Proč a kým jsou po celém světě pronásledováni křesťané

123166Křesťané jsou náboženskou skupinou, která je na celém světě pronásledována nejbrutálněji. Více než 100 milionů křesťanů je diskriminováno, je jim znemožněno praktikovat svou víru, jsou vyháněni nebo zavražděni. Nejnebezpečnější ideologií pro křesťany je islamismus. A bylo to tak vždy, jak odhaluje nová kniha.

Devět z deseti zemí, kde je nejbrutálnější pronásledování křesťanů, má islamistickou vládu. Samotné pronásledování do značné míry neprovádí státní orgány samy, ale radikální islamistické milice nebo salafistické teroristické síly jako je islámský stát (IS) v Sýrii, Iráku a stále více v Libyi, Boko Haram v Nigérii a al Shabaab v Somálsku.

Vyplývá to ze Světového indexu pronásledování z roku 2016, křesťansko-evangelicky orientované humanitární organizace Open Doors (Otevřené dveře; https://www.opendoors.de/). Po celém světě je nyní nábožensky pronásledováno více než 100 milionů křesťanů. Křesťané jsou nejvíce pronásledovanou náboženskou skupinou na světě. Světový index pronásledování obsahuje seznam padesáti zemí, kde jsou křesťané nejbrutálněji pronásledováni.

Počet zavražděných křesťanů, se kvůli své víře v uplynulém roce zvýšil z 4 344 na 7 100 a útoky na kostely se víc než zdvojnásobily, z 1 062 na 2 406. Z analýzy Open Doors vyplynulo, že ,,pronásledování křesťanů na všech kontinentech zesílilo.“

Nábožensko-etnické čistky na Blízkém východě

Na prvním místě je Severní Korea. Na druhém až desátém místě v hororovém seznamu zemí, které nejvíc křesťany pronásledují, jsou většinou islámské země: Irák, Eritrea, Afghánistán, Sýrie, Pákistán, Somálsko, Súdán, Írán a Libye. ,,Následkem exodu křesťanů z Blízkého východu a jejich pronásledování ve stylu etnických čistek, které zasáhlo i Afriku, musí politici a církve zvýšit své úsilí o ochranu a podporu pronásledovaných křesťanů,“ apeluje šéf Open Doors Německo, Markus Rode. Například v Eritreji prezident Afewerki drží více než 1000 křesťanů uvězněných v kovových přepravních kontejnerech nebo klecích, kde ,,nepředstavitelně trpí“ tvrdí Open Doors.

Pákistán je druhá největší muslimská země na světě. Společně s Nigérii má nejvyšší počet bodů v kategorii ,,násilí proti křesťanům“ ze všech zemí, které jsou na Světovém indexu pronásledování.

Extrémní tlak na zhruba 3.800.000 křesťanů v Pákistánu nevychází tolik od státu, jako od islamistických skupin a imámů, kteří v krátkém okamžiku podnítí tisícové davy muslimů proti křesťanům.

Zlynčování a vražda mladého křesťanského pár v listopadu 2014. Stejně tak bombové útoky na dva kostely 15. března 2015 v Lahore kde bylo 25 mrtvých, jsou jen špičkou ledovce. Denně jsou mladé křesťanské ženy a dívky v Pákistánu uneseny, znásilněny, zotročeny a za účelem nuceného manželství s muslimem, musí konvertovat k islámu. K tomu ještě přichází kontroverzní zákon o rouhání, který je často svévolně používán proti křesťanům.

Na indexu o pronásledování jsou dvě nové země, Niger a Bahrajn. Niger (na 49. místě), stejně jako ostatní země v Africe, spadají pod vliv islamistické Boko Haram, která své útoky rozšířila daleko za hranice Nigérie. Přibližně dvě procenta křesťanů pociťují stále větší hrozbu. V Bahrajnu, který ovládá sunnitská menšina, má myšlenka na vytvoření chalífátu ve stylu IS stále víc příznivců. Křesťané se tak dostávají pod stále větší tlak.

Islám vždy pronásledoval křesťany

R600x__Schermata 2014-07-31 a 12_34_39Že je pronásledování křesťanů islámem fenomén naší doby, to popírá v Egyptě narozená a ve Švýcarsku žijící židovská autorka Bat Ye'or (dcera Nilu). Ve své nové knize ,,Úpadek orientálního křesťanství pod islámem“ autorka po pečlivém prozkoumání rozsáhlého dokumentačního materiálu předkládá, že islámské náboženství mělo již od svého zakladatele Mohammeda za cíl, podrobit zákonům Alláha všechny národy světa.

Islám tento globální cíl nazval ,,Svatá válka“ nebo džihád. Bat Ye'or tvrdí, že ,,Svatá válka je povinná pro všechny muslimy. Věřící podle svých možností na ni musí přispívat svojí osobou, svým majetkem nebo svými spisy“. Ale ta nejdůležitější věc:

,,Protože džihád je permanentní válka, vylučuje pojem míru. Umožňuje ale dočasné příměří, které je závislé na politické situaci.“

Na téměř 500 stranách zkoumá Bat Ye'or, co se stalo s násilně islamizovanými zeměmi na Blízkém východě a s jižní Evropou pod muslimskou nadvládou. Autorka zkoumá období od 7. do 20. století. Mezi 8. a 11. stoletím, kdy islám z Arabského poloostrova rozšířil do všech směrů, popisuje autorka jako ,,epochu uprchlíků a vyhnanců, o které hovoří křesťanské a židovské zdroje.“

Rabování, masakry a zotročení byly v dobytých oblastech na denním pořádku. V následujících stoletích lidé, kteří na okupovaných územích nekonvertovali k islámu, byli občané s nižšími právy s povinností odvádět vysoké poplatky.

Je to zásluha Bat Ye'or, že bez polemiky ukazuje, co se s lidmi v bývalých křesťanských zemích stalo poté, co je pohltil islám. Současně dává podnět k zamyšlení, co by se s námi stalo v současné době, kdyby se z islámu stalo dominantní náboženství.

Autor: Peter Orzechowski

Zdroj: http://info.kopp-verlag.de/hintergruende/enthuellungen/peter-orzechowski/warum-und-von-wem-christen-auf-der-ganzen-welt-verfolgt-werden.html
139 Komentářů k Proč a kým jsou po celém světě pronásledováni křesťané

 1. Justass napsal:

  ....Islám tento globální cíl nazval ,,Svatá válka“ nebo džihád. Bat Ye’or tvrdí, že ,,Svatá válka je povinná pro všechny muslimy."........

  No to je mi pěkný výblitek pane Petre Orzechowski - pravděpodobně polský siožid - řek bych.

  Svatá válka - tento pojem byl zaveden křesťany (papež Urban II) při pořádání krvavých křížových výprav do muslimského světa, počínaje rokem 1095 n.l. S džihádem to nemá vůbec nic společného.

  Korán praví: Džihád(víra) je povinnen každý muslim šířit:
  a/ především sám v sobě ( sebezdokonalování, empatie ... )
  b/ ve svém okolí i v zemi kam přijde. Ovšem jen slovem
  násilí je koránem zakázáno!
  c/ muslim je povinnen bránit víru (džihád ) se zbraní v ruce
  jen pokud je napaden on, nebo jeho země

  Samozřejmě soižidé budou o tomto lhát až do úplného konce - doufejme jejich.

  • Jarmila napsal:

   Džihád znamená "namáhat se, podstoupit pro Alláha riziko spojené s námahou a obětí".Tento pojem se stal ODBORNÝM ISLÁMSKÝM OZNAČENÍM boje muslimů proti nevěřícím. Zahrnuje boj se zbraní. Tento pojem se v koránu objevuje více než 28x (súra 2,218, 49,15, 66,9 aj.)

   • Justass napsal:

    c/ muslim je povinnen bránit víru (džihád ) se zbraní v ruce
    jen pokud je napaden on, nebo jeho země

    • Justass napsal:

     doplnění: Muslimové použili džihád se zbraní v ruce až 200 let po první křesťanské křížové výpravě. Když v té druhé mírumilovní křesťané vyvraždili veškeré obyvatelstvo Jeruzaléma jak muslimské, tak i židovské a křesťanské ( včetně dětí) a krev tam tekla ulicemi jako potoky.
     Zatím co po první křížové výpravě nechal poražené křesťany Aladin ( muslim ) odejít z Jeruzaléma v míru. Srovnej si pojmy asi čteš ze sionistického výkladu Koránu - tuším.

     • Justass napsal:

      pardon Saladin nikolivěk Aladin.

      • contumax napsal:

       Justass

       Díky Ti za úžasnéj výklad...!!!

       • czenglish napsal:

        Během raného období islámu (zhruba do 9. století) probíhal džihád mečem (al-džihád bi´l-sajf) ve všech formách prakticky nepřetržitě. Postupem času, jak se islámský stát rozpadal, se tento pojem měnil a ztrácel. Dá se říci, že poslední džihády mečem v pravém slova smyslu probíhaly v Indii!!! a proti Byzantské říši!!! (vedla Osmanská říše). Ve středověku potom byly vyhlašovány hlavně obranné džihády mečem (Almorávidé ve Španělsku!!!, Ajjúbovci v Palestině!!!).

        ó, úúúúúúúúúúúžasný výklad, ó Just - ass, nothing more.

        • to je jedno napsal:

         Just-ass je pěkně dezinformovaný. Díky za Váš příspěvek.

        • Marie napsal:

         pan se prisel pochlubit svou anglictinou za ucelem zesmesnovani druhych? Ubohe, moc ubohe..
         czenglish znamena spatnou anglictinu, jestli to nevis...
         pokroucenou..ty uzasny vyklade...

         ani ses nepochlubil, odkud ty tve citace pochazeji.

        • džih napsal:

         A Křestaé to samé dělali v Evropě u dosud nepokořených národů .Např slovanskou vypravou do pobaltí Finska atd

      • majki napsal:

       Ta invaze islámu do evropy však začala dříve než 1. křížová výprava Bitva u Tours roku 735 :
       https://cs.wikipedia.org/wiki/Bitva_u_Tours

       a to už byli muslimové až na severu Francie, nemluvím o okupovaném a terorizovaném Španělsku..

       1. křížová výprava roku 1095:

       • to je jedno napsal:

        Přesně. A ty křížové výpravy byly v podstatě reakcí na neustálý Islámský teror! Od momentu kdy muslimové dobyli sever Afriky, tak pak asi 1000 let v kuse terorizovali pobřeží jihu Evropy ve Středomoří... Kdysi před 15 lety jsem si taky myslel, jak je Islám mírumilovný, vyslechl jsem si o tom nějaké přednášky od muslimů... Jenže pak jsem si začal o tom hodně číst... A proud informací mi přinesl vědomí, že takto se s námi manipuluje - něco se neříká a o něčem se mluví hodně... To, co se neříká, je velice krvavá historie Islámu již od jeho zrodu v první ummě po exodu muslimů z Mekky do Medíny! Když se díváte na imigrační proud muslimů do EU - něco takového (ale v menším měřítku) viděli původní obyvatelé Medíny, když k nim přišel Mohamed s prvními věřícími... Pak jim začal teror!

