Německý profesor říká, že od všech studentů by se mělo požadovat studium arabštiny

163597_deutschland-20-millionen-muslime-bis-2020Koncem minulého měsíce jsme referovali, že Rakousko by mohlo žadatelům o azyl, kteří nebudou mít splněnu účast na „kurzech speciálního integračního školení“ zkrátit sociální dávky a konkrétněji uprchlíkům, kteří neprojeví poctivé úsilí naučit se Německy. „Ty, kdo nejsou ochotni se učit německy, kdo nechtějí být součástí trhu práce, kdo nejsou připraveni navštěvovat integrační kurzy, potká krácení dávek,“ řekl v Davosu ministr zahraničí Sebastian Kurz.

Tyto „integrační kurzy“ jsou příkladem absence pro celý blok platného „řešení“ migrační krize, kde se národy EU čím dál více uchylují k řešení jednotlivými zeměmi, což je situace, o níž nedávno francouzský ministr hospodářství Emmanuel Macron řekl, že je určitě projevem „počínajícího rozpadu (eura).“

Ti, kdo sledovali břídilské úsilí Evropy o přesídlení milionů žadatelů o azyl prchajících před válkou na Středním východě, vědí, že činitelé EU zažívají těžkosti s rozhodováním, kdo je ten, kdo by se měl učit adaptaci.

Na jednu stranu různé země – včetně Rakouska a Německa – vydaly piktografy a komiksy navržené k poučení uprchlíků o společenských normách. Namátkou skoro ve všech „příručkách“ je líčeno chňapání žen za zadek a mlácení malých dětí.

Na druhou stranu ale někteří činitelé naznačovali, že by to snad mohli být Evropané, koho je třeba adaptovat. Např. starostka Kolína Henriette Reker si vysloužila všeobecné odsouzení za prohlášení, že je odpovědností německých žen přijmou „normy chování“, které odradí potenciální násilníky a starosta Bad Schlema Jens Müller vyvolal na schůzi radnice pobouření, když řekl, že jestli se školačky chtějí vyhnout chlípnému pokřikování z uprchlického domu ve městě, tak by si měly zvolit na cestě do školy delší zacházku.

Ve stejném duchu řekl jistý německý učitel počítačové vědy, že arabština by měla být pro všechny středoškolské studenty povinná. Tady je to od Spiegelu:

Nejen děti uprchlíků, kteří přichází ze Středního východu do Německa, by se měly ve škole učit nový jazyk, ale i německé děti. To je výzva presidenta soukromé Kühne Logistic University v Hamburgu Thomase Strothotteho. „V této zemi by se mělo německým dětem přidat studium arabštiny,“ píše tento profesor počítačových věd v komentáři v týdeníku „Die Zeit“.

„Němčina a arabština by tudíž měly být pro všechny studenty až do maturity povinné,“ což umožní přístup do Arabského světa. Měli bychom si tudíž takto nějak hýčkat to, že budeme zemí imigrantů a multikulturní společností.“

A tady je to od Die Welt:

Hamburský profesor počítačových věd Thomas Strothotte volá po zavedení arabštiny jako povinného jazyka v německých školách. To by umožnilo přístup do Arabského světa, píše v „Die Zeit“ tento president Humburg Kühne Logistic University.

„Němčina a arabština by měla být pro všechny středoškolské studenty povinná. Měli bychom si hýčkat to, že budeme zemí imigrantů a multikulturní společností.“

Používání němčiny i arabštiny jako rovnocenných vyučovacích jazyků by bylo ještě náročnější, píše Strothotte. Děti se teď tudíž budou připravovat na hluboký transformační proces Středního východu.

Výukou arabského jazyka se mladá generace Němců ukáže jako velký ekonomický a kulturní partner přidávající se k tomuto transformačnímu procesu.

Aby bylo jasno, existuje praktický a intelektuální prospěch, který získají ti, kdo mluví více jazyky. Tak to je, a nikdo se nebude přít, že pro německé studenty by bylo dobré, aby byli dvojjazyční.

Otázkou ale je, zda je dobrý nápad udělat z arabštiny druhý povinný jazyk – zvláště uvážíme-li to zřetelné napětí v Německu, které za roku 2015 vzalo více než 1 milion uprchlíků.

Očekávejte, že to posílí tvrzení – udržovaná takovými jako Viktor Orbán z Maďarska – že Evropa začíná být „islamizována“. A očekávejte, že to naopak přihodí polínko do plamenů nacionalismu rozhořívajícího se v celém tomto bloku.

Submitted by Tyler Durden on 02/04/2016 21:30 -0500

Zdroj: http://www.zerohedge.com/news/2016-02-04/german-professor-says-all-students-should-be-required-learn-arabic
127 Komentářů k Německý profesor říká, že od všech studentů by se mělo požadovat studium arabštiny

 1. Pepi napsal:

  Znalost jazyku nikomu neuskodi.Arabstina je vlastne tak trochu svetovy jazyk,tak proc ne.Budu-li mit moznost ucit se arabsky,proc ne.
  Umim celkem dobre hebrejskou abecedu,ta arabska vypada na slozitejsi.Jinak hebrejsky umim jen par slov,nemam to s kym praktikovat.

  • Jana Jinská napsal:

   Arabština je mrtvý jazyk, obvzláště pro evropu. Ještě chvilku nás tu bude SSa(usa) okupovat těmito čmoudy a věř, že lidem nezbude nic jiné, než vyjít a vyčistit a pokračovat až se zastaví na antarktidě…

 2. Liška J. napsal:

  U nas v hospodě taki řikají lidé hlouposti jako ten pan profesor. Ale proč nikdo nenapíše neco o zavražděném Phdr soudruhu Ramsdolfovy? To je všem jedno že je vivraždována elita naroda?

