Orwellovská vize 1984 se naplňuje/doslov.

To že článek na nwoo portálu přečetlo více, než tři tisíce čtenářů není podstatné, nicméně vyvolalo nebývalou diskuzi (cca 180) což admin/autora potěšilo. Z obsahu jednotlivých příspěvků je evidentní, že přibližně 15% buď nepochopilo záměr, případně byli uraženi použitými„vulgárními“výrazy jako prdel, zkurvený a hovno. Námitka! I čeština se vyvíjí a obohacuje o nové termíny, které by byly před sametovou revolucí nepoužitelné. Od té doby se hodně změnilo a hrubá, sprostá slova jako zmrd, díra v prdeli, kunda, obohatila slovník našich předních politiků na veřejnosti i když exministrovi financí zní z huby fořta aus Austria noblesně.

Přesto za povšimnutí stojí několik moralizujících a negativních příspěvků od „věřících zahrádkářů“, kteří své nezkrotné vášně k pěstování zeleniny potajmu ukájí na hřbitovech až hysterickou péči o své zemřelé příbuzné. Místo cibule macešky, místo okurek kopretiny a kopr i když do kopru jde nakonec každý. Čas se tam vleče a tak si memorují tepané nápisy na náhrobních kamenech. „Budiž ti země lehká“, „odpočívej v pokoji“, i když je evidentní, že milovaný předek byl spálen v kremlu a jeho urna je součástí náhrobku z mramoru. Ironie má mnoho tváří.

Obr._023Nebyli ti původní Slované, co dorazili na Říp přece jen moudřejší než my? I když neuměli číst a psát, tak podle legendy prý vystoupili na horu Špilberk. Když se stařešina rodu rozhlédl po okolí a viděl to, co viděl, tak údajně prohlásil: „Brr, No to je ale prdel“ a kmen pokračoval dál na západ. Ovšem to Brr No  se ujalo co by název Jihomoravská metropole, po jehož původu dodnes několik desítek historiků na UK pátrá. Naši předkové byli daleko sofistikovanější a praktičtější. S pohřbíváním mrtvol neměli problém. Pohanským bohům bylo u prdele do jaké jámy svého kmenovce uloží. Pochopitelně že do vykopané díry, kterou ve finále přikryli kameny, aby jejich ostatky nesežraly lišky, medvědi, psi a kosti neroznesly po okolí. Pokud přírodní hygienici neuspěli, tak boží dílo dokonala parta pod povrchem. Ona ta havěť dole ve tmě včetně bakterií, náboženské předsudky nerespektuje ani dnes a vrhne se na vás bez ohledu, jestli jste v mahagonu nebo v cínové rakvi. Jsou ve vás již od zrození. Tak na ty tzv. hibernace a balzamování dle egyptských receptů moc nevěřte. Uvědomte si, že balzamování předchází odstranění orgánů jako jater, ledvin a mozku, což je v případě současných politických zmrdů plýtvání časem. Výměnu chlastem/drogami zdegenerovaných ledvin, slinivky a jater  by odmítla i současná kandidátka na prezidentku Hillary, i když  implantace mozku by jí prospěla. Doufejme, že „Tante“ Merkel, Šabatová, Němcová a další podstoupí tzv. „lobotomii“ a konečně ukončí své kariéry pobytem v ležákovém hospicu. Finančně podhodnocená péče o pacienty v těchto institucích je v krizi. Možná, že „posilám“ do zdravotnictví z řad imigrantů, mladých Afričanů a Arabů, kteří jsou ohroženi testosteronovou explozí varlat, by noční služby prospěly a nějaké stařence a la Šikulce by se splnil životní sen jako té ve Zvonokosech: „Na sračky ožralý adjunkt vleze oknem v přízemí do domku kde spí prababička, která 70 let o znásilnění snila. Když Bůh dopustí i motyka spustí tvrdí pověra. Její staré kosti prý při těch bizardních pozicích chrastily jako došky na střeše. Přežila a nestěžovala si“.

dt_151119_old_television_set_800x600Zpět k matrixu, televizní a rozhlasové reklamě. Není to až tak dávno, 25-30 roků kdy jste na každý lék a medikament  potřebovali recept od MUDra či promovaného lékaře. Tak či tak jste měli jistotu, že chlap v bílém plášti studoval minimálně šest let, než ten diplom získal a zdravotní sestra alespoň čtyři. To už dnes neplatí. Obrazovky všech TV stanic vám nabízí zázračné léky na vše a proti všemu a se slevou. Prášky na tlak, na zácpu a na sračku, proti nadýmání, na prdy, na klouby, spreje do nosu a očí, které musíte uchovávat v chladu, temnu a jejichž účinnost je maximálně třicet dní. Proti šedinám, na a proti ztopoření, abyste se pohodově vyspali před výstupem na Matterhorn. Těsně před vrcholem ovšem musíte použít doporučený deodorant proti pocení. Jak by to přijala veřejnost, když při sestupu zahynete pádem z útesu do propasti pár set metrů pod vámi, kde vás nalezne horská služba po třech dnech pátrání zmrzlého na kost a páchnoucího potem. Takové faux pas by rodina asi nevstřebala. Ti, co nakradli od pádu „berlínské zdi“ stovky miliónů podvody a restitucemi, žádnými výčitkami svědomí a obavami z božího trestu netrpí. Rodinám a generacím zajistili bezpracnou a luxusní existenci podobně jako v minulých stoletích evropská šlechta a klérus. Zdá se, že ti „SIOUSA“ zbohatlíci se přemisťují promyšleně za Atlantik. US už mají v hrsti. Uvědomili si, že proti vyznavačům Alláha (1. 6 miliardy) nemají v horizontu dalších 20 let šanci. S konceptem „Velkého Izraele“ co by „Světovládce“ v americké verzi navíc nesouhlasí ten hajzl Putin a to je dobře.

US-Public-Debt-Total-Apr-2015Amerika se dostala díky Fed a Židům, jenž Fed dvacet roků ovládali, do problémů. V podstatě jde o nesplatitelný dluh 21 biliónu dolarů, který ani Donald Trump nevyřeší i kdyby byl zvolen prezidentem čtyřikrát. Ta hypotetická americká „šlechta“ chce navázat na evropské tradice. V těch svých zámcích, alias atomových krytech o deseti podlažích pod zemí, bude chtít po sobě zanechat stopu. Portréty pro honáky dobytka jsou „de mode“. Pokud vůbec někdy byli v Evropě, tak jsou u vytržení z musea madam Tussaud, kde mohou v životní velikosti vidět voskové repliky prostitutek a vrahů, prezidenty USA nevyjímaje. Zámořský/americký trend pamatovat si a vzpomínat na oblíbené miláčky se dnes realizuje preparováním. Pilinami napěchovaný pes a kočka jsou v podstatě nesmrtelní. Je jen otázkou času, kdy si pozůstalí mafiáni, kteří mají na triku mega podvody a vraždy usoudí, že ty vycpávky vyjdou levněji než portréty a sádrové busty pokrevních zločinců. „Vycpávaní“ zasloužilých členů rodinných klanů vytvoří nová pracovní místa jako liposukce, solária a nehtová studia. Na práci a prachy na žrádlo zapomeňte.   Neviditelná ruka trhu zajistí reciproční služby. Za solárko vám nějaká Vietnamka nalakuje nehty. Za liposukci vám zase zubař vytrhne gratis osmičku, atd. Lenin v mauzoleu se posere smíchy.
145 Komentářů k Orwellovská vize 1984 se naplňuje/doslov.

 1. Robo napsal:

  Neverím, že sú tam neuveriteľne hlúpy, pán Deharse. Myslím, že tu celú dobu na nás šijú habaďúru.
  Akurát ma trochu mrzí, že nás tak podceňujú.

  To tu máme v diskusiách INÝCH obrezancov, ktorí pracujú v približne o dva-tri levely vyššej kvalite.

  • i-v lednu-je-jak-v-maji napsal:

   Pečte na otesanost-uhlazenost či neotesanost není-li ani jedno z toho jen pouhá replika-pozérství.

   Našla by se milion a jedna věc důležitější (a mediové jakož i NWOO projekt by je měli aktivně vyhledávat a problémy běžných a ne státně-angažovaných řešit a neřešit furt nějaký podstrkávaný „téma“ států těch nebo oněch. Je to otravně PŘESTÁNĚNÉ.

   Schválně co by z toho zbylo, kdybyste vymazali každý název a přisuzování něčeho jakémukoli „státu“ u každého článku… Jakbyste pak vysvětlovali že „růžový jednorožec vypíchnul oko světle zelenému jednorožci a že modrá je dobrá kdežto červená nie je a podobně.

   Serte na státy – státy jsou na hovno – pouhej výmysl – ani neexistujou – buďte lidoví, nikdo se nedoví o svatozáři trnový. Uděláte fakt líp.

   NENÍ STÁT (VŮBEC JAKO INSTITUT OBECNĚ) co by stál byť za jediný lidský život (TEN ŽIVOT JE NAROZDÍL OD STÁTU SKUTEČNEJ).

 2. Jan Jinsky napsal:

  Mám jen jednu otázku, protože jsem místní blb. Co jste tím chtěl říct? Nebo to byla esej, ve které jste musel umístit určený počet sprostých slov?

  • houbeer napsal:

   Me to prijde jako vtipne,a zároveň bohuzel pravdive absurdni jako dnesni stav sveta,neco je fajn-slunicko tráva:)ale zbytek je tak absurdni,ze se lide můžou prat o to jestli potrat ci ne protoze mebude na jidlo pro mimi-kuwa zeme a pudy je dost pro všechny!ja mam malou zahradku,stromky,posbiram houby,plody lesa,jedle kastany,atd.a par veci vymenim,dokoupim a máme vely rok jidlo-7krku. Jo svet je naruby

  • Jan napsal:

   Vy nejste blb, ale troll.
   A koukám že to stíháte i na AC24!
   Vy musíte být v balíku člověče!