      • Valerianus napsal:

       tak po prve, 1. kriziacka vyprava skoncila tym vyvrazdenim obyvatelov. je vsak potrebne povedat, ze nie vsetci obyvatelia boli zavrazdeny. Raymond z Toulosu a Godefroy z Bouillonu cast obytelstva usetrili. a tvrdit, ze Blizky vychod bolo moslimske uzemie je dost prehnane. samotne uzemie patrilo pod Vychodorimsku risu (napr. uzemie dnesnej Syrie - 637 ho dobyli moslimovia, 969 opat ho dobyla Vychodorimska risa a 1084 ho ziskali Suldzucky turci). Saladin sa objavuje az v obdobi medzi 2. a 3. kriziackou vypravou a v 3. kriziackej vyprave. a po dobyti jeruzalema v roku 1087, ano nechal mensiu cast obyvatelstva odist, ale zbytok mal tu smolu, ze padol do moslimskeho zajatia, co sa pre krestanov casto rovnalo smrti. v dalsom obdobi moslimovia postupne dobyvali kriziacke uzemie, a postupovali systemom dobyt a vyvrazdit. jednym z mnohych prikladov je dobytie Acre v 1291 kedy boli kompletne vsetci obyvatelia povrazdeny (niekolkym sa podarilo utiect, a tam tiekli potoky krvi). a samotne kriziacke vypravy su vo vseobecnosti chapane ako obranna, nie dobyvacna vojna (vypravy sa zacali na pozvanie vychjodorimskeho cisara Alexia I. Komnema), kedy sa kriziakom na 300 rokov podarilo zastavit moslimsky postup do Europy

     • Marie napsal:

      Tak tak.... kdyz se to zidakum hodilo, pouzili krestany proti muslimum, a ted to zase jedou naopak. Proste jde o jejich vymysly, kterymi si manipuluji, jak potrebuji.

      Spolecny jmenovatel je rabovani, majetek, pomoci jeho ziskavaji moc, a o nic jineho jim nejde.

      Kdyby to lidi konecne pochopili, tak se na ty jejich valky vykaslou, ale jim se libi ta vidina posmrtneho zivota, na to se nachytali, a to je mi uplne nejvice lito, protoze tim je zaruceno, ze jako vojsko jsou lidi verici v bohy pouzitelni kdykoliv...

      • to je jedno napsal:

       Marie, máte vy vůbec ponětí, kolik židů v průběhu historie konvertovalo k Islámu či ke křesťanství? A kolik nežidů se dalo na judaismus? Co když máte v žilách krev nějakého židovského předka? Já vám říkám, že židé či Židé jsou dnes etnická a náboženská skupina navzájem mezi sebou rozdělená a rozhádaná asi jako křesťané (katolíci x protestanté x ortodoxní a všelijaké jiné víry) či muslimové (hlavně šíité a sunnité)...

       • Marie napsal:

        Mne je uplne suma fuk, ci krev mi koluje v zilach. Ja proste odmitam si nechat zasvinit mozek vymysly, ktere jsou viditelne skodlive do vysokych rozmeru, tedy az k smrti...

        Takze at si kazdy konvertuje kamkoliv, treba i z postele do postele, mne je to jedno, nezabyvam se nicim, co nema prakticky vyznamv zivote. Kraviny zkracuji nejen svobodu, ale i zivot, kdy zabyvanim se jimi, cloveka ubijeji.

        Na svete je tolik krasy, kterou je skoda nepoznat, a zabijet cas bohem ci jinymi fiktivnimi faktory, jez jsou viditelne nastrojem na rozdelovani lidi.

        A souhlasim s tim, co pisete na konci. Ano. Jsou spolu vsichni rozhadani, i ti zide, ja to vidim na vlastni oci mezi nimi...

        Kazda z tebou jmenovanych skupin prosazuje to svoje a ja chci, aby neprosazoval nikdo vubec nic.
        Cokoliv ubiji nebo nici tvorivost je mi odporne, a proto neprijmu zadne z nabozenstvi, protoze jejich podstata je niciva. Akorat lidi svazuje, ve vsech smerech. Nikdo neni na svete od toho, aby poslouchal, slouzil. A je jedno, kterou viru si vyberes, ten prvek tam je jako zakladna. Rikam vsem jasne NE a at se klidne ukonvertuji k smrti, hlavne at k tomu nepouzivaji nas, tedy vcetne mne. To mi vadi. Proste kdyz budou si verit potichu, jen sami pro sebe, tak je mi to jedno.

        Rvu jenom proto, ze jsem do toho zatahovana. A ted uz tim jejich dementnim bojem i likvidovana...

        • to je jedno napsal:

         To ovšem popisujete náboženský fanatický fundamentalismus - a ten spíše vypovídá o lidech než o jejich vírách. Tedy o některých lidech. Běžní normální lidé by sami o sobě jiným lidem pro víru neškodili. Jen se tím málem šílenců k tomu nechávají strhnout. Z mého hlediska vzato, já se cítím přátelský ke všem vírám do té míry, dokud nepřikročí k omezování svobody, k násilí a k vraždám jiných lidí. Vlastně jsem takový všekonfesijní. A to jen proto, že existenci Boha mám za jistou a existenci lidského ducha v tom náboženském nemateriálním slova smyslu rovněž. Beru to vlastně jako nějaký pralesní indián. Náboženství a církve by nemusely být špatnou věcí - problém je, že se do toho zaháčkovali lidé s touhou po moci nikoli pomoci.

      • pražská vlaštovka napsal:

       Naprostý souhlas s Marií..
       Teď,když se jim vše vymykà z rukou a začínà být konečně i jejich účast na všech svinstvech ,podněcovàní k válkám ,jejich vedení,všelijakým nechutnÿm proxy a převratům odkryta oficielně ;začnou na pronásledovàní a city .. že by nervosita?
       starej šlàgr...
       j.

     • krueger napsal:

      Križiaci nemohli pozabíjať moslimov v Jeruzaleme, pretože moslimovia sú služobníci jediného pravého boha Allaha. Niet boha okrem Allaha. Ako mohli kresťania - uctievači neexistujúceho boha pozabíjať složobníkov jediného pravého boha? To akože neexistujúci boh má viac sily ako jediný pravý boh Allah?

      A keby aj, kresťania sa musia obetovať kvôli blížnemu svojmu. To znamená, aj keď sa mi to nepáči, musím sa obetovať a pozabíjať moslimov, pretože tí, ak sa stanú mučeníkmi za Allaha, tak idú priamo do raja, kde budú mať 70 panien. Takže neviem, čo sa furt sťažujú. Mali by sa ešte poďakovať.

      To isté platí aj pre židov. Ako ich mohli križiaci pozabíjať, keď oni sú služobníci najjedinejšieho, najpravejšieho, najvševedúcejšieho a najnajvšemohúcejšieho boha? Ako mohli uctievači nepravého boha Ježiša pozabíjať služobníkov najpravejšieho boha Jahveho? No nemohli.

      Zostáva nám už len jediné. Križiaci pozabíjali v Jeruzaleme len kresťanov, čo presne súhlasí s týmto článkom. Najviac prenasledovanou skupinou sú kresťania. Idú proti ním všetci, ešte aj samotní kresťania.

      To, že moslimovia použili džihád až 200 rokov po 1. krížovej výprave je nepravda. Ako ovládli mohamedáni Blízky a Stredný východ a severnú Afriku? Misionármi to asi nebolo. Karol Martel ti nehovorí nič?

     • Pepi napsal:

      Justass 31.1(18.38)
      1****

     • Slovak napsal:

      Muslimové a jejich sympatizanti často odpůrcům islámu předhazují křížové
      výpravy jako akt agrese křesťanství vůči hodné islámské civilizaci.
      Jak je to však ve skutečnosti?
      Vážně papeže jen tak napadlo vyhlásit dobyvačnou výpravu?
      ***
      První křížová výprava (1095) byla vyhlášena
      460 let PO dobytí prvního křesťanského města,
      457 PO dobytí Jeruzaléma,
      453 PO dobytí Egypta,
      443 let PO prvních muslimských nájezdech na Itálii.
      427 let PO prvním obléhání Konstantinopole,
      380 let PO začátku okupace Španělska.
      363 let PO plenění Francie,
      249 po vyplenění města Řím (!).
      PO staletích vraždění, zotročování a nuncených konverzích křesťanů na dobytých
      územích.
      Než křesťané přešli do ofenzívy byly islámem dobyty 2/3 tehdejšího křesťanského světa!
      ***
      Porovnejme mapu křesťanského světa před islámskou expanzí (rok 600):
      S mapou kolem roku 900 (Muslimská expanze v rozletu, Všimněme si ztráty
      blízkého východu, Afriky a Španělska. V Evropě není hranice křesťanství
      vyznačena, cca sever a východ od území dnešní ČR stále pohanský):

      S mapou z roku 1050, kdy už probíhá rekonvista ve Španělsku:

      ***
      Na Evropu muslimové útočili už 20 let po Mohamedově smrti.
      Již roku 652 pořádali nájezdy na Sicílii, kde rozpoutali teror vůči křesťanskému
      obyvatelstvu (například ve městě Castrogiovanni bylo zavražděno 8000
      lidí). V roce 1084, deset let před první křížovou výpravou (!) Sicílii
      znovu napadli, zapálili kostely v Reggiu, zotročili mnichy a znásilnili a
      zotročili jeptišky.
      V islámem obsazených zemích měli křesťané status druhořadého člověka
      (dhimmi). Během staletí díky konverzím (často násilným), útlaku, šikaně,
      vyhánění a občasným pogromům byly původně křesťanské populace
      zdecimovány na minimum či na nulu! Ve větším počtu přežili jen Koptští
      křesťané v Egyptě (původní obyvatelstvo). Křesťanský svět byl otřesen,
      ztratil jak obilnice a zdroj papyrusu (Egypt), tak historické oblasti
      blízkého východu včetně Jeruzaléma. Nenávratně zmizelo mnoho vědomostí
      (spálení Alexandrijské knihovny). Křesťané na tomto území jsou vražděni
      dodnes, sledujte
      http://www.thereligionofpeace.com/index.aspx#Attacks
      V roce 1094, byzantský Císař Alexius I Comneus prosí papeže (Řím) o
      pomoc proti muslimským armádám které obsadily území dnešního Turecka,
      přičemž muslimové klasicky šířili teror proti křesťanům a přestavovali
      kostely na mešity. Navíc byli stále více napadání křesťanští poutníci
      navštěvující Jeruzalém (násilná konverze, příležitostné vraždy a
      šikana).
      Křižáci obsadili jen původně křesťanské země. Nikdy nenapadli území
      Saudské Arábie natož Mekku (Muslimové dříve napadli jak Konstantinopol,
      tak Řím!).
      Období křížových výprav trvalo cca 200 let.
      Období agrese (džihádu) islámu vůči křesťanskému světu už běží cca 1380 let.
      Éra křižáckých výprav neznamená stálé válčení. Ve skutečnosti válečné
      kampaně trvaly jen cca 20 let ( 1098- 1099, 1146- 1148, 1188- 1192,
      1201- 1204, 1218- 1221, 1228- 1229, a 1248- 1250). Pro srovnání, jeden z
      muslimských džihádů proti Sicílii trval 75 let bez přestávky.
      Křížové výpravy nejsou ospraveditelné z textů Nového zákona. Jsou
      neobvyklou reakcí štvaného křesťanství na nemilosrdný likvidační staletý
      džihád, který plně vychází z Koránu a Hadísů a který začal už Mohamed.
      Největší zločin křížových výprav byl masakr po dobytí Jeruzaléma (30 000 obětí), což je ale nepatrným zlomkem obětí džihádu.
      Již papež Inocenc III. (1198-1216) se omluvil za hříchy křesťanů, které páchali
      při křížových výpravách.
      Oproti tomu muslimové se za průběh své expanze nikdy neomluvili. Co je v
      jiném náboženství viděno jako zločin, to je v islámu vůle Aláha.
      ***
      Některé události, které předcházely první křížovou výpravu, časová linie:
      630: Mohamed, dva roky před smrtí, útočí se 30 000 džihádisty na křesťanskou Byzantskou říši.
      632-634: Kalifát (islámská říše) dobývá polyteistické části Arabského
      poloostrova. Polyteisté jsou bráni za horší než křesťané či židé a musí
      konvertovat k islámu nebo jsou zavražděni. Nemají tedy oproti křesťanům
      či židům možnost platit výpalné (status dhimmi) a zůstat u svého
      náboženství.
      633: Džihádisté pod vedením Kalida al Walida (krutý vojevůdce
      pojmenovaný Mohamedem Aláhův meč) dobýjá město Ullays u řeky Eufrat v
      dnešním Iráku. Na břekhu nedalekého kanálu je setnutím zavražděno tolik
      lidí, že se voda zbarví doruda a kanál získá jméno Krvavý kanál.
      634: Bitva na řece Jarmúk na území dnešní Sýrie, součást džihádu proti
      Byzantské říši. Usáma bin Ládin z této doby používá citát, že
      "džihádisté milují smrt více než západní svět život".
      635: Muslimové obléhají a dobývají křesťanské město Damašek (dnešní Sýrie).
      637: Muslimové si podrobují Irák po bytvě u Al-Quadisyyah.
      638: Muslimové na Byzantské říši dobývají a anektují Jeruzalém.
      638-650: Muslimové dobývají území dnešního Iránu.
      639-642: Muslimové dobývají Egypt.
      641: Muslimové obsazují Sýrii a Palestinu.
      643: Spálena Alexandrijská knihovna. Ne v boji, ale chladnokrevným rozhodnutím.
      643: Muslimové začínají dobývat severní Afriku (na západ od Egypta).
      644: Muslimové dobývají ostrov Kypr, Tripolsko v severní Africe a zavádí islámské právo v Iránu a Afgánistánu.
      644-660: Války a spory uvnitř Kalifátu.
      674-678: Muslimové útočí na Konstantinopol (hlavní město křesťanské Byzantské říše, dnešní Istanbul) a jsou odraženi.
      698: Dobyto město Kartágo (severní Afrika, hlavní město Vandalů).
      707 - je dobyta celá severní Afrika.
      710-713: Muslimové dobývají údolí Indu.
      712: Dobyta Střední Asie, islamizace Turků.
      711 - 713: Muslimové útočí ze severní Afriky na Vizigótskou říši
      (dnešní Španělsko), dobývají ji a zakládají Andalůské království. Od
      tohoto roku plení jejich vojska Evropu, od Španělska, přes jižní
      Francii, po Švýcarsko.
      717-718: Muslimové útočí na Konstantinopol (hlavní město křesťanské Byzantské říše, dnešní Istanbul) a jsou odraženi.
      732: Muslimové jsou zastaveni koalicí křesťanských králů v bitvě u
      Poitiers (Tours) ve střední Francii. Tato bitva zastavila džihád v
      západní Evropě.
      732 - 800: Zastavený džihád zapříčiní rozpory v Kalifátu a dobytá území
      získávají autonomii, ovšem pod muslimskými vládci. Útisk a likvidace
      křesťanů, zákaz konvertování od islámu (prostě to samé co dnes).
      807: Na území kalifátu zbořeny kostely a synagogy včetně Kostela Máří Magdaleny v Jeruzalémě.
      809: Muslimský útok na Sardinii a jižní Itálii.
      813: Napadáni křesťané v Palestině, mnozí uprchnou.
      831: Muslimové dobývají Palermo (Sicílie), nájezdy na jižní Itálii.
      846: Vydrancování města Řím, vykradena bazilika svatého Petra.
      850: Na území kalifátu bořeny kostely a synagogy.
      855: Povstání křesťanů v Sýrii.
      837: Dobytí Sicílie, útoky na Korsiku, Itálii, Francii
      869-883: Povstání černých otroků v Iráku.
      928-969: Byzantská říše získává zpět Kypr a město Tarsus.
      937: Bazilika Svatého hrobu (Kostel vzkříšení) je zpálena. Útoky na mnoho dalších jeruzalémských kostelů.
      966: Protikřesťanské nepokoje v Jeruzalémě.
      1003: Zničen kostel Svatého Marka v Egyptě.
      1009: Bazilika Svatého hrobu (Kostel vzkříšení) v Jeruzalémě je spálena (ano, zase).
      1012: Dekrety utiskující křesťany a židy.
      1013: Kalifát se pro vnitřní spory rozpadá a štěpí se na muslimských dynastií.
      1048 Dokončena obnova Baziliky Svatého hrobu (Kostel vzkříšení).
      1055: Turek Princ Tughrul sjednotil území do Selžuckého kalifátu.
      1055: Konfiskace majetku Baziliky Svatého hrobu (Kostel vzkříšení).
      1071: Bitva u Mantzikertu, muslimové poráží Byzantskou říši a okupují většinu Anatolie (Malá Asie, dnešní Turecko).
      1085: Křesťané ve Španělsku znovu získávají Toledo.
      1090: Turci okupují prakticky celou Malou Asii.
      1094: Byzantský císař Alexius Comnenus I prosí západní křesťanství
      (papeže) o vojenskou pomoc proti muslimské invazi na Anatolii.
      1095: Papež Urban II vyhlašuje první křížovou výpravu, která roku 1099 znovu dobude Jeruzalém.
      První křížová výprava je tedy vyslána po stovkách let agresivní
      muslimské invaze, po ztracení dvou třetin tehdejšího křesťanského světa.

      • Marie napsal:

       Dokazat pravdivost techto udaju ale nemate jak, protoze jste v te dobe nezil a nevidel, kdo to pise a proc to pise takto. Nema cenu se zabyvat historii, kdyz za dobu sveho vlastniho zivota vidite, jak se zkresluje vsechno, co se kolem nas deje.

       Porad se krici, jak Rusko ohrozuje svet a uz se to matla do dejepisnych zaznamu, a pritom je to kravina.
       A nekdo jako vy, za 200 let bude ty zaznamy publikovat. K cemu to cele je?
       K nicemu.
       Lidi se budou mlatit mezi sebou do te doby, dokud si neuvedomi, ze maji jenom to pouhopouhe prozatim na svete a nic vic. Az si to uvedomi, tak zmizi duvod se mlatit, protoze si budou chtit te chvilicky uzit v miru.

       Dokud se nechaji vlacit virou ( a je jedno jakou ), tak podle toho budou jednat a zabijet se ve jmenu te viry.
       Se podivej jenom na to, jak se lidi tady nenavideji na foru, jak si nadavaji. A proc? Protoze kazdy veri necemu jinemu.

       Nejsme tady od toho, abychom zili podle toho, cemu verime, ale jenom proto, abychom zili. Nechali jsme se vmanipulovat do fiktivniho sveta, a proto nikdo neni stastny. Nikdo. Ani ti, co maji vsechno.

       Vzdalili se od prirozeneho zivota, kteryzto je jedinou a nejvetsi senzaci.

       • Jaris napsal:

        Marie a co je na tech datech k neuvereni? Tohle pise svetska historie. To tvoje tvrzeni je stejne, jako bych popirala 1.sv valku, protoze jsem ji osobne neprozila. Dnes nikdo nepochybuje o Francouzske revoluci, Napoleonskych valkach, Velke rijnove revoluci atd. Tve popirani valek,ktere zde sepsal z dokumentu Slovak (a dal si s tim sakramentskou praci), je invalidni.

       • Pepi napsal:

        Marie,ac nejsem materialista,ve Vasem prispevku je jadro pravdy,a dulezite poselstvi.
        1***na Vas prispevek! 1.2(1.03)

       • contumax napsal:

        Historie je velmi důležitá...!!!

        KDO NEZNÁ HISTORII,NEMŮŽE A NECHÁPE PŘÍTOMNOST A NEDOKÁŽE PŘEDVÍDAT ANI BUDOUCÍ ČAS...!!!

       • contumax napsal:

        Ho.no se budou mlátit ve jménu víry, to jsou záminky, těch co tvrdí, že to činí ve jménu víry , to umí rozeznat i 12 letý dítě...

        Ach jak průhledné...

      • OldNoe napsal:

       Slovak - bravo! Skvelá práca! Ak toto nie sú argumenty, tak žiadne neexistujú.

      • pražská vlaštovka napsal:

       Dík za přehled...
       j.

      • to je jedno napsal:

       super příspěvek!

      • Vladislav napsal:

       Lžeš, kamaráde. Křižáci útočili i na země, které předtim vůbec křesťanské nebyly. Nějak jsi totiž zapomněl na křižáckou výpravu proti našim bratrům, Polabskym Slovanům, v roce 1147. Nějak ti to v tom nekonečném výčtu chybí.

      • džih napsal:

       Co píšete je blbost z jednoho důvodu .
       Křestané byly v te době stejná verbež která se roztahovala po Evropě .Tudíž nemají co vyčítat.
       Pálila svět starých pohanu násilně je nutila konvertovat .
       Příkladem muže být
       Verdunský les 3000 zabitých Sasu (Karlem Velikým)
       Slovanská Křižová Výprava
       Vypálení Saského Imrahilu
       Vypálení Slovanské Arkony
       Pronasledovaní pohanu v Říme
       Zničeni Upsaly (Skandinávie)

   • Pepi napsal:

    Jarmila 31.1(18.15)Mozna ze je dzihad nebezpecny pro krestanstvi.Hlavne dzihad v podobe podivne sekty IS.
    Nejnebecnejsi pro krestanstvi vsak zustava jeho vnitrni rozklad skrze pusobeni "zapadni kultury".Infiltrovana cirkev opousti svoje zaklady a hodnoty akceptuje rozvrat rodiny,homosexualitu,New Age doktriny.Cirkev je infiltrovana tajnymi bratrsvy at uz protestantska nebo katolicka.Tajna bratrstva se snazi otravit Kristovo telo.Sekty jako Jehoviste nebo Mormoni nikdy nebyly krestanske.
    Dzihadiste jsou pro cirkev mensim nebezpecim,nebot na ty je mozno poukazat,jsou viditelni.Vnejsi nepratele nikdy cirkev nemuzou znicit,vnitrni rakovina ano.
    Navic nikdo nedokaze poprit ze krestansvi prezilo po tisicileti v muslimskych zemich do te doby co se tam zacal zapad "vrtat".Od te doby fanatikove mylne pokladaji krestany za spojence Zapadu.

