Pozvánka: Problémy přerozdělování – Jak distribuovat výsledky práce a základní příjem

kapitalizmSpojenectví práce a solidarity zve na seminář na téma: Problémy přerozdělování:  Jak distribuovat výsledky práce a základní příjemkterý se bude konat dne 11. února 2016 od 17:00 v zasedací místnosti Domu odborových svazů - Náměstí Winstona Churchilla, Praha 3 (vstup hlavním vchodem, přízemí)
Účast v panelové diskusi potvrdil: Doc. PhDr. Marek Hrubec, PhD., Mgr. Štěpán Mairovský, moderuje: Milan Neubert
Patronem panelové diskuse je: Libuše Staňková – Alternativa zdola

 
50 Komentářů k Pozvánka: Problémy přerozdělování – Jak distribuovat výsledky práce a základní příjem

 1. Josef Švejk napsal:

  Problémy přerozdělování? Pokud vím dělba práce s našimi zdaleka nejlepšími kamarády funguje naprosto bez problémů. ČNB udržuje kurz koruna-euro na 27kč, místo reálných 17-18kč čímž naši zdaleka nejlepší kamarádi inkasují ročně rozdíl cca 1300 mld. Připočteme-li vtipné nastavení cen (např. vodné stočné) přihodí jim to dalších cca 500 mld ročně. To už máme cca 1800mld ročně. Něco málo si přihodí i naši drobní podnikatelé jako Babiš, Bakala, Duka apod. Takže jaké problémy s přerozdělováním? Dělba práce par excellence – jedni pracují, druzí inkasují – člověk přece nemůže dělat všechno sám.

  • Frantisek1 napsal:

   Tak jim tolik zase nekřivděte. Vždyť nám přepošlou nějaké ty dotace… Já vím, že je to hrubý nepoměr, ale na druhou stranu to dělají sofistikovaněji než Hitler. My nemáme pocit, že jsme okupováni a naši místodržící zase, že nejsou kolaboranti.

   • proud napsal:

    Neni na miste se zeptat co vlastne stojej ony dotace?!!

   • proud napsal:

    Jo tak ty ten pocit nemas,to ti zavidim,stastnej otroku:-)))

    • contumax napsal:

     Bajblkracy

     Stát si hraje na Boha, tak jako satan rád napodobuje Boha, ale je to dílo satana, všechno to zlo tvoří prostřednictvím chamtivých lidí…

     V Písmu je psáno o satanu co řekl Ježíš Kristu : mě je dána moc a sláva a komu chci tomu jí dám…

     • Josef Švejk napsal:

      Satan je všude. Zřejmě vedl i vaši ruku při této replice Bajblkracymu. Dost možná Ježíš došel k závěru, že moc a slávu vám nedá a ponechá vás ve spárech satanových? Chcete-li změnit tento svůj úděl pak okamžitě zvyšte počet otčenášů a zdrávas alespoň na dvojnásobek! Je to akutní.

      • Mastodont napsal:

       Vynalézejte způsoby jak si přerozdělovat to své mezi sebou…

       Nejlépe způsoby báze dobrovolné, protože ty jsou nerozvinuté (vzhledem k tomu, že jedněm stačí poroučet).

       • i-v lednu-je-jak-v-maji napsal:

        No ne ale vopravdu – zkuste si schválně jako domácí cvičení – hru – PŘEROZDĚLOVAT TO SVÉ MEZI (?) SEBOU…podle jakého mustru? To by mě zajímaly praktické příklady, nedělám si srandu, fakt zajímaly a myslím, že se jich dá použít mnoho různých…

     • proud napsal:

      Nenazranost je ciste lidska vlastnost:-)))))

  • Svobodný napsal:

   :-) 1*

  • contumax napsal:

   Josef Švejk

   Chacha pane Švejk…

   To jest pravda, satan je všude a stojí za každým zlem…

   Zdravás je blbost, to dělají katolíci se starýma svičkovéjma bábama…

   Studování Slova Božího je třeba…

  • jan tak napsal:

   souhlas mě to taky tak vychazí když vemu že standartní chleba na slovensku stojí 1. 61 E a u nás tak 24 kč tak jednoduchou trojčlenkou dojdeme že 1 E je kolem 15 kč žadná věda pouze zlodějina ČNB

 2. petr366 napsal:

  Co naplat.Výsledek je stejný .Spálená země.