  • Vlado48 napsal:

   Copak Lyško, provokatér yntelygent? Základku jsi dotáhl aspoň do čtvrté třídy?

   • contumax napsal:

    Pepi

    1***

    Správně…!!!

    Chce to smířlivost a střízlivě posuzovat, rozsoudit i nuance…

    Doporučuji film všem : Reel bad arabs…

   • Marie napsal:

    Treba to tak napsal schvalne, ale to je jedno. Proc nereagujes ci te nezajima, co rika?

   • soudce napsal:

    Lyška je „soudruh“ , Vlado :-) … a patří jistě k elitě národa :-) Soudím podle pravopisu :-)

  • Pepi napsal:

   Lisko,kurs cestiny by neuskodil ve Vasem pripade.Jinak o soudruhu Randsdorfovi uz zde clanek byl(R.I.P.)uprimnou soustrast pribuznym a stoupencum.

 3. Vlado48 napsal:

  Tak jo Pepi, přihoď k tomu povinný Korán a Hadísy a můžeš klidně zrušit ostatní předměty. Konečně bychom měli všichni žít podle vzoru Mohammeda, pedofila a lupiče.

  • Pepi napsal:

   Vlado,casti koranu uz jsem cetl,pujcil jsem si ho nekolikrat v knihovne.Takovy slabsi odvar Stareho Zakona.Trochu moc suche a tezkopadne pro amatera.Pokud najdu muslimskeho pritele ktery bude mit cas a prilezitost mi ty texty priblizit,budu rad.

   • to je jedno napsal:

    Každý muslim bude potěšen. Prvně vám bude zjevovat ty atraktivnější části Islámu a snažit se vás tak konvertovat. Po konverzi režim ovšem přitvrdí :-))

    • hoře napsal:

     Přesně: každý muslim. Mluvčích je dost, ale spíš rozlohou území. Arabsky se nemluví v Indonesii, Turecku ani Íránu, tedy v nejlidnatějších muslimských zemích. Smysl má pro muslimy v tom islámu. Podobně jako u nás v kostelech latina apod. Jde o to Němce islamizovat, zničit, jiný obzor si arabštinou nerozšíří, akorát ztratí energii a čas na studium nějakého smysluplnějšího jazyka.

   • Jaris napsal:

    Pepi, ja mam zkusenost, ze pokud clovek chce byt zadobre se vsemi, je treba si dat na takoveho jedince pozor. S takovymi lidmi jsem se vzdycky spalila a vzdycky mne drive nebo pozdeji zklamali.

 4. Pepi napsal:

  Vedle anglictiny by deti od zakladnich skol mely byt aspon do jiste miry obeznameny i s nejakym neevropskym jazykem,treba s arabstinou,mandarin,hindi.Kdo chce/ma nadani,muze tyto jazyky prohlubovat pozdeji.Nikdy nebude na skodu kdyz si lide budou lide mezi sebou vice vzajemne rozumet.Pokud je tohle vysledek migrace,tak diky migrantum.Pokud budu mit v blizkosti nejaky kurs arabstiny(ne prilis drahy),mam zajem.Byt ucel clanku mel nejspis byt pravy opak.

  • to je jedno napsal:

   Nebylo by lépe zavést celosvětově Esperanto?

   • Franta napsal:

    Proc Esperanto? Kdyz uz tak predchudce vsech evropskych jazyku, kterym se mluvilo v evrope do 15. století – Rustico. http://myslenkyocemkoli.blogspot.cz/2016/01/jakym-jazykem-se-mluvilo-v-zapadni.html

   • Pepi napsal:

    to je jedno (17.43)
    „Nebylo by lepe zavest celosvetove Esperanto?“Proc ne?Nebyl bych proti.Problem Esperanta je ten ze je to umele vytvorena rec,a asi proto jen stezi zapousti koreny,ac je to rec jednoducha.Mozna tak nejak „bez duse“.Ale mozna i cestina je do jiste miry (znovu)vytvorena,a funguje.A nejen cestina,s norstinou je tomu podobne.
    Takze treba Esperanto nakonec jednou fungovat bude.

    • proud napsal:

     Rustinu,kamarade,Rustinu,protoze az nas odtud vypraskaji a s tim jak se k tomu stavime a jak se stavime k nasi „vlade“ to nemusi dlouho trvat,budeme si moct vybrat,otroci na zapad,Slovani do Ruska.A jsem zvedavej na prachace,kolik cestou unesou a kolik donesou:-)))))))))))))))

  • Jaris napsal:

   Asi takhle. Pokud clovek cizi jazyk nebude pouzivat v zivote, je to celkove ztrata casu.

  • gk napsal:

   A proč si myslíš že angličtina je nejhlavnější?

   Když nám tlačili ruštinu, reagovali jsme nezájmem, teď nám tlačí angličtinu ne stokrát, ale tisíkrát víc než tehdy tu ruštinu. Na všech možných úrovních nám cpou tu primitivní angličtinu. A inglišujících blbounů jak nasráno. To je úpadek, rozval české státnosti jako naposled po Bílé Hoře.

   Ale „My byli jsme a budem!“

 5. Vlado48 napsal:

  Kdo chce ať se učí jakýkoli jazyk. Ale dobrovolně a ne povinně multikulturně. Proti tomu snad nikdo nebude nic namítat.