    • Ekklesian napsal:

     Ne! Církev, Kristovci, tedy ti v Kristu nejsou v nebezpečí. Neexistuje na tomto světě síla, která by se mohla postavit Otci. Otec si nenechá vzít nic co je jeho.

     V nebezpečí jste vy ostatní. Jak uvádíš, klidně třeba i proto, že se necháte ovlivnit závadným učením církví (což je jen organizace lidí).

     • proud napsal:

      :-))))))))))))))))))))))))))))).........me mrdne:-))))))))))))),to uz je mazec,sedni si na kone,vem si mec a bez sirit,moulo! :-)))))))))))))))))))))))))))))))))

     • proud napsal:

      Clovece,vy nad sebou nemit autoritu,alespon tu virtualni-"Otce"......tak se ani nevychcijete,nebo si nadelate do kalhot :-)))))))))..........ani byt jenom zblo sebeucty,hrdosti,sebevedomi a samostatnosti.........vsechno mit posveceny nejakym sefem,nejlip tim uplne nejvyssim virtualem:-)))))))))))

      • proud napsal:

       Ovce jako vysity!!! Stadecko jak ma bejt:-)))))),kam se hrabou ty pravy,ackoliv z tech je aspon uzitek a neroznasej ohnem a mecem bludy po svete.....

       • proud napsal:

        Vy byste si,pobouchany panbickari,meli stahnout Allatru(starobylou fyziku) a poucit se,kdyz uz vam zamrzly mozky a sami nedokazete prijit na podstatu a novy odmitate!

        • proud napsal:

         Nic novyho,presto me neprestane udivovat ten cilenej imbecilismus,kterej dokazal dosahnout ten prvni genialni podvodnik,co vynalezl panbicka,cirkve a nabozenstvi........

  • Marie napsal:

   Justassi: mne uplne staci realita poslednich 20ti let:

   Muslimske zeme nemaji zbrane na valky, s vyjimkou Iranu, ale ten nebude bojovat, dokud nebude napaden, tudiz ten jejich zakon (muslimu) realizuje viditelne. Provokaci uz bylo dost, ale oni cekaji na prime napadeni, a Izrael to porad ne a ne udelat, zbabelec. Jede hadi cestu pres USA...

   Irak, Libye, Syrie... vidime jasne, ze valka a ovladnuti sveta neni jejich programem, protoze nemaji zbrane.

   Zidaci vymysleli jak krestanstvi, tak Islam a ted je proti sobe pouzivaji a jedou po lajne placeni za to, do Evropy neproudi vrazi a nasilnici kvuli nejakemu alahovi... to ani nahodou. Kvuli majetku.

   A naprosto souhlasim, ze siozidi budou o tom lhat az do konce, protoze jim jde o to, aby se lide vzajemne vyvrazdili.

   • Vancouver napsal:

    Křesťanství se hodilo GP dokud bylo agresivní, brutální - viz konquista Slovanů a jihoamerických indiánů. V momentě kdy se postupem času obrodilo stalo se hrozbou, křesťané jsou totiž vzdělaní a humánní na rozdíl od bojovných muslimů.Proto Vatikán proti likvidaci křesťanů nic nenamítá, inteligence je nebezpečná těm co chtějí převzít ekonomickou moc nad planetou.

  • Pepi napsal:

   Justass 31.1(17.36)
   1****

  • to je jedno napsal:

   Ke Koránu a Islámu:
   Mohamed sám neuměl psát. Ale prý měl najaté nějaké písaře. Občas se stalo, že nějakému tomu písaři nechal setnout hlavu, když měl nějaké "remci" na logičnost a kontinuitu výroků prorokových a jejich potřebu vtělit je do veršů. Když prorok zemřel, po Arábii se ještě několik let toulaly asi 4 rozporuplné koránové sbírky. Písaři je různě přepisovali a ty přepsané zase přepisovali. A již při tom vznikaly další chyby - někdo něco vypustil, jiný si to vylepšil po svém... První Chalifát řešil problematiku sjednocení Koránu. Po sjednocení Koránu se ukázalo, že mnoho veršů je tak nejasných a mnohoznačných, že k tomu je potřeba nějakého výkladu a tak se k tomu sebraly paměti vnuků prvních muslimů a tak vznikly Hadísy, které ukazují vzorce či příklady chování správného muslima dle Koránu..., a je jasné, že ty Hadísy, když byly sepsané dlouho po smrti Mohameda a prvních muslimů, že tedy taky mají své mouchy a protiřečící si výroky a věty... A pak se z toho nějak a z tradic, a kmenových zvyků Arabů a těch spisů rozvinulo tak nějak právo Šária. A to je ten problém s Islámem - má mnoho různých forem a výkladů. Například Hasan Alrávi při jednom z kázání v brněnské mešitě jasně řekl, že "...džihád je o šíření víry všemi způsoby - tedy ne jen násilím..." Tedy násilí tam tak jako tak je! Dohledatelné na netu. Aby bylo jasno - Islám je třeba vnímat v celém kontextu a ne jen dle jednoho verše. K vašemu b): Obracet nemuslimy na Islám násilím je zakázáno! Ale nemuslimové jsou povinni muslimům platit zvláštní daně, a mají obecně menší práva - vše určeno v šarii! Prostě to tak je! A k c): Země muslima je všude tam, kde stojí mešity či kam vstoupila noha muslima! A on bude v podstatě kdykoli napadán pro svůj provokativní styl života, kdy bude nevěřícím svými rozličnými požadavky stěžovat jejich život - ty různé požadavky na halal jídlo, urážení se kvůli křížům visícím na zdech, či kvůli znaménku + v knihách... Islám je totiž právě takovýto styl života! "Siožidé" nelžou! Pronásledování více než 100 miliónů křesťanů v mnohých částech světa není "siožidovský výmysl" ale holý fakt, o kterém se právě v našich médiích vlastněných "siožidy" nemluví! Ba i Vatikán se o tom zmiňuje jen okrajově! Nevím proč...

   • Marie napsal:

    A neni to jedno? Mne je. Uplne je mi jedno, kdo co napsal, rekl, prepsal, pozmenil, nerozumel, zapomnel....

    Podstata je vsude stejna: prosazovani nadrazenosti.

    Jestli to dela krestan, zid ci muslim ci kdokoliv jiny, je to porad v dusledku na ostatni lidi stejne, nicive, zabijejici...

    Do riti s tim. Kazde nadrazovani se vede k nasili. K valce. A je jedno po jake linii, jestli politicke nebo nabozenske. Jak si nekdo usmysli, ze je lepsi nez druhy, tak to jede jako kdyz skrtnes sirkou. A plaminek se rozhori v pozar...
    Podstatne je, aby se nikomu nedovolilo tou sirkou skrtat. A dokud se na tomto lidi neshodnou, nikdy nasili a valky nevymizi.

    • to je jedno napsal:

     s tím souhlasím

    • Pepi napsal:

     Marie1.2(1.12)
     rovnez souhlasim.

    • proud napsal:

     Je to v pristupu.Jsou lepsi a horsi,zrucnejsi a min zrucny,hezci a osklivejsi,to vsechno dohromady je jeste navic ohromne relativni,normalka.Ovsem vzdycky b y melo platit,ze ten nejakym zpusobem lepsi dava i to "navic" co ma k dobru,celku.Problem je ze system vsechny uci urvi co muzes,kazdou vyhodu zuroc pro sebe a jenom pro sebe.

    • tečka napsal:

     "Podstata je vsude stejna: prosazovani nadrazenosti."

     Hahaha Marie :-) Asi to nevíš , ale celý "vesmír" je založen na hierarchii viz; https://cs.wikipedia.org/wiki/Hierarchie

     Jsou různé kvality ve všech oblastech života , v "kosmu" :-) Od myšlení , citů , skutků , materiálů až po "sféry" , které ty , nelogicky , neuznáváš ! Tedy nebesa , ráje , podsvětí , pekla atd.

     Řekni mi jedno ! Ty , která neuznáváš žádné vyšší hodnoty !!! ... Jsi obyčejný kus masa , ne nepodobný praseti a přesto si sama sebe vážíš natolik , že bys nejraději chtěla věšet ty , kdož zdánlivě , mohou za tvoje životní trable ! Jákým právem ? Právem nic neznamenajícího masa ? ... Můžeš mi to logicky vysvětlit , ty nic neznamenající kuse "HOVĚZÍHO" masa !... Jak si kus "zvířecího" masa , plné hnisu , moči , výkalů , slizu , hlenu atd. osobuje klást požadavky na "důstojný" život ?

     Proč se ty "HOvězí" maso nadřazuješ nad vše ostatní ? Nejsi snad stejné nic jako vše co existuje ?

     Pokud bys ovšem v sobě , ve svém těle , ty "HOVĚZÍ" maso , cítila něco víc , co je hodno ohleduplnosti , lásky , soucitu , "spravedlnosti" ... nebyla by to snad nadřazenost proti přírodě ? Cožpak ty máš jiná práva či nároky než plevel na zahrádce ? .... Ó jaká to nadřazenost "masa" , která si říká Marie :-)

  • kolkobudeszit napsal:

   Keďže sme boli informovaní jezuitom o podiele cirkvi na vytvorení islámu, neprekvapuje nás, že cirkev neochraňuje svoje ovečky, ktoré už poslúžili a doslúžili. Novému svetovému poriadku-občianskej spoločnosti-otrokárstvu, sú skutoční kresťania svojím dobrom prekážkou, pretože by mohli proti zlu povstať z "presvedčenia" a nie za peniaze, čo je nekontrolovateľné ako "vlastenci" ktorých treba označiť "nacionalisti" a eliminovať. A tak genocída kresťanov ako i povodných nositeľov týchto myšlienok - bielych a slovjenov je potrebné eliminovať a rasovo znečistiť, aby v čistej schránke už nemohol vznikať čistý duch dobra. A to priamo za asistencie sionistickej cirkvi, ktorá dnes nevyhlási žiadnu "krížovú" výpravu na ochranu kresťanov,(i keď ich bolo 7 ale proti 560 islámskym vojnám zanedbateľné) ale ich bude odzbrojovať, aby boli milosrdní voči svojim vrahom v súlade s Kristovou láskou voči svojmu blížnemu... Alebo si snáď niekto všimol aspoň maličké reálne kroky cirkvi na ochranu kresťanstva? Zatiaľ ako v Čechách všade vo svete len hrabe majetky a okráda "kresťanov" i nekresťanov a ukladá peniaze do koho bánk? Veď naopak - podporuje i v Európe budúcich vrahov kresťanov! Vieme, že v USA sú výhradne do čisto bielych oblastí programovo usádzaní farební... A robí to "kresťanská vláda", tak ako Merkelová je "CDU kresťanská"...