 3. Bajblkracy napsal:

  Toto je jen NASTOLOVÁNÍ TÉMAT (Viz. Protokoly jezuitských mudrců) jak se hodí v čase-fázi zájmům státní vrchnosti…ač se to tváří jako lidová iniciativa „zdola“. Je to předpřipravená propaganda, pokusný balónek aby to mohli ještě před zavedením ve velkém „vylepšit“ (k čemuž jim naivně doporadíte) do podoby, kdy to ROZHODNĚ ŽÁDNÉ PŘÍČINY OKRÁDÁNÍ STÁTEM NEVYŘEŠÍ. Žádnou svobodu od zájmů státní vrchnosti a jejich institutů a institucí Vám nedají-ikdyž se mohou tvářit jakože „ustupují“-je to falešný manévr.
  Okrádání (po generace) státní vrchností (jak pracující „soukromě“ tak v ofiko „funkcích“ umělého státního Systému=Matrixu) je oním pramenem bídy.

  „Přerozdělováním“ zase jen STÁTNÍCH pseudopeněz (za peníze je to pouze vynucovaně vydáváno ale není to platidlo!) SE NEŘEŠÍ VŮBEC NIC, maximálně se jen o ten kousek zvednou ceny a jste na stejném.
  Navíc z toho určitě a rozhodně se pomocí toho nevyškrábete nad určité hranice, kdy už máte nějaké prostředky s kterými nebo na kterých můžete pracovat. To si velmi dobře ohlídají. Přece nechtějí aby jim těch na okraji („společnosti“, stát se ani náhodou nerovná společnost!) rostla konkurence a ukousávala z koláče nabídky/poptávky a přístupu ke zdrojům-to zásadně nedopouštějí! Vyrůstat smějí jen jimi další „vyvolovaní“.

  Ps.: Namísto těch falešných drobků (které stejně nejdřív ukradnou Vám a ne sobě-nejdou Z JEJICH SYSTEMATICKÉHO LUPU) jako jsou „státní pseudopeníze“ (prodat Vám někdo něco může, ale NEMUSÍ…rozhodně Vám ONI neprodají ani kousky těch aktiv-kapitálů na kterých vydělávají, takových by se zbavoval blázen…PROSTĚ VÁS K TOMU NECHTĚJÍ PUSTIT, ANI UMOŽNIT MENŠÍ ÚČAST! Jednou nabyté výhodné pozice už nikdá neopouštějí A MONPOLIZUJÍ, MONOPOLIZUJÍ A ZASE MONOPOLIZUJÍ K TOMU JIM DOPOMÁHEJ STÁTNÍ VÍROU(„Stát je bůh“ a vy tomu věříte, že existuje takový jako Vám vykládají vykladači…média=církev) a tyto „MIZÍ Z NABÍDKY“(TRHU)-PŘESTANOU BÝT DOSTUPNÉ A NEBO JEN PŘES URČITÉ DOBŘE SPOČÍTANÉ „HRANICE“ NA KTERÉ NEDOSÁHNETE-TO SI PIŠTE! Ač média Vás budou živit FALEŠNÝMI PŘEDSTAVAMI-ostatně od toho jsou-abyjste jako osel v naději šli a šli za mrkví kam Vám s ní zamávají…)

  JO něco JINÉHO BY BYL přímo PODÍL na majetcích, ale už se tu před krátkým časem probíral jeden příklad za všechny:

  „půlka všech lesů v umělém rámci ČR „PATŘÍ STÁTU“…jaktože si z nich každý nemůže „vzít kousek“?? Máte pro to nějaké vysvětlení?
  Nebo je faktem, že co patří státu, nepatří Tobě (mně, našim druhům, asi nikomu ze zdejších čtenářů ani komentujících, atd.)…“
  Více na http://www.nwoo.org/2016/01/20/62-lidi-ma-vice-bohatstvi-nez-polovina-sveta-vrcholne-1-ma-vice-nez-vsichni-ostatni/

  • proud napsal:

   Jo no,libi se mi jak se kdekdo stavi k prerozdelovani jako by to nebylo jeho a z jeho……dalsi vyhoda penez,zdanliva anonymita,ale kdopak to vlastne vsechno plati a jeste na to doplaci?,ta vrchnost urcite ne!

  • Paul Durham napsal:

   „půlka všech lesů v umělém rámci ČR „PATŘÍ STÁTU“…jaktože si z nich každý nemůže „vzít kousek“??

   no to tedy nikoliv ! vzít si může je ten, kdo si dá žádost o dotaci

   • weissbach napsal:

    „půlka všech lesů v umělém rámci ČR „PATŘÍ STÁTU“

    No, někdo má rád chaos…

    • contumax napsal:

     weisbach

     A kdo je stát…???