  • contumax napsal:

   Pepi

   Nevím to přesně proč ale Korán se má vyučovat v arabštině…

   Islám vyznává 1 a půl miliardy lidí…

   Před pár léty jsem si pročítal různé sůry v Koránu ale bylo to nemastný neslaný,prostě mě to zvlášť nezaujalo… když je člověk prodchnut Ježíšem Kristem připadá mu to dětinské…

   • Pepi napsal:

    Contumaxi:ano Koran je asi srozumitelnejsi v arabstine,rovnez pri cteni Noveho Zakona je dobre umet recky(aspon zaklady).

  • contumax napsal:

   Vlado48
   1*

  • contumax napsal:

   Vlado48

   Souhlas, musí to být člověčí libovůle, nejsme drezůrovaný zvířata…

 6. contumax napsal:

  Kolik jazyků znáš, tolikrát jsi člověkem…

  • Pepi napsal:

   1****contumaxovi

   • Marie napsal:

    ty si tady pises sam se sebou, jak tak pozoruji…uplne stejne bludy, ke kterym si pises jednicky s hvezdickou…

    nic proti jednickam, ale co je moc, to je moc, i cela krava na polevku :-)

    • Pepi napsal:

     Rovnez Vy,pani Marie,se nevyjadrujete vzdy strucne,ani diplomaticky.Mnohe se i opakuje(byt opakovani je matka moudrosti,ale nic se nema prehanet).Nekterych Vasich prispevku si vazim,z jinych beha mraz po zadech(kde se bere tolik zloby a nenavisti v jednom cloveku?Tato zena musela jiste hodne trpet,a nejspis porad i trpi,rikam si).Takhle valce nezabranime,a ruku na srdce,prejete si skutecne mir?

   • Pavel napsal:

    Povinně papuánsky od 1. třídy!
    No je vidět že kouhoutismuz se ujímá a ne jen v Česku!

  • Marie napsal:

   no vidis, ty cloveku, ja jich znam 4 a nazyvas mne „pycou“, ty clovku :-)))

 7. Pepi napsal:

  Vlado48
  celkem zadne namitky.Vyhodne je vsak ucit se jazyky kterymi hovori co nejvic lidi(anglictina,spanelstina,rustina,portugalstina,arabstina,mandarin,hindi,swahili)

  • Marie napsal:

   Povinne????

   • Pepi napsal:

    Marie:nevim jestli je Vase otazka venovana me.
    V kazdem pripade odpovidam:“Povine????“NE!Povine by se v podstate nemelo delat vlastne nic,natoz ucit.Ucit by se mel clovek dobrovolne,s chuti poznavat.Ale to je samo o sobe na dlouhou diskusi,mozna jsem se nevyjadril presne.Jinak:nutite-li nekoho cokoliv se ucit,mozna se to i nauci,ale vetsinou to par mesicu po zkouskach zapomene a k nicemu to pak neni.Proto tolik hloupych politiku a zkorumpovanych lekaru,ci zvracenych umelcu.

   • gk napsal:

    „Povine by se v podstate nemelo delat vlastne nic“ – I ty jeden mudrlante, je spousta životně důležitých věcí pro lidskou společnost, které jedinci musí vykonávat POVINNĚ, aby se společnst nerozložila zpátky do tlup a jedinců na stromech. To ještě nevíš, ty jelito?

 8. contumax napsal:

  Pepi

  Onen email mě administrátor neposlal a tak Ti jej dávám já, ten svůj : jozue137@gmail.com

 9. Marie napsal:

  Mam otazku ke vsem diskuterum:

  Jak je mozne, ze ani jeden z vas neresi otazku te drzosti u udajneho profesora s „cestovnim“ tituly????

  Kam se podel vas smysl pro svobodu?

  Rict to tento zmetek prede mnou, tak dostane takovou bombu do drzky, ze uz by nevstal, spratek…

  Nic proti jazykum nemam, naopak, ucila jsem se jich nekolik, ale jsem moc hakliva na to, aby mi nejaky zidak diktoval neco povinne.

  Ano, oni se budou tak dlouho prizpusobovat az se jim zcela prizpusobime, ze?

 10. contumax napsal:

  VĚTŠINA SE TAK DLOUHO PŘISPŮSOBOVALA AŽ ZTRATILA SVOU LIDSKOST… !!!

  P.S.

  Hlavně, že se většina “ ustavičně strefovala “ do nepřispůsobyvích…do Romů…

 11. contumax napsal:

  Za reálného socialismu byl ruský jazyk povinný…

  A roztrhlo mě to… ???

  • Marie napsal:

   Rustina je jazyk nasich osvoboditelu a bratru!

   Arabstinu bude povinnost se naucit proto, abys rozumel prikazum svych novych panu, vis?

   • Paul Durham napsal:

    Mein Gott, to jste ještě (!) nepochopila, co jsou ti dva za obřezaný parchanty ?

    • contumax napsal:

     Paul Durham

     Už Tvoje babička s dědečkem byli obřezaný parchanti …!!!

    • Marie napsal:

     Musim se smat, ikdyz je to k placi, zidak jeden…

    • Marie napsal:

     Ja ten clanke zhodnotim jednoduse: Za mulkulti jsou zidi a dokonce to rikaji verejne, a tady je jednoznacne videt jejich diktatura: povinne se ucit arabsky, haha… No a co jsou tady lizaci sionistickych riti (contumax apod.), tak ti to samozrejme, bez premysleni, budou papouskovat.

