Epicentrum propuknutí Zika je ve stejné oblasti, kde byli v roce 2015 vypuštěni geneticky modifikovaní komáři

MTI3Njk3NDk3ODgyNjYyMTYy-1024x6831-777x437Světová zdravotnická organizace oznámila, že na pondělí 1. února podle Mezinárodních zdravotnických předpisů svolá Nouzový výbor k ‚explozivnímu‘ šíření viru Zika po Amerických kontinentech. Virus má údajně potenciál dosáhnout i pandemických rozměrů – takže možná po celém světě. K jeho omezení je ale kritické pochopit, proč k tomuto vypuknutí došlo.

Jak uvádí prohlášení WHO:

„Je silné podezření na příčinnou souvislost mezi infekcí virem Zika a porodními vadami a neurologickými syndromy. Tyto vztahy rychle změnily rizikový profil Zika z mírné hrozby na hrozbu alarmujících proporcí.

„WHO je silně znepokojeno rychle se rozvíjející situaci ze 4 hlavních důvodů: možná vazba této infekce na porodní vady a neurologické syndromy; potenciál pro další mezinárodní šíření vzhledem k rozsáhlému geografickému šíření tohoto komářího nosiče; nedostatečné imunitě obyvatelstva v nově postižených oblastech; a kvůli absenci vakcín, specifické léčby a rychlých diagnostických testů.

„Úroveň obav je vysoká, zrovna tak jako úroveň nejistoty.“

Zika vypukl jako by odnikud. Poprvé byl však objeven v roce 1947 v případech, které se pouze sporadicky vyskytovaly po celé Africe a jižní Asii. V roce 2007 byl poprvé ohlášen z Pacifiku. V roce 2013 byla oficiálně zadokumentovaná propuknutí nevelkých epidemií a jednotlivých případů v Africe a v západním Pacifiku. Objevovat se začal rovněž v Amerikách. V květnu 2015 ohlásila první případ viru Zika Brazílie – a situace se začala dramaticky měnit.

Nyní je Brazílie považována za epicentrum propuknutí epidemie Zika, k čemuž dochází jen za říjen v souběhu s nejméně 4 000 dětí hlášených jako narozených s mikrocefalií.

Když zkoumáme rychle se šířící potenciální pandemii, tak je nutné nenechat kámen na kameni, abychom se pod něj nepodívali, není-li pod ním možné řešení, stejně jako budoucí možná co nejúčinnější prevence. V tomto smyslu došlo v roce 2015 k dalšímu významnému vývoji.

V červenci 2012 odhalil Oxitec v Brazílii poprvé svou rozsáhlou farmu na geneticky modifikované komáry s cílem snížit „výskyt horečky dengue,“ jak hlásil The Disease Daily. Horečku Dengue šíří ti samí komáři Aedes, kteří šíří virus Zika – a ač „neuletí dále než 400 metrů,“ tak WHO konstatuje, že „je z jednoho místa na druhé mohou bezděčně přenášet lidé.“ Do července 2015 krátce poté, co byli v divočině Juazeiro v Brazílii vypuštěni první GM komáři, tak Oxitec hrdě oznámil, že „získal kontrolu nad komáry Aedes aegypti, kteří šíří viry horečky dengue, chikungunya a zika, tím, že cílovou populaci o více než 90% snížili.“

Ač by to mohlo znít jako ohromující úspěch – a údajně tomu tak je – je nutno uvážit děsivou možnost.

Příroda, jak hned zapáleně poukázal jeden z diskutujících na Redditoru, si hledá svoje cesty – a úsilí o kontrolu nad dengue, zika a dalšími viry nám, jak to vypadá, dramaticky vybuchlo do tváře.

Brazílie, Juazeiro – místo, kde byli poprvé do divočiny vypuštěni geneticky modifikovaní komáři.

Mapa ukazující koncentraci případů mikrocefalie v Brazílii, u nichž je podezření na spojitost se Zika.

