jsem to už slyšel , ale prezident strop-nicky, no tak to jsme v zadnici

   • Marie napsal:

    Stropnicky je jeste blbejsi nez Zeman… z prdele do riti… jak se rika….

    Bojkot voleb je nutny. Ale lidi zase budou vybirat z hoven jenom podle mensiho smradu…

    • eM napsal:

     Proto říkám pořád, nastudovat řízení, a vše k tomu potřebné, a změnit základy systému. Volby toho moc nevyřeší.
     Momentálně je to pro mne ale asi ND.

 22. pepe napsal:

  PEPE.nevim jestli jsi malinko tvurci ale vydavat se pod mim jmenem je vcelku nechutne.tak si treba pozmen pismena.dik

 23. Dingo napsal:

  Marie se umí slušně chovat jenom na srazech ruských teploušů, jinak je zlá a sprostá jak kanál. A když tu říká jak se dobře měla za komunistů, tak si mnozí z nás určitě pamatujou, kdo že se to za komoušů měl dobře. Fízlové, práskači a jiné podobné ku.vy takže vlastně sama prozrazuje, co je zač. http://zpravy.idnes.cz/foto.aspx?r=domaci&c=A150506_105451_domaci_jw&foto=JW5b0b24_114034_1242207.jpg

  • proud napsal:

   Vidis to Dingo,jak nevis:-).Za komancu jsem se mel velice dobre,dobre jsem si vydelaval,dobre zil,nikdo z rodiny nemel cervenou knizku a nikdo z nas si nebral servitky co se kritiky tejkalo,nakonec jsem v mladicky nerozvaznosti stejne zdrhnul za kopecky a pak za velkou louzi. Nikdy jsem nikoho neprasknul a ani neposkodil :-).Jestli to nebude tim,ze u nas tady zili lidi vic pohromade a nedopousteli co se delo „par kilometru“ dal? Protoze kde se praskat zacalo,tam se soustredila pozornost…..Takze jak to teda bylo,bylo to v lidech,nebo v rezimu??! A jak je to dneska,je to v lidech,nebo v rezimu??! ;-).Pouzij hlavu a odpovez si,vyvod z toho dusledky ty sam!

   • Dingo napsal:

    Použij hlavu. Vždyť jsi jenom potvrdil to, co jsem napsal.

   • Marie napsal:

    Velice spravne, proude.

    Praskacstvi neni dano zadnym systemem, ale vadnosti jedincu. Jsou to zakomplexovani lidi, kteri si svuj pocit menecennosti snazi kompenzovat zviditelnenim se. V ritolezectvi vidi cestu k uspechu, a to je naprosto chory pristup k zivotu, a je jedno, kde na zemekouli a v jakem systemu.

    Dingo je neschopny pochopit, co pises. Pretaci si to po svem, s tim nic neudelas… nevysvetlis mu to.

  • Marie napsal:

   A dingo, tys mne nekdy na nejakem z tech srazu videl? Blbecku. Za komunistu se meli dobre vsichni, protoze meli praci, domov, vzdelani, peci o zdravi a zadny stress.
   A nikdo na ne nezval popravci cety ze zahranici, jako to vidime dnes…bez do riti. Na tebe nejde byt slusny, ani kdyby se clovek nutil. Nejde to. Kryso.

   • contumax napsal:

    Alena

    Velice špatný příměr k Michelangelovu dílu…!!!

    Michelangelo pracoval na díle po nocích při svíčkách na několika patrech lešení a trpěl zimou…

    Bylo by lepší se zamyslet nad tím, co napíšu…???

   • bobby napsal:

    21.8.1968. A vsichni vi jak jsi lezla do prdele ruskym motorkoteplousum.

    • Marie napsal:

     Demente, obtezuj se dukazy. Rict, ze vsichni vi, je o nicem.

     Motorkare jsem ani nevidela, natoz abych jim lezla do zadku. V zivote jsi mne nevidel, nic o mne nevis, ale napises, ze vsichni vedi..

     primitive… dukaz dodej, a potom teprve se s tebou budu bavit..

 24. Alena napsal:

  Nikdy bych se nenadála, že má poznámka vyvolá až takové odezvy !!!
  Tak pro ty pomalejší vysvětlím svou myšlenku:
  Kdyby byl Michelangelův David vyroben z exkrementů bylo by to jen h…o!
  Je to jasné?