     Proste zidaci se nezaprou. Pro zajimavost pripomenu podobny diktat, pro zmenu zidana Albrightova vyhrozuje peklem tem zenam, ktere nebudou volit zidanu Clintonovou. To je obdoba… oni proste nic jineho nedokazi nez se povysovat a odsuzovat a vyhrozovat, posudte sam:

     “Young women have to support Hillary Clinton. The story is not over!” she said. “They’re going to want to push us back. Appointments to the supreme court make all the difference.

     “It’s not done and you have to help. Hillary Clinton will always be there for you. And just remember, there’s a special place in hell for women who don’t help each other.”

     Mlade zeny musi Clintonovou podporovat! A pamatujte, ze je v pekle specielni misto pro ty zeny, ktera jedna druhe nepomaha!!!!!!!
     http://www.theguardian.com/us-news/2016/feb/06/madeleine-albright-campaigns-for-hillary-clinton
     Kravy obe dve stejne, na rukou krev statisicu lidi a ony chteji pomoc k moci?
     Ja bych jim pomohla a velice rada, ale tak jedine na popraviste….

     A jeste vyhrozuje peklem, jako contumax… do riti s nimi. Nema cenu vysvetlovat nikomu, kdo se nadrazuje a diktuje druhym: okamzite pres drzku, a poradne. Davno uz by byl na svete poradek, kdybychom to delali a dusledne…

     No a jeste si dovolim maly dodatek:

     Obcas chodim na Wikipedii, ovsem tam je posledni dobou jedna z nejhorsich cenzur , spousta lidi zablokovanych, a tak mi to nedalo se jit podivat, kdo ze je to ten zakladatel.

     Myslim, ze uz si nikdo nedela iluzi, ze by to mohl byt nekdo jiny nez zid:

   • contumax napsal:

    Paul Durham

    Bubu bů… strašíš sám sebe…???

    Největší nepřátelé jsou vlastní a to jsou Češi, pátá kolona, zrádci… !!!

  • contumax napsal:

   Proč ne alespoň jim porozumí…

   Proč by “ bílý pán “ nemohl znát dobře cizí jazyk…???

   Tím snad lépe pro obě strany, když se budou učit cizinci němčinu, můžou se učit jejich protějšky arabštině…

   • weissbach napsal:

    „Proč by “ bílý pán “ nemohl znát dobře cizí jazyk…???“

    Nejspíš proto, že je tady doma a měl by se učit to co chce a ne to co mu přikážou papaláši shora.
    Jestli hodláš páchat sebevraždu, čiň tak doborovolně a netahej do toho ostatní, Edo…
    O těch sluníčkářských nesmyslech se pojďme bavit až budou v muslimských zemích stavět kostely, zřizovat budhistická centra, přijímat migranty, brát ženy jako lidi a otevírat náruč cizím kulturám. Zatím tam vládne středověk a inkvizice.
    Do té doby to je pouze nebezpečí pro svobodnou vůli člověka a pro rovnost lidských bytostí před zákonem a shora řízené zavádění islámofašismu.

    • contumax napsal:

     weisbach

     Bílý pán, když bude znát jazyk, těžko ho cizinec oblafne… nebude tvrdit… hele ten překlad nebo ten tlumočník špatně tlumočil…

     Má to výhody, velké výhody a vždy se najde cesta jak z toho ven ale to už zachazím jinam…

     • gk napsal:

      cONZUMAX – COS VČERA VO ŠÁBESU CONSUMOVAL? JAKEJ BYL ŠOULET? DALA TAM REBEKA DOST ČESNEKU? :-DDDD

    • Jaris napsal:

     Weisbachu, prima komentar!

   • contumax napsal:

    weissbach

    Ale vůbec né…

    Nechci žádnou ekumenu, nechci žádný cizí náboženství, žádný mešity, nechci jíst kebab…

    Jde mě úplně o něco jiného, lepší by bylo weisbachu si někde v klidu si o tom povídat…

    A rozebrat to, co tím myslím a co Ty a potom bychom byli moudřejší a psaný slovo není až tak vysvětlující…

    Proč jsi tak podezíraví…???

    Vždyť jsi už musel jistě poznat jaký mám pohled na dění a na život…

    • gk napsal:

     „Nechci žádnou ekumenu, nechci žádný cizí náboženství, žádný mešity, nechci jíst kebab…“

     Hele, Jajteles, voni moderní rabíni řikaj v synagogách židům a židovkám, že se nemusej pídit po kosher řeznictví, když maj po ruce halal řeznictví. Takže ten kebab je zároveň koshér. Tož dej si bez obav kebab, je to koshér!

     • contumax napsal:

      gk

      Vidí se mě, že nevidíš…!!!

      Nerozumíš a rozumět nebudeš a víš proč, protože Ti to blokuje Tvá marnost, kdo ví jestli víš co to znamená být marnivý…??? !!!

  • Pepi napsal:

   V Rustine jsem bohuzel schvalne a z hlouposti sveho casu zaostaval(nemel jsem rad „komouse“,podobne jako vy ted nemate radi barevne)ted toho lituji.Nedavno jsem zjistil ze s tou rustinou na tom zase nejsem tak spatne a ze jsem schopen komunikace s ruskymy turisty.

   • gk napsal:

    Za nic se nemusíš stydět, tlak vyvolá vždy protitlak, přesněji řečeno každé silové působení je možné pouze s opačným silovým působením, a buď je rovnováha (statika) nebo změna (dynamika). Dynamika je skoro vždycky, statika je jen speciální případ dynamiky. Takže opraš bukvu a dynamicky se vrať zpátky do ruštiny. Nebude to pro tebe ztráta času, již dnes patří ruské zprávy k tomu nejlepšímu ve světě – nejlepší myslím nejblíže k pravdě o reálně probíhajících procesech ve světě.

