Otázka – Odpověď V.V. Pjakina ze dne 1.2.2016

pjakin

Ruský analytik se ve svém pravidelném pořadu věnuje těmto tématům: Výroky prezidenta Putina o Donbasu, důsledky chyb při založení Sovětského svazu a historie vývoje Ruska za Napoleona, začátek kampaně na svržení Putina prostřednictvím dokumentu BBC o jeho údajné zkorumpovanosti, rozvoj juvenilní justice v Rusku, budoucnost zhroucení USA, aktualizace plánu na evropský chalifát, škodlivost ruské cenzury ukrajinských extremistických webů na příkaz ruské prokuratury, virus Zika a kampaně na likvidace obyvatelstva 3. světa, a další
33 Komentářů k Otázka – Odpověď V.V. Pjakina ze dne 1.2.2016

 1. jop napsal:

  len pre vaše vzdelanie.
  V rusku je totálna skorumpovanosť súdnictva, prokuratúry a aj polície. Nikto čestný nevydrží ostať sudcom alebo prokurátorom.
  Všetky miestne inštancie sú neuveritelne jednajúce. Zákony, zdravý rozum a logika neexistujú. Existuje iba alebo máš "svojho" prokurátora a sudca a dáš im peniaze, alebo si prehral.

  Raz mi na colnici urobili problém, totálna kravina, a poslali dokumenty na súd. Sudca mi na pojednaní, kde prišiel sám oznámil, že to je kravina, že nič som nenarušil, ale keďže som tu, tak mu pomôžem s materiálmi na dom, ktorý staval. Otvorene, do očí, že až potom to celé zruší, inak ma bude ťahať, síce žiadnu pokutu nedostanem ale právnik ma bude stáť peniaze.
  Musel som kúpiť leštené drahé sklo a musel som mu zaskliť verandu na baráku.

  Prokuratúra na všetkých nižších inštanciách nie je žiadna piata kolóna, ale jej jednanie je škodlivé pre každého rusa, lebo je to žmýkačka na peniaze pre sudcov, policajtov a prokurátorov. Táto skorumpovanosť ničí aj ekonomiku, aj sociálny systém, lebo deformuje spoločnosť, deformuje myslenie ľudí, lebo to pokladajú za normálne, že súdnictvo neexistuje, že existuje iba "dal úplatok a vyhral".

  To že sa na vrcholnej priečky prokuratúry robia politické procesy, to je všade, v každej krajine. Keby vláda chcela, tak na úrovni ministerstva sa dá vytvoriť verejný tlak, prišli by tam ministerskí právnici, robili by verejnú informačnú protikampaň. Vláda to nerobí, lebo vládam v krajinách to skôr vyhovuje, ako zastrašenie nezávislých jedincov alebo nezávislých skupín ľudí odporujúcich a ohrozujúcich miestnych politických vládcov.

  Vela tu kričíte o piatej kolóne, ale proti piatej kolóne sa verejne v Rusku nebojuje.
  Keby bol Putin na strane obyčajných ľudí, tak by verejne vystupoval, bránil by svoje rozhodnutia, verejne by vysvetloval svoje kroky a potreby tak, aby ho národ podporil na "národnej úrovni".
  Putin má iba vysokú "politickú volebnú podporu" národa, lebo väčšina rusov nechápe politiku rovnako ako vy tu.
  Putin nebojuje proti piatej kolóne preto že to je piata kolóna škodlivá rusku.
  On bojuje preto, lebo to sú len ďalšie oligarchické klany a zoskupenia, ktoré sa bijú o koryto a majú rôzne záujmy, rôznych priateľov, rôzne ciele - ale jedno koryto z ktorého všetci žerú. Bijú sa o koryto, rôzne záujmy, jedno koryto.
  Putin nebojuje verejne proti nim, lebo tieto klany medzi sebou bojujú potichu, lebo sa navzájom držia za gule.

  Preto nevidíte vystúpenia Putina, kde by hovoril konkrétne mená kto je piata kolóna, kto je protiruský, kto hrá za američanov, prečo hrá, ako sa to prejavuje.
  Žiadne mená nepovedal, ani raz som ho to nepočul, lebo sám je oligarcha a vráti sa mu to obvinenie naspäť a sám padne a vyženú ho.

  Preto navzájom bojujú potichu. Preto nikdy nepovie že jeho oponent robí alebo podporuje kroky, ktoré vedú k oslabeniu ruska, lebo Putin sám pomocou kamarátov získava obrovské majetky v rusku.