 2. Karel 4 napsal:

  V 1.křižácké výpravě, kterou svolal a posvětil nejvyšší katolický představitel Boha na zemi, papež, se tito jeho " křižáci " dopouštěli po dobití Jerusalema zvěrstev na všech občanech tohoto města, ať to byli muslimové, židé, či jejich bratři v Bohu, křesťané. To, že vyvraždili vše živé, včetně dští je důkazem křesťanské lásky k bližnímu. Když muslimský vůdce Saladin dobyl zpětně od křižáků Jeruzalém, tak se zachoval čestně a nechal beztrestně a bez toho, že by bylo někomu ublíženo na zdraví, či na životě, odejít celou posádku, včetně veškerého obyvatelstva do bezpečí. Nechci tvrdit, že Islám je něco převratného, ale Křesťanství provozované po smrti Ježíše Krista a v jeho jméně, se zakládá na vraždění, utiskování, upalování a omezování základních lidských svobod.

  • czenglish napsal:

   ó Karle nevznešenější (4. cenové),

   "1187 Saladin po Damašku obklíčil u Hittimu v dubnu na 1200 rytířů a přes hrdinný odpor byli pobiti, umořeni hladem i žízní nebo udušeni dýmem hořící trávy, jež dal sultán kolem nich zapálit...další zajatí členové rytířských řádů měli na vybranou: stát se ctiteli lžiproroka nebo zemřít: volili hrdinnou smrt....
   v září sevřel Saladin zesláblou posádku Jerusaléma a chystal se pomstít krveprolití z r. 1099, ale když mu křesťané hrozili, že pobijí všechny jeho souvěrce ve městě a podstoupí pak zoufalý boj, povolil jim nerušený odchod..."
   RÁČEK

   ó Kharle nejmoudřejší

   • Marie napsal:

    Prosim te, bez s temi vymysly nekam... kdopak to asi narval do knih, kterymi se dnes tak ohanis?

    Samozrejme, ze vitezove. Ti totiz pisi dejiny a neustale je doplnuji podle svych predstav.

    Mne uplne staci, ze na vlastni oci vidim, co dneska detem rvou do ucebnic jenom o te dobe, kterou jsem sama prozila a dal uz nemam chut ani nebudu nikdy cist zadnou
    his Torickou knihu....jestli mi rozumis.

  • Justass napsal:

   Karel 4

   tím zástupcem Boha na zemi, který svolal 1. křížovou výpravu byl papež Urban II - to jen pro doplnění.

   Byla svolána kvůli tomu ( prý ) aby byla zajištěna nerušená pouť křesťanským poutníkům k hrobu Krista.
   Dnes v moderní době se tyto křížové výpravy do muslimského světa pořádané USA nazývají šířením demokracie. Barbarství při nich ovšem zůstalo zachováno, ba znásobeno, páč jen mečem by tolik mrtvol jako bombami a raketami způsobit nemohli-že

   Nic se prostě nezměnilo hovada zůstávají hovady. Jenže někdo ty hovada vidí na opačné straně než jiný. Jde o úhel pohledu o manipulaci s fakty a o to kdo a jak má vypláchnutý mozek. Nic víc, nic míň.

  • to je jedno napsal:

   Saladin byl v rámci muslimského světa fenomén. Tak jako on se běžně muslimové nechovali... Viz. dobytí Konstantinopole...

 3. proud napsal:

  Z hlediska jejich "viry" o ktery se domnivaji,ze neni scestna a je tou nejlepsi a nejpravdivejsi mi neni lito ani jednech,nakonec pomylit se nechali vsichni,vetsinou dobrovolne sedli na lep!Jako prvni,ostatni museli bejt oklamany jinak,protoze se na ani jednu z falesnejch vir nenachytali. Jako lidi mi je jich lito vsech,i tech zverstev ktery jedni jako druzi napachali,pachaj a jeste napachaj,nez se probudej.

  • Marie napsal:

   Neprobudi se nikdy. A vis proc? Protoze ani za nic se verici v bohy nevzdaji myslenky, ze po smrti budou zit, a to je ta zaruka, ze autori vymyslenych bohu nejsou v ohrozeni ze zadneho probuzeni.

   Stacilo pozmenit pravidla vymyslenych bohu a lidi mas proti sobe jedna dve, protoze kazdy si vybira sveho boha podle jemu blizsich vyhod...a vsichni maji zakazano verit v bohy jine... ale hlasaji svobodnou vuli... to by se jeden poblil, jak velke mnozstvi lidi se nechalo zmanipulovat proti logice, ktera je nam dana od prirody.

   Proude, tohle reseni nema. Nelze pomyslet na nejake probuzeni.
   Ti lidi cele zivoty ziji nadeji v posmrtny zivot v raji!
   A ted najednou by meli prijmout fakt, ze nebude nic?
   Ta predstava je desi...

   • proud napsal:

    "Neprobudi se nikdy. A vis proc? Protoze ani za nic se verici v bohy nevzdaji myslenky, ze po smrti budou zit,..."..........Marie,ale kde je napsano,ze zit po smrti nebudou? Muzou si prochazet necim jinym,rika se ze smrt je jen prestupni stanice ze znicenyho kasliku.Pak reinkarnace nemusi bejt blabolem,kde by se ty duse porad braly,mit kazdy telo vzdycky novou?:-).Beru tyhle veci jako teorie,protoze se tezko dokazuje ze to tak je,stejne jakoze neni.Zrovna tak mi prijde jako pitomost nejaky trestani,nebo odmenovani po smrti,unika mi smysl toho vseho,paklize se vratis a nic si nepamatujes.A teorie plati tak dlouho,dokud neni potvrzena,nebo vyvracena.Problem je ze tyhle veci jsou hodne znasilnovany nabozenstvim a cirkvema,ruznejma guruama,zneuzivany a opradany "blabolama".Neni nad strizlivost pri premejsleni o tech vecech a sledovani lidi co k nim maji skutecne co rict,napriklad Nassim Haramein,kterej tvrdi,ze jsme vsichni "jeden",ze je vesmir kompletne propojenej,ma to neco do sebe kdyz si clovek pripomene jiny veci,treba studii o vode,ktera byla publikovana s tim,ze spousta veci podleha utajeni.Kdo si dokaze ruzny "utrzky" davat dohromady,je prekvapenej tim co vsechno se dozvi.

    • proud napsal:

     Apropo,sam jsem presvedcenej,ze smrti to nekonci,jen pro telo a jmeno,uredni psi znamku:-).Logika mi rika,ze to co telo obyva je neco vyssiho,snad nekonecnyho,ovsem neni nad tim zadnej policajt,at uz kladnej,nebo zapornej,logicky,protoze kladny a zaporny je lidskej vejmysl,stejne jako dole-nahore a podobne:-)))))))).Takze ti kdo zijou s tim,ze budou odmeneny,nebo potrestany,se svym doufanim,nebo strachem,obiraj o pozitek zivota ted a tady.

     • Marie napsal:

      Ten pocit toho vyssiho je spravny, odpovida to. To neco vyssiho je vesmir v nas... ale s posmrtnym zivotem souvislost nevidim.

      Tady je jedna vec pro mne dulezita: jsme jen jiny zivocisny druh, ale jsme zvirata. Rodime se ze semene, a neni podstatne, ze jsme na jine urovni nez ta zvirata a nadrazujeme se jim jenom proto, ze muzeme.

      Zkus se nad tim zamyslet z pohledu, ze se jim nenadrazujes. A vnimas je rovnocenne. Pak teprve se dozvis veci :-)))

      Moje sestra rika, ze clovek ma dusi, ale zvire ne. A neda si vymluvit, ze to nema jak dokazat. Pokud pripustis dusi u sebe, musis ji pripustit i u nich. A co tedy jejich duse po smrti?
      Reinkarnace nema logiku v tom, ze to neposkytuje smysl. Umirani by bylo zbytecne, pokud by ses mel reinkarnovat.
      Co ti dava vedomi duse? Prece mozek. Bez nej nikdo nezije. Je to centrala, a protoze ta zmizi, tak zmizi i jeji obsah.
      Vzdycky se smeji otazce vzkriseni. A co ti spaleni? A to jako vstanou z hrobu a budou nadale mit ta tela z doby, kdy zemreli? To je prece nespravedlive.. je to halda nesmyslu...ale nikomu to nevysvetlis.

      • proud napsal:

       Nejde se srovnavat se zviretem ktery se vyvinulo na rozdil od nas,ktery jsme byli stvoreni,a protoze jsme byli stvoreni na tyhle planete,nebo na tuhle planetu,pak se nam musela dat moznost se rozmnozovat jako vetsina zdejsich tvoru.S tim stvorenim by to bylo na dyl a zrovna Boha-stvoritele bych za tim tedy nehledal,i kdyz podminky jsou od nej.Ale jestli mas zajem,pocti si nakonec sama:-) : http://uloz.to/xVTDyMnT/rozhovory-dr-neruda-1-5-pdf

       • Marie napsal:

        Tak jsem na to nakoukla a po peti minutach zakroutila hlavou.... cestovani casem... Sedivaci...nepratelske a pratelske mimozemske rasy... porad tajnosti a boje, tudiz pozemska fantazie..

        Cestovani casem je nesmysl a nema zadny prakticky vyznam.

        Nejaky Dr. Neruda si vybral Sarah...mimochodem, to je zidovske jmeno, coz nepovazuji za nahodu, a jeho jmeno je stejne fiktivni... a zase je tam prvek vyvolenosti... pry si ho vybrali.

        A on si zase vybral Sarah ke zverejneni sve fantazie...

        • proud napsal:

         Vydrz Marie a skladej mozaiku od rozhovoru k rozhovoru :-).Jinak te zacnu obdivovat jak jsi rychla a vnimava:-)))).Co je receno,bejva i vysvetleno.

        • proud napsal:

         Apropo,moje jmeno ma i hodne zidu,presto zid nejsem,nebo o tom aspon nevim:-)))

      • proud napsal:

       Mas to tak trosku po svym. :-) "Reinkarnace nema logiku v tom, ze to neposkytuje smysl. Umirani by bylo zbytecne, pokud by ses mel reinkarnovat.".Pak by podle tebe postradalo logiku i narozeni se,kdyz stejne umreme :-)

       "Co ti dava vedomi duse? Prece mozek. Bez nej nikdo nezije. Je to centrala, a protoze ta zmizi, tak zmizi i jeji obsah.".....Existujou a prosperujou,dokonce studujou i jedinci bez mozku.Posledni dobou se ukazuje,ze je to svym zpusobem centrala,ale jen do jisty miry,v prvni rade je to PRIJIMAC.Ma to hodne co do cineni s energiema a frekvencema,"Akasou" atd.

       Otazku vzkriseni a nanebevzeti bych asi radeji ani nerozebiral,tam se nejspis shodneme :-).Ono to je pravdepodobne s panbickem i Kristem trochu vsechno jinak,ale to vedi jen ti kdo to vymysleli,neni zas az tak tezky vymyslet podle historie i soucasnosti proc a nac tyhle vsechny veci vznikly,jakej je jejich ucel,dobro to rozhodne neni,to neni zadany z prostyho duvodu,nebylo by uz pak koho ovladat a na kom se prizivovat......