   • Vlado48 napsal:

    Ruština je slovanský jazyk a to dává při jejím učení nezanedbatelnou výhodu. Hlavně si zvyknout na azbuku.

 12. contumax napsal:

  Každá mince má rub a líc…

  Oboustranný meč ostrostí dvojitou…

 13. JosefCZ napsal:

  Pepi, jak se říká, kecáš jak Palacký.

 14. weissbach napsal:

  To, co navrhuje ten profesor nemůže nikoho překvapit. Je to cesta k evropskému chalifátu, takže je logické, že budou předělávat původní obyvatele na jak říká Schwarzenberg „nový evropský lid“.
  Kdo poslouchá Pjakina, tak ho to nemůže překvapit.
  Tento experiment samozřejmě skončí blbě, protože míchat dohromady svobodu slova, demokracii, křesťanství, ateizmus a islám je totální nesmysl, ale najdou se i tací, ktřeří tomu budou věřit a přicmrndávat svou troškou do mlýna /contumax, pepi/.
  To co ten chlap navrhuje je neskutečná drzost. Tím myslím arabštinu jako povinný jazyk v evropských školách. Takže tím je řečeno vše oč elitám jde. Zničit národy, islamizovat, vraždění a chaos.

 15. Vaclav Pražák napsal:

  Pepi jestli jste četl korán vydaný za socialismu tak ten je tvrdě zcenzurován,vyšel tady proto aby komunisti udělali arabům se kterými obchodovali ,,radost“ a zcenzurovali(svedlo se to na překlad) ho proto aby ten co to čte se nezhrozil a nespálil červenou knížku.Jinak jste gauner a doufám že vás brzy někdo nakope do prdele,hezky po česku nebo moravsku bez světového jazyka.

  • Pepi napsal:

   Ten Koran (uryvky)jsem cetl v Portugalstine:(
   „A pravda vas osvobodi.“Slysel jste nekdy?citat z Noveho Zakona(mam dojem ze z evangelia sv.Jana,cisla si nepamatuji).
   Zamindrakovani cesti fasouni pravdu neradi,jsou to jen bezduche loutky,svoboda jim rovnez nevoni,chteli by rozhodovat co se ma kdo ucit nebo co cist a ze vseho nejvic jak myslet(myslenkova policie).Cim se lisite od tech ktere tolik nenavidite?
   Klidne se vyjadrujte vylgarne,Vaclave,treba se Vam ulevi,ven s tim.Preji mnoho svetla…

   • contumax napsal:

    Pepi

    Správně… Pepi

    Zažívám to často, hlupáci-pomatenci mě často chtějí vyučovat hlouposti…

    To je zajímavý jev…

    Často to taky bývají “ pyšní moudří „…
    Ale zapomínají, že pýcha má sestru hloupost…

 16. houbeer napsal:

  Mam syna na zakl.ve 2.tr.-jestli mu predepisou povinne arabstinu,tak uz definitivně prestupuje na domaci vzdělání,ci rovnou fuckof,dle meho nema byt povinne nic z jazyku,krome cz.je blbost ze angl.je nutna,jako byla nemcina-ucil jsem se ji pres10let,a byl povine u rodiny v nemecku.lide by si meli sami vybírat,podle podminek apod,-kolik znam lidi co angl ve skole meli super,ja za4,ale tedkom umim dost dobre pac jsem cestoval a ti kamaradi co me navstivili cumeli jak si pokecam s anglanem-super clovek,a deti moje umi automaticky španělsky i cesky,mají kamose i angl,i nemce i portug i itali a od kazdeho trochu se uci ale pokud se budou chtit ucit japinsky ci rusky ci jinak,smele muzou.ale ne povine protoze je to dobra pro karieru-prachybyznis!

 17. houbeer napsal:

  Contumaxi-znas aramejsky otcenas od lidy chrastanske?zena st.grofa….

  • contumax napsal:

   houbeer

   Znám jednu z ústavu pro duševní choroby a ta umí otčenáše na sto způsobů…

 18. záchrana národa napsal:

  Demonstrace?Dokud se nebude v ulicích střílet,nic se nezmění

  Tak jsme si k pobavení vlastizrádců,židáků a pomatenců zakřepčili na náměstích,….a co se změnilo,nebo změní!!?? NIC!!! Vlastizrádné svině budou dál okrádat národ,smát se národu do ksichtu a za jeho peníze zamořovat naše území smradlavými araby a pouštními negry!!
  „Naše“ tzv. „vláda“,správně naši židem dosazení likvidátoři se musí smát,až se válí po zemi a za bachory se popadá!
  Dokud se v ulicích nebude po nich střílet nebo minimálně je jednoho po druhém ze zálohy likvidovat,nikdy se nic nezmění!!!!
  Ti zmrdi musí pocítit opravdový strach a obavy o život,což infantilní bezobsažné hulákání na náměstích určitě nepřivodí!
  Demonstrace,hulákání,petice ani přiblblé transparenty nikdy žádnou svobodu z poroby nevybojovaly!

  • who cares napsal:

   jde spis o to nabalit cim dal vic lidi,chtelo by to tak milion aby se vlada podelala,stavky,zablokovany dalnice bla bla a slo by to,driv nez k tomudle dojde se ale spis bude strilet no.