     Otrokář,šejdíř,špehér,hochštapler,vydřiduch, lapka,falešný ranhojič,alchymista měnící zlato v papír,nepoctivý kupec,pastýř který pase sám sebe,travič…

     • proud napsal:

      Nikoliv……stat,to jsme my vsichni a mame do nej tedy co mluvit,dokonce mame i povinnost do nej mluvit,ale dobrovolne ji nechavame par magorum a pak se dobrovolne nechame okradat a vsemozne poskozovat.Jenze si to nejak ne a ne uvedomit,ve svym pohodlicku a svy lenosti.Nebo jste snad vsichni souhlasili s tim,ze se majetek a vlastnictvi vas vsech ve kterym jste vydelavali zase pro vas vsechny predava jen nekterejm z vas a ti si na tom dal mastej kapsu a vy na tom dal makate jen za zebrackou „prejvejplatu“?

      • weissbach napsal:

       1*

      • i-v lednu-je-jak-v-maji napsal:

       Proude, „stát“ nemůžeme být „my všichni“, to je nereálné.
       Kdo ti to namluvil? Někdo zřejmě chce aby sis to myslel, jenže takhle to nefunguje v reálu…

       Ale nejspíš bylo přání otcem myšlenky…Tedy „Líbilo by se Ti, kdyby tomu tak bylo“…a tak si myslíš, že to tak i je.
       Je dobrý rozlišovat ŽE PODLE TEBE „MĚLO BY“ OD „JE“.
       Mně by se zas například nelíbilo ani jedno. Stát jako institu je FIKCE byť jsou za víru v tuto fikci jedni odměňováni reálnými statky a druzí za nevíru pranýřováni jakoby byl fakt reálnej ten pan stát (nebo pan republika nebo si doplň co libo).

     • proud napsal:

      Jinak sis poplet stat,kterej uz davno nejsme s republikou s.r.o,kterou jsme se stali.

      • i-v lednu-je-jak-v-maji napsal:

       Nevím čím ses stal…respektive čím si myslíš, žes byl a čím si myslíš, že ses stal…

       Ale nemusíš přece věřit všemu co si myslíš.

 4. Paul Durham napsal:

  To je prostě úžasné slovo : p ř e r o z d ě l o v a t

  Krást není tak vznešené :-)

  • Jaris napsal:

   Paule, vyborne! Prerozdelovat je vlastne takova vznesena kradez. Prerozdelovani zni rozhodne lepe a ma ten pravy uslechtily smrnc.

  • Josef Švejk napsal:

   Pokrok se nedá zastavit. Za „totáče“ se přemisťovalo, dnes když tu máme „demokracii“ tak se přerozděluje.

 5. Jan Jinsky napsal:

  A jak by se podle vás mělo postupovat? Všem stejně? nebo podle čeho?

  • proud napsal:

   Zkus taky jednou na neco prijit sam a hodit to do placu,Jinsky.

   • Marie napsal:

    U nej jde vzdy o zamerne odvadeni od podstat veci, ne o diskuzi a neni zdaleka tak hloupej, jak predvadi..vychytraly troll.

    Prerozdelovani je samo o sobe kravina.

    Takze presne podle zakona akce a reakce, ten, kdo ti vezme prostredky k zivotu, ma za povinnost se o tebe starat.
    A nebo ti je vratit. Jinudy cesta nevede, protoze prerozdelovani nemuze byt nikdy spravedlive, protoze ten, kdo ti je ukradl to neudelal proto, aby ti pak neco daval.
    Da ti akorat do hlavy nesmysl, ze je tvuj problem a ze musis byt „uspesny“, abys prezil.

    • weissbach napsal:

     1*

    • proud napsal:

     „Takze presne podle zakona akce a reakce, ten, kdo ti vezme prostredky k zivotu, ma za povinnost se o tebe starat.“…..chyba!!! Zrejme se ti vloudila neumyslne,nebo jsi uz podprahove trosku zmanipulovana.Nikdo nema pravo mi je brat,paklize mu k tomu nedam pozehnani!!!! A to je zasadni vec,kdo to udela bez myho vedomi,pacha trestnej cin,ohrozuje me a tim mi dava pravo se branit! Takze zadny bere a musi,on proste nesmi!!!

