SYRSKÉ A IRÁCKÉ BOJIŠTĚ 1.2.2016 – VIDEO A  JEHO PŘEPIS

Aleppos-thermal-power-plantSyrská arabská armáda (SAA) o uplynulém víkendu pokračovala v tlaku na militanty ISIS v provincii Aleppo, kde vybojovala vesnice Aanouza a Afesh. Ofenzivní operaci rovněž vedla v oblasti nově osvobozeného Widah. Srážky byly pozorovány pár mil od Deir Hafer a od Al-Bab. Avšak hlavním směrem úsilí SAA je tlak od letiště Kuweiris směrem k městu Aleppo.

V dalším běhu událostí vytlačila SAA s domobranou Národních obranných sil (NDF) militantní skupiny z Tal Maksour u tepelné elektrárny Aleppo. Syrské vládní síly získaly rovněž kontrolu nad několika kontrolními stanovišti ISIS u elektrárny, která byla před krizí používána k zásobování Aleppa elektřinou.

Loajalistické síly osvobodily dalších 10 kilometrů podél dálnice Lattakia-Aleppo, když 31. ledna od teroristů vyčistily vesnici Mazin v severní části provincie Latakia. SAA směřuje směrem ke strategickému městu Kansba. Podle těchto zpráv jsou příštím cílem vojsk SAA výšiny al-Rous.

ISIS reaguje na tyto ztráty na četných frontách v Sýrii a v Iráku pokusy rozšířit svou kontrolu do syrské provincie Deir ez-Zour. Dei rez-Zour slouží pro militanty ISIS jako životně důležitá tranzitní trasa k pohybům mezi Irákem a Sýrií. ISIS 17. ledna zahájila ofenzivu proti zbývajícím vládou ještě drženým oblastem Deir ez-Zour. ISIS se snaží konsolidovat i plnou kontrolu nad samotným městem Deir ez-Zour.

V Iráku ISIS v lednu ztratila kontrolu nad Ramadi v provincii Anbar ve prospěch Iráckých bezpečnostních sil (ISF). Ve městě si však stále uchovává operační přítomnost a vede útoky na ISF severně a východně od města.

ISIS se počátkem ledna rozšířila do částí provincie Salah ah-Din, kde zaútočila na pozice šiítských milic severně a západně od města Samara. Nové útoky byly zahájeny na ropná pole Alas a Ajil východně od Tikritu. Na těchto útocích se ukazuje, že ISIS si v Iráku přes všechna vítězná prohlášení US vedené koalice udržuje bojeschopnost.

Někteří experti očekávají, že ISIS v Iráku zahajuje útoky mimo svou základní oblast kontroly, aby tak odklonila síly ISF a US vedené koalice a vytvořila si podmínky k širšímu zapojení do Syrské občanské války. To je jasně i v souladu se zájmy hlavních zahraničních sponzorů této organizace, která se rovněž v posledních měsících snaží bránit Ruskem vedeným antiteroristickým operacím v Sýrii.

Zdroj: http://southfront.org/international-military-review-syria-iraq-battlespace-feb-1-2016/
3 Komentářů k SYRSKÉ A IRÁCKÉ BOJIŠTĚ 1.2.2016 – VIDEO A  JEHO PŘEPIS

 1. gandalf napsal:

  Nic moc, což? Bohužel.

 2. Bogus Sobotka napsal:

  Jen by me zajimalo co se stalo s cinskou armadou, ktera mela byt v Syrii a spolecne s ruskym Ivanem bojovat proti terousum?
  Zdejsi spolecek opet skocil na spek alternativcum ze Zerohedge :D

  „US před propadákem: Čína se v Sýrii přidává k ruským vojskům, zatímco Irák uzavírá zpravodajskou dohodu s Moskvou a Teheránem“

  http://www.nwoo.org/2015/09/28/us-pred-propadakem-cina-se-v-syrii-pridava-k-ruskym-vojskum-zatimco-irak-uzavira-zpravodajskou-dohodu-s-moskvou-a-teheranem/

  Zerohedge je ten samej zdroj,ktery vam nakukal, ze existuje smrtelny virus „kalifornska chripka“ :D

 3. Art napsal:

  Asad a spojenci postupují, jde to pomalu, ale vzhledem k tomu že Syrská armáda na tom na podzim nebyla nijak dobře je to úspěch, mají iniciativu a chut bojovat, jen tak dál.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!