       • Marie napsal:

        Hm... zajimave. A ti jedinci bez mozku, kam se jim ukladaji vedomosti? A jak je dokazi vyhodnocovat a pouzivat? Dik za ten odkaz, podivam se na to.

        • proud napsal:

         Marie,nemame jen jedno centrum,dalsi je v travici soustave,kupodivu;navic jsme adaptabilni,funkce mozku dokaze prebrat a nahradit micha, tolik vedci.

       • Jaris napsal:

        Proude, proc by si svedci, kteri na vlastni oci videli nanebevzeti ziveho Jezise Krista vymysleli? Uz tenkrat riskovali svuj zivot jako svedkove tohoto ukazu. Jaky profit a jake vyhody jim skytalo sireni Jezisova uceni? Naprosto zadne. Misto toho nelidsky umirali za pravdu v mnoha arenach. Neznam nikoho, kdo by dobrovolne polozil zivot za lez.

        • proud napsal:

         Byla jsi u toho a znas ty svedky,jejich verohodnost o ktery ses osobne presvedcila? :-)

        • proud napsal:

         Navic jak vime,ona "bible" je salamounsky napsana,veci se daji vykladat ruzne,hlavne prave jejich vyklady,je to takova hodne "fikana" knizecka:-))))

        • contumax napsal:

         Jaris

         Souhlas o Ježíšovi se zmiňuje i Josef Flavius a dokonce je napsáno na kameni, " že nějaký Ježíš Kristus popouzel vládu Říma " , starého Říma... dokonce je tam jméno Piláta Pontského i jeho manželky

         Jo a Ježíš Krista po smrti uvidělo kolem 500 lidí...

        • Marie napsal:

         Jaris: Pro mne je indikator lzi v tom, ze nekdo napsal o udajnych svedcich, ze tim svedectvim riskovali zivot!

         Tak se dela propaganda na podporu verohodnosti. Vzdyt to vidis i za sveho zivota, ze to takto funguje, a navic to delaji v politice dnes titez zmetci, co si cele to krestanstvi vymysleli. Kdyz jsem se dozvedela pravdu ( od zidu ), tak mi bylo z toho zle, moc zle. I napriklad z toho, ze postaveni zeny v dnesni tzv. svobodne civilizaci je jen kopii zidovske sluzky!
         A zamysli se nad tim: je to tak. Zenskym se nakukala rovnopravnost, ale to neni pravda.

         Nasledovnici Jezise neumirali za nej nebo za pravdu, ale za potirani zlodejiny!
         Ja to mam cely zivot, a nejsem jeho nasledovnice. Tady jde ciste o fakt, ze zlodejina poskytuje moc. Zverejnovani tohoto faktu nebo i bojovani proti tomu je duvod k pronasledovani, ja bych ti mohla vypravet pribehy z USA, kdy jsem mela zidy za krkem v jednom kuse, a vyklickovala jsem jim presne jejich hadim zpusobem...

         Ukrizovaneho Jezise zidi predhodili krestanum z duvodu nasledovani jeho utrpeni a jako odstrasujici priklad, a do ust mu vlozili mraky lakavych slov, ktera neustale upravovali na novou a novou dobu. Jde o neprotiveni se zlodejine, naopak o neustale odevzdavani a obetovani se, aby si tu zlodejinu co nejvice usnadnili.

         Delaji to dodnes, vidis to i u zakuklenych zidu mezi krestany ( Duka ), jak kopou za privandrovalce a otvirani srdci jim..

         Jsou to popravci cety, Jaris. Dodam ti dukazy, ktere jdou zpet 90 let, a jedou v tom Spojene narody v NY, jel v tom i Karel Marx, komunismus je lakava myslenka stejne jako kralovstvi nebeske, ale oboji je vymysl a nemozne...jsou to skutecne jen nastroje.

        • Jaris napsal:

         Proude, nic ve zlem, ale Ty vis o te historii krestanu a obsahu Bible opravdu houbelec. Fakta, jak bylo zachazeno s krestany je popisovano take ve svetskych dejinach. Jeden z nejznamejsich antickych historiku je Josephus Flavius, jak pise vyse Contumax. Bible je vlastne svazek 66 spisu od autoru ruznych povolani - obycejni rybari a farmari, vyberci dani(Matous), pravnik(Pavel), lekar a historik byl napriklad Lukas. Bible popisuje Zemi od jejiho stvoreni az po finale a vlastne je protknuta casovou linii. Predpovedela figurativne hlavni svetove mocnosti - Egypt, Babylon, Assyrie, Medo-Persie, Recko, Rim, Anglo-Amerika, ktere prezentuje jako krale. Osmy a posledni kral je pouze "image", ktery zatim nema moc, ale bude mu udelena moc, ale na velice kratkou dobu. Muze jit o UN a s nimi NWO, ktereho jsou casti. Tim vlada lidi na Zemi konci a bude prevzata opet Bohem, ktery bude vladnout mirumilovnym lidem. Bible je nadcasova a lici take budoucnost zivota na Zemi opet v harmonii. Vse, co v proroctvi bylo zapsano se do dnesnich dnu vyplnilo a stale plni. Momentalne jsme na konci vlady Anglo-Americke rise a je znatelne, ze se do popredi tlaci nova mezinarodni moc - NWO.

        • Jaris napsal:

         Marie, ja Ti rozumim. Zidi ti puvodni i ti chazarsti jsou rozvraceci vseho dobreho. Bible ovsem zidy kritizuje velice ostre jako vrahy vlastnich proroku az je nakonec Buh po ukrizovani Krista definitivne zamitl. Zidi si neustale o sobe mysli, ze jsou vyvolenym narodem, ale jak je videt, nejsou nebot by dnesni Izrael zil v miru a pokoji. Zidi si vytvorili Talmud, podle ktereho se dodnes ridi a vetsina jsou ateisti. Jezise vsichni zidi k smrti nenavidi a kdyz se o nem mluvi, tak se jim z toho vari zluc. Co se tyce tech svedku nanebevzeti Jezise, osobne verim tomu, jak to popisuje Bible. Ty mas samozrejme pravo na svuj nazor a ja Te samozrejme nepresvedcuji.

        • Jaris napsal:

         Pro Prouda:
         Samozrejme, ze jsem svedkem nanebevzeti Krista nemohla byt, jelikoz se to udalo pred 2000 lety. Ani Ty jsi nebyl svedkem francouzske revoluce a presto vime , ze s udala. Ti prvni krestane z toho opravdu nemeli nic nez trable, vysmech,ponizovani a nakonec i nezavidenihodnou smrt. Zkus se nad tim zamyslet, proc by to delali? Penize z toho nekoukaly, nezavidenihodna kariera psance, schazeli se tajne v katakombach, vsak o tom pisi i svetsti historikove.

      • josé napsal:

       Pokud jsme jen jiny zivocisny druh, tak nic nebrani jednem zviratum,aby vyhubila jina zvirata. Tomu se rika socialni darwinismus a skvele ho vyuzil Hitler.

       • proud napsal:

        Jenze my jsme,tedy mame bejt!,inteligentni zvirata a mame dat tu inteligenci k dobru nejen sobe,ale vsemu a vsem.......jen si to nejak ne a ne uvedomit,velice "inteligentne".

 4. srobarr napsal:

  Doba v ktorej ani sám Boh nevie čí je.
  O nadvládu nad svetom sa bijú tri prúdy zločincov odený do svojej viery.Sú to v prvom rade Židia,potom kresťania a samozrejme moslimovia.A v ich vnútri sa vedú malé i väčšie gerilové vojny o to koho boh je väčší,pravý,jediný.Umierajú milióny hoci tieto tri náboženstvá tvrdia jedno a to isté,že veria v existenciu Boha.Nenastala pre svet doba a čas povedať si pravdu,že žiadneho boha niet?!Koľko miliónov či miliárd ešte bude musieť umrieť??Viem,že viera tak ako zbrojárstvo je nekončiaci sa biznis z biliónmi a biliónmi príjmov,ale život po smrti si za to nekúpil a nekúpi nik.

  • Marie napsal:

   Ono k tomu dojde, ze se lidem rekne, jaka je pravda, ze zadny buh neni. Ale az tomu zbytku po valce, tem 550 milionum, ktere si sionisti naplanovali a plan vytesali do kamene.

   Tim si chteji zajistit, ze lidi pak budou delat cokoliv, aby na tom svete mohli byt, tedy i slouzit jim s radosti.

   V prubehu teto valky jim naopak, ocekavam, jsou ochotni promitnout na oblohu par hologramu tech jejich model, aby se k valce naopak jeste vice povzbudili.

   Uz ted zacali vytahovat kartu vymyslenych mimozemstanu...

   A ty hologramy prijdou, nac jinak by je nacvicovali...

   Dva dukazy neexistence boha:
   1. nenechal by to proudit do takovychto hruz, nenechal by cloveka manipulovat DNA a klonovat lidi

   2. ti, co ho vymysleli vedi, ze se nemaji ceho bat a proto si dovoli, cokoliv je napadne

   • Jaris napsal:

    ...plan vytesali do kamene. Myslim, ze se tomu rika georgsky kamen(?) Videla jsem ho na fotografii. Tesat mohou do kamene stokrat a jak se rika "clovek mini Pan Buh meni". Clovek s jeho plany nic nesvede a tolikrat se o to pokousel uz od stavby Babylonske veze. Takze NWO bude porazen, na to muzes vzit jed.

    • Paul Durham napsal:

     :-) ano veřejně to podlidem říkají, že je vyhubí, a co jako ? Vidíte nějaký rozruch ve světě podlidí ?

    • Vladislav napsal:

     Myslíte NWO, který byl kdysi vymyšlen týmiž lidmi, jako později křesťanství? Tak to ano, ten bude poražen, ale nikoliv křesťany - to by byl bratrovražedný boj:-)

     • Jaris napsal:

      Vladislave, NWO je satansky plan zotrocit lidstvo tak, jako nikdy pred tim. Jsou to chorobne plany zlych lidi, kteri v Boha neveri a casto poradaji bizarni a satanisticke obrady, jako se deje napriklad v Bohemian Grove. Jestli tomu rozumim, co pises, tak jsi presvedcen, ze NWO pochazi od krestanu a ti sami krestane ten plan porazi. To se nemuze stat a vysvetleni mas nahore. Osobne nejsem zadny krestansky fanatik, ktery mava rukama v tranzu nebo pada k zemi, jak to casto probiha pri blaznivych evangelickych msi, ani nevlastnim kriz ci ruzenec,nechodim ke zpovedi, neklanim se svatym a neodrikavam 20x zdravasky jak to chodi u katoliku. Take vim velice dobre, ze Bible samotna byla ruznymi krestanskymi odvetvimi hrube zneuzita ke straslivym zlocinum. Ani se nedivim, ze ji spousta lidi klade mylne za vinu to, co vlastne zpusobila vlastne cirkev. V zadnem pripade bych si nedovolila nikomu Bibli nutit. Je takova jaka je a neni v ni zadna pretvarka. Bud ji ten ci onen clovek prijme nebo ne. Presne jak je jedno rceni, ze deset lidi muze pritahnout kone k vode, ale nikdo ho neprinuti pit.