 3. Marie napsal:

  Pane Deharse: co veta, to zasah. Nemate tam zadnou zbytecnou omacku, a ja souhlasim, ze veci se maji pojmenovat presne, protoze je tim zabraneno mylnym vykladum slov.

  Ta realita je natolik sprosta vuci lidem, ze to proste slusne rict nejde. Diky za clanek. Nenasla jsem v nem nic, co by nebyla viditelna pravda…

  • Robo napsal:

   Ja naopak som precital asi dva a štvrť odstavca a ku každému mám zásadné námietky.
   Ale seriem na neho..

   • contumax napsal:

    Robo

    1***

   • Josef Švejk napsal:

    Mít mě někdo za věřícího zahrádkáře, také bych zbrunátněl, Robo. Viď contumaxi?

    • Robo napsal:

     Neustálym „obohacovanim jazyka českého (nielen)“ stále viac zabúdame na významy slov.
     Nemáme ani potuchy, na akej vysokej úrovni kedysi Slovania boli.
     Dnes sme úplní negramoti.

     Vedia, pane Švejk? Ale nech si s tým nezatazuju hlavicku, pane Švejk.

     • Jan Jinsky napsal:

      A pokud nemáme ani potuchy, na jaké úrovni ti Slované byli, jak pak víme, na jaké úrovni byli???

      • Marie napsal:

       Tady mas argumentacne navrch, Jinsky. Logicky je to tak, jak jsi napsal.

       • Robo napsal:

        Hovno, akurát mu nebudem písať.
        „nemáme“ myslím vo všeobecnosti. Kto dnes chce, potuchy má.

      • soudce napsal:

       Lze předpokládat , že byli na daleko vyšší úrovni ! Proč ? Protože nebyli tak duševně rozptýleni , rozptylováni, jako dnešní člověk . Opakem rozptýlenosti je soustředěnost , duševní klid .

       Určitě jsi někdy někde slyšel o meditacích , koncentracích atpd… Lepší poznání nemá ten komu se v hlavě honí miliarda myšlenek (Randsdorf) , ale ten kdo je schopen zastavit reflexní myšlení ! Takový člověk očistí , ustálí , svého zřece což je předpoklad pro nabytí vyššího poznání !

       Lidé v dávnověku jistě nebyli duševní primitivové jak si spousta lidí myslí . Jako důkaz , by mohlo sloužit to , že téměř všichni velikáni Ducha , žili před tisíci léty !!! Ať už to byli řečtí filosofové , římští , indičtí , čínští , arabští atd. Bylo jich hodně ! … Žili klidněji , nebyli rozptylováni , žili rozjímáním , meditací či soustředěním pozornosti na „xxxx“.

       Slované , stejně jako Druidové , Keltové byli , dle mého názoru , na zcela vyšší duševní úrovni než dnešní lidé .

       Dávám za pravdu Robovi 1***

       • i-v lednu-je-jak-v-maji napsal:

        Červená karkulka asi také žila poklidným duševně (citově) duchovním (mentálně) životem než potkala vlka…ten ji vzal iluze o tom,že na idealizovaném pohádkářství by se stavět nemělo-je to dětinský hrad z písku bez armády…upínající se k vymyšleným příběhům-kolikrát ne ani svým.

        Odkud to víš, Tys u toho byl? Všechno co si myslíš, že víš či nevíš, víš od nich-vykladačů (Samozřejmě, že valná část těch bludů a pověr které se Vám tak líbí nebo nelíbí…nenese s sebou nálepku to je „dárek od nás“ Vaše prolhaná církevmédia…ale že ji podstrkují VŠEMI MOŽNÝMI CESTIČKAMI A KANÁLKY A STOKAMI aby se právě zakryl jejich společný původ a zájem…až si ty bludy dáte DOHROMADY vzejde Vám U VÁS V DUCHU IMPLICITNĚ NEVYŘČENÉ cosi…co si přáli aby jste si myslel a aby jste myslel nějakým způsobem.)

        Ale myslí-li si pak uměle všichni totéž, žádné myšlení se nekoná.

        • soudce napsal:

         Jsi snad pomatený ? Plkáš a nedává to žádný smysl ! Na co konkrétně reaguješ ?

         Uveď do uvozovek má slova a pak uveď svou námitku . Jinak nemá smysl s tebou diskutovat .

         Diskutuj s proudem , Švejkem – s něma si budeš rozumět . Svůj k svému :-)

       • proud napsal:

        Hezky napsany a vysvetleny,to se mi libi.

       • contumax napsal:

        Soudce

        Problém je i měnit často rozhodnutí, plány,názory z toho bývají duševní poruchy…

    • contumax napsal:

     Josef Švejk

     Červenat se či mít růžový oblicejíček vepříka se při celoživotním jedení- žraní vepřovým hlav se nutně odráží vně i vnitřně …

     • Marie napsal:

      Vis, proc nesnasim lidi, co jsou zblbli bibli? Protoze je nakazila na pouzivani podobenstvi, ktera ve vysledkku, nedavaji zadny smysl, ale co je horsiho, umoznuji nekolikatery vyklad.

      A dukazem je presne to, co jsi napsal.. ujetina, ktera nedava smysl. To tedy radky pana Deharse smysl davaji naprosto presny…

      • contumax napsal:

       Marie

       Sy pýča….

       • Robo napsal:

        asi som sa v porovnaní Teba s Deharsom unahlil…?

       • Josef Švejk napsal:

        Došli argumenty, hňupe?

        • soudce napsal:

         Ejhle, duševní OBR se projevil :-) Smekám , takovou YNTELYGENCY jsem od tebe vskutku nečekal . To musela být dřina :-) Odpočiň si , ale hodně ! Musí se přece trochu „obnovit“ ty dvě mozkové buňky , které zcela jistě máš :-).

        • contumax napsal:

         Josef Švejk

         Došly nedošly vopařený prase…!!!

       • proud napsal:

        No,neni,je sice „takova sva“,ale rozhodne to ma co se „bozskejch a biblickejchj slatanin“ tejka srovnany mnohem lip nez ty!!!

        • proud napsal:

         Ty ses takovej ten „biblickej papouskujici papousek“,chycenej do kruhu ze kteryho se nedostanes,protoze o nem ani nevis,presne podle umyslu. :-)

      • soudce napsal:

       Marie ! Robo o tobě napsal , že jsi moudrá žena . Je to jeho názor . Můj názor je ten , že skutečná moudrost je závislá na vztazích k transcendentnu viz;https://cs.wikipedia.org/wiki/Transcendence

       Contumax není zblblý Biblí . On vnímá tu moudrost Nového Zákona , protože je na vyšší úrovni než ty (Prosím vynech ty řeči o nadřazenosti :-) ) . Prostě to je fakt a tak se s tím smiř :-)

       Já bych naopak napsal , že každý zřejmý či nezřejmý materialista , blbý obdivovatel komunismu či socialismu , je zblblý svým „rozumem“ . Jsou to , ti obdivovatelé , pitomci nakaženi „Marxistickou“ ideologií :-) … Nechtěj ani vědět , kdo vlastně Marx byl :-) ! Nadáváš na Židy ale slepě věříš jejich „systému“ :-)

       Rovnost , svornost , bratrství je heslo neskutečně ZRŮDNÉ :-) … Hierarchie , zásluhy , schopnosti , vývoj a opak . Smiř se , že jsi na cestě do ***** :-)

       • Marie napsal:

        Soudce, ja moc dobre vim, kdo byl Marx, nejsem ani komunistka a ani nic jineho a ani v minulosti ne, takze mne, prosim, nepytluj. Jisteze nadavam na zidaky, ale zase mam mezi nimi i pratele, ikdyz jen par. Proste neprijimam system rozdelovani lidi, jak to dela contumax a ani od tebe ne.

        Novy zakon, stary zakon, je to jedno. Je to napsano za ucelem manipulovani lidi, a to mi vadi.

        A nadrazujes se i ty, kdyz rikas, ze existuje nejaka vyssi a nizsi uroven, prdlaj.

        Nejsem ani materialistka, ani nakazena nejakou marxovou teorii!

        To si myslis, ze mas vyssi level tim, ze skatulkujes?? Prave naopak.

        Dam ti ekvivalent: Jeden blby politik na verejnosti se mota opily, a ty pak reknes, ze cely cesky narod jsou opilci? Mylny pristup, a nikoliv na vyssim levelu…

        To bychom mohli skoncit u toho, ze planetu nazveme komunistickou, protoze je na ni vse pro vsechny.

        Neprijimam bibli, neprijimam Marxe, proste neprijimam zadna dogmata, pouze odraz prirodnich zakonu, a kdyz se chces prirazovat nebo i contumax, tak si to delejte, ale potichu…

        Podle sebe soudite druhe, a to ja odsuzuji. Blokujes si vyhled na detail, soudce….:-)

        • i-v lednu-je-jak-v-maji napsal:

         Tuhle se mě někdo dotazval, co je špatného na Desateru
         …že prej ať hledí jak hledá nenachází na tom nic závadného dle svého názzoru

         Odpovídám:

         Tož to, že je to přikázání.

        • Robo napsal:

         leden-maj – to nie, hľadaj ďalej. Správne tušíš, že je to tam špatne..

        • Marie napsal:

         Jeste dodatek: ja jsem tady nekolikrat napsala, ze socialismus byl zatim nejlepsi system pro lidi a stojim za tim, ale to ti nedava pravo mne zarazovat, jak jsi to predvedl, mezi materialisty!