Konkrétní kmen GM komárů Oxitec OX513A je geneticky upraven tak, aby velká většina jejich potomků zemřela před dosažením dospělosti – ač ve zprávě ze září 2010 Dr. Ricarda Steinbrecher publikovala obavy, že známá míra přežití 3-4 procenta by si žádala další studie před vypuštěním tohoto GM hmyzu. Její obavy, které se odrážely i u několika dalších vědců, ať už v té době či později, byly ale zjevně ignorovány – to se ale stát nemělo.

Ti geneticky modifikovaní komáři fungují při kontrole divoké, potenciálně choroby přenášející populace velice specifickým způsobem. Předpokládá se vypuštění pouze modifikovaných samců komárů Aedes do divočiny – kde se budou pářit se svými neupravenými samičími protějšky. Jakmile vzniknou potomci, tak by se podle předpokladu měly projevit upravené vědecky nastražené ‚vady‘ a zabít larvy, než dosáhnou reprodukčního věku – pokud ovšem není během jejich vývoje přítomen tetracyklin. V tom je ale problém.

Komár Aedes aegypti. 

Podle odtajněného dokumentu od Komise pro zemědělství při Obchodním a zemědělském direktorátu z února 2015 je Brazílie třetí největší „globální spotřebitel antimikrobiálních látek při výrobě krmiv pro zvířata“ – což znamená, že Brazílie je třetí na světě v přidávání tetracyklinu zvířatům do jejich krmiv. Jak vysvětlilastudie od Americké agronomické společnosti et. al.: „Odhaduje se, že přibližně 75% antibiotik ta zvířata neabsorbují a jsou vyloučena v hnoji.“ Jedním z antibiotik (čili antimikrobiálních látek) konkrétně jmenovaných v této zprávě kvůli své dlouhé trvanlivosti v prostředí je tetracyklin.

Ve skutečnosti byl v roce 2012 vyzrazen důvěrný vnitřní dokument Oxitec o tom, že byť i při nepatrných úrovních přítomnosti tetracyklinu může být míra přežití až 15%. „I nepatrné množství tetracyklinu může tu vykonstruovanou úmrtnost potlačit.“ Opravu tato 15% míra přežití byla Oxitecem popisována:

„Po spoustě testů a porovnávacích experimentech s konstrukcí bylo zjištěno, že výzkumníci použili pro larvy (OX513A) krmivo pro kočky a toto krmivo pro kočky obsahovalo kuřata. Je známo, že tetracyklin se běžně používá v chovech kuřat k prevenci infekcí, zvláště u levného, masově produkovaného kuřecího používaného do krmiv pro zvířata. Kuřecí je před použitím tepelně upraveno, tím se ale veškerý tetracyklin neodstraní. To znamená, že stačilo i malé množství tetracyklinu přidaného larvám do potravy a potlačilo to ten vykonstruovaný systém jejich usmrcení.“

Dokonce i při absenci tohoto tetracyklinu by se, jak vysvětlovala Steinbrecher, mohla teoreticky vyvinout „subpopulace“ geneticky modifikovaných komárů Aedes a pak prospívat, když by teoreticky „mohla být schopná přežít i vzkvétat i kdyby se dále“ už ‚čistí‘ GM komáři, co mají ty geny nedotčené, už nevypouštěli. Dodala také: „Účinnost tohoto systému rovněž závisí na geneticky zkonstruovaném pozdějším spuštění toho usmrcení. Když k času jeho vzniku dojde kvůli podmínkám v prostředí jindy – tak ta 3-4% míra přežití představuje daleko větší problém…“

Jak ve svém tiskovém prohlášení konstatovala WHO: „Podmínky spojené s letošním povětrnostním vzorem při El Nino podle očekávání v mnoha oblastech nesmírně zvýší populaci komárů.“

President Obama shodou okolností volal po vystupňovaném výzkumném úsilí k vývoji vakcíny proti viru Zika, jelikož v současnosti žádná neexistuje. Brazílie teď povolala 200 000 vojáků, aby nějakým způsobem pomohli proti šíření tohoto viru. Komáři Aedes už byli údajně spatřeni i v Británii. Co je na tom ale nejironičtější – nebo možná ne – je teze předložená 19. ledna v MIT Technology Review:

„Propuknutí epidemie na Západní polokouli by mohlo dát tamním zemím včetně Spojených států nový důvod hubit komáry pomocí genetického inženýrství.