      • Vladislav napsal:

       Víte, co je nejhorším rysem křesťanství? Že naučí člověka STRACHU. Tam, kde si ne-křesťan klade otázky a hledá na ně odpovědi, křesťan hledá, zda je či není ona věc "hříchem". Z čehož plyne, že křesťanské "dobro" je pak vypočítavým aktem, stejně jako celé křesťanské chování - oni si tím vlastně domněle kupují přízeň svého boha. Křesťan pak není dobrý z přesvědčení, ale pouze ze strachu, aby si to "někde nahoře" nerozházel. Což mu brání skutečně dospět a pochopit smysl věcí.

       • Jaris napsal:

        Vladislave, ja zadny strach ze hrichu nemam. Hrich jako takovy je vlastne nedokonalost, kaz. Bible pise, ze Adam a Eva byli stvoreni jako perfektni lide, kteri meli pred sebou nekonecny zivot. Ten ztratili neuposlechnutim varovani Boha Jehovy, ze po poziti ovoce ze stromu, ktery predstavoval figurativne znalost dobra a zla, zemrou. Mozna si tim poskodili DNA, ale prave tento "hrich" predavali z generace na generaci az do dnesnich dnu. Proto musel prijit na scenu Jezis Kristus, aby tuto nedokonalost/hrich/smrt - sejmul z lidstva.

        • Vladislav napsal:

         Víte, kdo je bůh Jehova? Třetiřadý židovský démon, podstrčený Židům na místo jejich nejvyššího boha. Je to perverzní bytost, která Židy nutila k vraždám a násilnostem, jichž je plný Starý zákon, a jež Židy dodnes nutí k tomu, co dělají. Té bytosti se skutečně podařil "majstrštyk", jak správně odhalil i Ježíš, když na toto Židy upozornil...Pro praktického křesťana to znamená, že pokud zcela neodvrhne Starý zákon a neodstřihne se od předávání části své energie této zrůdě, tak prostě slouží skutečnému zlu, aniž by o tom věděl. ... Ježíš byl bezesporu dobrý člověk, opravdu mimořádných kvalit, a proto musel zemřít. ... Pro našeho člověka je opravdu nejlepší se od křesťanství odvrátit, protože dnes už nikdo nedokáže posoudit, co je v něm umně podstrčená židovina a co pravda. Nezapomeňte, že jediná umně přimíchaná kardinální lež do obrovského sudu pravdy zajistí, že daný sud JAKO CELEK přijmeme, protože nás těch 99% jeho pravdivého obsahu lehce přesvědčí, že dobrých je 100% ... nezapomeňte, že prudkého jedu je ta samá smrtící dávka, když ho vypijete silně zředěný v litru čaje, nebo spolknete na jedenkrát v malé tabletce.
         Většina křesťanů pije ten zředěný čaj. nemá cenu polemizovat o tom, které jednotlivosti v křesťanství jsou dobré - jsou tam a je jich řada. Ale ten CELEK nás má otrávit, byl za tím účelem vymyšlen a toto je jeho cílem.
         Proto jsem se od toho už před mnoha lety odstřihl. Když Vám řeknou, že z 10 zákusků, které máte před sebou, je jeden otrávený, budete je zkoušet - nebo se jim všem zcela vyhnete?

 5. Jaris napsal:

  Je treba se zbyvat pritomnosti a ne tim co se stalo pred vice nez tisici lety. Krestane s muslimy si nemaji co vycitat. Prestoze obe strany tvrdi jak jsou mirumilovne, dobyvacne valky je nikdy neopustily a vedou je dodnes jak muslimove tak krestane. Vlastne muzeme rici, ze krestanstvi uz temer vymrelo a z tech zemi se staly zeme atheisticke, ktere neustale pokracuji ve vykoristovani Afriky, BV a Jizni Ameriky. Krestane byli alespon bojovniky pokud slo o obranu, kdezto dnesni bezbozna spolecnost na invazi nechtenych utecencu "cumi jak tele na nova vrata", nic nepodnika a mysli, ze to za ne vyresi nekdo jiny.

 6. josé napsal:

  Az to tady zacne, tak Marie bude prvni v burce.

  • Vladislav napsal:

   Tady to nezačne. Lidé už se proti tomu vzepřeli a v ČR nikdy nebude nikdo, kdo by to mohl prosadit tak, jak v Německu Merkelová.
   Ti, kdo stojí v pozadí, s tím počítali. Stačilo jim rozvrátit ty nejsilnější země nejsilnější části Evropy. My z toho budeme nějakou dobu dokonce i těžit. O dalším se rozhodne na základě toho, jestli se přikloníme k Západu, který nás měl vždycky za slovanské untermensche, nebo k Východu, který je sice ekonomicky slabší, ale mentálně i duchovně mnohem zdravější.

   • contumax napsal:

    Vladislav

    Jsi mimo mísu...!!!

    To o čem píšeš není víra... pravý křesťan nebo žid by nikoho nevraždil ani nezotročoval...

    U židů je to ještě jinak, mají tzv. Talmud, který si vymysleli zvrácení rabíni a tam si v pravili co chtěli, to je chamtivost aj.

    Mýliš se velmi velice, prostě si všechny naházel bez rozmyslu do jednoho pytle...

    Dám příklad,nějaký zákazník mě nezaplatí za poctivě udělánou práci, dejme tomu, že nejsem Čech ale jsem třeba Slovák...

    Ale to neznamená, že budu všechny Čechy házet s o jednoho pytle...

    To nedává žádný smysl...

  • Luis García napsal:

   josé napsal:
   1.2.2016 (7.29)
   Az to tady zacne, tak Marie bude prvni v burce.

   Luis García napsal:
   jiz ji ma ve skrini a jiste ma nejen burku ale i:
   Hidžáb
   Čádor
   Nikáb
   ..

  • Marie napsal:

   ... a pak jsi se probudil.... a ruku mel v nocniku... dobry, moc dobry, ze se ti o mne i zda...

 7. Vladislav napsal:

  Gauneři se často mydlí mezi sebou. Mezi gaunery neexistuje nikdy přátelství, ale pouze spojenectví, v horším případě smír.
  Zvrácená idea křesťanství stála na této planetě stovky miliónů lidských životů. Z důvodu smrti těchto lidí si zotročili kdysi křesťané skoro vše, od Evropy po Ameriku, od Afriky po Filipíny.
  A co se děje teď? Jejich hadí bratr, islám, chce svůj díl! Proč bychom také nemohli, říkají muslimové, proč by si jen křesťané a židé měli rozdělit moc nad světem? Z jejich pohledu je to logický, oprávněný a čestný požadavek.
  Stejné nebo i větší násilí, jaké dnes vidíme s invazí islámu, tady před tisíci lety přineslo křesťanství. o židech, jimž jejich víra striktně přikazuje vysávat a zneužívat druhé jako vším lidské hlavy, nemluvě.
  Je to pakáž jako pakáž. Naši předkové měli svou cestu, a mají ji pořád. Jen ji znovu objevit! Nepotřebujeme ani jeden z těchto pouštních jedů. To jen oni potřebují nás - aby na nás mohli parazitovat. Nic jiného totiž nikdy neuměli a neumí.

  • proud napsal:

   Jj,hezky napsany.

  • josé napsal:

   Krásné, přímo vystřižené z učebnic marx-leninismu...

   • proud napsal:

    Kdyz jde o pravdu,je uplne jedno z ceho je "jako vystrizena" :-)

   • Vladislav napsal:

    Když někdo odmítá křesťanství, tak to ještě neznamená, že jde o komunistu. Ale uznávám, že na tebe zřejmě příliš složité k pochopení, prosťáčku.

    • Justass napsal:

     Tak se nám to pěkně rozproudilo. Tak aby nezapadlo:

     "Karel 4

     tím zástupcem Boha na zemi, který svolal 1. křížovou výpravu byl papež Urban II – to jen pro doplnění.

     Byla svolána kvůli tomu ( prý ) aby byla zajištěna nerušená pouť křesťanským poutníkům k hrobu Krista.
     Dnes v moderní době se tyto křížové výpravy do muslimského světa pořádané USA nazývají šířením demokracie. Barbarství při nich ovšem zůstalo zachováno, ba znásobeno, páč jen mečem by tolik mrtvol jako bombami a raketami způsobit nemohli-že

     Nic se prostě nezměnilo hovada zůstávají hovady. Jenže někdo ty hovada vidí na opačné straně než jiný. Jde o úhel pohledu o manipulaci s fakty a o to kdo a jak má vypláchnutý mozek. Nic víc, nic míň."

     • Vladislav napsal:

      To je Blízký Východ. A co my?
      - třicetiletá válka, kdy se mezi sebou mydlili katolíci a protestanti kvůli pseudorozdílům ve svých pseudověrách, vedla k redukci počtu obyvatel českých zemí o 40% - tedy o více než 2 milióny
      - křížové výpravy proti husitům, v době, kdy se naši lidé po prozření, o co se jedná, poprvé vzepřeli diktátu Západu, stály stovky tisíc mrtvých
      - celé dnešní východní Německo, tedy území o rozloze větší než ČR a Slovensko dohromady, obývaly slovanské národy, které se odmítly (až na Lužické Srby) nechat pokřtít a byly vymazány - odhadem více než milión lidí. I proti nim byla vedena křížová výprava...
      A dnes bude nějaký tupoun s IQ bublajícího bahna obhajovat křesťanskou víru! Jóó, prý ji ti lidé špatně pochopili! To se ale říká i o islámu - pravda je ovšem jinde...Právě od tady těch "tisíciletých mouder" a "zjevených pravd" se musíme odstřihnou, jinak se nezmění nic...

      • Justass napsal:

       Přesně! - jako ateista nemající rád jakoukoliv ohlupující víru, než víru v sama sebe ( nic společného s klausovským individualismem ).
       Nemohu než souhlasit Vladimíre. Jen je někdy potřeba naostřit pero proti těm jednostranně věřícím, resp. věřícím jen svému výkladu dějin.

      • proud napsal:

       Pravda je v rozdel a panuj.

 8. weissbach napsal:

  Diskuse pod tímto článkem je naprosto kontraproduktivní. Skupina poměrně inteligentních lidí má rudo před očima, morda v mordě...
  Je vidět jaký jsou ty doktríny svinstvo...

  • Vladislav napsal:

   Neexistuje žádný moudrý křesťan, stejně, jako neexistuje "dobrosrdečný nacista". To, čím se stanete, Vás bude determinovat, i kdybyste byl jinak "dobrý člověk".
   Někam věci posunout znamená především očistit se od exkrementů. Zapomeňme na pojídání chutných jablek, pokud se v košíku nacházejí shnilé a smradlavé plody. I když jen jeden nebo dva a navíc schované pro jistotu někde na dně...