         Jsem to zduvodnila jasne: podstatou spolecnosti jsou zakony pro lidi, tj. jejich vule, povysena na zakon, a hlavne dodrzovani tech zakonu. Dalsim ukazatelem je poradek v zemi a vzajemne chovani lidi k sobe. Toto sleduji v kazde zemi, kam jsem se kdy dostala a po cely zivot.

         A ty se porad drzis nejakych definic, a dokonce jsi mi sem napsal i definici moudrosti, a nevim, k cemu, prakticky vyznam to ma nulovy.

         A jeste dodam: z hlediska zakladnich zivotnich potreb jsme si skutecne rovni, jsme si rovni v tom, jak se rodime, a taky v tom, ze vsichni zemreme. V tom, co dokazeme, uz si rovni nejsme, protoze kazdy ma jinou fantazii, a proto nelze proste zevseobecnit rovnost lidi, protoze nejde o jeden pohled na ni.

         Zkus se nad tim zamyslet, jestli dokazes se zbavit prirazovani lidi do pytlu podle svych kriterii…

         A svornost je nutna k reseni spolecnych veci, a muze jit treba jen o reseni prirodnich katastrof, jako jsou zaplavy ci zemetreseni.

         A bratrstvo? To je dane tim, ze jsme vsichni na jedne lodi, takze nemuzeme si hrat na to, ze je nekdo vic a nekdo min, a nekoho ma panbu rad a jineho ne, protoze kdyz se ta lod potopi, je to uplne jedno, kdo je na jakem „levelu“…:-)

        • proud napsal:

         i-v lednu-je-jak-v-maji napsal:
         5.2.2016 (16.49)
         Tuhle se mě někdo dotazval, co je špatného na Desateru…..

         Abys na to prisel,potrebujes bejt obecne zbehlej v praci emoci a mechanice pusobeni egregoru,zaroven v mechanice „vnimani eteru“.Desatero je plny : NE…..pokrades,Ne….sesmilnis……atd.,ovsem eter nezna zapor,nezna ono NE! Paklize tedy vzejvas desatero,pak ho vzejvas bez zaporu,je jasny co z toho pak vzejde,co posilas ostatnim a v konecnym efektu zpatky i sobe,ze ano? :-)

        • soudce napsal:

         No , četl jsem kdesi tvůj koment Marie , kde jsi obhajovala život v socialismu ! Jinak řečeno , ty jsi ho obhajovala . Nebo se mi to snad zdálo ?

         Systém rozdělování lidí bys měla přijmout ! Je prostě daný přírodními zákony ( to je ten tvůj odraz přírodních zákonů ) Nemůžeš popřít to zjevné ; lidé jsou hloupí a chytří , schopní a neschopní , zlí a dobří , mladí a staří , nemocní a zdraví , inteligentní a tupí atd. … Nemůžeš ale popřít ani to „skryté“ asic. ; každému se dostane podle zásluh , karma , osudové dispozice , „co zaseješ to sklidíš“ .

         Ohledně Nového Zákona máš předsudky . Ten nesmíš v žádném případě spojovat s církví ! V něm je ukryt universální mravní řád !

         Vyšší a nižší úrovně jsou logické , nutné , pravdivé a dané právě přírodními zákony . Je to stejné jako bys tvrdila , že všechny energie ve vesmíru mají stejné vibrace . Ne není tomu tak !!! Jsou dlouhovlné vibrace a krátkovlné ! To ovšem hrubě zjednodušuji celé spektrum vibrací :-) A lidé jsou přece , z fyzikálního hlediska , různými skupenstvími vibrací !!! Inteligent má jiné vibrace než primitiv , duchovní člověk má taky jiné vibrace než světský člověk a jistě máš i ty Marie jiné vibrace než nějaký cikán ve slovenské dědině . To je fakt , který můžeš popírat ale popřít ho nemůžeš . Prostě hierarchie .

         Škatulkování ? Marie , copak ty svou myslí či rozumem neroztřiďuješ věci či jevy kolem sebe ? … To je libé to nelibé , to je správné to zas ne , ten je dobrý a ten druhý ne , s tímhle souhlasím ale s tím druhým ne , ten se mi líbí atd… To je „škatulkování“ , které provádí asi každý člověk ! … Představ si , že by ses podrobila tvrdé askezi , co se myšlení týče :-) Prováděla bys to několik let . Pak by ses ,zřejmě, stala ne vynikajícím myslitelem , ale pozorovatelem … Pak bys vše „viděla“ jinak . Nevnímala bys dění ve světě „brýlemi“ předsudků …

         Doporučuješ aby jsme já i contumax byli potichu ? Hmm , nene , ty buď potichu se svojí krvavou „revolucí“ , věšením atd. … Proboha , kam by svět dospěl kdyby všichni lidé byli jako ty či Švejk ?

         Kdybych měl soudit tebe podle sebe , pak bys byla skoro svatá , Maruško :-)

        • soudce napsal:

         Ježkovy voči ; „socialismus a nejlepší systém pro lidi“ ??? V čem proboha ve žrádle a chlastu ? To je právě ten rozdíl mezi náma Marie :-) Ty vidíš jen materiálno a Nnechceš , nebo nedovedeš vidět jak byl socialistický systém zrůdnej ve věcech DUCHA … Co se týče toho vzájemného chování lidí k sobě , tak mohu potvrdit :-) Bylo to skvělé ! STB na mne vedla několik svazků :-) A to jsem nic podstatného neudělal :-) … Z životní praxe mohu potvrdit nezměrné udavačství , podlézavost , sobectví , sobectví , blbost , absence soucitu , „soudružská družba“ … Já sám jsem měl období kdy jsem vydělával 400 kč měsíčně a z toho jsem musel vyžít :-) Znal jsem důchodkyni , její synovec byl Miloš Sýkora (most Miloše Sýkory v Ostravě ) a měla důchod 200 kč . Když jsem se jí ptal , chodil jsem do třetí třídy , jak s tím může vyžít , tak mi odpověděla , že jí pomáhá její dcera … Ano socialismus byl nejlepší systém pro socialistické zrůdy ! Kolik skvělých lidí skončilo v lágrech , v dolech – ježkovy voči , Marie , to snad si děláš legraci :-)

         Lidi musím rozdělovat , škatulkovat jak píšeš :-) Už jsem o tom psal ! Všichni si nejsou rovni a ani být nemůžou . Bratrství ? Každý je individualita , každý má své Ego , sobectví , svůj svět :-) … Ne !!! Bratrství je jeden velký klam . Neexistuje ani v rodině ani ve společnosti. Je to utopie , „satanská“ idea ! Svornost je to samé :-) Jedině sobectví můžeš považovat za „svornost“ . :-)

       • contumax napsal:

        Soudce

        1*******

        Jestli můžu dodat,

        autorita zní divně ale právě ta musí být…

        hierarchie je přeci dána z hůry…

        Jinak by nic opravdu nemohlo existovat…

        A co se týče socialistického realismu,byl šedivý, nudný…

        Tisíce živností zničených, tisíce zemědělských usedlostí ukradených, lágry, tisíce lidí nevinně odsouzených,tisíce lidí zmizelých beze stopy… atd.atd.

        • proud napsal:

         Jestli taky muzu……….a kdeze jsi v nem zil? :-))))))))))))))))))

        • proud napsal:

         K ty hierarchii…..to by musela bejt zalozena na prirozeny autorite,protoze polovinu(minimalne) „radobysefu bych vlastnorucne postrilel!!! K tem zivnostem,kolik znas poctivejch zivnostniku co se zivej jenom a ciste na svuj vlastni ucet a nijak na ukor druhyho??!!! Protoze jak te posledni dobou ctu,budou nejspis verici,takze na svuj jen v tech nejnutnejsich pripadech,presne jak to panbicek chce a cirkev uci,vsak sama zije z nakradenyho :-)

        • proud napsal:

         Nebo mi chcete ty,nebo soudce povidat,ze v tak malym statecku jako je ten nas jsem si zil za komancu velice dobre a rikal si na svou hubu co jsem chtel ciste nahodou nepovsimnutej,jeste k tomu bez ony „zazracny“ cerveny knizecky nejen ve svy kapse,ale i v obsahly rodine? Tomu sam neveris,coz znamena,ze kecate panove,oba dva!!!! Rezim se zrejme branil,jako kazdej rezim,ale nemyslim si ze to prehanel,prehanej to hlavne ti kterejm slapl na kuri oko,zrejme casto dokonce i pravem.Jestli ono to nebude jako s jednim zdejsim,co se v aute ridtil naprosto neohleduplne vysokou rychlosti v obci a hosi ho zastavili a zmackli a on ted chodi a hleda na ne cokoliv najde aby se pomstil,kdyz nenajde,vymysli si…….??! :-))))))))).Tak jak to teda panove vlastne je? ;-).Tim bejvalej rezim nehajim,mel dost much,ktery ale stacilo opravit,misto zavedeni dnesniho MRDNIKU,kterej mu nesaha po kotniky!

        • proud napsal:

         On totiz ten bejvalej rezim byl primo ukazkovej prestupni k lepsi budoucnosti,zavedl zivotni jistoty,dobry skolstvi a zdravotnictvi,nekradl duchody a vubec kdeco,“prikradal jen kde to slo“,tedy vyslovene nekradl,jako je to dnes normou a podnikatelskym uspechem,nepral drogam a podobnejm hovadinam,mel adekvatni trestni pravo,kdyby se toho v 89 lidi chopili a nenechali to ksindlum.Zmena byla uprkem zpatky ke stromum,nicim jinym!!!Kdo to nevidi,je nejakym zpusobem vysinutej,nechci rovnou napsat,ze bejvalej zlodej na kteryho si rezim doslapnul:-)

        • proud napsal:

         A ze Contumaxi nepral zkurvenejm cirkvim?? To bylo jedno z velikejch plusu!!!!