   • Marie napsal:

    Ani to nepomuze, ver mi… ja zazila tolik demonstraci v USA, je to k nicemu… a tam ti mrtvi skutecne jsou denne, strileji lidi na ulicich i bez demonstraci. Tudy cesta nevede, bohuzel mame dost velke mnozstvi dukazu nejen v soucasnosti, ale i v minulosti…

    Tajny odchyt, jedine to….

    • Jaris napsal:

     Jak se rika, nejlepsi obrana je utok.

    • who cares napsal:

     i kdyby se nak povedlo je pochytat a vzal by za to nejakej neglobalistickej fuhrer,tak by nas hned humanitarne vybombili amici.to by treba musela udelat nemecka armada prevrat,vykopat od nich us army a pak by se mozna bylo ceho chytit,ale to uz se bavime o ww2 scenari se vsim vsudy…

    • proud napsal:

     :-)))))))))))))))))))),tak ty bys je chtela upytlacit,hmmmmm :-)))))))).Jenze si o tom trosku popremejslej a snaz se najit neco realnyho,bludy a fantazie k nicemu nejsou :-).Jsou treba tri veci,aby se vec podarila.1/zadna revoluce a krveproliti co by slo hodit na teroristy.2/musis mit pripravenou nahradu.3/potrebujes podporu vetsiny naroda,prinejhorsim aspon „kritickyho mnozstvi“.Do bodu uz nepisu,ze potrebujes mit nejakej sajn co potom,ale asi jsem mel,protoze bez toho neziskas onu podporu.

    • gk napsal:

     Vladimír Vladimírovič to řekl v OSN, že pokud je rvačka nevyhnutelná, pak je třeba udeřit jako první. VVP také řekl, že je to jeho osobní poučení z klukovských let v leningradských ulicích. A krátce po jeho projevu v OSN, kdy to těm USraelským blbunům řekl předem, došlo k odpálení křídlatých raket z malých křižníků v Kaspickém moři do Sýrie jako šokující úvod ke vstupu RF k likvidaci tzv. Islámského státu, čili zástupné armády USraele.

 19. záchrana národa napsal:

  Jistě, pravda, ale vše má svůj čas, který ovšem už nemáme. Je třeba také dát na vědomí poslancům, senátorům, že pokud tuto vládu s její celou mafiánskou „rodinkou“ nepřinutí k demisi, se činí spoluviníky a pak by taková novodobá Defenestrace byla zcela oprávněně na místě. U hada se musí začít vždy od hlavy. Jejich jména, maily, adresy jsou k dohledání na ivcrn.cz

  • převzato z White Media.info napsal:

   Právě,nemáme už čas,a oni rozumí jen hrubé síle!

   Takový postup je nereálný,oni NIKDY dobrovolně neodejdou,rozumí pouze hrubé síle a když ji nikde nevidí,nikdo je nedonutí o odchodu ani jen uvažovat!Žádná pravice,levice,opozice v tzv. parlamentní lžidokracii neexistuje,je to pouze hra za účelem odvedení pozornosti občanů,židovské mimikry,na oko se hádat a v kuloárech a soukromých klubech společně pospolu chlastají a smějí se,jak s těmi blbci (myšleno voliči,národem),opět vyjebali!!
   Máme čas ani ne 2 měsíce,než zavezou naši zemi a země V4 negry z pouště – svou soukromou armádou a jedinými jejich „voliči“.
   Pak je s námi ámen a budeme na ulicích beztrestně zabíjeni černou sběří,která od nich má úplnou beztrestnost ve všem jednání!! Ti tzv. poslanci a senátoři nikdy nikoho k demisi nepřinutí,jsou totiž s „vládou“ na jedné lodi,to oni jsou její součástí a nikdy se parazitického způsobu života na národu NEVZDAJÍ!Oni nejsou blbí,ani naivní,oni jen plní amižidy zadaný úkol a ten je nás zlikvidovat!
   Rozumí pouze hrubé síle a jejich hnacím motorem jednání je jejich faktický STRACH,který nikde okolo sebe nevidí a tzn. NIKDY v zájmu národa a lidu NEBUDOU KONAT!
   JE NA ČASE ZAČÍT OPRAVDU JEDNAT!

   • Marie napsal:

    Moje rec uz nekolik let… toto je skutecna genocida!

    Z USA lidi utikaji a nikde se o tom u nas nedoctete.

    Jejich vlade nejde o ty lidi, ale o unik penez z USA, a proto uz temer rok nesmi Belize vymenit jedine mexicke peso, aby se zabranilo prevodu, ale nikomu, ani mne, a to jsem Ceska.

    A podle zprav z NY Times, stihli lidem v zahranici sebrat 13 miliard dolaru…

    Jde o dvoji zdaneni, ktere drive nebylo mozne. A za zadost o zruseni US obcanstvi se platilo 450 dolaru, dnes 2.350. V roce 2015 zrusilo US obcanstvi pres 4200 lidi, a je to o 25% vic nez v roce predchazejicim.

    Do roku 2012 mohl ten, kdo mel aspon 800 dolaru mesicni prijem, pozadat si o residenci v Mexiku, pak to zvedlo Mexiko na 2.250!! To je skok, co?
    Dala se poridit residence nakupem nemovitosti, ovsem od roku 2012 uz je tam nasazen minimalni limit a ten je pres milion pesos.

    A on bude nekdo vykladat, jak je v USA blaze, prdlajs..Nezila bych tam ani zadarmo…

    • Jan Jinsky napsal:

     A jak souvisí Belize a mexické peso s dolarem?