  • contumax napsal:

   Justass i

   I já Tě zdravím velmi srdečně starý brachu...

   Kéž tomu bylo jak píšeš...

   Jenže vrchnosti po celém světě se pomátli a chystají veliká zla, myslí si naivně, že je to nespláchne...

   Ale najdou se další sluhové ďábla a ti zavedou totáč...

   Pořád lidé nechápou, že tohle byly takové tanečky...

   Ty všelijaké nemoci, krize a menší války... chaos, popírání pravdy, zničení morálky a spravedlnosti...

   Stejně si myslím, nebo spíš odhaduju, že " vypustí Krakena "...

 9. contumax napsal:

  V posledních časech, to je až nastoupí NWO, budou křesťané zabíjení a pronásledování, budou zrazováni vlastní rodinou, dětmi, manželkami i rodiči...

  Cituji Zjevení Janovo

  • Justass napsal:

   contumax

   zdravím Tě bráško. NWO nenastoupí. Nástup sice začalo, ale dveře se zavírají. :-)

   • Pepa z Depa napsal:

    Pravda bratře-i

    přijde Pán vsech pánu, Král vsech králu

    ...

    Jeho hlava a vlasy bělostné jako sněhobílá vlna, jeho oči jako plamen ohně;

    jeho nohy podobné kovu přetavenému ve výhni a jeho hlas jako hukot příboje.

    V pravici držel sedm hvězd a z jeho úst vycházel ostrý dvousečný meč;

    jeho vzhled jako když slunce září v plné své síle.

    Když jsem ho spatřil, padl jsem k jeho nohám jako mrtvý; ale on vložil na mne svou pravici

    a řekl:

    Neboj se. Já jsem první i poslední,ten živý;
    byl jsem mrtev – a hle, živ jsem na věky věků.
    Mám klíče od smrti i hrobu.
    ...

 10. proud napsal:

  Proc nad sebou porad potrebujeme nejaky "kapa",a aby byl i kapo nad kapama,vymyslime ho.Porad dokola ona biblicka rosdelujici chyba,tvarici se jako sjednocujici.Nikoho nad sebou nepotrebuju,nechybi mi sebekritika,zodpovednost,ani sebevedomi.

  • proud napsal:

   rozdelujici....preklep

   • contumax napsal:

    Proude

    Já vládu nad sebou Bohu dávám dobrovolně a jsem mu vděčný za všechnu tu nádheru, kterou stvořil...

    Dobrovolně jsem se vydal Pánu Ježíši Kristu, protože jediný On má ve všem pravdu a má vše pod kontrolou...

    Takže se vlastně nemusím ničeho obávat...

    Vykoupil mě svou smrtí, protože sám jsem byl hříšný a za hřích je smrt...

    On za mě zaplatil svým životem, to co by mělo se stát mě, stalo se Ježíši Kristu...!!!

    Takže Jeho zastupná smrt mě osvobodila že smrti a Bůh Otec se už na mě nedívá jako na hříšníka, který zasluhuje smrt ale jako na bytost beze hříchu...!!!

    Prostě musím se podobat, tedy napodobovat, snažit se žít životem Ježíše Krista...

    A smrt nemá nade mnou žádnou moc...

    I kdybych umřel, živ budu protože mě Bůh vzkřísí...

    Můžeš si o tom všem přečíst, já začal Evangeliem Janem, to mě opravdu chytlo ale aby člověk rozuměl a měl víru, tak to dělá všechno Duch svatý, ten člověka posiluje a učí co a jak, kdyby tu nebyl, tak se lidi navzájem pozabíjí...

    Zatím setrvává ale v brzké době až se náplní zbytek věřících, tak Duch svatý na čas bude odňat...

    • proud napsal:

     "Já vládu nad sebou Bohu dávám dobrovolně a jsem mu vděčný za všechnu tu nádheru, kterou stvořil…

     Dobrovolně jsem se vydal Pánu Ježíši Kristu, protože jediný On má ve všem pravdu a má vše pod kontrolou…

     Takže se vlastně nemusím ničeho obávat…

     Vykoupil mě svou smrtí, protože sám jsem byl hříšný a za hřích je smrt…

     On za mě zaplatil svým životem, to co by mělo se stát mě, stalo se Ježíši Kristu…!!! ".........no a me by to byla hanba,nechat nekoho trpet,nebo natahnout backory za sebe,co bych to byl za chlapa........ke svejm vinam se stavim rovne,zaplatim za ne,nepotrebuju aby to za me odskakal kdokoliv jinej.Nez se nechat zastupovat,radeji se budu sam kontrolovat,abych zil jak se ma,ne jak mi nakazujou,ale jak se ma,abych se za sebe sam nemuzel stydet.

    • proud napsal:

     Kez bych te az to s nama sekne nekde mohl potkat a probrat s tebou onu pravdu,ktery se jednou dockame :-).Pak uvidime kdo k ni mel bliz,jenze me budou muset nejdriv useknout hlavu :-)))))))))))))

     • contumax napsal:

      proud

      A proč až po tom, co to s námi sekne...???

      Můžeme jít někam do krčmy... anebo mě ukážeš hřbitov... to je jedno kde...

    • proud napsal:

     Mimochodem,je snad jen jedno evangelium nejpravejsi,ted si nevzpomenu na to ci,ale znalci budou vedet,i cirkev od nej jakoby dava ruce pryc a podstrkuje ostatni......zkusim ho pohledat,mel bych ho ady nekde mit,mozna i sajtu o nem.

    • proud napsal:

     To neni duch svaty,ale Sila,a je pristupna naprosto vsem a vsemu,staci to s ni jenom umet!

    • contumax napsal:

     Proude

     Naprosto Ti rozumím...

     Víš i já jsem tak dříve uvažoval ale když se kloudně zamyslím nad životem...!!!???

     Proč jsem se narodil, když jsem se o tom nerozhodl...???

     Neřekl jsem : ták a teď se narodím...

     A proč jsem chvíli na světě a pak mám umřít...???

     To by bylo lepší se nenarodit...!!!

     To nedává žádný smysl...!!!

     To je to nejhorší co v celým vesmíru může jen být...!!!

    • contumax napsal:

     Proude

     Je to velmi a nesmírně důležitý si uvědomit, že je to hrozně bídný stav, bídný stav celého lidstva...!!!

     Na to prostě nic co je lidské nestačí, bez Boží milosti neboli pomocí jsme naprosto ztracení...

     Bůh dokáže i to na co člověk ani nepomyslí...

     Navíc rozum lidský je dost omezený... co se týká zrození a smrti...

     • proud napsal:

      No nesouhlasim,nikdo za nas kastany tahat z ohne nebude,tim min stvoritel,to by nas pak vlastne tvoril nadarmo,chapes?Proste musime sami,nebo bejt zrecyklovany,je to na nas,at se nam to libi,nebo nelibi,a je to tak naprosto fer.

     • contumax napsal:

      proud

      Ještě jedno proude...

      Máme danou Bohem svobodnou vůli... člověk může vraždit jak mu je libo, to bylo vždy... od samého počátku stvoření světa...

      Jenže Bůh zodpovídá svým způsobem za své stvoření, nese odpovědnost za člověka...

      Bůh je tichý, nepoužívá hrom a blesk, mluví k lidským duším skrz sen, nebo ukazuje krásnou přírodou nebo krásu člověka, to je mluva Boží k člověku...

      Takto k nám ke každému zvlášť přistupuje Bůh, ale čím víc je člověk zaměřený do sebe, tím víc přestává být přirozený a ztrácí jakousi vnitřní původní božskou privilegii, začne se podobat biologicky naprogramovanému zvířeti a ani si toho nevšimne, protože okolí se chová naprosto stejně...

      Takže až bude každé koleno klečet před Bohem na Božím soudu a promítne se tomu člověku jeho život na zemi, kde se jasně ukáží důkazy Boží lásky k tomu člověku, kde všude mu Bůh moudře a nenásilně ukazoval na Sebe na jiné lidi, na to kde člověk měl mlčet místo aby mluvil, na to kde měl mluvit a mlčel, na to kde pomáhal ale neměl a tam kde měl nepomohl...

      Zbytek psát nebudu... přemýšlej o tom...

  • proud napsal:

   Natoz sebeucta,abych musel dobrovolne nekomu davat vladu nad sebou.

 11. proud napsal:

  Hele Contumaxi,proc si to nepriznat jak to skutecne je?Jsme tu proste lidi,pak Lidi a tvari,nebo tvarove,n elidi,chces li.S tim ze clovek ma porad sanci stat se Clovekem,tvar ji nema,rovnou ji i odmita,nema ani svedomi.Tim se navzajem lisime.A pravda je bohuzel takova,ze tvar ma stejnej pristup ke vsemu,i k Sile,jako ma clovek i Clovek a nebude "potom" nikdy za nic potrestanej ani pochvalenej,to stejny clovek i Clovek,ale za to se to muze stat vsem pekne uz tady!Takze bejt Clovekem neni o trestu,nebo chvale,ale o sobe samym!Je to vyznamenani ted a tady!Mozna ti to prijde nespravedlivy,ale me to prijde normalni,jen ja sam jsem sobe zodpovednej za sebe a lidi jakoby to vycejtili,pozna se to na vzajemnym chovani a pristupu k sobe,vidim jak se chovaji mezi sebou a vidim jak se chovaji ke me,nebo ve vztahu ke me.

  • proud napsal:

   Pritom rozhodne nejsem z tech kdo si berou servitky,naopak!Ale zustavam nestranne spravedlivej a nebojim se to rovnou povedet,zadny klickovani,a lidi jakoby to vedeli,ti co vedi ze by si vyslechli jdou bud rovnou z cesty a kdyz to nejde,snazej se radeji vyhovet a zmizet z dosahu :-).Neveril bys jak to ulehcuje zivot a setri cas:-)

   • proud napsal:

    Navic kdyz uvazlive pouzivas Silu a dbas ostatnich "zakonu"....dejou se skutecne "veci"! Jen vedet jak a bejt k tomu "zralej".

 12. Marco napsal:

  Když si přečtete bibli i Korán, zjistíte, že mají stejnou kostru. Navíc zjistíte, že Korán uznává papeže z Vatikánu jako proroka Mohamedova(pojistka stvořitele Islámu) a jsme u kamene úrazu. Jedinou pravou víru mají židé a pravoslavní, které honil Řím, kde jen mohl. Římskokatolická církev byla založena uměle a Islám je jejich odnož na likvidaci pravoslavných ale předně Židů, vše do sebe krásně zapadá.

 13. Definitiva napsal:

  Nejnebezpečnější ideologií pro křesťany je islamismus.

  Najnebezpečnejšou ideológiou pre kresťanov je kresťanstvo.

 14. dert napsal:

  JUSTASS -kopni se do prdele, ty slimáku.

 15. proud napsal:

  Oni jsou "pronasledovani"? Vim ze po sobe jdou posedli fanatici ale jinak o jejich pronasledovani nic nevim:-).A fanatici at se pro me za me mezi sebou klidne vymlatej,ale at do toho netahaji zbytek sveta tech normalnich!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!