  • Dingo napsal:

   +++

  • Marie napsal:

   To srovnani, ktere jsi sem ted dala, neni mozno na clanek pouzit! Takze zase placnuti o nicem… absolutni kravinu jsi napsala!
   Pokud by i z tech hoven dokazal vytvarovat Davida, tak by to porad byl David, ikdyz z hoven…

   Ten clanek ma vypovidajici hodnotu, kterou ani pouziti vulgarnich slov nemeni, to jenom v tvy hlavicce proste forma ti brani dohlednout podstatu.

   To je primitivni, takze oznacovat lidi za pomalejsi na tom vubec nic nezmeni…

   • contumax napsal:

    Jsem pár dní nastydlý a díval jsem se na TV…

    Hnus hnus hnus…!!!

    Tento článek je áááž moc zdrženlivě napsaný…

    Udivuje mě jak si lidi navykli na “ slušnou degeneraci “ národa…!!!

    • Marie napsal:

     Jede se system vareni zaby…. kdy ji hodis do horke vody, vyskoci okamzite.
     Kdyz ji das do studene a pomalu tu vodu privedes k varu, tak se necha uvarit. To je skutecnost. Naprosto stejne s lidmi.
     Postupne si privykli na stale vetsi davky zla az jim ve finale to zlo se v hlave uvarilo tak, ze ho uz nevnimaji…bohuzel..

     Ted uz nepomuze ani puvodni vira v boha, ci bohy, protoze kazde nabozenstvi prece zakazuje vrazdeni, ale lidi se na to nejen klidne divaji jinde, oni uz ani neciti ty sve vrahy za krkem.

     Je mi hrozne lito, ze se ani ted nedokazeme spojit. A pritom je uplne jedno, jestli nekdo veri v boha nebo neveri, jde nam o zivot uplne vsem, a to je priorita.
     Dopadneme spatne vsichni…

     • contumax napsal:

      Náboženství nezakazuje se bránit…!!!

      Viz Husité…!!!

     • Robo napsal:

      Samo Chalúpka: Mor ho!

      Poznáš, Marie?

      Zakazuje sa brániť? :-))))))))

      • Marie napsal:

       Poznam, Robo. Ruku kradmu nam siahli na slobodu uz davno… tehdy se to melo resit. Ted uz jsou na rade nase zivoty, a kazda vira je ted vedlejsi..
       i pocet bohu..

       • Robo napsal:

        Keď Ty chceš všetko hneď a pritom snáď nevidíš okrem tej kobyly vôbec nič.
        Rozpráva sa už zas o V4.. To je prvý krok….

        • Oto napsal:

         Dokud bude Sobotka (ne Bogus!) tak V4 bude jen V2 a 1/2.

        • eM napsal:

         No jo, jenže dokud bude V4, tak v něm bude polský trojský kůň.

         Jsem spíš pro ČSF.

       • Robo napsal:

        viera-neviera… DEJINY, Marie!
        Kto nepozná svoju minulosť, NEMÁ BUDÚCNOSŤ!!!

     • Robo napsal:

      Inak, nepoznám náboženstvo s Bohmi (v množnom čísle). Možno budhisti…neviem, jak sú na tom oni..

      My Slovania máme vieru. S náboženstvom nemá NIČ spoločné, ver mi.

      • proud napsal:

       Presny,navic viru v souladu s prirodou a kosmickymi zakony.

       • Svobodný napsal:

        Hahaha dobrý příklad víry v souladu s prírodou je když se uklízí asfaltové chodníky a autobusové zastávky tak se všechno namete na hlínu na trávu ke stromům hlavně že máme čisté cesty ale to že si ničíme vlastní domov tedy planetu už nikdo nevidí. Dosud jsem nepotkal člověka který by se ohnul pro nějaký papírek na zemi. nebo odhodí papírek a přitom má koš pár metrů od sebe. jedním kosmickým zákonem je prý i karma. Když jsem vyprávěl pár lidem o tom že jsem uklízel dvoukilometrovou cyklostezku a druhý den našel všechny koše podél cesty opět vyházené tak jsem to uklidil znovu a oni mi řekli že by to neuklízeli aby nebyli někomu pro smích a že to furt uklízí že si prý váží sami sebe tak řikám halo lidi tady přece nejde o vás ale o tu přírodu a pokud si vážím sám sebe tak mi nemusí záležet na tom co si o mně myslí ostatní a jejich ego. jenže na nich prostě je vidět že ego je naprosto ovládá a proto nikdy nebude asi mír na světě protože ego vládne všem a ego všechny do temnoty sváže. Takže pokud máme víru spojenou s přírodou tak se k ní tak chovejme a ne že se budeme bát posměchu. Děkuji

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!