        • Josef Švejk napsal:

         Ano, byla to hrozná doba! Pod tuto vaši petici se jednohlasně podepisují tisíce bezdomovců, tisíce matek samoživitelek, přes půl milionu nezaměstnaných, milion občanů pod exekucí. Dokonce kdyby mohli jistě by to podpořili i občané naložení v sudech v našich přehradách a až se dostaví milion nových přizpůsobivých občanů z Afriky jistě to podepíší také, stejně jako tisíce jimi znásilněných děvčat. S něčím tak šedivým a nudným prostě nikdo soudný nemůže souhlasit. Jsme rádi, že konečně můžeme svobodně dýchat a v míru žmoulat zasloužené banány. Bez front!

        • proud napsal:

         Ale pravda,v jednom zklamal,nezlikvidoval okamzite toho ozralyho vekslackyho siozmetka Havla,parchanta co si jezdil v medaku za penize pro politicky vezne a provokoval parkovanim na miste reditele,v tom spocival celej jeho ozerstvim,zlodejnou a bisexualitou zvracenej“disident“:-(((((((((((((

        • proud napsal:

         Tentokrat Svejku sedici koment :-)))))))))))))) 1* )

        • proud napsal:

         K tomu zdravotnictvi me jeste napadlo: Spitaly a starobince,ustavy pro deti,postizeny nebo opusteny,jste meli blbeckove na kazdym rohu,ani jste malem nepotrebovali auto,a zadarmo se samozrejmou peci!!!! Dneska to mate za penize i kdyz si dal platite zdravotni a tri ctvrtiny vam toho zrusili,chytrackove,a nez se nekam tou slavnou „rychlou“ dostanete,natahnete mezitim backory.To jste si kurva polepsili!!!

        • proud napsal:

         Zubar s vama klidne vyrazi dvere,ze ma plno,a to i kdyz jdete v „pohotovostni“ dobe s bolesti,za to by tenkrat skoncil v kriminale!!!

        • proud napsal:

         Takze oblbovat svejma splechtama o socialismu muzete jedine tak mlady co ho nezazili a nevedi ktera bije,ale me panove,kterej si stihnul socik i projit svet a ma zatracene dobry srovnani na vlastni kuzi,rozhodne ne!!!!!!!!!

        • proud napsal:

         Protoze to co si dovoli „ceskej posera co se dostal do sedla“k obycejnymu cloveku u nas,to si zpravidla nedovoli ani na tom zapade,a kdyz,tak ne beztrestne,to jen tady je takovej podivnej mismas,kde se to hodi,zustal socik jen pro nekoho,jinde tvrdej kapitalismus,umyslne spatne pochopenej!!!

        • proud napsal:

         Na kvalitu leku a zradla jsi mel takovy kontroly a normy,ze se ti o nich dnes nezda,dneska te otravej i chlebem,o chemii a jedech v lecich ani nemluve,a stezovat si muzes leda tak na nadrazi na lamparne!Ani nemluvim o „statnim“ dluhu!!! Jak to ten „spatnej“ rezim delal,ze byl maximalne sobestacnej a dluzilo se naopak jemu? A kde jsou ty dluhy,kdo nam je kdy vratil?Zato zadluzeny jsou uz i deti nasich deti a jejich deti,splatit to nemame ani tak sanci!Toz tak kde jste vy ublizeny chytrackove sosialismem?!Reknu vam to,v prdeli,protoze dnes nemate ani jistotu do ceho se probudite!

        • proud napsal:

         Kdyz si chcete pustit trochu dobrou muziku,nebo dobrej film,tahate ty ze socialismu,protoze ona „svobodna a moderni“ moda nejde poslouchat a ze slov se dela spatne a filmova tvorba skoncila pod kytickama,s dnesnima „umelcema“,Uz ani ty pohadky neumime!!! A me chcete oblbovat? A cim? :-)))))))))))))))))))))))

        • proud napsal:

         Ach,asi panbickem a restitucema:-)))))))))))))))))))))

        • proud napsal:

         A Plzenskejma titulama,polema plnejma vojtesky a repky pro bioplynky,to teda ziram,mate recht,“panove“:-))))))))))))))))

        • contumax napsal:

         proud

         To víš už mě není dvacet ale žil jsem v socialistickým realismu…

        • proud napsal:

         A nic ses nenaucil,chybi ti srovnani s tou „druhou“ stranou……navic malo sam premejslis,nebo spatne,brani ti v tom cirkev.

        • proud napsal:

         Vlastni te skrz jejiho boha,jejiho Jezise,jeji „uceni“ az tak ze se nechces osvobodit a dostat se od „jeji“ ke svy vlastni vire a poznani,primo,bez falesnejch „zprostredkovatelu“.

        • proud napsal:

         Nicmene ta volba je ale jenom na tobe, tvoje vlastni…..

        • Miki napsal:

         Soudce
         Parádní postřehy ,zkušenosti .A také bych zdůraznil že ve zkaženosti ducha žádný ismus neobstojí!

      • contumax napsal:

       Marie

       Ale dává a Ty to nechceš připustit, že mám pravdu, protože jsi útočná vůči pravdě…!!!

   • Marie napsal:

    A proc? Klidne je sem napis. Od toho prece ta diskuze je, Robo.

    Mne tve nazory zajimaji.

    • Robo napsal:

     Prvý odstavec – napísal som Švejkovi vyššie. Plus Deharse hneď hodnotí. V iných článkoch tiež a tvrdšie. Čiže to, čo Ti vadí napr na Contumaxovi.

     Druhý odstavec – súhlasím so Švejkom, že asi píše (minimálne) o mne. Prito. s diskusie tam mu musí byť jasné, že čo to jeho slovo tu, to blud…

     Začiatok tretieho odstavca – tiež píšem vyššie Švejkovi. Deharse na jednu stranu správne neverí Biblii, ale na druhú stranu verí bludom o tom, že Cyril a Metod nás „sundali zo stromov“. Ako vravím – žiadny rozdiel medzi ním a napr Contumaxom (Edo, Prepáč, že si ťa dnes neustále „beriem do pusy“) – ziáci ich dvoch majú v moci UPLNE ROVNAKO. Z toho, čo o Edovi viem, tak jeho domonca menej..

     Ďalej už mi prišla úplná strata času ten článok čítať.

     • Robo napsal:

      …pritom…židáci…

     • Robo napsal:

      Pardon, tá diskusia bola v „Rusko ruší vzťahy s Haagom“ od Vlabi…

     • Marie napsal:

      Cyril a Metodej… byli na dva roky na skoleni u zidu, nez prisli na Moravu, a pokurvili, co mohli, presne podle instrukci. Takze tady je ironie, pokud jde o to, ze nas „sundali ze stromu“.

      Jinak, ten clanek je v prve rade popisny a pote vyhodnocovaci.
      Contumax hodnoti na zaklade domnenek. Jako dukaz uvedu svou osobu. To, co o mne pise, jsou blaboly, protoze on ani necte, co mu pisi o sobe, a pritom pisi pravdu, nemam potrebu lhat uz jenom proto, ze lez zbavuje cloveka svobody. A ja si svou vnitrni svobodu nenicim sama dobrovolne, je to jedine, co mam… Je dost na tom, ze o vsechny ostatni svobody jsem okradena.. To uz jsem davno pochopila, ze lez si tvuj mozek nedokaze presne zapamatovat, ale realitu ano. Takze neustale se nutit k pamatovani si lzi, to je nasili na sobe samem, a de facto nesvoboda.

      Pan Deharse je realista. Proto mi sedi, vidim veci jako on, v drtive vetsine, protoze nikdy neexistuje stoprocentni shoda ( ani u dvojcat :-))..

      Contumax a Deharse jsou nesrovnatelni. Je tam antagonie. Pan Deharse je svuj, kdezto contumax zije prirazovanim se. To je nejen ohledne jeho viry v boha, ale i tady na diskuzich, videt.

      Jestli mi rozumis: Bojuji cely zivot nejen se zlodejinou, ale i s lzi a pokrytectvim. Kazdy nekdy zalze. Bez vyjimky. Ale v zivotnich otazkach je to neodpustitelne.

      Drzet se pravdy je podstatne, ne toho, kdo je nam sympaticky a jemu prikyvovat. Na tohle dojizdi pak ve finale vsichni, viz moje „bojuvky“ s Ivankou.

      Sympatizuje se Zemanem, tudiz mu vse toleruje. Ja ne.
      Nakrasne keca, jak je proti privandrovalcum, ale SAKRA dobre vi, ze jedine z nich bude ta jim vytouzena armada EU, nebot z lidi v Evrope armadu proti Rusku nezformuje, a o to jde, a muzeme spekulovat, jestli prijde nase likvidace driv nez jejich pouziti proti Rusku… podle mne soucasne…neb sionci vzdy jedou cestu dvojiho zisku. Bez vyjimky. Je to jejich zakon… a mam ho odzkousen i ve svem soukromi, na kterem maji dopad…

      • Robo napsal:

       Marie, Contumax verí Biblii, ale niektorým bludom neverí. A je to fanatik, čo sa Biblie týka – argumentovať s ním je úplne zbytočné. Naprostá strata času.
       Deharse presne naopak – neverí Biblii, ale verí snáď všetkým ostatným bludom. Pritom sú z rovnakej dielne! A rovnako ako Contumax nepočúva a nechápe nič z toho, kde sa prejavuje ako fanatik.
       Na Contumaxa je vás tu viacej, čo poukazete na bludy. Na „Deharsove bludy“ som tu skoro sám, nevenuje sa im ani tento server…

       • Marie napsal:

        Robo, mne dnes nejde o dejiny vube. Prave naopak, zajima mne jenom budoucnost.

