S tím, jak rozhovory s Tureckem o migrantech váznou, dožaduje se Ankara dalších 2 miliard €, aby přiškrtila příliv migrantů do EU

Migrants-On-Greece-Lesbos-Island-Getty-640x480Tolik vytoužená dohoda mezi Evropskou unií a Tureckem o přiškrcení přílivu migrantů přes Středozemní moře je na vážkách, jelikož Turecko náhle na oplátku za to, že udělá více, aby migrantům zabránilo v překračování svých hranic, požaduje daleko vyšší sumu peněz. Říká se, že Ankara teď už chce 5 miliard € (136 miliard Kč) místo předtím dohodnutých 3 miliard €.

S tím, jak se evropští vůdci potýkají s rostoucí kritikou svých vlastních občanů za to, že dovolili vstup do Evropy neomezenému počtu migrantů, tak tito následně tlačili na Turecko, aby udělalo více k zastavení lidí opouštějících jeho pobřeží. Do konce listopadu byla mezi EU a tímto eurasijským státem uzavřena dohoda: Turecko udělá více, aby zabezpečilo své hranice, a zlepší podmínky pro syrské uprchlíky ve své zemi a EU mu na oplátku dá 3 miliardy €, aby pomohla tyto náklady pokrýt.

Vyjednávání o této částce byla zuřivá – Turecko požadovalo 3 miliardy € ročně; EU odpovídalo slibem této částky na dva roky, která se bude vyplácet po částech podle toho, jak se budou tyto podmínky plnit, čímž zůstala konečná suma neurčitá. Aby tu dohodu ještě osladila, tak slíbila, že zase prověří vstup Turecka do EU.

V té době Breitbart předpovídal, že ta dohoda „nebude fungovat a že zvláště přednostní vstup Turecka do EU by měl závažné dlouhodobé důsledky.“ Dát 75 milionům tureckých občanů právo volného pohybu po celém kontinentu by naopak tu migrační krizi ještě prohloubilo.

Do začátku ledna se ta dohoda už začala rozpadat, jelikož evropští vůdci Turecko vztekle kritizovali, že toho moc nedělá, aby snížilo počty migrantů přistávajících na řecké půdě, které jasně zůstávaly na průměrných 3 000 denně.

Turecko teď vrátilo úder požadavkem, aby za tuto práci dostalo výrazně více peněz. „Ankara chce dostat 5 miliard €, my jsme však ochotni dát jen slíbené 3 miliardy €,“ řekl Die Welt vysoký EU diplomat.

Turecká vláda rovněž chtěla mít větší slovo v tom, jak se tyto peníze utratí, a zavrhuje požadavek EU, že bude na vynakládání těchto peněz dohlížet. „Turecká vládě je velice zatěžko, aby přijala, že ty miliardy eur na pomoc uprchlíkům se budou vyplácet krok za krokem a až po přísných kontrolách od EU,“ pokračoval ten diplomat.

Zdroje EU však trvají na zavedení přísného dohledu kvůli obavám, že ty peníze spíše uniknou do tureckého systému, než aby šly ve prospěch syrských uprchlíků. Zvláště chtějí vidět, jak se peníze vynakládají na školy a lepší infrastrukturu.

Avšak zatím žádné peníze vydány nebyly, jelikož se členské státy nemohou shodnout, zda by ty peníze měly pocházet z rozpočtu EU nebo od členských států – a kolika by každá země měla přispět.

Itálie prozatím odmítala dát jakékoliv peníze s odůvodněním, že už nese disproporčně vysoké břemeno této krize, jelikož se musela postarat o statisíce migrantů přistávajících na jejím pobřeží.

Italský ministerský předseda Matteo Renzi během páteční návštěvy v Berlíně řekl, že jeho vláda v principu není proti těmto platbám, chtěl ale vyjasnění těchto plateb. „My jsme nezměnili svůj názor, očekáváme ale od svých přátel v Evropské komisi a v Evropské unii, že zodpoví určité otázky, o kterých si myslím, že jsou o detailech, a doufám, že je půjde objasnit brzy, doufám, že před Londýnskou konferencí,“ vysvětloval s odkazy na Konferenci syrských dárců, která proběhne v britské metropoli 4. února.

by DONNA RACHEL EDMUNDS 30 Jan 2016

Zdroj: http://www.breitbart.com/london/2016/01/30/turkey-demands-e5-billion-to-stem-flow-of-migrants/
10 Komentářů k S tím, jak rozhovory s Tureckem o migrantech váznou, dožaduje se Ankara dalších 2 miliard €, aby přiškrtila příliv migrantů do EU

 1. Carlos IV napsal:

  Nasrat a rozmazat. A sebrat jim licenci na Efez Pilsen.

