SYRSKÉ VÁLČIŠTĚ 2. 2.2016 – VIDEO A JEHO PŘEPIS

Russian-Su-35S-in-SyriaRuské letecké seskupení v Sýrii během posledních 7 dnů provedlo 468 vzletů včetně 24 vzletů provedených z ruského území dálkovými bombardéry Tu-22M3. Ruské válečné letouny zničily 1 354 zařízení teroristů v syrských provinciích Aleppo, Latakia, Hama, Homs, Damašek, Raqqa, Daraa a Deir-ez-Zor.

Syrská arabská armáda (SAA) spolu s domobranou Národních obranných sil (NDF) odřízla v severní provincii Aleppo dvě hlavní zásobovací linie ISIS: silnice Masqan-Aleppo a Haras-Al-Bab. Tyto silnice odřízly útoky syrských bitevních tryskáčů a armádních dělostřeleckých jednotek. Syrské síly rovněž postoupily od blízké vesnice Handarat na Mazra’a Al-Malah. Tam probíhají násilné střety. Zemědělské statky kontrolované teroristy leží na cestě ke strategické vesnici Ard Al-Malash.

1. února oficiálně potvrdilo ruské ministerstvo obrany, na letiště Khmeimin v Latakii byly minulý týden vyslány stíhače Su-35. Tryskové stíhače Su-35S začaly s prováděním bojových misí minulý týden. Ruské letecké seskupení v Sýrii mělo před tím jen modernizované stíhací bombardéry\ Su-25, bombardéry Su24M, stíhače Su-34 a Su-30SM k zajištění krytí těchto letounů. Protileteckou obranu této základny poskytují rovněž řízené střely z křižníku Varyag se systémem Fort a obranný systém dálkových střel S-400 vyslaný k obraně této základny koncem listopadu.

Rozhodnutí o vyslání SU-35 do Sýrie je údajně spojeno převážně s tureckými hrozbami sestřelení Ruského letounu. Podle Turecka ruské SU34 porušily 29. ledna turecký vzdušný prostor, což Rusko popírá.

Ruské ministerstvo obrany rovněž prezentovalo video důkazy, o nichž říká, že ukazují turecká vojska vedoucí dělostřelbu na syrské území pomoci těžké artilerie umístěné těsně u hranice. Toto vide je nezvratným důkazem toho, že Turecko na syrské hranici koncentrovalo silné vojenské seskupení. Tohoto seskupení by šlo použít k ilegální vojenské intervenci do této arabské země.

Vrchní US vojenský velitel pro vojenské operace v Sýrii a Iráku, generálporučík Armády Sean MacFarland 1. února řekl, že existuje „dobrý potenciál“ k potřebě většího počtu amerických a koaličních sil pro boj s ISIS. Jinými slova US podporované síly v Sýrii uprostřed postupů syrských vládních sil s podporou Ruska a Íránu nevykazují dostatečný pokrok. US tudíž naléhavě potřebují nějaký úspěch v poli k posílení jejich postavení při nadcházejících jednáních o řešení Syrského konfliktu.

Zdroj: http://southfront.org/international-military-review-syria-feb-2-2016/
11 Komentářů k SYRSKÉ VÁLČIŠTĚ 2. 2.2016 – VIDEO A JEHO PŘEPIS

 1. jan napsal:

  Vůbec bych tam nepřipustil vstup pozemní armády USA.
  Přece víme,že USA jde o podporu IS a ovládnutí Sýrie,co nejde do sebe,ze snahou Ruska.Také by opravdu mohlo dojít ke střetu,mezi USA a Ruskem.