     • proud napsal:

      To jakym zpusobem jsi to napsala,jakoze to je v pohode,kdyz se o me postara.Ale to vubec neni v pohode,jaksi jsem nebyl tazanej,jestli mi je muze vzit a jestli vubec stojim o to aby se o me kdosi staral aniz by ho zajimalo,jestli se o sebe nechci starat sam!!!Co kdyz mu nestojim ani o jedno z toho,jakoze skutecne nestojim!

      • Marie napsal:

       Proude, naprostou souhlasim s tim, co rikas. Spatne jsem se vyjadrila. Ja to takto vidim za situace, ze uz nam byly ukradeny, tak ta povinnost se o nas starat vyplyva jako logicky dusledek.

       Samozrejme, ze podstatne je to, ze si je nesmi clovek nechat vzit uz na pocatku. Nesouhlasim s tim, aby mi je nekdo vzal a pak mne zivil…

       to je proti prirode!

       • Jan Jinsky napsal:

        Máte tam chybnou úvahu hned na začátku. A tou je právo na prostředky k životu. Příroda na takové právo kašle. Je to blbý, ale je to tak.

        • Marie napsal:

         Nemame. To pravo je dane tim, ze se do te prirody rodis, a jsou pro tebe pripravene a neustale se obnovuji, na to nezapominej. Nerodis se do vzduchoprazdna nekde ve vesmiru. Prave proto tvrdim, ze to pravo dano je.

        • Jan Jinsky napsal:

         A proč by zrovna člověk měl mít takové právo a jiní živočichové ne? Jedině, že by byl vyvolen – pak ale potřebujeme Boha.

        • Marie napsal:

         Netahej do prirody zadneho boha, protoze to by musel byt sadista, takze ho nepotrebujeme. Vubec na nic. A nejen clovek ma to pravo na zivot, vsichni zivocichove.

         A uplne vsem je dana s pravem na zivot i povinnost, bohuzel, o nej bojovat.

        • Jan Jinsky napsal:

         Takže i takový potěr má práva. A přežije ho tak 1 procento. marie, plácáš a zamotáváš se do toho. Právo na cokoli neexistuje. Ber to jako fakt – chápu, že to není povzbudivě, ale tak to je. Vesmíru jsme u … no jako u toho Brrr na

       • proud napsal:

        Jinskej,ty ses proste „strasnej vul“ :-))))))))))))))))

        • Marie napsal:

         Vadi mi ta jeho hra a moc…je to zidacky styl, ze ktere jsem zivotne unavena…

         On na mne prijde s poterem, ackoliv velice dobre vi, ze ani ten me tvrzeni nepopira, naopak potvrzuje.

         Primarne jeho pravo je dane tim, ze se na teto planete vyskytuje a je jedno kde. Jake ma sance k preziti je vec jina. To bychom mohli skoncit u toho,ze slapnes na jedovateho hada a tve pravo na zivot konci…
         To pravo je dano… i takova komarici samice neplati planete za vodu, kam sve potomstvo nasadi…pravo na prostredky k zivotu ma, a tecka..dava ji to planeta a zadny jiny komar ji to prave nebere, to jenom lidi, dementni…si to pravo kradou…

 6. Justass napsal:

  No, jestliže nějakých 80 rodin vlastní 80% světového bohatství ( zdrojů ) tak to přerozdělování je potřebné. Ba co dím – je nutné! Nutné v zájmu přežití lidstva!
  S tím nic nenadělá ani Paul, ani troll Jinsky, ani případní další.

  • Kjujijujjujkkikikirikiki napsal:

   Ano, ale ne STÁTNÍMI NÁSILNÉ „rozdělování“- porcování loupené kořisti…Díky čemuž se právě kumulují zdrojové prostředky v rukách hrstky „zasloužilých“ státní víře… Na základě „zásluh“ ve stylu kdo jim poslouží? No to je mi tedy „přerozdělování“…Jde o kritéria braní a dávání..a jesti to má vůbec někdo (byrokrat, církevmédia vyrábějící tzv. „normy společnosti“?) rozhodovat za ostatní anebo by měl každý sám za sebe…

 7. Justass napsal:

  No, týká se to i toho“ UVNITŘ STÁTU (Ú)“ Ne rovnostářství- to ne. Ale je potřeba určit míru. Mohu mít 10x víc než je průměr ( třeba ), ale už ne 11 x víc či 50x, 100 x ….
  11x, 50x, 100x.. pracovitější, schopnější, či prospěšnější být prostě nemohu ani kdybych se rozkrájel -že. To mohu být jen např. 50 x, či stokrát větší podvodník, nebo zloděj – to jo.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!