Hrdinní obránci dvou „syrských Stalingradů“ se konečně opět mohou svobodně nadechnout!

cleaning-season-in-syriaPo čtyřech letech obléhání hordami islámských teroristů se dočkali obyvatelé syrských měst Nubel a Az-Zahra osvobození! Po celou dobu se tato dvě města dokázala sama ubránit, což je hrdinství porovnatelné s obránci Moskvy, nebo Stalingradu za druhé světové války!

Nejen tato dvě města, kterým byla po dobu čtyř let z letadel syrskou armádou shazována humanitární pomoc a munice, jsou však nyní konečně svobodná! Spolu s nimi bylo od začátku ruské vojenské vzdušné kampaně syrskou armádou osvobozeno mnoho dalších osad, vesnic a měst, která byla obléhána, nebo dokonce obsazena teroristy z Daiš, Al-Kaídy, nebo jiných podobných teroristických organizací, z nichž někteří mají přímou podporu USA a NATO a většina dalších aspoň tu skrytou.

Válka v Sýrii se zdá být rozhodnutá, a pokud do ní přímo nevstoupí nějaký stát NATO (třeba Turecko), myslím, že dny islámských extremistů v Sýrii jsou už sečteny! Již brzy se dočkáme bitvy o velké 4000 let staré město Aleppo (Halab), jehož osvobození od teroristů zpečetí vítězství syrského prezidenta Asada a jeho ruských, íránských a libanonských spojenců v Sýrii!

Mnoho lidí tvrdí, že s islámskými extremisty je těžké bojovat, protože se nebojí smrti a ve jménu své víry klidně položí své životy. Pravda je však trochu jiná! Opravdoví vlastenci, lidé milující svou vlast a své rodiny a blízké, dokážou bojovat se stejným, ba ještě větším nasazením, než tito náboženští šílenci a porazit je na hlavu!

Příklady z historie nás učí, že pokud lidé bojují za spravedlivou věc, dokážou zvítězit proti jakémukoli nepříteli, ať se zdá být sebestrašnějším a sebesilnějším! Tak mohli naši předci s písní na rtech porazit pod vedením Jana Žižky křižáky z celé Evropy, tak mohli hrdinní vojáci Rudé armády s válečným pokřikem za vlast a za Stalina ubránit Moskvu a Stalingrad a nakonec porazit nacisty, dojít až do Berlína a vztyčit vlajku nad německým říšským sněmem a tak si nyní hrdinové ze Sýrie bojující za Asada, po čtyřech letech bojů získali zpět svou svobodu, kterou si nikdo nezaslouží více, než oni!
29 Komentářů k Hrdinní obránci dvou „syrských Stalingradů“ se konečně opět mohou svobodně nadechnout!

 1. Ikema Monika napsal:

  Weissbach :: velmi výstižné máme podobná jména za svobodná Waldispůhl děkuji za video !!

 2. Kolemjdoucí napsal:

  Allepo už osvobozují x let. V husté zástavbě nelze použít výhodu leteckého bombardování a na převálcování pěchotou nemají dostatek lidí. Ani odříznout zásobování města nepůjde tak snado z důvodu velkého množství civilistů uvnitř.

  Tohle je ještě běh na dlouho trať. Dá se říct, že SAA převzala inciativu, toť vše. A i nadále během tohoto „našeho fandění“ těm či oněm, Merkelova vesele využívá probíhajícího konfliktu k legalizaci milionů uprchlíků v Evropě.

  • pedro napsal:

   Takže se na osvobození ALEPPA mají vybodnout,říct,že se to nedá,je to příliš nebezpečné…zahodit flinty a uniformy,obléknout civil a utíkat za mámou merkel.Rusi si mají sbalit fidlátka o odletět odkud přilétli,všichni si plácnou a řeknou,že to tak nemysleli a půjdou si každý za svým-k pluhům,obchodům,ordinacím…a všichni budou žít až do nejdelší smrti!
   Tak nějak by to mělo být,milej kolemjedoucí?

   • Kolemjdoucí napsal:

    Ať tam vyhraje Petr nebo Pavel, je mi to jedno. Stejně nově vzešlá vláda nic světu nepřinese. Hlavně ať to tam rychle ukončí ať už se v Evropě politici nemůžou na nic vymlouvat a přijímají uprchlíky zcela nepokrytě.

