Americké děti jsou indoktrinovány, aby přijaly všemocný orwellovský policejní stát figurkou Santova pomocníka

Christmas-Elf-Sitting-WhiteNěkteří lidé v Americe jsou velmi znepokojeni, mezi dětmi nesmírně oblíbenou hračkou, figurkou Santova pomocníka (v originále elf on shelf: elf sedící na polici). Elf on shelf se stal multimiliónovým byznysem s vlastním TV kanálem, alegorickými vozy na přehlídkách a různými jinými produkty. Všudypřítomná figurka a k ní náležející knížka si získali srdce miliónů malých dětí, které věří v její magickou sílu létat každou noc na jižní pól a pomáhat tak Santovi aktualizovat jeho seznam hodných a zlobivých dětí.

Na první pohled to vypadá celkem nevinně, ale podle některých psychologů je účelem hračky, aby děti přijali koncept všemocného policejního státu.

Dr. Laura Pinto, přednašející na University of Ontario Institute of Technology ve své studii, kterou sepsala se se Selenou Nemorin z Monash University in Melbourne, vysvětluje, že hračka má moc donutit děti přijmout koncept vnějšího, ne-rodinného dozoru.

Jinými slovy, tato hračka vytváři v mysli dětí představu, že tu vždycky bude někdo, kdo bude sledovat a oznamovat každý jejich pohyb nějaké centrální autoritě, v tomto případě Santa Clausovi, který je v knize popisován jako velký šéf (Big Boss).

Toto je princip na kterém hračka pracuje: Santův pomocní se celý den sleduje jak se dítě chová a co dělá a až všichni v domě usnou figurka odletí na severní pól, aby informovala Santu o prošlém dnu a pomohla mu tak aktualizoat seznam hodných a zlobivých. Potom letí zpátky, aby se usadil na jiném místě a pokračoval ve své dozorové rutině.

Dítě je v knize instruováno, aby se figurky nedotýkalo, protože jeho magická schopnost je křehká a pokud by na ni šahalo, mohl by přijít o své schopnosti. Podle oficiální stránky: Elfův úkol je dívat se a naslouchat.

Podle Pinto a Nemorin se rozdíl mezi běžnou hrou a touto přípravou na život v totalitním státě projevuje například tím, že při běžné hře si dítě při hře představuje jiný svět a hra nijak nezasahuje do jeho běžného života. Ve většině her je také čas přesně vymezen a pravidla, která v nich platí se nezvrhnou v každodenní rutinu.

Elf on shelf reprezentuje unikátní a předem nalajnovanou hru, která rozmazává hranici mezi hrou a reálným životem.

Autoři si všímají podobnosti mezi touto hrou a konceptem vězení, kde jsou vězni monitorováni centrální věží s 360° výhledem a nikdy neví, kdy přesně jsou sledováni.

Podle francouzského filozova Michela Foucalta tento koncept přesně odpovídá dnešnímu, stále ještě se formujícímu, policejnímu státu.

Je nejisté, že tvůrkyně této hračky (matka s dcerou) měly původně nějaké nekalé úmysly nebo že by byly placeny nějakou vládní agenturou, zaměřující se na brainwashingové hračky.

Je ale jasné, že autorky hry, možná nevědomě, vystihly ducha naší doby, kdy všudypřítomný policejní stát stále více strká nos do našeho soukromí a většinu lidí už to ani nevzrušuje.

Zdroj: http://www.naturalnews.com/052644_Elf_on_the_Shelf_surveillance_Christmas_toys.html
33 Komentářů k Americké děti jsou indoktrinovány, aby přijaly všemocný orwellovský policejní stát figurkou Santova pomocníka

 1. Justass napsal:

  ….“vystihly ducha naší doby, kdy všudypřítomný policejní stát stále více strká nos do našeho soukromí a většinu lidí už to ani nevzrušuje.“

  Myslím, že mnozí ještě s něžnou nostalgií budou vzpomínat dob Stb, KGB, či STASI. :-)

 2. Kurt napsal:

  Ale prdklačky. V naší kultuře taky máme čerta od Mikuláše, který funguje jako vnější bubák na zlobidla. Existence vnější autority je rodičům nápomocna při výchově, podobně jako existence například Boha. Nemusíme vidět nwo za každou dětskou postavičkou…

  • Tachy napsal:

   To sice jo, ale čert ti nesedí doma na poličce a určitě v dětech neutvrzuješ víru že chodí každou noc reportovat jak jsi hodnej. To je ten zásadní rozdíl.