        Nejdulezitejsi je veci pojmenovat a pak resit.

        Kterym bludum si myslis, ze Deharse veri? Ja vidim jen konstatovani viditelneho, a co je videt, nemuze byt prece blud… je tam tolik veci, co pise, nejde to napytlovat a odsoudit.

        Mozna je ti to moc prace, ale kdyz se hleda pravda, tak zadna prace neni zbytecna.

        Co konkretne ti nesedi? To, co jsi zatim napsal, mi moc neodpovida…do trech bodu se mi to nevejde..

        • Robo napsal:

         Tu sa zásadne nezhodneme, Marie.
         Dejiny sú pre mňa najdoležitejšie vobec zo všetkého. Kto nepozná svoju minulost, nemá budúcnosť, Marie!
         Až poznanie našich dejín nás oslobodí!

         A preto – nesedia mi Deharsove kecy o Slovanoch, o zahradkároch a o českom jazyku. To na tento článok stačí až až, nebudem ho ďalej ani čítať. Nesedia mi jeho kecy o potope v inej sérii článkov.

         To sú pre mňa podobne zásadné věci, ako pre Teba kecy „židácke“. Chápeš?

        • Robo napsal:

         Ohľadne češtiny – on si z toho akože robí srnadu a ironizuje to. Ibaže toto ironizovať nejde.
         Vieš, čo urobili Cyrli a Metod ako jednu z prvých vecí u nás (aj sa nimi je to inak, ale to je teraz nepodstatné)?
         Odobrali nám zo Staroslovienskej Bukvice postupne veľa znakov – v Bukvici ich bolo 49, v dnešnej ruštine asi 31. A tým znakom, čo ostali, dali úplne iný význam!
         To sú pre mňa neuveriteľne zásadné věci, Marie!
         Deharse z toho nechápe vobec nič, aj keď ironizuje..

       • contumax napsal:

        Robo

        Neni som fanatik, Ty preháňáš…

       • contumax napsal:

        Robo

        Žádný bludy, sám se přesvědčíš,že Písmo Svaté nikdy nelže, všechno je přesně…

        Dokonale pod Boží kontrolou a všechna proroctví se vždy vyplnila ale Ty Bibli zatracuješ a ještě jsi mě nazval fanatikem…

        To bych mohl i já o Tobě přihlásit, že máš tmu, že vidíš jen slovanstvo…

        Ani jednou jsem Tě takto nenařknul…

        • proud napsal:

         „Žádný bludy, sám se přesvědčíš,že Písmo Svaté nikdy nelže, všechno je přesně…

         Dokonale pod Boží kontrolou a všechna proroctví se vždy vyplnila“…..Samozrejme,protoze to je vsechno nastaveny aby to „hralo“,jak jinak bys chtel oblbnout massy uz tenkrat,kdy lidi jeste prece jenom premejsleli ? Zamysli se nad tim a projdi si to,je to genialni podvod,kdosi si dal tu praci a premejlel jeste mnohem vic,a planoval!

      • Robo napsal:

       Historik – skús sa s ním baviť o dejinách
       Lekár – skús sa s ním baviť o …slovo neviem už, ale skrátka o uzdravovani a prevencii…
       Technik – skús sa s ním baviť napríklad o sile myšlienky
       Učiteľ – skús ho presvedčiť o kráse spôsobu výuky Štetinina. Tak, aby to pochopil do hĺbky.

       atď atď, židáci z nich a z nás všetkých vychovávajú fanatikov. Úplne rovnako fanatickych a veľmi často skodlivejsich, ako je Cintumax aj so svojou Bibliou.Nevidím tam naozaj vôbec žiadny rozdiel. Židovina, ako židovina!

     • Jarmila napsal:

      Mě zajímá, proč u soudce není tabulka odpovědět. Co to má jako znamenat? Přitom bych mu tak ráda napsala, jestli se náhodou neposral. :)
      Ano, já sama jsem byla ten největší kritik socialismu, jenže to jsem tenkrát vůbec nevěděla, jak zrůdný je kapitalismus.
      Snad mu pomůže se podívat na poctivého člověka Miloše Jakeše, kterým my jsme tenkrát tolik opovrhovali, protože teplouš jako je Saša Vondra, který tak rád šukal s Havlem ho nemístně zesměšnil až na půdu. My normální lidi jsme tenkrát netušili, že Jakeše nahradí tak obrovsky bezcharakterní lidi, až se z toho tají dech. Zde je ten upřímný 93 letý strejc:
      https://www.youtube.com/watch?v=yZ3twTHXZXw
      https://www.youtube.com/watch?v=yZ3twTHXZXw

      • Jarmila napsal:

       Se divím. Proč komentář čeká na schválení? Hm, a já jsem se domnívala, že je zde úplná svoboda. Asi to zde zase brzy opustím.

       • proud napsal:

        To jsi asi jedina vyjimka,takzvana raritka :-)))),spousty z nas si servitky neberou a hlasku kterou uvadis na NWOO necteme,chyba tedy nejspis nenastala na sajte,ale nekde u tebe,nebo cestou k /tobe,od tebe/ :-).

        • contumax napsal:

         Proud

         Nebylo to v socialistickým realismu kdoví co, nelíbilo se mě to tak jako tak, teď je to dvacetkrát horší a ještě bude…!!!

         Ale to neznamená, že člověk bude vděčně koukat, nebudu a Ty to proude víš…

       • Marie napsal:

        Je tady svoboda, neboj, to neceka na schvaleni z nijakeho jineho duvodu nez toho, ze jsou dva odkazy. Kdyz to das po jednom do dvou prispevku, projde to normalni. Mam to odzkousene…nevim, proc je to tak udelano, ale zrejme kvuli tomu, aby se tady nespamovalo..

      • Marie napsal:

       Ano, objevuje se to obcas, ze pod prispevkem neni okenko odpovedet, cim to je nevim, ale kdyz chci odpovedet, najdu si prispevek tehoz autora tam, kde to jde, a napisi, co potrebuji… neboj…. vetsina z nas se vraci se podivat, co jim kdo odepsal :-)

      • soudce napsal:

       Jarmilo ! To je nějaká drobná chybka těhle stránek . Někdy to funguje a někdy ne . Nevím v čem je zakopaný pes . To samé se týká toho schvalování :-)

       K tomu posrání :-) Jarmilo , vím , že jsi ženská od rány . To je v pořádku . Jsi naštvaná , trochu dezorientovaná a hledáš „pevnou půdu“ ! … Bohužel , ta doba sociálních jistot se už nikdy nevrátí ! Já vím , že tenkrát byt stál 30 000 kč , auto 40 000 kč a další a další věci byly tak laciné :-) Každý měl sociální jistotu , životní „obzor“ byl vypočitatelný a existenční nejistota neexistovala …

       Ovšem! Položím ti otázku ! Je snad člověk „lidské prase“ , který za trochu pomyjí prodá svou duši „ďáblu“ ? Ano lidé si „chrochtali“ u „plného“ korýtka a zapomínali na to podstatné ! Na své povznesení se nad „hlínu“ ! A v tom jim režim hodně pomáhal , neb cenzura byla téměř dokonalá :- )

       Otázka lidského štěstí není závislá na vnějších poměrech . To štěstí je závislé na vnitřní orientaci … Mohla bys zkusit se změnit :-) S nenávistného zarputilce nového pořádku v člověka šťastného , který je šťastný jen tak , bez příčiny .

       • Jarmila napsal:

        Se omlouvám za to posrání, ale už se nebudu vyjadřovat sprostě, není to hezké. Ale všimla jsem si, že moje psaní vždy nějak ovlivňují přímé zážitky ze života. Totiž moje stará paní sousedka, kterou mám ráda, učitelka na penzi, odmítla mnou nabízené sedadlo v autobuse a pošeptala mi, že se jí stala nehoda, že se posrala. Nejsme s mužem nijak škodolibí, ale prostě jsme na tohle téma dva dny vtipkovali a smáli se tomu a taky se to odrazilo na mých diskusních příspěvcích.
        Jsem ráda, že jste mi to vysvětlili, že je to chyba stránek. Nejsem ženská od rány, jsem v zásadě puťka, která vaří, pere, smaží, ale na internetu házím ramena- zvláště když se zvečera nacucám vína. :)
        Kdo chtěl, ten se nestal „lidským prasetem“ ani v socialismu. A takových lidí jsem znala hodně. Dnes už si dokonce říkám, že ta socialistická cenzura byla v některých případech zcela na místě. Teď rovněž existuje cenzura (zvláště v mainstreamu), ale necenzurovaná „kultura“ plná liberálních prasáren a hnusů v TV- na ty jejich úpadkové seriály se dnes vůbec nedá koukat. Za to z dob socialismu vznikly kupodivu ty největší skvosty, jaké dnes už nedokáže nikdo natočit, protože se všichni řídí jen prachama a byznysem.
        Nevím jak to máte Vy soudce, ale u mne otázka lidského štěstí je závislá na vnějších poměrech. Nemohu být šťastná, když kolem sebe vidím tolik neštěstí, tolik lidí bez budoucnosti, tolik všeobecného zmaru a beznaděje a jen otevřu internet, tak jen plný pytel jenom samých špatných zpráv a strašení, a nic veselého. V zásadě jsem ráda, že ani nemáme vnoučata a doufám, že mít ani nebudeme. A přitom kde by mohl svět dnes být, kdyby světu nevládlo pár lidských zrůd typu Gatese a tak podobně.

        • soudce napsal:

         Milá Jarmilo !

         Existoval jeden legendární jogín , Milarepa , nejslavnější tibetský jogín . Žil několik let v jeskyni , v zasněžených horách , neměl ani teplý oděv natož oheň . Žil jen z kopřiv , které si nasušil během krátkého léta anebo s almužny , kterou mu přinesli náhodní poutníci … On z té kopřivové výživy dostal zelené zabarvení kůže (tak je znázorňován i na obrazech) .