  Predtým ako sa do mňa pustíte, zamyslite sa koľko videí v ruštine ste počuli o politike, o ekonomike, o putinovi, o korupcii, o klanoch a boji medzi nimi??????????
  Na to aby ste pochopili mená a rôzne ciele ruských oligarchických zoskupení, musíte velmi vela počúvať a čítať, vy sa tomu jednoducho nevenujete.
  Ak máte za sebou iba pár desiatok strávených hodín, tak prosím neškriekať, študovať, a o rok mi dáte odpoveď.

  Predtým vážení, nezávisle od toho v akých oblastiach máte vedomosti, čo sa týka ruska ste malé nevzdelané naivné deti.

  Ja nedávam žiadne tvrdenia o množstve tém, ktoré vy tu posudzujete, nemám na to vedomosti, a teda nič nechcem tvrdiť. Máte určite omnoho viac vedomostí ako ja, v rôznych oblastiach.
  Prosím nehrajte sa na dedkov vševedkov, o ruských reáliách máte povrchné vedomosti, o putinovi detto.

  On nie je žiaden národný vodca, on je politik, a aby sa udržal v tom postavení ktoré má, potrebuje okolo seba bohatých kamarátov, potrebuje svoj klan, ináč sa neudrží.
  V politike potrebujete množstvo prachov, aby ste mohli získať ešte viac prachov.
  Putin má kamarátov, ktorí sú jeho "finančnými poradcami" rovnako, ako bol Mikloš pre Dzurindu.
  Len jeho kamaráti bratia Rotenbergovci sú neporovnatelne bohatší ako naši zlodeji.

  Keď Putin nebol pri moci, tak aj rotenbergovci boli iba šéfovia športového klubu. Keď sa Putin v Leningrade dostal ku korytu, tak išli hore spolu s ním.
  Putin začal v Leningrade (petrograde), tam dával podpisy na licenzie o exporte ruských surovín do zahraničia. Ako sa volal ten úrad si už nepamätám, nie je to podstatné, hladajte.
  Jeho podpis bol drahý, tam začal zarábať, tak sa dostal hore a do povedomia jedného leningradského klanu, ktorého sa stal súčasťou.

  Neškriekajte tu, nedrístajte tu, čítajte.

  Áno, Putin robí rozhodnutia ktoré sú prospešné rusku, samozrejme. Krym, Sýria, Čečňa, podpora Donbasu na ukrajine.
  Ale on to robí preto, aby sa udržal pri moci, nie preto že to pokladá za správne pre rusko.
  On nemá tie ciele, ktoré si vyvodzujete vy tu, on má svoje ciele. On sa musí udržať hore, on musí nabrať čo najviac pák proti svojim oponentom, ináč ho po spadnutí z politického piedestálu okradnú. a stratí ním nakradnuté.

  Putin bojuje za seba, a pritom využíva rusko, ktoré preňho slúži ako finančná základňa.

  Ak mu dávate za pozitívum, že ak by prišla k moci iná oligarchická skupina, ktoré by okradla rusko ešte viac, tak to nie je preňho pochvala.
  Putin je iba menšie politické zlo, on nie je a nebude národný vodca.
  Na to aby sa rusko dostalo zo sračiek, a aj my, potrebujeme nie politika ale národného vodcu.

  • Jaris napsal:

   Neverim Ti. Z toho, co Putin dela nejen pro Rusko ale i da se rici pro svet, ho vyneslo do vyse brilantniho politika a diplomata, kteremu se nikdo nevyrovna. Ma kolem sebe nejen nepratele ve svem okoli, ale stoji proti celemu skorumpovanemu zapadnimu svetu. Tim nechci rici, ze neudelal behem sve kariery chyby. Centralni banka a soudnictvi s prokuraturou jsou ovladany zidy. Ti jsou tim hlavnim nebezpecim celeho Ruska a Putina. Jen ty pomluvy co se rozvirily v zapadnich mediich, je opravdovy hnuj. A kdo ty pomluvy pousti do medii? Zase zidovske bestie.
   Preji si, aby Putin ustal ty nekonecne utoky. Cas nakonec ukaze, kdo lhal a kdo mluvil pravdu.