   • JednaRukaNetleska napsal:

    Defakto monopol na výrobu, (dez)interpretaci, vstup/výstup (či zadržování) informací, „pohádek“ (pro děti a ještě více pro dospělé), POVĚR (Lež nastolují jako světový řád – Svět států…to je ten jejich obyčejný svět…), báchorek, „tradic“, a vůbec…umělých „duchovních“ (mentálních) programů a podprogramů…vlastně uměle (-cké) kultury…jejímž výkonným udržovatelem a kontinuitou je „mediální sféra“ má CÍRKEV PŘESVATÁ. (CÍRKEV=MÉDIA, MÉDIA=CÍRKEV).
    Největším náboženstvím v „duchu doby“ je víra v jinak neexistující (jimi vymyšlenou) pseudobytost stát. A ta má také nejvíce stoupenců, co pro ni neváhají i… No, však to znáte… Pro stát cokoli…)
    Hanebné, obludné, zvrhlé!

  • Pepan napsal:

   Kurt napsal:
   1.2.2016 (15.10)
   Ale prdklačky. V naší kultuře taky máme čerta od Mikuláše, který funguje jako vnější bubák na zlobidla. Existence vnější autority je rodičům nápomocna při výchově, podobně jako existence například Boha. Nemusíme vidět nwo za každou dětskou postavičkou…

   ..jenze to je jednou v roce a ne nonstop vymejvani kazdy den-24h .. jak pisou ma i svuj kanal atd …

   navrhuji kanal prejmenovat z: elf on shelf na: Jehuda iš Karijot

  • pepek vyskoč napsal:

   naučte se něco o psichologii… většina lidí např. nechápe (a proto tomu třeba ani něvěří) proč se do hudebních videoklipů vkládaj satanystycké symboly. protože nechápou psichologii. ale ono je to tak, že podvědomí pracuje pouze v symbolické rovině (najděte si něco o psichologickém výkladu snů), takže symboly ovlivňují podvědomí lépe než věty. a tento skřítek je podle mě jasným symbolem velkého bratra (zvykejte si děti na kamerový systém). ..a váš názor, že vnější autorita je nápomocna rodičům při výchově mě uvádí do rozpaků. myslím že rodiče kteří potřebujou takovou berličku a neumí si u dětí jinak získat respekt, nikdy neměli mít děti… mě máma strašila vařečkou! né čertem!

  • Jura napsal:

   1x za rok …. a ne v režimu 24/7

 3. Josef Švejk napsal:

  Vezmeme-li v potaz inteligenci standartních pindostánců, pak indoktrinace malých pindostánců už nic nemůže pokazit:
  https://www.youtube.com/watch?v=GEXiil4y4JA&hd=1

  • Justass napsal:

   1*. :-) Švejku

   To video bych doporučoval šířit.

  • Jan Jinsky napsal:

   Švejku, taková kravina se může řešit jen na NWOO. Asi je k tomu třeba inteligence standardního čtenáře NWOO, aby něco takového vůbec řešil.

 4. weissbach napsal:

  Šíří to svinstvo do celého světa. Fragmentovaná, vykořeněná, multikulti břečka náchylná k pověrám, manipulaci, sebenenávisti. Půlka Evropy už je taky taková, stačí jim jedna dvě generace /teď díky technologiím a dobrotám z fastoodů a vykleštěnému školství to jde rychleji a rychleji/ a je to k nepoznání ve srovnání s dobou před 10-20 lety. Jestli tohle není likvidace kultury a degenerace lidské bytosti: https://vimeo.com/146213450
  Osobně se nechci dožít toho až to bude tady vypadat taky tak… I když Praha už má našlápnuto a Sobotka s dalšími zaprodanci to nakopávají co Brusel se Sorošem nasypou do krmítka.

 5. Josef Švejk napsal:

  Malá vzpomínka na Miloslava Ransdorfa:
  Myšlenkové pochody Pindostánců se odvíjejí dle „zásad tří a“ : anglicky, arogantně, a jinak ví hovno. (volně dle Miloslava Ransdorfa)

 6. soudce napsal:

  Švejku ! Viděl jsem kdysi Mílu v televizi a žasl jsem . On , velký Míla , nebyl schopen udržet ve své mysli základní myšlenku diskuse ! … Skákal od jedné myšlenky k druhé aniž by si to uvědomoval :-) … Asi takhle ; „od žížaly se dostal k teorii relativity“ :-) Takovej to byl duševní „OBR“ … Byl sice študovanej , ale přece jen to byl chudák ! Věděl hovno Komunista :-)

  .