         Neměl žádný komfort moderního člověka , neměl elektřinu a jiné dnes základní životní potřeby . A přesto byl nejšťastnějším člověkem . Proč ? Protože byl svou myslí , svým vědomím , v nadzemských sférách . Něco podobného se můžeme dočíst o křesťanských asketech , mniších , mysticích . Je to všude stejné , na všech kontinentech a ve všech dobách …

         To co píšete o světě je pravda . Není to moc dobré místo k životu z obecného hlediska ! … Život na této planetě ale nebude nikdy „dobrý“ , respektive nenastane nikdy ráj na zemi , protože , tu vždy budou existovat sobci , kteří budou jiným lidem znepříjemňovat život . S tím nikdo nic nenadělá , není síla která by to změnila .

         Jedinou možností je „únik“ :-) Pokud Vám nevoní „Bůh“ , pak zkuste třeba nějakou jógu . Nebo se jen zavřete před negativními zprávami a žijte v klidu , v harmonii s přírodou a dovoláváním se , vzýváním , štěstí , pohody či harmonie . I to jsou atributy té „vymyšlené“ entity , zvané „Bůh“ . Smát se co to jde , navzdory všemu negativnímu .

        • proud napsal:

         „Život na této planetě ale nebude nikdy „dobrý“ , respektive nenastane nikdy ráj na zemi , protože , tu vždy budou existovat sobci , kteří budou jiným lidem znepříjemňovat život . S tím nikdo nic nenadělá , není síla která by to změnila .“ …….Soudce,precti si to po sobe a zamysli se….uz vis proc to nejde?Prisel jsi na to? Protoze je vetsina ovlivnovana presne temahle zcestnejma vetama!!!

         Pekny Jarmilo:-)))),k tomu vinu,dve deci cervenyho na noc je neskutecne zdrava zalezitost,ale ne vic,u zeny spis min ;-)

       • contumax napsal:

        Soudce

        Přesně přišel jiný čas,pominuly časy bezstarostně nechávat svůj život řídit papalášema…

        Dobře svět je chaos…

        Umět v něm žít – přežít …

        • soudce napsal:

         Ano je to tak ! Člověk jako takový nic neznamená a nic nezmůže proti silám Osudu ! Je potřeba se vrátit k PRAVÉMU náboženství , k mravnosti a vzývat vyšší jsoucno , „Boha“ . Jinak se z lídí stanou zvířata a z života na zemi peklo !

        • proud napsal:

         Umeni zit a prezit by v inteligentni spolecnosti ale nemelo bej zavisly na zbranich,nenavisti a zlodejne,jde to i jinak.

        • Miki napsal:

         Soudce
         Jóga je o sobectví.Kdysi jsem viděl obraz hladovích lidí sedících u stolu s jídlem,každý měl dlouhou lžíci a vtom je to peklo sobectví.A nepomine,leda že pochopí a nakrmí se navzájem.

      • proud napsal:

       „Ano, já sama jsem byla ten největší kritik socialismu, jenže to jsem tenkrát vůbec nevěděla, jak zrůdný je kapitalismus.“……presne stejne jako ja,mladej,dravej,vecne nespokojenej,touzici po dobrodruzstvi a absolutni svobode,tak jsem se je vydal hledat a ………svet mi „otevrel oci“ :-)

     • contumax napsal:

      Robo

      S Cyrilem a Metodějem to byl opět podvod, Křesťanství tady bylo ještě před jejich příchodem…!!!

      Přišli sem kolem roku 800 n.l.a všimni si, že neexistují žádné záznamy před rokem 800 n.l.,nebo skoro žádné…

      Komu záleželo na tom aby se potomci nic nedozvěděli…???

      Kdo a proč to museli všechno zničit…???

      Ono mě bylo divný, když jsem chodil do základní školy, už tehdy mě to bylo divný, že prý žádný města do roku 800 nebyly a že lidé neznali psané slovo…

      Čemuž jsem nevěřil, co mě učila soudružka učitelka…

      Po čase jsem zjistil, že mé podezření bylo oprávněný…

      Ve Starém Egyptě naopak prohrávané bitvy vydávali za vítězství,zcela bezostyšně vytesaly do kamene, že vyhráli… ale opak byl pravdou…

      A po nich další a další, největší expert ve všelijakým fals datech je Vatikán…!!!

 4. Jan Jinsky napsal:

  Jo, a není se co divit nad stavem národa českého, když sám praotec Čech byl sprosťák mdlého ducha.

 5. Sajou-Saj-Si napsal:

  „Židům, jenž Fed dvacet roků ovládali, do problémů“…KLASICKÝ ZASTÍRACÍ ŽVÁST MAJÍCÍ ZA CÍL ODVÉST POZORNOST OD STÁTNÍCH A CÍRKEVNÍCH (doménovou odnoží církve jsou média, jen že jsou „jako“ církev, oni jsou odní TÉ církve, ano té.) VRCHNOSTÍ K ZDISKREDITOVANÉ FIKTIVNÍ NÁLEPCE…
  Ostatně je něco snažšího pro diskreditátory než se vydávat tu za „židy“ tamhle za „komunisty“ jindy za „kapitalisty“ či „muslimy“ (však jak poznáte kdo je pod tou kápí či pojmenováním-jménem??-maskou formálního mediálního stereotypu? Je něco jednoduššího pro státní než se vydávat za ty co nejsou? Mají k tomu k dispozici vše potřebné.).

  Ty vrchnosti (státocírkevní) jsou jako HAD – svlékají se z kůže do kůže… Pak tu starou kůži (-obvykle kůži „protivníkovu“, kterou se jim už dostatečně podařilo svými agenty zdiskreditovat…shodí a převlíknou kabát. Jak s/prosté.)

  • Sajou-Saj-Si napsal:

   Oprava: Média nejsou JEN „JAKO“ církev, oni jsou odnoží TÉ církve, ano té. Stejně jako úřady ať si to jejich posluhové uvědomují nebo ne (většina spíš ne).

   • Sajou-Saj-Si napsal:

    Co je mrzuté, že jed této „zmije“ se zavrtal už hluboko do obsahové stránky tak zvaných dříve „ALTERNATIVNÍCH“ médií…včetně tohoto..

    • Marie napsal:

     Docela dobre jsi vykopnul tento problem, o kterem vim, ze existuje… pomalu 20 let se nedivam na televizi, ani neposloucham radio. Pohybuji se pouze po alternativnich mediich, a uprimne receno, divim se, ze jsem odsud nebyla jeste vykopnuta, protoze ta, ktera mne vykopla, uz ani nejsem schopna spocitat…

     Logicky zaver z toho pro mne je tento: spousta z nich jsou o vydelku, takze se snazi pritahovat pozornost lidi za pomoci stejnych „pomucek“, ktere pouziva manistream. Vzruso, udiveni, odtajneni a tak podobne.

     Jde tedy taktez o vedomou manipulaci za ucelem vydelku, ikdyz se nabizeji zpravy protipolne, ten zamer je stejny, a tady poukazi na infowars.com. Alex Jones mne vykopl pomerne brzy… ale spousta dalsich taky, stacilo jim to strcit na nos, a bylo vymalovano. Zrovna tak mne neprijal ani Okamura… a s Rasinem, to byl taky koncdert, protoze jsem mu vyslidila jeho zdroje, pro tu jeho slavnou „eso tor iku“. Je toho vic.

     Tento konkretni web mam ze vsech nejradeji, protoze tady neni citit od admina smerovani lidi, ani zajem je ohromovat, a nenapadne vydirat.. ten do sve, podle mne, poctive prace, venuje veskery cas a kdyz se podivate, jak horko tezko se schazi tech 16 tisic na mesic ( z cehoz musi i on vyzit ), tak ten rozhodne nema z toho zadne ryto. Je to podle mne poctivy clovek, a vasim si ho a taky proto tady jsem. Mozna az vic nez jako doma :-))).

     • i-v lednu-je-jak-v-maji napsal:

      Neviděl bych to tak růžově ohledně náplně…dříve tak zvaných a asi i alternativně vzniklých médií (tedy vlastně tak trochu neuvědomělou alter-církví…což kluci neuměli a zřejmě se dosud ani bezelstně nepřišli na to, jak toho využít-přetavit do reality něčeho užitečného…a neslouží-li k plnění svých snů, plní nevědomky přání jiných…nepřátelských sil, které se toho chopili…NENÁPADNĚ, TÉMĚŘ NEPOVŠIMNUTĚ STOČILI KORMIDLEM NWOO DO ROZBOUŘENÝCH VOD STÁTNĚ NASTOLOVANÝCH TÉMAT… a já se ptám- TO NEMÁTE SVOJE TÉMATA?? SVOJE VĚCI K ŘEŠENÍ A TO I ZA POUŽITÍ PRÁVĚ NÁSTROJE JAKÝM NWOO může být?)

     • Jarmila napsal:

      No já nevím, ale jsem v šoku, nahoře jsem se dočetla, že můj komentář čeká na schválení. Co to má jako znamenat? Je zde také cenzura?

      • Marie napsal:

       Nedavej vice jak 1 odkaz do prispevku, a projde to vzdycky. Nejde o nejake schvalovani kvuli obsahu, necenzuruje se tady!!

       Je to nejaka ochrana proti spamovani nebo tapetovani, nevim, jak se to zve, ale tak nejak…

  • Marie napsal:

   ANO! ANO! ANO! Naprosto presne vyjadreno, vcetne toho, ze proste i sproste soucasne.