  • eru24 napsal:

   My nemame skriekat, dristat.... tu vidno, ako sa ten kto vymyslel tuto hlupost stavia k narodu ))))

  • Novapalo napsal:

   Pravda je vždy taká trpká, že ju nikto nechce poznať. Teda pravdu nechcú poznať priemerní ľudia. Priemerní ľudia sú totálne hlúpi a preto aj ak im pravdu poviete, tak tomu jednoducho nebudú veriť. Jednoduchí ľudia sú schopní len jednoduchého myslenia, ale život je maximálne zložitý a komplexný. A Putin určite nie je jednoduchý človek. Tento komentár je veľmi pravdivý, aj keď zasa len zlednodušujúci. Ja vidím Putina aj takto, ale aj ináč. Putin by sa nikdy nedostal tam, kde je, ak by nejednal podľa toho, čo od neho oligarchovia čakali. Musel byť aj ich človek. A len tak sa mohol stať na nich nakoniec menej závislým. Pretože tento vesmír stvoril Satan a nie Boh, ako dokazuje pán Kysucký v knihe "Zásadné omyly Západu a Vatikánu", tak len úzka spolupráca s mocou Satana sa dá oslabiť jeho moc a tak umožniť aj Bohu, aby sa prejavoval v jeho ídeách.

   • tomek napsal:

    A pan Kysucky na to ako prisiel ? Ci mu to sam Satan vnukol ?

   • jan napsal:

    Novapalo.
    Vždy je to o informacích a ne o hlouposti.
    Nezapomenout na řízenou propagandu a zamlčování potřebných informací,aby si i ten průměrný člověk,udělal potřebný úsudek.

  • pacifista napsal:

   Milý pane jop, nedávno jste psal, že už nebudete přispívat do diskuse, když Vám tak všichni odporují. Nějak Vám to nedalo. Jste placený troll. Pozná se to podle fádnosti, stálého omílání a délky proslovu. Jako byste si říkal: "A musím jim to do té hlavy natlouct." No nepřesvědčil jste mne. Bylo to moc průhledné. Hrajete podprahově na nízké pudy lidí, jako je závist. Já nesoudím lidi podle toho co mají, ale podle skutků. O majetek se nezajímám a je mi tak lépe. Na lidi mám "čich" to mi věřte. Nepletu se, mám to lety potvrzené. Týká se to Vás i Putina

 2. eru24 napsal:

  Tym si nerobim idealy, ale politika je vec spinava a nemozno sa spravat ako baranok ked je proti tebe svorka vlkov.

 3. jop napsal:

  tie filmy o putinovi nie sú čerstvé, tie informácie začali okamžite, keď po jelcinovi prebral vládu.
  Vtedy sa ľudia začali pýtať kto to je a začali to zisťovať.
  Zaspal si dobu, BBC sa oneskorilo o takých 8-10 rokov. O ňom to je známe už dávno.
  Je úplne šumafuk či mi veríš alebo nie.
  Tlieskali ste pred 25 rokmi havlovi, potrebovali ste 25 rokov.
  Na to aby ste pochopili bolo treba 25 rokov, a obrovská masa národa nepochopila doteraz. Asi nepochopí nikdy.

  Kam patríš ty? Potrebuješ na pochopenie 25 rokov, alebo nikdy?

 4. jop napsal:

  Nie je možné zachrániť národ na úrovni politiky, ani na úrovni volieb.
  Na záchranu národa potrebuješ určitú úroveň kultúry a ideológie národa, určitú úroveň pochopenia národom reálií, určitú snahu národa o zmenu.

  Žiadny politik nemôže nič zmeniť, lebo je politik a tam nič zmeniť nemôže, lebo je len nižšou súčasťou vyššie nastaveného Matrixu.
  Matrix riadia bankári na úrovni nadnárodných spoločností a nadnárodných financií.
  Každý politik sa alebo prispôsobí, alebo prestane byť politikom.
  Žiadny politik nie je principiálne schopný zmeniť jemu nadradený matrix.

  Matrix sa nedá zmeniť, matrix sa dá iba násilím zrušiť. Národným vodcom, zo ktorým stojí národ, ktorý chápe a želá si zmenu.
  Rusko si neželá zmenu, lebo politici je nechcú a národ nemá intelektuálne na to aby pochopil, že potrebuje zmenu.
  Súčasný systém nie je reformovatelný, žiadne volby nič nezmenia, žiadny putin nič nedokáže.
  Jediné čoho je putin systémovo schopný, je udržiavať konflikt medzi ruskými a americkými elitami.
  Konflikt, ktorý je potrebný pre nadárodných bankstrov, lebo je to spôsob ako udržať národné elity na reťazi od búdy.
  Ak to nechápete, vaša smola.