  • Marie napsal:

   Nejsmesnejsi je na tom vsem tvrzeni, ze jde o „priskrceni prilivu migrantu do EU“.
   Pruhledna lez na uklidnovani lidi.

   Ve skutecnosti se ten priliv zvysuje a zrychluje, podle toho, co pisi na webech z Blizkeho vychodu. Naopak, verbuje se cim dal vice novych lidi.
   Docetla jsem se, ze ISIS uz zavrazdil 424 muzu, kteri se chteli odpojit. Takze cesta zpatky nevede. Nalakali je na lzi, a kdyz pak videli realitu a nechteli se na tom dal podilet, dostali kulku do hlavy.

   A dokonce Brusel navysil puvodni plan 50 milionu na 60!
   Izrael take zrychluje a rozsiruje okupaci Palestiny.

   Jedna a jedna jsou dve.

   Kdyz to cele organizuje Izrael, je jasne, ze jim jde o vylidneni nepotrebnych na Blizkeho vychodu a tomu odpovida i nove zapojeni emerickych vojaku a bombardovani z dalsich zemi NATO.

   Jsme v tom az po usi a jedina zachrana je v pridani se k Rusku!

 2. Paul Durham napsal:

  Osobně mám dojem, že dělení miliard euro z EU do Turecka probíhá asi takhle : 30% erdoganův syndikát a 30% isis a 40% „poradci“.

  • Marie napsal:

   Paule: to mas tak: na pocatku vyplaceli 30 milionu dolaru kazdemu zoldakovi IS. Putin jim ted usekl z velke casti zisky z kradene ropy v Syrii vybombordovanim ropovodu, a tak presli do Iraku a rabuji i tam, ale porad to nestaci na pokryti pozadavky od bojovniku, kteri vydiraji stale vice. Takze penize z Evropy jim poslat primo nelze, tak supky do Turecka. Proc prave do Turecka je jasne, protoze to je vyplaci od pocatku. A lidem se zavre huba, ze za to priskrti prisun. Nesmysl!

   A pocita se s privandrovalci v Evrope do armady, tj. pripojeni se k IS. Tem se misto puvodnich 30 milionu nabidly 2 tisice eur a k tomu cokoliv si vezmou jak na majetku, tak na lidech….

   V Nemecku se deje i to, ze osamocene lidi v domech zavrazdi a nastehuji se tam, zvlaste v odlehlych mistech. Nikdo je nepotresta, protoze je nikdo nedohleda a ani nehleda. Nemaji ani doklady, a policie se jich boji a nebo ma prikaz nezasahovat.

   Takze opet mala matematika. Odmenou popravcim cetam je to, co si proste vezmou. A jeste se tim chlubi na internetu a lakaji dalsi si prijit pro korist…

   A lidi u nas jeste se zastavaji chudinky Zemana, ktery s tim nemuze nic delat. To je proste silene…

 3. nazdar napsal:

  Odhadoval bych, že ty peníze budou příspěvkem EU, na boj proti Assadovi.
  Pokud by EU chtěla zastavit tok migrantů, tak by bylo jistější za ty peníze vybudovat vlastní ochranu hranic a nespoléhat na někoho nespolehlivého.

 4. Oto napsal:

  EU to zaplatí na 200% A pak bude potřeba 10 dalších miliard atd..
  Tak Tayipe! Jak jsme se dohodli: jednu pro tebe. jednu pro mne, ještě jednu pro tebe a jednu další pro mne…

 5. Dušan napsal:

  co by jsme neobětovali ve svatém boji protivá putinizmu…

  • Marie napsal:

   a pritom si lidi, blazni, neuvedomuji, ze jedine Rusko nas muze zachranit. A kdyz slysi Putina, ktery vyzyva Evropu ke spojeni se v boji proti terorismu, tak nevnimaji vubec, ze bije dvanacta..

   Kazdy se drzi toho, cemu veri. Velka chyba. Verit ne nesmi. Musi se videt realita a podle ni reagovat. A kdyz jde o zivot, tak rychlost je nutnost…

 6. Ikema Monika napsal:

  A co plno let kradení a pašování ropy se Sýrie ? Kolik jsi Turecko nakradli ateď krade i v Iráku ! Tak ať se starají o lidi se Sýrie a Iráku pokud se situace nesklidni a oni se budou moc vrátit do svých zemi !! Celí svět ví že tam Turecko kradli a i nadále krade !!! Tak žádné peníze vůbec neposilat !!!

 7. Jaris napsal:

  Davaj, davaj priblbla EU! Nech se vydirat od primitivniho otomana, ktery s tebou chytraci a ty si to nechas libit. Dobre ti tak, kdyz si neumis poradit s umazanci a chazarskym smradem, ktery otravil celou Evropu touhle vlastne lehce resitelnou situaci.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!