„Včera už brazilské město Piracicaba řeklo, že rozšíří nasazení geneticky modifikovaných komárů…

„Ty GM komáry vytvořil Oxitec, britská společnost, kterou nedávno koupil Intrexon, společnost syntetické biologie sídlící v Marylandu. Tato společnost uvedla, že ty hmyzáky vypustila v některých částech Brazílie a na Kajmanských ostrovech, aby tak potírala horečku dengue.“

Submitted by Tyler Durden on 01/29/2016 20:45 -0500

Submitted by Clare Bernishvia TheAntiMedia.org,

Zdroj: http://www.zerohedge.com/news/2016-01-29/zika-outbreak-epicenter-same-area-genetically-modified-mosquitoes-released-2015
18 Komentářů k Epicentrum propuknutí Zika je ve stejné oblasti, kde byli v roce 2015 vypuštěni geneticky modifikovaní komáři

 1. Pepi napsal:

  Neni dobre delat unahlene zavery(biologicka zbran na depopulaci?)na to je prilis brzy.Deti s mikrocefalii se rodi vsude na svete i bez Ziky.Mozna ze Brazilske urady hystericky zaznamenavaji VSECHNY takto narozene deti,coz se drive nedelo?
  Zika virus pochazi z Afriky(Uganda?)a nazev Zika je odvozen od stejnojmeneho pralesa v Ugande.Zatim neni dokazano jestli Zika ma nejakou souvislost s mikrocefalii.
  Kdyby Brazilci a ostatni Jihoamericane byli chytrejsi,uzivali by moskytiery.Kupodivu je neuveritelne tezke sehnat v Brazilii moskytiery a vzdycky bylo!Komari totiz nejvic utoci v noci na spici lidi/deti.Moskitiery sezenete snadneji v Evrope!
  Ja osobne pri cestach Jizni Amerikou nikdy neonemocnel dengue ani zimnici ac jsem procestoval Amazonas,Mato Grosso,Paraguay a dalsi mista bazinata mista,a to dlouhe roky.Moskitiera v Jizni Americe = nutnost.Zmineny komar se dostal do J.Ameriky rovnez z Afriky,pres lodni dopravu.
  Uz vidim ruzne zrudy jak se raduji jak se „priroda brani“a jak maji radost ze smrti/utrpeni jinych lidi.Temto „mudrcum“ vzkazuji:kdo se smeje naposled…

 2. LIBUŠE napsal:

  Je zvláštní,že na jedné straně je virus Zika a na Ukrajině řádí další
  virus—mnoho náhod najednou-více na orgonetu

  • proud napsal:

   Vubec to neni zvlastni,jde o vystupnovani hromadeni energie.Vsude samej pruser,ohrozeni,bordel,emoce se bourej,energie se uvolnuje.Kdopak a na co ji asi tak potrebuje tak moc a najednou? Mozna by se dalo neco zjistit podobnym zpusobem jako u kriminality,rika se sleduj toky penez.Meli bysme tedy sledovat toky energii.

 3. proud napsal:

  Aaaaa,pharma zas potrebuje miliardovy injekce,hmmmmm,klasika,s jidlem roste chut!