     A 4200 lidí z USA je cca 0.002 procenta obyvatel USA. V tomhle Rusko vede tak o řád.

    • proud napsal:

     „Moje rec uz nekolik let… toto je skutecna genocida!

     Z USA lidi utikaji a nikde se o tom u nas nedoctete.“……Lzes a vyvolavas paniku!Lidi do USA odchazeji,protoze at se zatim deje co chce,je tam porad jeste snazsi zivot.O moznostech ani nemluve.Ze si neuvedomujou ze na ukor zbytku sveta je uz vec dalsi.Jedinej o kom vim ze zdrha jsou ti kdo maji vedomost o Yellowstone a nebezpeci z toho plynouci.

   • Žabák napsal:

    Cokoliv „nedemokratického“ bude provedeno před létem, kdy potáhnou hlavní tahy kobylek, bude mainstreamovým maloměšťákem vnímáno jako „nepřijatelné“ a „nedemokratické“ :D
    Proto je třeba počkat na léto a na střet maloměštáka z Iděsu s realitou. Potom budou sami chtít to, co nyní odsuzují. Strach je výborný motivační faktor.

    • contumax napsal:

     Žabák

     Strach může mít různé podoby a příčiny, lituju duševní tlusťochy…

     strašně zpohodlněli, ztloustli jako prasata, nemuseli vůbec přemýšlet, to nechávali na pánu Státu bohu nejvyššímu…

     Ti budou kvičet nejvíc, protože se zhroutí jejich hradkancelář, všechny instituce…

  • Marie napsal:

   Velmi spravna pripominka! Kazdy naklusat za svym poslancem a rict mu jasne, ze zvedne pracku pri pristim hlasovani a pokud ne, tak skarpa… bez milosti. Ani neni treba za nim chodit, staci poslat, anonymne, oni strach maji, ne ze ne… kazdy ma rodinu, nebo tedy vetsina…

   Ja bych se s nimi neparala ani minutu, a kazdy, kdo aspon jednou vyvazl z temer jiste smrti, taky ne. Problem vidim v tom, ze lidi si to nebezpeci vubec nepripousteji, a to je spatne. Moc spatne.

   A kdyz uz je nekomu jeho zivot lhostejny, tak snad mame deti, ne? A zodpovednost za ne…

   • Jan Jinsky napsal:

    Už zase vražedné choutky krvavá mexická Máry?

    • Jaris napsal:

     Jinsky, ono opravdu nic jineho nezbude nez nasili, pokud ma nastat obrat k lepsimu. Lidi jsou nastvani. Chybi jen schopny a chytry organizator.

     • proud napsal:

      Nasili je v soucasnym stavu naroda : 1/obcanska valka,2/zapojeni „mirovy“ pomoci ze zahranici v boji s „terorismem“-vlastencema,to cely rovna se sebevrazda naroda! A uz to musim tedy napsat na plnou hubu,ze jen zdegenerovanej imbecil je ten,kdo takhle zakladni vec nechape a uslo mu jak se prave na tohle vsichni dobre pripravili,specialne USA a Brusel,oni po tom primo touzej,aby mely hotvy NWO o to driv a jisteji,pro svet dokonce podlozene!!!

    • contumax napsal:

     Jj.
     1***

   • Žabák napsal:

    To je přesně ono. Lidi ještě pořád nechtějí znát pravdu. Proto jediná možnost je čekat až se tu bude dít to co v Německu, Švédsku, Francii atd.
    Teprve až maloměšťák z růžové ordinace dostane lekci reality a začne se bát o život svůj a rodiny, tak potom se teprve budou moci začít realizovat opravdová opatření. Prostě je potřeba počkat na léto.

    • contumax napsal:

     Žabák

     Šípková Růža se probudí až v létě jo …???

     Nebylo by lepší jí nechat snít…???

    • Paul Durham napsal:

     Kolego, přání otcem myšlenky, lid si zaslouží „contumax“ , „pepi“ , „dienstbier“ , „šabatová“, „sobotka“, „babiš“,“ bělobrádek“, “ libovolný kokot z ods „, „míra kalousek“, atd. atd. – za těch 25 let podpory si lid zaslouží přesně to, co mu tahle sorta nadělí.

 20. Jan Jinsky napsal:

  Pokud se tu budou psát články na základě tvrzení jednoho blba z celého národa, tak Korál bude muset posílit významně servery. Obávám se, že ani Google farmy mu nepostačí. Pitomců je nepočítaně…

 21. contumax napsal:

  Jsem žid, jsem rom, jsem afgánec, jsem černoch, jsem vietnamec, jsem papuanec,jsem ind, jsem indián a jsem eskymák,jsem mongol ale i jsem němec a jsem francouz, jsem rus a dokonce jsem i čech…

  Bůh učinil všechno pestré a rozmanité…!!!

  Nedokážu si představit třeba jen zelenou barvu v tisících odstínech…

  To by bylo zelený všude a všechno…

  • jjozef napsal:

   Niekto „sa hra s narodmi ako s pokusnymi potkanmi“ /Putin/.
   Niekomu je to fuk /“fuck EU“/.
   Niekomu nie je do smiechu,ani fuk.

  • soudce napsal:

   Jsem vesmírný člověk :-) Nezáleží na rodě , vlasti , vyznání , ideologii , kmeni :-) … Záleží jen na tom , zdali jsem Boží :-)

   • proud napsal:

    Dobrej for,neco podobnyho cpou lidem pres guruy zastanci NWO,aby to meli lehci s jeho zavadenim,k tomu pridali vseobecnou bezpodminecnou lasku i ke svejm vrahum,aby byl odpor co nejmensi.