 6. contumax napsal:

  Sajou-Saj-Si

  Vatikán…

  • Robo napsal:

   Edo, doteraz to býval Vatikán a Britská kráľovská rodina.
   Oboje je už odpisovane v plnom prúde = stredisko tých zmrdov sa už presúva inam.

   RF, potažmo my Slovania im ale „robíme čiaru cez rozpočet“.

   Až sa spojíme, sme neporaziteľní….

   • Marie napsal:

    SOUHLASIM! To spojeni je, bohuzel, problem.

   • contumax napsal:

    Robo

    Vedle jsi Ty, protože Vatikán je ten Antikrist, který na krátký čas převezme vládu před příchodem Pána Ježíše Krista…

  • Marie napsal:

   Ta jezuitska prisaha – to nepotrebuje ani komentar.. to je presne ono, dementi. Kdyby jimi toti nebyli, tak si to vyhazovani deti do vzduchu, aby jim padly na bodaky, nebo mlaceni s nimi o zed, aby donutili jejich rodice poslouchat, nikdy tam nemohou dat…

   Odchyt, izolace a nasledna likvidace ( jejich vlastni, podle jejich vlastnich zakonu ). To je jedine spravne reseni.

  • weissbach napsal:

   Ten Halík byl „výživnej“…

 7. Dekra napsal:

  Oba články nádherně vystihují stav, ve kterém se 90% stáda nachází.
  Prostě žijí ve virtuální realitě, ve které už zapomněli používat vlastní mozek a neumí ovládat vlastní mysl.

  Tím, že umíme ovládat svou mysl, se lišíme od zvířat. Drtivá většina ne…….

  Užívejte života, jsme menšina která ví, ale nemáme šanci změnit to

  • Eschatolog napsal:

   Existenci v realne realite nezvlada 99% populace, v dusledku toho se uchyluji k jakekoliv byt sebehloupejsi imaginaci, nebot jakykoliv blud je vitan, protoze zahlusi rvouci prvotni pud sebezachovy, ktery rika, ze je neco s realitou spatne.
   Proste pokrytectvi altruismu je podvedome i vedome psychoenergeticky nesmirne narocne, zejmena kdyz lidske zvire nechape jeho smysl rozumem, vyuceno zkusenosti a instinkty, ktere absolutne rozporuji propagandu altruismu.
   Unik k drogam ( tv, bohove, chemie, armada, atd.) je tak zakonity. Stejne tak je zakonita neexistence reseni bez eliminace pokrytcu-parazitu.

   • Marie napsal:

    Presne. Ale ta eliminaci parazitu je nutna..a Dekra pise, ze nemame sanci to zmenit.

    Musime. To neni otazka sance, ale nutnosti.

    Jedine, co mi vadi, jsou nespolupracujici postizeni..ano, presne ty, co jakymkoliv zpusobem unikaji od reality k drogam, tedy ke vsem podobam drogy.

    Zdegenerovanych lidi uz je prilis mnoho, nebot i ta degenerace trva uz pres ctvrtstoleti. S timhle se neda hnout snadno, a to mne vysiluje…

    • i-v lednu-je-jak-v-maji napsal:

     Tak zkoušej a pak nás informuj třeba způsoby JAK SI PŘEROZDĚLOVAT TO SVÉ MEZI (?) SEBOU – viz. docela zajímavá problematika na který je blbý, že se tady mediálně vžydcky jen něco NAKOUSNE, ale vůbec nedořeší natož aby se to cvičně vyvíjelo v realitě nemediální doopravdy zkoušené s reálnými lidmi a v reálných situacích a podmínkách: http://www.nwoo.org/2016/02/03/pozvanka-problemy-prerozdelovani-jak-distribuovat-vysledky-prace-a-zakladni-prijem/

     Přijďte s něčím k tomu-přispějete k pokroku lidstva víc než „umravňováním“ a pod.

     • proud napsal:

      prostuduj si Obcanskou neposlusnost z uhlu pohledu donucovaciho prostredku a promysli to,nebudes se muset dozadovat resaeni,prijdes na nej sam.

      • i-v lednu-je-jak-v-maji napsal:

       Proč zrovna „OBČANSKOU“ neposlušnost? A komu poslušnost předtím? Státu? Kašli na to, na fikcích nic nestav – to dělají oni- Jak varoval Kafka: „Lež se nastoluje jako světový řád“

       • i-v lednu-je-jak-v-maji napsal:

        Aby nedošlo k nedorozumění nebo se toho nějak pověřenej troll nechytal – s „židovstvím“ ani ničím jiným to nemá nic než ukradenou masku a symboly. Jinak ONI – tedy státní vrchnosti za oponou za (veřejnosti) představenými představiteli…nejsou žádní srdcaři („pravověrní“) židi nebo muslimové nebo křesťané nebo buddhisti nebo komunisti nebo kapitalisti nebo cokoli cokoli cokoli…Prostě nejsou, to není jejich charakteristika ale pouze zástěr(k)a. Asi jako tajné službý státní vydávající se s oblibou za zednářské lože.

       • proud napsal:

        Mas snad lepsi napad,aby te nestal krk? :-))))

        • proud napsal:

         Hlavne nezacni prosim te tocit o volbach,ty jsou tak proflakly,ze to snad ani vic uz nejde :-)))))))))

 8. Robo napsal:

  http://www.tartaria.sk/vedy-a-viera/vedy/torzne-polia

  Tu niečo k Staroslovienskej Bukvici.

  Zmrdi zhanobili ešte aj samotné slovo „Bukvica“. Aj z toho môžeš vytušiť, že oni presne vedia, aký potenciál pre nás má poznanie našich dejín..

  Tie stránky mám prečítané celé, je tam mnkho informácií o nás.

 9. Svarog napsal:

  „Sračky jsou hovno,“ tvrdí King napříč celou knihou. Jó! „Sračky jsou hovno.“ je v podstatě ústředním mottem knihy Právo nálezce. Bez milosti a bez pardonu. Pokud jde o mne, tak mě mnohem více zaujala průpověď na straně 83 a nemohu jinak, než se nepodělit: „Názory jsou jako dírky v zadku: má je každý.“ Geniální. Za prořízlý jazyk Stephena Kinga se nehodlám nikomu omlouvat. Prdím na korektnost a politickou obzvláště. Orwelovština žene naši společnost do hromady fekálií, bez diskuse. Myslím si, že něco jako obscénní slovo neexistuje. Sprosté jsou pouze a jenom naše tajné, naprosto ukryté myšlenky, které přisuzují určitým slovům neslušný obsah. Hrubé jsou naše evokující, nemravné fantazie. http://vlcibouda.net/literatura/909-pr%C3%A1vo-n%C3%A1lezce-je-sporn%C3%A9

  • weissbach napsal:

   Nechci říct, že by člověk měl nekriticky přijímat každou informaci, ale určitě je užitečné, aby se s tím seznámil a doplnil si mozaiku poznání. Jinak to za něho udělají jiní ve formě hotových názorů. Jako obyvatelé hovořící slovanským jazykem bychom se s tím měli seznámit v daleko větší míře než to činí současný vzdělávací systém /spíš ho podezřívám, že není vzdělávací/.

   • Paul Durham napsal:

    Např. Zillmer ve svých knihách uvádí důkazy úplného zfalšování geologické historie Země. Jiní uvádějí důkazy úplného zfalšování archeologie, jiní odhalují zfalšování „evoluce“ , atd., tak proč by zrovna měly být samotné oficiální školní lidí dějiny pravdivé ? Nejsou, jsou totálně zfalšované a to zfalšování je ještě jednou přefalšované, pro jistotu.
    Přidejte užitečné idioty a papoušky a 999 promile nemá absolutně šanci se vymotat z těch sraček.

    • i-v lednu-je-jak-v-maji napsal:

     Paule, k tomu aby si někdo zavázal tkaničku…taky nepotřebuje „chápat podstatu vesmíru“. Nebo aby pták lítal nebo aby zeměplaz a všeliká havěť zemní lezla a plahočila se. INFORMACE nejsou všechno. No a že podle Vás „999 promile nemá absolutně šanci se vymotat z těch sraček“- ale tím jsou myšleny jen sračky infodeformační – VĚTŠINOU VÝKLADOVÉ (vykladači a zaklínači hadů církevmédia jsou v tom zběhlí až dost jinak by v symbióze s násilnými státními „doby a naby“-vateli, vlastně agresory od pouze SVÉHO založení…kdekoli na světě… nepřežila těch 1000 let… k nimž si uměle přidala nějakých tisíc let k dobru jak se říká…podvodem, no klasika. A nevěřte pak vykladačům čehokoli, když TÉMĚŘ vše co víte a nevíte pochází a prochází od nich.)

     • Paul Durham napsal:

      „INFORMACE nejsou všechno.“
      Jistě, neméně podstatná je logika v procesu přebírání informačních sraček.
      Na to , abyste házel písek do míchačky vskutku nepotřebujete znát podstatu vesmíru, to tedy opravdu ne, nicméně měl byste znát alespoň podstatu malty a betonu a trochu míchačky. :-)
      Na to , abyste házel lístek do volební urny ( či se jinak účastnil sociálněpolitických vztahů lidí přinejmenším trošku věcně) , ale potřebujete znát podstatu lidského vesmíru, jinak se vám lehce může stát ( jako se to již stalo 999 promile lidí) , že odevzdáte většinu své v potu tváře vydělané mzdy za svoji práci právě vámi uváděným vykladačům čehokoli a za to dostanete další porci informačních sraček/zábavy. A ještě jim budete za osla ( jako bonus ). – anebo kálíte na vše totálně, hlavně že slevy v lidlu , tím vás osobně z ničeho takového nepodezírám, neboť pouhou textovou reakcí zde jste prokázal opak, tedy nekálení.