 4. Carlos IV napsal:

  Nemusi to byt nahody. Obama se nechal slyset ze do konce sveho funkc. obdobi zlikviduje BRICS. Vloni se objevi v Brazilii udajny financ. skandal s presidentkou Roussefovou, na ktery tlacila opozice. Ted vychazi na svetlo ze vsechny tehotne zeny sd poskozenym plodem byly pred rokem podrobeny ockovani trojvakcinou (nejen v Brazilii). Zaroven je Brazilie na seznamu zemi, kde byli vypusteni geneticky modifokovani komari (zprava vyse). Predevcirem se vyslovi Financial Times (hlasna trouba Zidobanksteru zpoza Atlantiku) ze BRICS je mrtev, protoze Indie a Cina dali prednost vychodoasijskemu uskupeni Ticks, vedene Taiwanem. Tim padem ze vlastne zradili Rusko, Brazilii a Jiz. Afriku – pote co Goldman & Sachs (Zidobanksterska mafie ovladajici mmj. Evropu) odsala BRICSu gigantickou cast prostredku. A za clankem ze objevi na foru nazor (odpovidajici charakteru ctenare tohoto platku) , ze „Brazilie skoncila, kdo by investoval do zeme, ktera bude mit celou generaci lidi s poskozenym mozkem“. (Odkazy mam, ale nemam cas je strachat – to pro Jinskeho – sorry, mate! :-). Tak jen tolik.

  • Pepi napsal:

   Carlos IV 31.1(17.31)
   Dobry prispevek,Carlosi,dekuji.Na Brazilii jako obet NWO jsem uz drive upozornoval.Zednari nenavidi brazilskou prezidentku,dokonce otevrene inzerovali za jeji svrzeni v denim tisku spolu s rotariany a jinou okultni haveti.O tom jsem se jiz drive rovnez zminoval.
   Brazilie je nesmirne bohata zeme,na zlato,ropu,vodu,elektrickou energii(vodni i slunecni),aluminium,zemedelske produkty,i industrii a to uz nemluvim o prirodnim bohatstvi a kulture/umeni/duchovnim zivote.
   Jednim z nejvyznamejsich prezidentu byl Juscelino Kubitchek,“architekt Brazilie“,cesko/romskeho puvodu.Dilma je po rodicich Slovanka(Bulhari).
   Samozrejme ze chteji tuto prekrasnou a bohatou zemi NWO dostat na kolena.
   Preju Brazilcum skvelou budoucnost,hrdost na svoji zem a hlavne probuzeni.

   • contumax napsal:

    Pepi

    1***

    • Pepi napsal:

     Diky Contumaxi! 31.1(20.50)
     Velka vetsina Brazilcu veri v Boha a v Krista,maji velky duchovni potencial(tak trochu jako Rusove),dovedou se radovat ze zivota,a jsou vlastenci,ale ne na ukor jinych.
     Je tam spousta nabozenstvi a narodnosti a pres to se vzajemne povozuji za Brazilce.
     Ale samozrejme jako vsude probiha boj mezi dobrem a zlem.
     A chudi lide se dokazou rozdelit s uprchliky o to posledni co maji.Rikaji:jsme vlastne vsichni pristehovalci(ja vim,mnohym ctenarum se to nelibi,ale budiz).
     Fandim jim.

     • Bogus Sobotka - geneticky odbornik napsal:

      Zmateny Pepi

      „Velka vetsina Brazilcu veri v Boha a v Krista,maji velky duchovni potencial(tak trochu jako Rusove),dovedou se radovat ze zivota,a jsou vlastenci,ale ne na ukor jinych.“

      A co tim chtel basnik Pepi rict? Vsechny staty Severni a Jizni Ameriky ve vetsine veri v Boha a Krista (po tom co je Evropsti krestansti fanatici zgenocidovali a „obratili“ na krestanstvi) ….ano, tak trochu Rusove :D :D :D

      • Pepi napsal:

       Bohousi 1.2(7.10)
       Je od Vas hezke ze nejste popirac holokaustu Indianskych narodu.Udal se po cele Americe(spravne Anahuak,Zelvi ostrov.)Severni i Jizni.Indianske narody vsak na tomto skutecnem holokaustu nevydelavaji na rozdil zidovskych holokaustaku.
       V Brazili vsak prezivaji mnohe indianske kmeny a udrzuji si svole prirodni nabozenstvi-samanismus.
       Zminuji se ze v Brazilii existuji ruzna nabozenstvi a ze spolu ziji v miru:krestanstvi,sintoismus,budhismus,islam,zidovstvi,New Age,Umbanda,spiritismus,antroposofie,samanismus.
       Krestanstvi,nebo spis vira v Krista ale prevlada.
       V Paraguay je rec Tupi-Guarani statni reci stejne jako spanelstina a uziva se v denim zivote.Tupi se uci i pristehovalci v Paraguay.

 5. Jan Jinsky napsal:

  Je to stejná informační hodnota jako v článku o Putinově bohatství. Je to všechno „jedna paní povídala“ – u té ukrajinské kalifornské chřipky je to totální nesmysl.

  Ale u Putina tady každý vidí, jak je ten článek pitomý. A u toho s chřipkou a tohoto ne. Fakt je to tu o víře a ne o nějakém kritickém myšlení.

 6. Carlos IV napsal:

  Cili mam – li tomu rozumet, tak jedinym moznym dukazem bude – nechat se nakazit :-)
  Dik, nechci. Ja jsem navstivil x endemickych oblasti malarie a na profylaxi jsem pr*el. No – a zatim jeste ziju.

  • Jan Jinsky napsal:

   Nepopírám, že virus Zika existuje a roznášejí ho komáři. Ale jak to souvisí s geneticky upravenými komáry? O tom není důkaz žádný. No a Kalifornská chřipka je pitomost.

 7. Carlos IV napsal:

  No ja jsem spis nepochopil k cemu jsou geneticky upraveny komari dobry. Zkusim se zeptat moji jesterky Mirky.
  Jen tak mimochodem. V r. 2000 bylo v Singapuru zalozeno vyzkumne centrum pro potirani horecky Dengue a jeho hlavnim cilem mel byt vyvoj vakciny proti teto nemoci. Po 15ti letech ustav stale funguje a horecka Dengue stale utoci. Muj znamy ji prodelal a jedine co mu predepsali – byl Panadol. Buh vi co tam vlastne vyvijeji.

  • Bogus Sobotka - geneticky odbornik napsal:

   Carlos IV

   „No ja jsem spis nepochopil k cemu jsou geneticky upraveny komari dobry. Zkusim se zeptat moji jesterky Mirky.“

   Ale to je tvuj problem, ze jsi uplne blbej a ani ta tvoje jesterka Mirka ti uz nepomuze :D
   Pro zdejsi blbecky se to budu snazit vysvetlit pomalu.
   Oxitec vpravuje jehlou do komarich zarodku upraveny gen, ktery muze plodit, ale uz sterillni/neplodny komary.
   Timto zpusobem „vytvori“ nekolik statisicu neplodnych komaru, ktere vypusti do prirody, aby tento neplodny gen predalo ostatnim komarum.

   http://www.oxitec.com/oxitec-video/using-genes-to-control-insects-the-oxitec-solution/

   • jan napsal:

    Bogušu.
    Trochu rozumu by neškodilo.
    Možná ten gen působí důkladně,ale jen na komáři,když se dostane na člověka,nemá ten účinek stoprocentní a to se právě ukazuje.
    Jinak naprosto souhlasím s Pepi i Carlos IV

 8. Carlos IV napsal:

  Jane, ten vul nema ani smysl pro humor.Patrne je robot.

  • jan napsal:

   Pane Carlos IV
   Děkuji.Odborník nejsem,tak jako Vy.
   Jen mě to tak napadá,když to ten gen měl zasáhnou jen příbuzné komáři.Proč tito odborníci,kteří s tím pracovali a naplánovali,museli vědět,že přenáší nemoci na člověka,takže přenést něco dalšího,už nabyl problém.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!