  • kolkobudeszit napsal:

   Samozrejme že nejde o žiaden boj bankstersjej armády USA s jej neoficiálnou armádou ISIS platenou Saudmi. Ide o to, že potrebujú obsadiť pozície, ktoré uvoľnili ich jednotky ISIS,ktoré USA presúvajú do Saudskej Arábie na boj proti Jemenu a do Sýrie z Iraku na pomoc utekajúcim ISIS před Rusmi a Sýčanmi. Teda nemajú dosť vojakov aby obsadili uvoľnené pozície od ISIS v oblasticach,ktoré akožeoslobodili (presunutím ISIS na padajúce časti front. Anylógia ako sa chceli francúzi uvoľniť v Mali náhradou za Pavel Pavlových Čechov a iných NATO and spol. barbarov.Ľutujem tých vojakov, nemůžu bojovať za svoju krajinu, ale vlastne proti nej! Najhoršie je, že biele štáty sú do tohoto zatiahnuté, zatiaľ čo Čína so svojou 25 mil. armádou čaká a čínsky politici sa vyjadrujú už oficiálne „Čína má málo územia a veľa ľudí, Rusko má veľa územia a málo ľudí“ GP si to dobře organizuje svojimi deťmi svojou sionistickou cirkvou a svojim islamom.

 2. tomáš napsal:

  Však oni tam Rusáci ty zmrdy americký nepustěj…

 3. more napsal:

  Stále stejný scénář jako ve WW2, pokud Rusáci a Asadovci postupují, tak pindosi chtějí také urvat co se dá a prý „pomoci“, zatím IS jen podporovali a chránili. Nevěřit jim ani pozdrav, homošmejdům.

 4. MartinT napsal:

  nechápu proč tam, v Sýrii nezafoukal „severní vítr“…tech lidí co by bojovalo proti Daeš jsou v rusku možná desítky tisíc rusů…když ne prav. armáda tak severní vítr…ten postup proti daeš a ostatním uskupením by byl nesrovanatelně efektivnější…Kadyrov je musí brzdit na hranicích

  jaký je rozdíl mezi pozemními vojsky a leteckými udery… historicky žádný..na otázku ,kdo bojoval v sýrii je odpověd…Rusko, SAA,Irán a Hisbalách

  silnější pozemní armáda by dnes po 4 měsících měla pod sebou celou turesko syrskou hranici a nikdo by nebohl říct ani popel…nechápu to

  • Josef Švejk napsal:

   Vycestuj do Německa a pořádně si prohlédni zubožené uprchlíky před válkou. Vezmi sebou manželku ať si také užije. Pak tě možná severní vítr přestane zajímat, zbyde z něj jen vítr v bedně a ty pomalu ale jistě začneš chápat.

   • houbeer napsal:

    Nekdy se zasmeju,nekdy nesouhlasím,nekdy se podivuji nad urážkami,ovsem tedkom nechapu o co go?-take bych byt putinem asi zvolil trochu rychlejsi pristup,pac is stale vzdoruje a to prosim pekne pri naletech 24h a nepochybně velice dobre namířených…c!o s tim co ma delat nekoho posilat na exkurzi k nemcum,???

   • MartinT napsal:

    no jindy máš celkem ftipnou poznámku ,ale tady opravdu asi nevíš o čem mluvím a proč by mě cosi přešlo při pohledu na chudáky to zas nechápu já.To co posílá Irán A Libanon je také nepravidelná armáda a přece bojují po boku Asadovy armády…mluvím o dobrovolnících co by z ruska dojeli bojovat a rádi a Putin to zakázal…přispělo by to rychlejšímu vítězství

 5. koloděj napsal:

  myslím, že něco už začalo …
  http://cz.sputniknews.com/svet/20160202/2271964/rusti-turiste-syrska-fronta.html

  Tak uvidíme, na jak dlouho se turisté zdrží …

 6. Slonda napsal:

  Rusové se logicky nechtějí nechat vtáhnout do masivní lidské účasti na blízkovýchodním tažení. Proto musí být trpěliví při pozemních operacích s kolegy z arabského světa. Proti bojují biomasy z toho samého světa a podle všeho jim proud pobídek nevyhasíná. Bez zahraniční logistiky by je stačilo hlídat ze vzduchu v určitých kruzích a nechat je vydusit a chcípnout. Jenže vše je evidentně jinak a jidáši světa mají za úkol pomocí biomasy vzdorovat. Nevíme co se chystá na kontinentě.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!