      „A nevěřte pak vykladačům čehokoli, když TÉMĚŘ vše co víte a nevíte pochází a prochází od nich.“ – a přesně na to oni spoléhají, na podivně zvrácenou potřebu lidí věřit kde čemu, na lidskou lenost či neschopnost myslet a na iluzorní ignoraci nebezpečí u anonymní ryby uprostřed hejna.
      Nemyslím si, že v pohledu na tyhle věci, se příliš lišíme.

      • i-v lednu-je-jak-v-maji napsal:

       „že odevzdáte většinu“

       Nebudem si nalhávat že to nejméně každej druhej nedělá jen z donucení.
       Vy jakobyjste naznačoval, že je to každého volba (jo je ale mezi kriminálem a výpalným, asi tak a možnosti ponechané vrchností v umělém a tedy značně omezeném a omezujícím státním Systému=matrixu?)

       • i-v lednu-je-jak-v-maji napsal:

        Aneb vrchnostenské pravidlo zní (jak dlouho, to nepamatuju,) zas tak starej nejsem):

        Ti, co mají dodržovat (námi nastavovaná) „pravidla“ (takovou monopolizací a mravničením a „dobro-zlo určováním“…odepírají jedni „druzi“ možnosti na VÝVIN vlastních funkčních a užitečných „pravidel“ těm druhým-byť téhož druhu lidského plémě. Je to de-fakto interdruhový problém. My prostě máme problém lidi s lidma mezi sebou a neumíme si to tak nějak „vyřídit“.) je nesmějí mít možnost měnit.

        Ještě jednou bez rušivých vsuvek:

        „Ti, co mají dodržovat pravidla je nesmějí mít možnost měnit.“

        • i-v lednu-je-jak-v-maji napsal:

         Ale oni ANIŽ TOMU ROZUMĚJÍ, ONI TO CÍTÍ

         (je nesmyslné se dočkat aby v témže okamžiku „všichni“-včetně novorozenců a já nevím na koho všeho ještě kdo poručil „čekat“-na vybájenou metu, kterou dobře ví, že ani když naprší a uschne, tak nenastne a vlastně ani žádnou podmínkou k ničemu reálně NENÍ a právě proto Vás k tomu upnul-“K ŠÍŘENÍ“…), protože to vyžaduje OSOBNÍ ZKOUŠENOSTI (pro ty je umělým státním Systémem ponechán mrzký prostůrek pro rozvoj) a ne jen nějaké intelektuálně-teoretizující tlachání a pod.)

         Oblíbený citát:

         Morpheus: „… Jen to cítíš. Cítils to celý svůj život, se světem /dodal bych, že protože není svět jako svět-To, co je nepříjemného je na tom to, že skutečný svět je překrytý světem umělým-státním světem-tohle je Svět států. A už vůbec to není Život. Jak se často nadává ve stylu „to je život“.. Ne, to není./ se něco děje. Ty nevíš, co to je, ale máš to v sobě, jako střepinu v mozku. Je to k zbláznění. A tenhle pocit tě dovedl ke mně. … Tak už víš, o čem mluvím?“
         Neo: „O Matrixu.“
         Morpheus: „Chtěl bys vědět, co to je? Matrix je všude. Obklopuje nás, a to i teď, tady v téhle místnosti. Vidíš ho, když se podíváš z okna nebo když zapneš TELEVIZI, ty ho cítíš cestou do PRÁCE … nebo do KOSTELA, když platíš DANĚ. Je to svět, který máš před očima, abys neviděl pravdu.“
         Neo: „Jakou pravdu?“
         Morpheus: „Že jsi jen otrok, Neo. Jako každý ses narodil do zajetí, žiješ ve vězení, které vlastně už vůbec nevnímáš. Uvěznili tvoji mysl …“

        • Josef Švejk napsal:

         Pěkná věta: „Ti, co mají dodržovat pravidla je nesmějí mít možnost měnit.“
         Tedy: Ještě jednou bez rušivých vsuvek:
         - Ti, co mají dodržovat pravidla (ofčané) je skutečně nemohou měnit.
         - Ti, co je dodržovat nemusí („elita“) je pak skutečně mění.
         Ergo kladívko vy vlastně voláte po něčem co ve skutečnosti platí. :)
         PS: Aby nebyla mýlka. Vím co byste chtěl, ale z vašeho květnatého projevu plyne spíše opak.

        • i-v lednu-je-jak-v-maji napsal:

         Josefe, určitě se to dá říct i jednodušejc, ale myslím, že tyhle stránky jsou spíš navštěvované těmi, kdo se už nějak zajímají a tak porozumí kdo může.

         Samozřejmě kdyby šlo o AGITACI, tak to by si to vyžadovalo jiný projev,)

         Asi jako řekla sličná „koučka“ ve videu Kolektif, z paměti parafrázuju nevím nakoli přesně:

         „Lidi milují příběhy. Vy jim musíte říct jednoduchou pohádku… Jeníček s Mařenkou šli do lesa, tam se stalo to a to, z toho vyplývá to a to.“

        • Paul Durham napsal:

         „Ti, co mají dodržovat pravidla je nesmějí mít možnost měnit.“ ( kastovní systém )

         Je to tak , a zejména z pohledu těch, kteří ty pravidla určují je to tak 2x.
         Jde pouze o to, když žijete mezi dodržovači při jejich uvědomění nebo bez jejich uvědomění výše uvedené věty. To vnímám jako rozdíl. On chleba bude mít dvě kůrky tak i tak, nicméně když existujete mezi zabedněnci , je to větší peklo na zemi, to jejich vrnění blahem nad bičem a důtkama je prostě odporné, proto preferuji růst poučenosti okolí, neboť osobně ji vnímám, jako menší zlo. O komplexním řešení k lepšímu pochybuji , bo ti poučení rychle umírají a rodí se noví zabedněnci. I vězni si mohou udělat snesitelný kriminál nebo taky hotový očistec, záleží jen na nich, jak věci uchopí do mysli.
         Historie jest smutným potvrzením.

      • weissbach napsal:

       „Na to , abyste házel lístek do volební urny ( či se jinak účastnil sociálněpolitických vztahů lidí přinejmenším trošku věcně) , ale potřebujete znát podstatu lidského vesmíru, jinak se vám lehce může stát ( jako se to již stalo 999 promile lidí) , že odevzdáte většinu své v potu tváře vydělané mzdy za svoji práci právě vámi uváděným vykladačům čehokoli a za to dostanete další porci informačních sraček/zábavy.“

       Jo!

    • Marie napsal:

     HIS TOR ie. JehoTora, to je jasne, ze jde o uplne neco jineho nez dejiny…

     Od te doby, co sama pozoruji vlastnima ocouma ( jak rikal Vlasta Burian ) jak se prekrucuji fakta udalosti jenom za naseho zivota, tak uz neverim z historie vubec nic. Povazuji vse za opacne nebo minimalne zkreslene do opacneho.. to je zidovina; tedy to nemam chut ani cist, ani prehodnocovat, jednoduse skrtnout..

     Podivejme se jenom na zmenene dejiny ohledne konce druhe svetove valky ( zavinilo ji Rusko, a osvobodili nas Americane – lez jako vez, naprosto opacne ), no a ted se podivejme na Ukrajinu, to je totez, a na vsechny viditelne valky pocinaje Irakem, a vyrobou duvodu k napadeni Iranu – v historii se jednu objevi, ze byl napaden kvuli tomu, ze si vyrobil nuklearni bombu, ikdyz to neni pravda, a mohli bychom pokracovat s Izraelem, ktery vede genocidu, a pritom lze, jak se brani, a ohledne USA, to uz by se mi sem ani nevlezlo, kdybych mela vse vypisovat, ja to zkratim: o USA bylo pravdou, co nas ucili ve skole za socialismu. Imperialismus a zlodejina , nic vic tam neni..

     Takze ikdyz po 2.svetove valce jsme vsichni vedeli, kdo ji zacal a kdo ji vyhral, je to dnes uz do mlade generace husteno uplne naopak, a az vymreme my, kteri se narodili po valce a znaji fakta, uz nebude nikdo, kdo by to mohl poprit a lidi budou zit nadale v bludech.

     Takze neverim ani vedeckym zaverum v poslednich 25 letech u nas, ani pohadkam i mimozemstanech, proste nic.

     Nejlepsi je si uvedomit, ze clovek se nevyviji, a proto si dejiny pozpatky muzeme odvodit z toho, co vidime dnes.
     ….. zlodejina, jeji stupnovani k valce, po valce radost z preziti a tvorivost, hromadeni, zlodejina, jeji vystupnovani k valce….
     Tak jak se zeme toci dokola, toto take se stale opakuje.

  • proud napsal:

   Vedy primo a nepokryte nabadaji abys byl prave maximalne kritickej!“nicemu never i kdyby kolem tebe tisice verili,proveruj“

 10. Alena napsal:

  Zkrátka potvrzuje to že víc prdelí, kurev a hoven zvyšuje návštěvnost a Sociální experiment vyšel: už jsme úspěšně dorazili do Absurdistánu.

  • Drak napsal:

   Máš na mysli parlament?

  • Josef Švejk napsal:

   Do Absurdistánu jsme nedorazili, už 26let v něm jsme. To jen někteří co se právě probudili mají pocit, že objevili Ameriku, když si všimli některých veskrze nepodstatných drobností. Jako na ČT24. Také tam řeknou hovno a ještě to hodinu pečlivě rozmazávají.

 11. Drak napsal:

  Je to obhroublé, ale právě proto, případně, díky tomu, velmi výstižné a bohužel pravdivé.

  • proud napsal:

   Je mi vcelku jedno jakou „cestinou“ je to napsany,dulezitej je v tomhle pripade obsah,nejsme v hodine cestiny kdyz se zrovna pise diktat.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!