    • soudce napsal:

     No proude , fór to nebyl :-) I Ježíš se přece nechal ukřižovat ačkoliv mohl zmizet rychleji než bys řekl švec ! Něco podobného se traduje o rodičích Buddhy , kteří se údajně , bez odporu , nechali povraždit nepřáteli !

     Ale oni byli vědoucí . Věděli a znali a proto nekladli odpor … „Nebojte se těch , co zabíjejí tělo , neboť duši zabít nemohou“ (volná parafráze)

     • soudce napsal:

      Doplním ! Boj se toho , kdo zabíjí duši :-) Kdopak to asi je ? Proude :-) ?

      Vše na tomhle světě je podmíněné karmou , chceš-li „boží vůlí“ ! Chceš se protivit božímu řádu ? … Takovou moc nemá opravdu nikdo :-) Buď budeš na straně Světla nebo Tmy ! Můžeš se vztekat , hrozit věšením či střílením ale to je tak vše , co můžeš . Nemůžeš odstranit ani jedno písmeno ze „Zákona“ …

      Ale jinak spěchej :-) Naplň své myšlení co největším zlem , nenávistí , touhou po krvi , vztekem , „satanskou spravedlností“ , touhou po zavraždění svých „odpůrců“ … Však se dočkáš své spravedlnosti ! Tvůj „Pán“ tě jistě hojně odmění za tvé věrné služby :-(

   • contumax napsal:

    soudce

    Správně…

    • contumax napsal:

     who cares

     Nebudu Ti nic o tom psát, proč bych se Ti měl svěřovat…!!!

     Si myslíš, že kde komu na potkání budu odhalovat “ svý karty “ svoje plány, svý myšlenky…???

     Zapomeň na to…!!!

   • contumax napsal:

    proud

    Ani náhodou, žádný guru, žádnou ekumenu, žádný humánní kraviny…

    Do toho nepůjdu nikdy proude, ale přesto musíš umět, vědět co smím a co nesmím, ne všechno prospívá…

    To, že ztotožňuju se všema národy a rasama, neznamená, že půjdu do NWO…

    Opak je pravdou, víš proude…

  • weissbach napsal:

   contumax
   „Jsem žid, jsem rom, jsem afgánec, jsem černoch, jsem vietnamec, jsem papuanec,jsem ind, jsem indián a jsem eskymák,jsem mongol ale i jsem němec a jsem francouz, jsem rus a dokonce jsem i čech…
   Bůh učinil všechno pestré a rozmanité…!!!
   Nedokážu si představit třeba jen zelenou barvu v tisících odstínech…
   To by bylo zelený všude a všechno…“

   Trocha logiky a zdravého rozumu:
   Narodil jsem se v České republice, jsem Čech /Moravan, Slezan/
   Narodil jsem se V Evropě, jsem Evropan.
   Tím pádem nejsem ani Papuánec, ani černoch, ani Arab atd.
   Jestliže to Bůh učinil pestré a rozmanité, tak jedině díky tomu, že každý žije na různém kontinentu a v různých zeměpisných pásech a oblastech, které mu nejvíce vyhovují jeho naturelu a fyzickému a mentálnímu vybavení.
   Nebo ta dokonalost spočívá v něčem jiném a to že nežijeme v jedné zemi a klimatické oblasti je Boží omyl?
   Pestrost je dána právě souvztažností obyvatel zeměkoule k různým zeměpisným a klimatickým oblastem, nikoli jejich umělým nahnáním do jedné ohrady. To pak končí pestrost a nastává šedohnědý vykořeněný mišmaš.
   Pokud někdo papouškuje globalizační agendu a má za to, že je humanista v souladu s božím řádem, měl by se zamyslet, jestli tomu řádu opravdu rozumí a jestli ho chápe.

   • contumax napsal:

    weisbach

    To vím taky, nemusíš mě to popisovat, naučit se číst mezi řádky není nic těžkého…

    • gk napsal:

     jenže tady to je tlachací schmooz pod článkem, piš sem tudíž jasně – mezi řádky se píše na jiných platformách, ty jelito

     • contumax napsal:

      gk

      Nepoučuj, a podívej se na sebe jó…!!!

      Neuč starýho orla lítat…!!!

      Psát můžu jak mě libo demente…!!!

 22. gk napsal:

  To je zas nějaká židovina, zas nějaká provokace – arabština je jazyk který Arabové nepoužívají. Jediný význam má arabština v tom, že je v ní zapsán Korán. Arabové mluví všelijakými odlišnými jazyky od umělé arabštiny. Korán nečtou, kdyby ho četli, tak by tolik neblbnuli. Ale blbnou, protože se to hodí globalistické židoklice.

 23. petr366 napsal:

  Kdyby jste se radši zopakovali rozborku a sborku.Pánům nad čtyřicet nemusím vysvětlovat.

 24. proud napsal:

  Ze se vubec zabejvate vyhlasenim jednoho pitomce co se hrabe nahoru :-)))))))))).Samozrejme ze se kazdej nauci jazyk kterej ho nejakym zpusobem zaujme a ne neco co mu vnutej.Vzdyt to zname i ze skoly,co jsme nechteli,ucili jsme se jen aby nam to moc nezkazilo vysvedceni,v extremu aby jsme z toho nepropadli,takze jsme se to vlastne nenaucili nikdy.Zato co jsme sami chteli,to nam slo.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!