  Čakáte od putina niečo, čo mu nadradený systém principiálne nedovoluje.

  • contumax napsal:

   Toto jsem čekal, je to cítit již delší dobu,pár let,že nastanou nové pogromy na židy po celý Evropě...možná i po celým světě...

   Nakonec je to předpovězeno ve více proroctvích Písma...

   • jan napsal:

    Pane contumax.
    Souhlasím.
    Už jsem někde psal,vůbec se nepoučili a je to spíš ještě horší,všichni chtějí rychle zbohatnout,tak ten další holokaust,také bude tvrdší,nebo snad až Boží mlýny.Každý má činit dobré skutky,špatné trestat a když se to nedělá a toleruje,nevyjímaje podplácení,tak se nedivím kde jsme.

    • contumax napsal:

     Jan

     Díky Ti...

     Souhlas, za všechno může chamtivost a láska k mamonu...!!!

     • jan napsal:

      Pane contumax.
      Už pak jsem si pustil Pjakina a jak kdyby ode mně odezíral.To je přesně to,co mě trápí,USA nemůže přestat,povolit v tlaku na Rusko a spíš stupňovat i kdyby měla padnout Evropa.I to co mluví o utečencích,ono to bylo naplánováno ještě dříve,ale Putin to překazil,tak se to teď různě řeší,ale nevadí jak,vůbec s tím nepočítali elity EU.

     • Amber napsal:

      Erfolgt die Mieterhöhung durch den Vermieter gemäß § 558 BGB, so muss der Vermieter neben der in § 558 Abs. 1 BGB festgelegte Wartefrist zwischen zwei Miepsntasaungen auch darauf achten, die einer Mieterhöhung maximal zulässige Höhe nicht zu überschreiten. Hier mehr zu den Fristen.

     • Apa: Kineser bÃ¥de kan engelska i allt högre grad och använder Internet precis som vi gör (med de begränsningar som regeringen infört).Helena: Jag vet inte hur mÃ¥nga personalchefer som svarade franska i undersökningen, men bÃ¥de spanskan och franskan är ju betydligt större än tyskan. Värdet av att kunna tyska i framtiden torde minska. DÃ¥ är nog franska, som du pÃ¥pekar, bättre. Men jag tror nog att engelska kommer att fortsätta vara gÃ¥ngbart i näringslivet världen över.

      • jan nowak napsal:

       … HELEwemeno..¥¥Jak.. ??? .. hale-no Pučiš m i těch 1.000.000 $
       .. a nebo ne , minul€ sem dostal GUwwwno , páč měl WIKINGERA Petera
       Rychlejšip - a ja mam zas GUWNO ???
       TAG pučyž mi , nebo NE?? /čárka/ wotaz-nik..

       ps : milion je ma-lo..
       .. kurwa : DĚLAM REWOLUCIJU ! ! !

   • stanko napsal:

    lenže pravych židov už skoro nieje ostatali len aškenatski a to su konvertiti chazari

 5. contumax napsal:

  Podobně máfiánsky fungují soudy v ČR...!!!

 6. Justass napsal:

  A jéjé. jop nám tady opět exhibuje a trollovština mu čouhá i z bot. Nech Putina Putinem. Politika je jen uměním možného. A to jak v mezinárodní, tak i vnitřní sféře. A Putin v tomhle směru dělá pro Rusko ( i nás ) to maximum možného.
  A propó - minule jsi psal, že sem už nebudeš přispívat, když se to "nám" nelíbí. Co tě chlapče vede ke změně názoru?
  Penízky došli? Páníček tlačí?

  • tamara napsal:

   já jsem naopak v pohodě,ušetřil mi čas.
   vzhledem k tomu,že mám kolem sebe něžné barbary,kteří míří správným směrem,mohu si dovolit zracionalizovat ideál jedné osoby
   jj,krása Donbasu i Zacharčenka
   a dvojsečnost spravedlnosti,
   každou vteřinou,na každém kroku :)
   například:
   uspokojivé bezpečí milionové armády na písknutí
   sebeovládajícá sebevzdělaná individua(KSB DVTR)
   rozhodující je pořád dokola rozdílný zájem a chování v rozhodných životních situacích
   špinavých unavených montérek,
   luxusních přívěšků na klíče,zvaných manželka a jejich krmičů
   a rozdíl v rozhodování a velení toho,
   kdo má a kdo nemá atomový kryt.