    Ať si i ten poslední balík může uvědomit co se děje s národy..

    • Fuji napsal:

     Kolemjdoci jsi magor! Jen omezenec jako ty si muze myslet, ze vitezstvi SAA nic nezmeni. Porazka IS je zaroven porazka USA!

    • Panda napsal:

     Ale jen naivka si představuje, že po válce v Sýrii bude všem hej. Ti, co to způsobili, už připravují další války. Např. teď v Líbyi. Jede se podle scénáře absolutní závislosti světa na tom 1 procentu nejbohatších, náhodou dnes sídlících v USA.

  • Pavel Lepenka napsal:

   Já si myslím, že bojovníci z osvobozeného území armádu posílí.

 3. konzerva napsal:

  http://www.aktualnikonflikty.eu/viewtopic.php?id=13&p=329 situace u allepa na konci rušička ir na starém tanku t-55 vhodná na tow, milan atd..

  • who cares napsal:

   neridi se tow dratem?

   • Kolemjdoucí napsal:

    Ne, drát se používal v Maljutkách na BVP, TOW nebo MILAN raketa je naváděná paprskem z pultu operátora. Proto na těch videích do toho čumí až do nárazu, aby mohl případně korigovat let střely.

    • Josef Švejk napsal:

     Řídí se přes drát. To si může zjistit i malé dítě, některým to ovšem dělá problémy. Možná jsou ještě menší než malé dítě. Možná se řadí se mezi trpaslíky?

     • Kolemjdoucí napsal:

      Střela se ŘÍDÍ laserem nebo IR paprskem vysílaným ze stanice operátora na cíl, korekce směru se předávají drátkem. Proto ty rušičky na T-55, k tom směřoval dotaz.

 4. Jamail Yareshi napsal:

  „Kolemjdoucí“, typicky predposraty havloidny Cechun, co urvat mozes – urvi, co zkur**t mozes to aj zkur*i., predposrata ponizena suplika pred svojim panickom a radsej byt schovany a cakat, ako co kolem dopadne. Ty haj*el jeden, teba potkat a takto sa predo mnu prejavit, uz by si lezal z rozbitu papulu, ….smrad volaaky

  • Kolemjdoucí napsal:

   utri si mlíko na bradě a nevyskakuj… Havla nesnáším a na rozdíl od tebe jsem předložil nějaký názor na situaci, byť s ním neshouhlasíš..

  • Justass napsal:

   No jo. Kolemjdoucí ten nám tady už půl roku přednáší své názory. Resp. relativizuje a zpochybňuje všechno co souvisí s syrsko-ruským tažením proti IS, coby záložní předsunuté US-army. Jeho názory a anal- lízy jsou ovšem jaksi mimo misku.

 5. Jaroslav Tichý napsal:

  Z informací o postupném vývoji války v Sýrii to působí dojmem, že snahou syrských vojsk za pomoci Rusů, Iránců a libanonské milice bude odříznout teroristy v Aleppu od možnosti zásobování. Že tedy půjde prvoplánově o jeho úplné obklíčení.
  Pokud se poté teroristé uvízlí v Aleppu vzdají, může být v tomto městě věc vyřízena (nikdo na rozdíl od vlastních je za to upalovat nebude). Pokud ne, boj se protáhne, skončí stejně, vyžádá si ale čas a zřejmě hodně obětí na lidských životech vč. obyvatel města, což není žádoucí.

 6. Honza napsal:

  Myslím si, že kolemjdoucí chtěl říci to, že není důvod k přílišnému optimismu. V článku se prakticky píše, že válka je vyhraná….tak to zdaleka není. Aleppo zásobují ještě povstalci z jihu a teprve, až padne Idlib a spol…tak se o nějakém zvratu dá hovořit. Jinak ruská přítomnost se osvědčila, SAA dělá menší ofenzívy na slabších úsekách fronty a snižuje tak vlastní ztráty…..