  • Josef Švejk napsal:

   Dost často se stává, že jednodušší lidé obtížně sledují toky myšlenek těch méně jednoduchých. Ti první v zápalu diskuse lehce zapomenou, že za okem kamer nesedí žádní duševní obři. I Einstein s tím měl problém. Poměrně dlouhou dobu mu rozumělo tak málo lidí, že by je bylo možné spočítat na prstech jedné ruky.

   • Josef Švejk napsal:

    Překlep: Ti druzí – samozřejmě.

    • Justass napsal:

     Přesně! Švejku – vzal jste mi to z kousadla.
     Ještě bych možná doplnil, že Míla nedokázal udržet
     myšlenku, protože geniové už takový problém mají jaksi daný. Ovšem jiní, mnohými tak velebení, zase nedokáží udržet moč – že pane kníže. :-)

    • soudce napsal:

     Jsem v úžasu Švejku :-) Takové OBŘÍ moudro co jsi napsal :-) A to jsi „zplodil“ ty sám ? Fantastické :-) Ty jsi skoro tak „dobrý“ jako ten Míla :-) … Ano , Míla nebyl žádný duševní obr :-) a ani ty nejsi ! Hlupáčku :-)

     Einsteina sem do diskuse nepleť :-) Ale chápu , že ty nepatříš mezi ty na té jedné ruce :-)

     • Josef Švejk napsal:

      Máš-li problém s psaním písmenek, maluj jenom obrázky. My to pochopíme, soudče.

      • soudce napsal:

       Myslím , že ty jsi málo chápavej :-) Tak proto „maluju“ ty „obrázky“ ! SMÍCH SMÍCH SMÍCH SMÍCH

       Už jsi to pochopil :-) SMÍCH

       • Justass napsal:

        Švejku – nepochopil! Co jiného čekat, že.

        • tečka napsal:

         Jaja :-) Nepochopil jak jinak , Justassi :-)

         „Ještě bych možná doplnil, že Míla nedokázal udržet
         myšlenku, protože geniové už takový problém mají jaksi daný. Ovšem jiní, mnohými tak velebení, zase nedokáží udržet moč – že pane kníže. :-)“

         Za prvé ; DEBILE , nejsem kníže :-) Za druhé

        • tečka napsal:

         Za druhé ; géniové musí ovládat svou mysl , své myšlenky :-) Což ty , Justassi nemůžeš pochopit :-) že . Co jiného čekat od Justasse :-)

        • Justass napsal:

         no dyť říkám – nepochopil poprvé, nepochopil ani podruhé. Nepochopí asi nikdy. To už je úděl těch slabomyslnějších – tuším.

        • tečka napsal:

         Jak píšu :-) Justass to nepochopí ani poprvé , ani podruhé a nepochopí to asi nikdy :-) Proč ? Protože je to slabomyslný tvor . KOMUNISTA :-) Co čekat od obhájce DEBILNÍHO KOMUNISTY :-) Velkého Míly :-)

        • tečka napsal:

         Justass je trotl :-) On si evidentně myslí , že svět musí být řízen Marxovým učením ! Vše co je proti Marxovi je špatné ! :-)

         Ransdorf , byl obyčejný komunista ! Možná měl dobrou paměť na ty „komunistický“ kecy ale jinak to byl hlupák . Stejně jako je hlupák Justass či Švejk! :-)

         Debil jako debil :-)

 7. contumax napsal:

  U nás už dávno, samý kraviny pro retardy…

  Zlatý pohádky český tvorby…

  A jako by se po nich slehla zem…

  • Jan Jinsky napsal:

   Proto je furt opakujou v televizi a jsou jich plný knihkupectví. Asi proto se po nich jinde slehla zem. Tady se fakt pěstuje na vysoké úrovní umění JUZPK

 8. Jarka Š. napsal:

  …. a vypadá úplně jako Babrák Hussein Obama. Ten chlap je vážně moc divný…….

 9. baco deci napsal:

  No a u nás děti strašíme čerty. Každá kultura dětmi manipuluje jinak v zájmu toho aby poslouchaly.Dohlížející „strašidlo“ poznal v dětství každý. Jen se zamyslete. No a taky se zapomíná na problém zvaný puberta.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!