   • jop napsal:

    Tamara, ja som v niektorých témach nechápavý, tiež nechápem obrazný jazyk, poprosím lopatisticky preložiť váš príspevok.
    čo som vám ušetril?

 7. vilon napsal:

  no, jop-isko, ty si nam ale dal! Pripúšťam, že si bol často na Východe, a vieš aj druhu stranu mince.aj ked si sa zaprisahal, že neprídeš, tak ja ti povolujem, ale poprosím stručný príspevok na dvadsať riadkov. Nemyslím, že si troll.Aspoň to tak nevyzerá. Korupcia je všade, i ked v Rusku má svoje drastické špecifiká. Pjakin hovorí o vodcovi, lebo na vykreslenie je to výstižnejšie. ale hovoril aj to, že s Putinom rozhoduje ešte 10 ľudí, ktorých nie je "vidieť".Je to akoby "sbor vodcov". A musím súhlasiť, že Putin musí mať aspoň majetkové "minimum", aby ho rešpektovali.Je jasné, že nebude zachraňovať Europu, ktorá padne do gagora Satana v plameňoch vojny, tipujem do roka-dvoch. Kam máme újsť? Podľa teba?

 8. jop napsal:

  skúsim myslieť ako asi myslia nadnárodní bankstri.
  Pre EU majú vypracovaných určite niekolko teoretických rôzne odstupňovaných plánov. Začínajúc plnou vojnou v EU, končiac len malými lokálnymi občianskymi konfliktami vnútri štátov.
  EU sa pravdepodobne rozpadne na niekolko rôznych skupín, predpokladám že vyšehradská štvorka chtiac nechtiac bude musieť začať lepšie fungovať.
  Ja nečakám totálnu vojnu, ani s Ruskom, ani s islamom, ale konfliktov bude ohromné množstvo.
  Polovojnovými konfliktami v EU sa zároveň zníži spotreba surovín v starých krajinách EU, zároveň sa zníži výroba v Číne až do drastického poklesu, zároveň padne životná úroveň v EU, zároveň prestane byť EU zaujímavá pre imigrantov, zároveň islam sa dostane na úroveň tolerovaného v EU náboženstva, zároveň moslimské enklávy budú ešte viac znižovať životnú úroveň EU.
  Chceš sa zachrániť osobne? Kúp si 150-200 hektárov ornice, urob si farmu, budeš miestnym dobre prosperujúcim kapitalistom. Lebo v moment rozpadu EU prestanú dotácie, francúzsky farmár nebude mať lacné zemiaky na predaj ani nebude mať odbyt, padne výroba orientovaná na export, zvýši sa miestna výroba.
  Ak na to nemáš, dom na dedine s pozemkom aspom 20-30 árov, budeš mať svine, vlastné zemiaky. Takto prežívali chudáci v Rusku, že pracovali, plat nedostávali pol roka, rok, dva roky. Ak by nemali vlastnú záhradu so zemiakmi, zdochli by od hladu. Vy si neviete predstaviť strašnú chudobu ruskej dediny celkom nedávno, v mnohých oblastiach doteraz, ja som to videl. Životná úroveň môže padnúť velmi hlboko aj bez vojny, čo nikto z vás asi neočakáva.
  Vojna v totálnej variante podla mňa nebude, ale sračky budú kapitálne. EU z pohľadu rozmnožovania sa obyvateľov nie je problém, bieli vymierajú. EU je problém kvôli vysokej spotrebe zdrojov.
  Američania, teda americké národné oligarchické elity budú taktiež v prdeli, lebo s padnutím EU sami stratia síce ekonomického konkurenta, ale zároveň hlbokým padnutím spotreby v EU sa rozkýva celý súčasný svetový systém, takže budú v sračkách tiež. Globalizácia je sviňa, keď sa začne tá poriadna recesia, tak ani vojnu nebude treba. Kríza ešte len začne.
  Nadnárodní bankstri nedovolia americkým elitám žiadnu totálnu vojnu s Ruskom, lebo nechcú mať zničenú planétu.
  Keď obmedzia hotovosť, tak všetci malí kapitalisti budú v sračkách, a my spolu s nimi.

  Utekať moc nie je kam, na západ ani náhodou, do Ruska ti to moc nepomôže

  Prepáč, na 20 riadkoch sa nedá nič vysvetliť.
  P.S. čestné pionierske, nie som trol, vyjadrujem sa tu iba k jedinej téme, ktorú chápem hlbšie ako vy tu

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!