 7. Oto napsal:

  Teroristé v Sýrii jsou po většině žoldáci, kteří pod rouškou náboženského přesvědčení popoušějí uzdu svým nejhorším pudům.
  Schválně nepíšu zvířecích, to bych urážel zvířata!
  Ti opravdu totálně zmanipulovaní jsou mladíčci okolo 16-22 let a jsou používáni jako kanónenfutr anebo pro samovražedné akce. Ti ostatní nejsou nic než prašiví žoldáci milující krev a zabíjení.
  A Sýrie je pro ně vlastně takové Safari, taková střelnice.
  Ale když dochází střelivo, krátí se žold a je přerušováno zásobování tak to pro ně už přestává být zábavné.
  Já mám jen obavy, že těsně před tím než tam SAA s Ruskem poklidí, tam vtrhnou Turci s NATO jako „osvoboditelé“ a budou si dělat nároky, podobně jako ve druhé světové válce.
  Tomu se však bude muset předejít.

 8. Dušan napsal:

  …máme holé ruce…

 9. tojefuck napsal:

  Se proberte, resite tady civilisty v Halabu, kazdy kdo muze pred frontou utece a ten kdo neutekl je budto bojovnik anebo zivy stit, podle toho na jakem konci hlavne stoji. Je jasne, ze je zkusi obklicit, aby usetrili sve vojaky CQB ofenzivy, pri ktere jsou vzdycky velke ztraty. Stejne jako v Homsu a dalsich velkych mestech, ktere jsou jiz osvobozene. Kazdopadne drzim syranum palce, at si dobyjou svoji zemi zpatky, nikdo jiny na ni narok nema. Co se týče turků, tak doufam, ze kdyz tam vlitnou, dostanou takovou bo hube od ruskyho letectva a protiletadlove obrany, ze se nestaci divit. Jestli to spusti 3 sv, to je mi fuk, stejne na neco umrit musime a popravde lepsi atom nez rakovina z tech sracek, kteryma nas krmi a obklopuji.

 10. tomas napsal:

  vela ludi im drzi palce az sa konecne oslobodia od tych zapadnych sraciek ale este viac by stalo za nimi keby vedeli co sa v skutocnosti deje, drzme si palce i my aby sa nam podarilo nase vlasti ocistit od tych istych intriganov vrahov a zlodejov

  DO NICH!!!!

 11. medved napsal:

  Tomas,tojefuk,suhlasim,treba isť po krkoch vsetkym zapadno-demokraticko-bezcitnym monštram a ich politickym posluhovačom v jednotlivych krajinach,..! ich židoamericke vynalezy typu užera,uroky,volny obchod,fraking,chemtrails,haarp,cern,ťažke kovy v očkovacich latkach,GMO,drogy,genderideologia,rušenie rodinnych zväzkov,medialno-politycke manipulacie a klamstva,podvody na všetkych urovniach žitia,..a to všetko s tvrdenim,ake je to pre nas vyhodne a dobre,..to všetko nam nemôže a nesmie zneprijemnovať a ničiť naše životy a tradicie,..!!! A PRETO POVSTANME…prvy,dôležity krok,nezučastnim sa absolutne žiadnych volieb,presviedčam o tom aj svoje blizke a vzdialene okolie,,..!ten kto sa učastni na volbach,priamo podporuje rozkradačky,klamstva a podvody,..! MOR HO,!!!

 12. Carlos IV napsal:

  Nazev clanku – a tohle je z ceske zumpy:
  http://zpravy.aktualne.cz/zahranici/ze-syrskeho-aleppa-utikaji-desitky-tisic-lidi/r~2b248b58cbe211e5819a002590604f2e/
  Pro cloveka jako ja ktery znal Syrii neco nepochopitelneho kam az muze medialni masaz zajit.
  A navrch tohle:
  http://zpravy.aktualne.cz/zahranici/v-libyi-se-schyluje-k-bombardovani-islamskeho-statu-drive-ne/r~44b5bf02cb2811e5aa720025900fea04/
  Cili jinymi slovy: v Libyi muze hnUS bombardovat (legalne) IS, ktery mu zprostredkuje klidne prevzeti ropnych terminalu. Fantasticka delba prace !

 13. Carlos IV napsal:

  Weissbach video 1****. Tak nejak to probiha. Slysel jste o nataceni udajne Assadem vyhlasene demise pomoci jeho dvojnika a financovane Katarem asi pred rokem a pul?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!